ECO-ARA 2010

Moderator: administrator

User avatar
laurentiu_sonia
Posts: 173
Joined: 22 Mar 2010, 09:49
Location: Bucuresti

Re: ECO-ARA 2010

Post by laurentiu_sonia »

Domnilor , din nefericire am alte drumuri in acest WE. Tin totusi sa urez participantilor la actiunea de pescuit/ecologizare distractie placuta, caca pe betze, si bineinteles tuturor celor care dau si la varga, traditionalul "sa vi-o bage la fund !" :lol:
Sa auzim de bine!
User avatar
G_H
Posts: 488
Joined: 07 Apr 2010, 17:59
Location: Bucuresti

Re: ECO-ARA 2010

Post by G_H »

Domnilor,
respectele mele pentru toti participantii la aceasta actiune

Vreme excelenta, distractie maxima si fire intinse !!!

Daniel Gheorghe
User avatar
modigliani
Posts: 664
Joined: 20 Jan 2010, 13:47

Re: ECO-ARA 2010

Post by modigliani »

Maine pot astepta un grup la Politia de frontiera Giurgiu intre orele 09 - 30 h si 10 - 00 h .
Al doilea grup ce-l pot conduce , la acelasi punct de intalnire , intre 14-15 h si 14 - 45 h .
"in livada de ciresi ..... degeaba incerci sa cauti prune . Trebuieste sa cauti in livada de pruni . Unde degeaba vei incerca sa gasesti cirese . Ca atare ..... umbla din livada in livada . Iti vei umple cosul de ..... FRUCTE !"
ALIN66
Posts: 159
Joined: 12 Feb 2010, 13:43

Re: ECO-ARA 2010

Post by ALIN66 »

din pacate azi ,in jurul orei 14.00 a trebuit sa plecam de urgenta la Bucuresti din cauze strict personale!in zona unde am stat,am strins 3 saci cu harti,pet-uri,etc!desi vremea nu a tinut cu noi,iar timpul pe care l-am petrecut impreuna a fost f.scurt,a fost totusi minunat si o experienta f placuta!in numele meu cat si a celor trei preteni( nicoli vladimir,ciobanu nic.,si stanciucu liviu va multumim!
0730088867/0745090668-Iubiti natura!!!!!!Merita!!!!!!
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: ECO-ARA 2010

Post by Dumitrescu Iancu »

Din pacate.prognozele s-au adeverit...Sambata a plouat,cu intermitente,aproape toata ziua!Cu efortul participantilor,foarte multi in raport cu vremea rea,am reusit,intre doua reprize de ploaie,sa ducem la capat actiunea de ecologizare propriu-zisa,chiar daca nu pe toata zona vizata initial!Multumim tuturor celor care au infruntat ploaia si au venit pe Ara,multumim Primariei Giurgiu pentru tractoarele cu remorca puse la dispozitia noastra,multumim Politiei de Frontiera,Sector Giurgiu,pentru colaborare!Felicitari,prieteni!
Sa speram ca data viitoare si vremea va tine cu noi!
User avatar
valic
Posts: 1734
Joined: 25 Oct 2009, 12:24
Location: Bucuresti

Re: ECO-ARA 2010

Post by valic »

iata niste poze ........... Image
Valic
0744 644 368
User avatar
valic
Posts: 1734
Joined: 25 Oct 2009, 12:24
Location: Bucuresti

Re: ECO-ARA 2010

Post by valic »

si inca una .................Image
Valic
0744 644 368
User avatar
valic
Posts: 1734
Joined: 25 Oct 2009, 12:24
Location: Bucuresti

Re: ECO-ARA 2010

Post by valic »

Image
Valic
0744 644 368
User avatar
valic
Posts: 1734
Joined: 25 Oct 2009, 12:24
Location: Bucuresti

Re: ECO-ARA 2010

Post by valic »

Image
Valic
0744 644 368
User avatar
valic
Posts: 1734
Joined: 25 Oct 2009, 12:24
Location: Bucuresti

Re: ECO-ARA 2010

Post by valic »

iata si linkul unde puteti viziona parte din poze ...........
http://s277.photobucket.com/albums/kk41 ... ?start=100
Valic
0744 644 368
User avatar
valic
Posts: 1734
Joined: 25 Oct 2009, 12:24
Location: Bucuresti

Re: ECO-ARA 2010

Post by valic »

din pacate vremea nu a tinut cu noi, a plouat foarte tare si ne-a incurcat nitzel, dar ne-am facut treaba, zic eu, cu brio ............
multumesc tuturor participantilor, BRAVO VOUA, fara voi nu am fi reusit aceasta actiune.
Multumim si primariei si organelor competente din zona.
Asa sa fie in toate locatiile naturale..............
Sa de-a Domnul ...............

Numai bine.
Valic
0744 644 368
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: ECO-ARA 2010

Post by Dumitrescu Iancu »

Pentru o corecta informare,pozele de mai sus redau doar contributia unui grup care a avut ca zona de responsabilitate liziera de pe malul Dunaricii!Asteptam si pozele realizate in tabara principala,pe Bratul Ara!
ALIN66
Posts: 159
Joined: 12 Feb 2010, 13:43

Re: ECO-ARA 2010

Post by ALIN66 »

Nene Iancule,cu parere de rau,noi cei patru a trebuit sa plecam la bucuresti(unul dintre noi a primit tel ca are un deces in familie).Dupa umila mea parere 90% actiunea a reusit (in ciuda vremii potrivnice),spre bucuria noastra si necazul altora!Contati pe noi si la actiunile viitoare!
0730088867/0745090668-Iubiti natura!!!!!!Merita!!!!!!
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: ECO-ARA 2010

Post by Dumitrescu Iancu »

ALIN66 wrote:Nene Iancule,cu parere de rau,noi cei patru a trebuit sa plecam la bucuresti(unul dintre noi a primit tel ca are un deces in familie).Dupa umila mea parere 90% actiunea a reusit (in ciuda vremii potrivnice),spre bucuria noastra si necazul altora!Contati pe noi si la actiunile viitoare!
Aline,imi pare rau,condoleante prietenului nostru!Va multumesc pentru participare si va asteptam la urmatoarele actiuni,cu speranta ca vremea nu va mai fi impotriva noastra!
costin stefanescu
Moderator
Posts: 1297
Joined: 23 Oct 2009, 18:43

Re: ECO-ARA 2010

Post by costin stefanescu »

si din pct meu de vedere a fost o reusita si s-au strans ceva ''jegurí'' :lol: s-au ambalat frumos in saci si le-am incarcat in remorci sub privirile sfidatoare ale tractoristilor care se uitau ca boii la poarta noua :lol: pt mintea lor de pigmei asa ceva este de neinteles,dar ma rog,un lucru imbucurator,in zona care am fost noi erau si alte grupuri care nu erau cu noi insa cand au vazut ce facem au inceput si ei sa stranga gunoaiele din jurul lor,bravo lor,tin sa multumesc tuturor pescarilor si nu numai,de pe ambele siteuri care ,pe o vreme cainoasa n-au dat inapoi si au venit acolo,un sincer bravo si la mai mare !
danutz
Posts: 55
Joined: 24 Mar 2010, 11:19

Re: ECO-ARA 2010

Post by danutz »

Ajuns acas fac bilantul: buna initziativa, buna atmosfera, proasta vreme. Asta este. macar ieseala si-a atins obiectivul, atat din punct de verede al ecologizarii cat si a socializarii cu un Pictor care e tatic la cirorbe si mancaruri, si Ghinozo... sarea si piperul taberei.
Viata-i scurtă. Dacă tot n-o putem lungi, hai s-o facem lată!
User avatar
valic
Posts: 1734
Joined: 25 Oct 2009, 12:24
Location: Bucuresti

Re: ECO-ARA 2010

Post by valic »

asta e ghinozo ;)
Valic
0744 644 368
User avatar
modigliani
Posts: 664
Joined: 20 Jan 2010, 13:47

Re: ECO-ARA 2010

Post by modigliani »

Hai noroc !

Fratilor ( mai lasa-ti , nene , Eco Ara 2009 in pace ! Nu intelegeti ca APC 21 nici nu existau p-atunci ? ) a fost ..... ,, SPECTACOL" !!! A fost , parerea mea si a altor cateva zeci de OAMENI , o iesire la Dunare absolut memorabila !

Sub ,, drapelul " ecologizarii , adunati sub minunata initiativa a lui Mihai Straulescu , veniti pe doua , trei sau patru roti , veniti pe hula sau pe vant , bagati in noroaie pan' la gat , bagati in gunoaie tot pan' la gat , ..... ne-am simtit perfect !

Nenicilor , asta-i Dunarea ! Nu da peste cateodata nici dac-o seci , daramite sa creasca exact ,, ca Fat Frumos " , asa cum a facut-o cat am stat noi acolo ! ..... Si ce daca ? ( nene Cezare , nene Iancule , ..... stiti c-am dat de avatii aia ?? ;) )
Nu da peste , da gunoaie ! De unde-or veni , fratilor gunoaiele alea ? De pe balti ? De pe rauri ? De pe strazi sau de pe campuri ? .... Nu conteaza , mergem si le culegem ! Exact asa cum spuneam , scufundati in noroaie pan' la gat ! Fara d-astea ..... cum sa poti aprecia la justa valoare oamenii , borsurile si alte mancaruri ?

Hai ..... va pupa tati !

p.s. ma duc la al trei-lea dus ! Fac dusuri in ,, etape " ! Nu face scurgerea fata la atata namol cat am adus d-acolo !
"in livada de ciresi ..... degeaba incerci sa cauti prune . Trebuieste sa cauti in livada de pruni . Unde degeaba vei incerca sa gasesti cirese . Ca atare ..... umbla din livada in livada . Iti vei umple cosul de ..... FRUCTE !"
User avatar
ghinozo
Posts: 608
Joined: 26 Oct 2009, 20:42
Location: bucuresti

Re: ECO-ARA 2010

Post by ghinozo »

MULTUMESC ORGANIZATORILOR SI TUTUROR FORUMURILOR DE PESCUIT CARE AU SPRIJINIT ACESTA ACTIUNE,a fost o actiune reusita din punct de vedere al ecologizarii,dar cat si al....dracu mai stie ce am vrt sa zic,.....ca imi alearga ideile prin cap...e prea devreme de concluzii,lasati-ma sa ma reculeg ca v-a povestesc.....ca un preludiu asa.....am gasit la ara 2010...ceea ce ma speram sa gasesc,si anume distractie maxima,si avem o droaie de poze care stau martrurie,,,,,,dupa strangerea taberei...asta astazi in jurul orei 11,sau mai strans freo 10 saci de gunoi care au fost dusi la tomberonul unei benzinarii din giurgiu,ca si pescuit....of...ce sa zic...de joi pana azi...nus daca am fost de 3 ori la mine in tabara....ma mir ca am mai gasit lansetele acolo,foarte slab poescuitul,in afara de cativa avati punctabili....si 2-3 somocari....mai nimic.
danutz
Posts: 55
Joined: 24 Mar 2010, 11:19

Re: ECO-ARA 2010

Post by danutz »

Am stat mult si m-am gandit unde sa postez mesajul, dar:
Acu ca si ARA 2010 s-a gatat (si poate si 2009 intr-un final), unde mai iesim? abia astept sa-mi ureze Ghinozo bafta pt tot restul vietii numai sa nu mai tzipe cu trompeta la 6 dimimeatza. Cu p....le lui Ghinozo m-am obisnuit, ca veneau din suflet :lol: (no ofence Bro, ai fost tare) dar stau si acu si ma intreb, baiatu asta merge pe Duracel sau are acumulatori. Rugaminte Ginozo: baga un banc auzit weekendu asta (ca le-ai mancat pe paine, dim la pranz si seara) si daca mai tii mite macar unu, eu dau o tziuca si-ti promit ca data viitoare nu mai intretin focul (dragostei cum zicea Vali "stiuca") si te tremin (ma conectez si eu la generator) ca prima data am fost si eu mai retras, na, ca am tatonat terenu, nu stiam cu cine, cu ce, am de a face, si ce-am vazut e ok.
Nene Cezare i-mi pare rau ca nu am apucat sa facem schimb de beri, dar bine ca ne-am cunoscut si timpul nu e pierdut
Si cel mai tare: Alin66 , bun antigelu de primire.
Pictore: paremi-se ca ai prins o vreme pana azi de-mi venea sa plang ca am plecat si chiar eram curios daca ai luat avatii aia, i-mi cer scuze ca nu ne-am salutat la plecare dar mai sunt zile ca nu au intrat in sac.

S-auzim numai de bine!
Dan, Danutz, Daniel.
Viata-i scurtă. Dacă tot n-o putem lungi, hai s-o facem lată!
Locked

Return to “ANUNTURI PESCAR CLUB 21”