Râurile de lângă noi!!!

Pescuit fără taxe, doar cu permisul de pescuit

Moderators: PETREMAN, costin stefanescu

User avatar
Albatrin
Posts: 989
Joined: 21 Oct 2009, 17:32

Râurile de lângă noi!!!

Post by Albatrin »

un topic pe "superpescar" care merită văzut:
http://www.superpescar.ro/forum/viewtop ... t=111#p602
Cristi Nedelcu
0722.880.939
Vrei să fii fericit o zi, îmbată-te; un an, însoară-te; o viaţă, apucă-te de pescuit !!!
dutustoica
Moderator
Posts: 843
Joined: 21 Oct 2009, 21:11

Re: Râurile de lângă noi!!!

Post by dutustoica »

Albatrin wrote:un topic pe "superpescar" care merită văzut:
http://www.superpescar.ro/forum/viewtop ... t=111#p602
Surprinzator si plin de speranta. Multi dintre noi habar n-au ce frumuseti, ce locuri de pescuit sunt la doar doi pasi de Bucuresti.
User avatar
modigliani
Posts: 664
Joined: 20 Jan 2010, 13:47

Re: Râurile de lângă noi!!!

Post by modigliani »

Pa Iancule !
Last edited by modigliani on 14 Jan 2012, 22:50, edited 1 time in total.
"in livada de ciresi ..... degeaba incerci sa cauti prune . Trebuieste sa cauti in livada de pruni . Unde degeaba vei incerca sa gasesti cirese . Ca atare ..... umbla din livada in livada . Iti vei umple cosul de ..... FRUCTE !"
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Râurile de lângă noi!!!

Post by Dumitrescu Iancu »

Bine ai venit,Pictore si...felicitari pentru debutul in forta pe acest forum(in curand site)!Frumoasa initiativa ta,se pliaza perfect pe gandurile noastre,o vom sprijini si noi cat si cum putem!
costin stefanescu
Moderator
Posts: 1297
Joined: 23 Oct 2009, 18:43

Re: Râurile de lângă noi!!!

Post by costin stefanescu »

anul asta chiar mi-am propus sa ma"dau" pe raurile astea,am incercat putin si anul trecut dar mai mult asa,in lipsa de Dunare ,cand era umflata,insa anul asta iau treaba in serios!
adrian25
Posts: 47
Joined: 15 Mar 2010, 17:53

Re: Râurile de lângă noi!!!

Post by adrian25 »

salutare, vreau maine sa fac o iesire scurta pe neajlov sau pe arges la rapitor, mai sunt doritori? vreau sa plec in jur de ora 8-9, dar sunt flexibil ca program daca mai merge cineva, asa ca pot fi contactat pt detalii cat de tarziu sau de devreme maine la 0751377129, adi
User avatar
rosu razvan
Posts: 124
Joined: 16 Feb 2010, 10:59
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Râurile de lângă noi!!!

Post by rosu razvan »

Adi cat vrei sa stai pe pe balta k m-ar tenta o iesire da mai tarziu de ora unu nu pot sa stau k mai am si eu ceva treaba ?
Un ID de mess ai k e mai simplu de vb pe mess ?
Daca un om sta 10 ore pe un scaun si se uita la balta e nebun , daca are si o undita in mana e pescar !!!!
rosurazvan2005@yahoo.com - 0765/043430
costin stefanescu
Moderator
Posts: 1297
Joined: 23 Oct 2009, 18:43

Re: Râurile de lângă noi!!!

Post by costin stefanescu »

fratilor ,mie-mi place de voi da ce faceti cu negreala de pe rau?
adrian25
Posts: 47
Joined: 15 Mar 2010, 17:53

Re: Râurile de lângă noi!!!

Post by adrian25 »

yo_adrian25@yahoo.com pai pe la 1 si eu sper sa fiu acasa, nu vreau decat 2-3 ore sa ies din casa si sa vad cum se prezinta apa
fanelul
Posts: 42
Joined: 05 Feb 2010, 23:47

Re: Râurile de lângă noi!!!

Post by fanelul »

Neajlovul astazi.....
Image
Image
Image
Cu toata parerea de rau il mia vizitez peste vreo saptamana.
User avatar
rebeu
Posts: 909
Joined: 25 Oct 2009, 16:50
Location: Bucureşti

Re: Râurile de lângă noi!!!

Post by rebeu »

Hummm... păi peste-o săptămână... dai doar la ştiucă. ;)
Unde-i locu să ştiu să nu calc p-acolo fără... da' tu cum de nu te-ai împotmolit?
A cam ieshit fum din discurile de pe server... deci pozele... trebuie sa le reinstalez...
Doar ca mai dureaza... am back-up la directoare dar nu si la soft... deci trebuie sa reinstalez tot... si sunt cam departe...
va rog sa mai aveti rabdare...
--
RBu'
fanelul
Posts: 42
Joined: 05 Feb 2010, 23:47

Re: Râurile de lângă noi!!!

Post by fanelul »

Vedeti ca anul asta prohibitia este totala incepand cu 5 aprilie. Nu mai tine, ca in alti ani, ca vezi doamne dadeam dupa stiuca si am prins altceva....
Grija mare!
fanelul
Posts: 42
Joined: 05 Feb 2010, 23:47

Re: Râurile de lângă noi!!!

Post by fanelul »

Pentru conformitate....

Art. 1. - (1) Se instituie măsuri de prohibiţie pentru pescuitul în scop comercial, recreativ/sportiv şi familial al oricăror specii de peşti, crustacee, moluşte şi al altor vieţuitoare acvatice în habitatele piscicole naturale, pe o durată de 60 de zile, în perioada 5 aprilie-3 iunie inclusiv, şi în apele care constituie frontieră de stat, inclusiv golful Musura, pe o durată de 45 de zile, în perioada 5 aprilie-19 mai inclusiv, cu excepţiile prevăzute în prezentul ordin.
(2) Se interzice pescuitul în scop comercial şi recreativ/sportiv al oricăror specii de peşti, crustacee, moluşte şi al altor vieţuitoare acvatice în râul Prut şi în zonele inundate permanent sau temporar ale acestuia, precum şi în lacul de acumulare Stânca-Costeşti, pe o durată de 100 de zile, în perioada 1 aprilie-9 iulie inclusiv.
(3) Se interzice pescuitul în scop comercial, recreativ/sportiv şi familial al oricăror specii de peşti, crustacee, moluşte şi al altor vieţuitoare acvatice în faţa gurii Dunării - Meleaua Sfântu Gheorghe până la Ciotic, pe o durată de 60 de zile, în perioada 5 aprilie-3 iunie inclusiv.
User avatar
valic
Posts: 1734
Joined: 25 Oct 2009, 12:24
Location: Bucuresti

Re: Râurile de lângă noi!!!

Post by valic »

fanele, te inseli,

SECTIUNEA a 2-a - Specii si perioade de prohibitie

Art. 5. - (1) Se interzice pescuitul comercial, recreativ/sportiv si familial al speciilor de pesti dupa cum urmeaza:
a) stiuca, incepand cu data intrarii in vigoare a prezentului ordin pana in data de 31 martie inclusiv;
Valic
0744 644 368
fanelul
Posts: 42
Joined: 05 Feb 2010, 23:47

Re: Râurile de lângă noi!!!

Post by fanelul »

Mda, ce sa zic acum.... Discutia asta s-a mai purtat aici http://www.rapitori.ro/forum/about8144-0-asc-0.html , depinde daca articolul despre stiuca in anumita perioada este o exceptie sau o completare. Legea e scrisa, ca de obicei, in dispret fata de pescari si ramai doar la latitudinea lui Garcea in ce priveste urmarile. Fiecare le stie pe ale lui, eu parca nu as risca dosar penal pentru asa ceva.
User avatar
Albatrin
Posts: 989
Joined: 21 Oct 2009, 17:32

Re: Râurile de lângă noi!!!

Post by Albatrin »

fanelul wrote:Mda, ce sa zic acum.... Discutia asta s-a mai purtat aici http://www.rapitori.ro/forum/about8144-0-asc-0.html , depinde daca articolul despre stiuca in anumita perioada este o exceptie sau o completare. Legea e scrisa, ca de obicei, in dispret fata de pescari si ramai doar la latitudinea lui Garcea in ce priveste urmarile. Fiecare le stie pe ale lui, eu parca nu as risca dosar penal pentru asa ceva.
Rişti doar dacă te prinde cu altceva în traistă sau altceva decât momeli artificiale pe fir!
Cristi Nedelcu
0722.880.939
Vrei să fii fericit o zi, îmbată-te; un an, însoară-te; o viaţă, apucă-te de pescuit !!!
User avatar
Pacapescarul
Moderator
Posts: 461
Joined: 23 Oct 2009, 17:05

Re: Râurile de lângă noi!!!

Post by Pacapescarul »

fanelul wrote:Pentru conformitate....

Art. 1. - (1) Se instituie măsuri de prohibiţie pentru pescuitul în scop comercial, recreativ/sportiv şi familial al oricăror specii de peşti, crustacee, moluşte şi al altor vieţuitoare acvatice în habitatele piscicole naturale, pe o durată de 60 de zile, în perioada 5 aprilie-3 iunie inclusiv, şi în apele care constituie frontieră de stat, inclusiv golful Musura, pe o durată de 45 de zile, în perioada 5 aprilie-19 mai inclusiv, cu excepţiile prevăzute în prezentul ordin.
(2) Se interzice pescuitul în scop comercial şi recreativ/sportiv al oricăror specii de peşti, crustacee, moluşte şi al altor vieţuitoare acvatice în râul Prut şi în zonele inundate permanent sau temporar ale acestuia, precum şi în lacul de acumulare Stânca-Costeşti, pe o durată de 100 de zile, în perioada 1 aprilie-9 iulie inclusiv.
(3) Se interzice pescuitul în scop comercial, recreativ/sportiv şi familial al oricăror specii de peşti, crustacee, moluşte şi al altor vieţuitoare acvatice în faţa gurii Dunării - Meleaua Sfântu Gheorghe până la Ciotic, pe o durată de 60 de zile, în perioada 5 aprilie-3 iunie inclusiv.
Catalin Pavel, tel. 0730636893
mail: pacapescarul@yahoo.com
User avatar
modigliani
Posts: 664
Joined: 20 Jan 2010, 13:47

Re: Râurile de lângă noi!!!

Post by modigliani »

Pa Iancule !
Last edited by modigliani on 14 Jan 2012, 22:51, edited 1 time in total.
"in livada de ciresi ..... degeaba incerci sa cauti prune . Trebuieste sa cauti in livada de pruni . Unde degeaba vei incerca sa gasesti cirese . Ca atare ..... umbla din livada in livada . Iti vei umple cosul de ..... FRUCTE !"
nexu
Posts: 319
Joined: 25 Oct 2009, 18:26

Re: Râurile de lângă noi!!!

Post by nexu »

Si pe langa asta, mai e si tulbure, ca la balamuc...
0762 747 895...0732 085 740
costin stefanescu
Moderator
Posts: 1297
Joined: 23 Oct 2009, 18:43

Re: Râurile de lângă noi!!!

Post by costin stefanescu »

stai cuminte Pictore,nu vezi ce conditii naspa sant,sa ne intoarcem din delta si mai vedem cum se prezinta,am venit acum de la Girugiu si Neajlovul era in matca si destul de limpede,erau cativa pescari dar n-am oprit sa vad ce si cum !
Post Reply

Return to “Locuri de pescuit sălbatice”