SITUATIA PERMISELOR DE GRANITA (PG)

Moderator: administrator

Locked
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: SITUATIA PERMISELOR DE GRANITA (PG)

Post by Dumitrescu Iancu »

ghinozo wrote:stiu grasule,stim ca sau facut eforturi ptr aceste pg-uri,dar odata pusa viza de GR,si stiut fiind faptul ca TL pune pe foaie a4,ele(pemisele} zabovesc de pomana in sertar,.......mai bine la posesor,cade bine la imagine......urmand ulterior la o cafenea ceva,....sa fie distribuite {foile a4} pg-rile de TL








Dumitrescu Iancu wrote:
ghinozo wrote:la mine in gasca deja se carcoteste,si v-a propun urmatoarea varianta: am inteles ca miercuri de pleaca la gr,ok..dupa ce vin de la gr, permisele care au toate vizele la zi mai putin anpa sa inceapa sa fie distribuite, se fotocopiaza anpa ptr pg tulcea si cu asta basta....poate mai sunt cate unii care v-or sa pescuiasca pana in prohibitie,sa nu l-e ingradim acest drept,zic.....[/quote}

Ghinozo,sa nu uitam ca permisele ANPA au aparut pe piata exact acum 7(sapte)zile!Noi am promis 4 vize PG in termen de 40(patruzeci) de zile DE LA lansarea permisului ANPA.Socoteste tu mai departe...Cine vrea permisele mai devreme.le poate primi,dar numai cu vizele obtinute pana in acest moment!
Mai,mai,ce le mai stii tu pe toate,ca un om mare!!! :lol: Te rog sa-mi trimiti lista cu carco...,pardon,cu membrii grupului tau!Ma voi asigura ca primesc permisul si cele 4 PG la timp:adica in a 40-a zi de la aparitia ANPA!Ca sa vada ca ne tinem promisiunile! :oops: :lol: :lol:
mr marinel
Posts: 77
Joined: 25 Oct 2009, 23:11
Location: Bucuresti Romania
Contact:

Re: SITUATIA PERMISELOR DE GRANITA (PG)

Post by mr marinel »

Daca imi este permis.

Iancule zice bine Ghinea.
Eu asa am facut le-am dat oamenilor carnetele cu ANPA si GR+CL
Am scanat copie BI/CI si ANPA si acum le pun la pachet pt TL si TR.

SPOR.
marinel_simtea@yahoo.com
0722622697 / 0744544886
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: SITUATIA PERMISELOR DE GRANITA (PG)

Post by Dumitrescu Iancu »

mr marinel wrote:Daca imi este permis.

Iancule zice bine Ghinea.
Eu asa am facut le-am dat oamenilor carnetele cu ANPA si GR+CL
Am scanat copie BI/CI si ANPA si acum le pun la pachet pt TL si TR.

SPOR.
Multumesc,Marinel,pt sfaturi!era doar o mica disputa intre mine si Marius!Pot sa-ti spun(dar numai tie :lol: ) ca permisele vor fi distribuite dupa intoarcerea de la Giurgiu,avand fiecare cate 3 vize PG,urmand ca Tulcea sa vina ulterior!Apreciez interesul tau pentru bunul mers al APC21 si imi permit sa folosesc,cu toata prietenia, urarea ta:SPOR! :lol:
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: SITUATIA PERMISELOR DE GRANITA (PG)

Post by cezar »

mr marinel wrote:Daca imi este permis.

Iancule zice bine Ghinea.
Eu asa am facut le-am dat oamenilor carnetele cu ANPA si GR+CL
Am scanat copie BI/CI si ANPA si acum le pun la pachet pt TL si TR.

SPOR.
Iar eu observ ca tare e benefica (pentru pescari) concurenta. Ati inceput sa scoateti si voi PG-uri de Tulcea si Teleorman ? ;) ;) ;)
La Teleorman chiar pe baza de copii ! :lol: :lol: :lol:

SPOR !
User avatar
Dinu Cristian 71
Posts: 8
Joined: 22 Mar 2010, 17:53

Re: SITUATIA PERMISELOR DE GRANITA (PG)

Post by Dinu Cristian 71 »

Pe cand putem pescui la giurgiu?
mr marinel
Posts: 77
Joined: 25 Oct 2009, 23:11
Location: Bucuresti Romania
Contact:

Re: SITUATIA PERMISELOR DE GRANITA (PG)

Post by mr marinel »

Iar eu observ ca tare e benefica (pentru pescari) concurenta. Ati inceput sa scoateti si voi PG-uri de Tulcea si Teleorman ? ;) ;) ;)
La Teleorman chiar pe baza de copii ! :lol: :lol: :lol:

SPOR ![/quote]


De ce sa facem si noi de acum avem ceva experienta. In PG stamile si de-alde de astea.

Ce pot sa zic.

Spor

PS: La mine nu merg zambaretii da pun aici un numar peste 100.
marinel_simtea@yahoo.com
0722622697 / 0744544886
nexu
Posts: 319
Joined: 25 Oct 2009, 18:26

Re: SITUATIA PERMISELOR DE GRANITA (PG)

Post by nexu »

Ar mai fi zona cu Cazanele, nu ma pricep la kilometri sa va zic aici...zice Miagy ca pt mine si pt el, o rezolva, da` ce va faceti daca prindem peste si, mai mult, facem publica escapada pe net si veti avea solicitari de pg in acea zona???...
0762 747 895...0732 085 740
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: SITUATIA PERMISELOR DE GRANITA (PG)

Post by Dumitrescu Iancu »

nexu wrote:Ar mai fi zona cu Cazanele, nu ma pricep la kilometri sa va zic aici...zice Miagy ca pt mine si pt el, o rezolva, da` ce va faceti daca prindem peste si, mai mult, facem publica escapada pe net si veti avea solicitari de pg in acea zona???...
Ehh,Nexule,la o cotizatie asa mare cum o percepe Asociatia noastra,ne putem gandi ca de la anul sa extindem zona de influenta pana in amonte de Belgrad! ;) Am vazut p-acolo niste locuri de pescuit deosebite,iar daca mai nimeresti si gropile ramase de la bombe,ai pus-o! :roll:
PS Va doresc amandorura sa obtineti cat mai repede PG-ul de Mehedinti!
User avatar
Miyagi
Posts: 1408
Joined: 05 Feb 2010, 16:45
Contact:

Re: SITUATIA PERMISELOR DE GRANITA (PG)

Post by Miyagi »

nexu wrote:Ar mai fi zona cu Cazanele, nu ma pricep la kilometri sa va zic aici...zice Miagy ca pt mine si pt el, o rezolva, da` ce va faceti daca prindem peste si, mai mult, facem publica escapada pe net si veti avea solicitari de pg in acea zona???...
:D nu numai pentru noi Nexule si nici nu sunt singurul care se ocupa de zona insa si eu sunt membru in clubul Dunarenilor si cred ca asa o sa privesc aspectul asta.
Daca ar fi dupa mine asa as lua in calcul si celelalte pg-uri,da` nu poti ca asa e curentul modistic inainte de prohibitie.
User avatar
laurentiu_sonia
Posts: 173
Joined: 22 Mar 2010, 09:49
Location: Bucuresti

Re: SITUATIA PERMISELOR DE GRANITA (PG)

Post by laurentiu_sonia »

[quote="Albatrin"]Cei care au depus actele după 15.03.2010 dar până sâmbătă 20.03.2010, vor fi marţi în tabelul pentru permisul ANPA. Cei din prezentul tabel care nu vor şi alte PG-uri decât "ce se vede", să ma contacteze la tel.:0722.880.939(Vod.) sau 0762.724.834(Cos.) sau dacă au lăsat actele la altcineva să-l contacteze pe respectivul!!!

Ziua buna,
Voiam sa stiu daca s-a actualizat tabelul. Eu am depus actele la Giurgiului pe 16 Martie (primit chitanta) si am mai depus un set pentru nashu' Mihaescu in 17 Martie la magazinul de la bd. Marasesti nr 16 (colt cu Olimpului) pentru care nu am primit chitanta.
Sa auzim de bine!
fanelul
Posts: 42
Joined: 05 Feb 2010, 23:47

Re: SITUATIA PERMISELOR DE GRANITA (PG)

Post by fanelul »

Succes, Laurentiu....
Si eu am depus pe 16.03 pentru Delta (adica fara PG) si nu imi ajuta la nimic. Ma intreb cand a depus D-l Fetes de a primit ANPA pt Delta. Nu ca sunt chitros dar daca ratez Delta PE BANII MEI, nu e in regula...
User avatar
Miyagi
Posts: 1408
Joined: 05 Feb 2010, 16:45
Contact:

Re: SITUATIA PERMISELOR DE GRANITA (PG)

Post by Miyagi »

fanelul wrote:Succes, Laurentiu....
Si eu am depus pe 16.03 pentru Delta (adica fara PG) si nu imi ajuta la nimic. Ma intreb cand a depus D-l Fetes de a primit ANPA pt Delta. Nu ca sunt chitros dar daca ratez Delta PE BANII MEI, nu e in regula...
Cu aceeasi problema m-am confruntat si eu insa lucrurile trebuie privite fara griji. In Delta mergem doar cu permisul ANPA si cu buletinul fara probleme caci nu e nevoie de permis pentru obtinerea pg-urilor.
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: SITUATIA PERMISELOR DE GRANITA (PG)

Post by Dumitrescu Iancu »

fanelul wrote:Succes, Laurentiu....
Si eu am depus pe 16.03 pentru Delta (adica fara PG) si nu imi ajuta la nimic. Ma intreb cand a depus D-l Fetes de a primit ANPA pt Delta. Nu ca sunt chitros dar daca ratez Delta PE BANII MEI, nu e in regula...
Dle "fanelu",dupa cat stiu eu,Dl Fetes nu a asteptat pana sa apara permisele ANPA,doar-doar se va schimba ceva in modul de distribuire,si s-a inscris in asociatie printre primii,cred ca prin ianuarie.Dupa aparitia permiselor ANPA a crescut exponential si numarul celor inscrisi,fapt care mareste timpul de procesare al actelor!Cat despre banii dumneavoastra,nu trebuie decat sa spuneti un cuvant si ii aveti inapoi cu maxima promptitudine!Nu ne-am propus sa furam pe nimeni si nici nu am promis ca rezolvam orice de pe o zi pe alta!
User avatar
laurentiu_sonia
Posts: 173
Joined: 22 Mar 2010, 09:49
Location: Bucuresti

Re: SITUATIA PERMISELOR DE GRANITA (PG)

Post by laurentiu_sonia »

Imi pare rau daca s-a interpretat gresit ceea ce am spus eu. Nu cred ca cineva vrea sa" ma fure" si nici nu sunt nemultumit de ceva.

Am pus o simpla intrebare... eu, spre deosebire de altii poate, nu planific nici o iesire pana la sfarsitul prohibitiei.

Hai sa nu ne mai suparam pe cei care se ocupa de actele noastre ca nu stiu daca noi insine am face-o mai bine sau mai repede...
Sa auzim de bine!
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: SITUATIA PERMISELOR DE GRANITA (PG)

Post by Dumitrescu Iancu »

fanelul wrote:Succes, Laurentiu....
Si eu am depus pe 16.03 pentru Delta (adica fara PG) si nu imi ajuta la nimic. Ma intreb cand a depus D-l Fetes de a primit ANPA pt Delta. Nu ca sunt chitros dar daca ratez Delta PE BANII MEI, nu e in regula...
Daca ne spuneti si numele complet,poate reusim sa va informam mai repede despre situatia permisului dumneavoastra,in cazul in care nu ati solicitat PG-uri!
User avatar
Albatrin
Posts: 989
Joined: 21 Oct 2009, 17:32

Re: SITUATIA PERMISELOR DE GRANITA (PG)

Post by Albatrin »

laurentiu_sonia wrote:
Albatrin wrote:Cei care au depus actele după 15.03.2010 dar până sâmbătă 20.03.2010, vor fi marţi în tabelul pentru permisul ANPA. Cei din prezentul tabel care nu vor şi alte PG-uri decât "ce se vede", să ma contacteze la tel.:0722.880.939(Vod.) sau 0762.724.834(Cos.) sau dacă au lăsat actele la altcineva să-l contacteze pe respectivul!!!

Ziua buna,
Voiam sa stiu daca s-a actualizat tabelul. Eu am depus actele la Giurgiului pe 16 Martie (primit chitanta) si am mai depus un set pentru nashu' Mihaescu in 17 Martie la magazinul de la bd. Marasesti nr 16 (colt cu Olimpului) pentru care nu am primit chitanta.
Mihaiescu Radu-Cezar, chit.555/18.03.2010/80lei. Tabelul va fi actualizat după întoarcerea primelor permise de la Giurgiu. Zece zile de la începerea distribuirii permiselor ANPA.
Cristi Nedelcu
0722.880.939
Vrei să fii fericit o zi, îmbată-te; un an, însoară-te; o viaţă, apucă-te de pescuit !!!
dutustoica
Moderator
Posts: 843
Joined: 21 Oct 2009, 21:11

Re: SITUATIA PERMISELOR DE GRANITA (PG)

Post by dutustoica »

Ziua buna,
Voiam sa stiu daca s-a actualizat tabelul. Eu am depus actele la Giurgiului pe 16 Martie (primit chitanta) si am mai depus un set pentru nashu' Mihaescu in 17 Martie la magazinul de la bd. Marasesti nr 16 (colt cu Olimpului) pentru care nu am primit chitanta.
Mihaiescu Radu-Cezar, chit.555/18.03.2010/80lei. Tabelul va fi actualizat după întoarcerea primelor permise de la Giurgiu. Zece zile de la începerea distribuirii permiselor ANPA.
Mihaescu Radu-Cezar, carnet 00250
User avatar
Dinu Cristian 71
Posts: 8
Joined: 22 Mar 2010, 17:53

Re: SITUATIA PERMISELOR DE GRANITA (PG)

Post by Dinu Cristian 71 »

Eu am depus de pe data de 2-03 -2010 vroiam sa merg pe giurgiu ,acu am sa ma hotaresc ,pe calarasi unde am viza sau seimeni ca acolo nu este granita,pot veni sa ridic permisul cu carnetul ?
User avatar
Dinu Cristian 71
Posts: 8
Joined: 22 Mar 2010, 17:53

Re: SITUATIA PERMISELOR DE GRANITA (PG)

Post by Dinu Cristian 71 »

Am sa sun si maine pentru raspuns. Multumesc!
User avatar
mircea60
Posts: 31
Joined: 12 Feb 2010, 20:30

Re: SITUATIA PERMISELOR DE GRANITA (PG)

Post by mircea60 »

M-ar interesa si pe mine situatia permisului,nu mai stiu exact cand l-am depus dar cred ca atunci cand ne-am intalnit mai multi la restaurant cam la inceputul lui martie,scuzati ca nu mi-am notat,sigur ca am cerut toate vizele si mai dureaza dar as vrea sa stiu cat mai dureaza ca eu am inceput sa pescuiesc pe rau.....va multumesc.
Locked

Return to “ANUNTURI PESCAR CLUB 21”