Sigla APC 21

Moderator: administrator

User avatar
PETER
Posts: 587
Joined: 25 Oct 2009, 16:00
Contact:

Re: Sigla APC 21

Post by PETER »

Pai sa fie cum zici tu, "frate Petru" ;)
http://www.pescarulclujean.com

Take it a smile to your face,
it's so nice to be happy!
User avatar
Miyagi
Posts: 1408
Joined: 05 Feb 2010, 16:45
Contact:

Re: Sigla APC 21

Post by Miyagi »

savu alexandru wrote:A interpretat fiecare cum a vrut! Nu ma pot certa cu nimeni! Vorba aia :"si tu Itzic ai dreptate"!
Pana la urma nu sigla e importanta ci coeziunea intre membrii asociatiei/clubului si participarea , din suflet, la actiuni comune!
Domnule Saftoiu va multumesc pentru "apologia" heraldicii; este un domeniu foarte interesant si culmea este ca toti, dealungul istoriei, adopta forma de scut!De ce? O considera un simbol al protectiei?
Eu am tot felul de brevete la OSIM si s-ar putea sa fie necesar sa inregistram sigla asociatiei/clubului!
O deviza a clubului ar fi: ARMONIE!
Alexandre da-mi voie sa-ti replic faptul ca sigla e cea mai importanta forma de comunicare signalistica intr-un mediu publicitar. Descrierea heraldica a formei deja muncite de catre Domnul Burian nu a facut altceva,dupa parerea mea,decat sa intareasca ideea ca cei ce s-au chinuit sa o contureze au muncit serios la ea,fie ea si atat de ``simpla``. Acest blazon dupa cum il inteleg unii poate induce tot felul de teorii celor ce au inclinatii spre filozofie.
Personal va spun tuturor ca:
1.Pescuitul mi-e atat de drag incat m-am heraldizat si eu :D ,pe bratul stang,iar la urmatoarea intalnire o sa va spun si povestea blazonului meu;
2.Acel blazon se mai poate lucra in Corel si va iesi mai mult decat o minune pentru cei ce privesc la suprafata;
3.Nu agreez ideea de a lucra la el in PM si am sa-mi etalez conceptul meu,cu acordul Domnului Burian,
copy/paste:....asociat cu nasterea si restaurarea ciclica....,de la care sa dezvoltam. Elementele unei baze le avem deja : un peste ( de aur ) si un scut ?!...ia ganditi-va un pic;
4.Consider ca premiile le putem acorda in anumite contexte sa nu fetishizam ideea,iar conceptul pentru marca ( bineinteles inregistrata la OSIM ) sa fie considerat aportul in efort al celui ce-l ofera. Un pic de modestie in plus nu-i strica nimanui. Poate o diploma simbolica in semn de apreciere,iar cu aceasta ocazie lansez si aceasta idee.
--------------------------------------------------------------------------------------------
Am posibilitatea de a ma ocupa de DTP sau creatie publicitara si ma angajez sa lucrez cate ceva daca sunt solicitat.
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Sigla APC 21

Post by Dumitrescu Iancu »

Multumim de oferta,Cornele,se retine!!!! :lol: :lol: :lol:
costin stefanescu
Moderator
Posts: 1297
Joined: 23 Oct 2009, 18:43

Re: Sigla APC 21

Post by costin stefanescu »

inimos ca intotdeauna Cornel,de-asta imi place mie de baiatul asta!
User avatar
Miyagi
Posts: 1408
Joined: 05 Feb 2010, 16:45
Contact:

Re: Sigla APC 21

Post by Miyagi »

costin stefanescu wrote:inimos ca intotdeauna Cornel,de-asta imi place mie de baiatul asta!
S-a umflat mushq! :D .De la sport mi se trage Costine. 8-) .
ALIN66
Posts: 159
Joined: 12 Feb 2010, 13:43

Re: Sigla APC 21

Post by ALIN66 »

o mica propunere:nu am putea fi nitel patrioti si sa introducem si tricolorul?eu sunt nitel mai patriot si asa cum este tarisoara mea (buna sau rea,frumoasa fara discutie dar prost condusa-parerea mea)o iubesc si sunt MANDRU ca-s roman!
0730088867/0745090668-Iubiti natura!!!!!!Merita!!!!!!
User avatar
Miyagi
Posts: 1408
Joined: 05 Feb 2010, 16:45
Contact:

Re: Sigla APC 21

Post by Miyagi »

ALIN66 wrote:o mica propunere:nu am putea fi nitel patrioti si sa introducem si tricolorul?eu sunt nitel mai patriot si asa cum este tarisoara mea (buna sau rea,frumoasa fara discutie dar prost condusa-parerea mea)o iubesc si sunt MANDRU ca-s roman!
Sincer sa fiu si eu mi-as dori. As vrea sa te-ntreb si pe tine Aline ce semnificatie are 66-ele din nick?
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Sigla APC 21

Post by cezar »

Miyagi wrote:
ALIN66 wrote:o mica propunere:nu am putea fi nitel patrioti si sa introducem si tricolorul?eu sunt nitel mai patriot si asa cum este tarisoara mea (buna sau rea,frumoasa fara discutie dar prost condusa-parerea mea)o iubesc si sunt MANDRU ca-s roman!
Sincer sa fiu si eu mi-as dori. As vrea sa te-ntreb si pe tine Aline ce semnificatie are 66-ele din nick?
Prieteni, folosirea insemnelor heraldice nationale (drapel, stema, imn) este reglementata de lege.
Institutiile publice nationale sunt autorizate din oficiu. Entitatile private trebuie sa solicite expres si sa primeasca o aprobare speciala, cu justificari solide.
Singura solutie ar fi folosirea numai a celor trei culori in cadrul siglei, sau a denumirii, ceva gen : PescarClub21
ALIN66
Posts: 159
Joined: 12 Feb 2010, 13:43

Re: Sigla APC 21

Post by ALIN66 »

Miyagi wrote:
ALIN66 wrote:o mica propunere:nu am putea fi nitel patrioti si sa introducem si tricolorul?eu sunt nitel mai patriot si asa cum este tarisoara mea (buna sau rea,frumoasa fara discutie dar prost condusa-parerea mea)o iubesc si sunt MANDRU ca-s roman!
Sincer sa fiu si eu mi-as dori. As vrea sa te-ntreb si pe tine Aline ce semnificatie are 66-ele din nick?
anul nasterii:1966 dch! :D :) ;)
0730088867/0745090668-Iubiti natura!!!!!!Merita!!!!!!
ALIN66
Posts: 159
Joined: 12 Feb 2010, 13:43

Re: Sigla APC 21

Post by ALIN66 »

cezar wrote:
Miyagi wrote:
ALIN66 wrote:o mica propunere:nu am putea fi nitel patrioti si sa introducem si tricolorul?eu sunt nitel mai patriot si asa cum este tarisoara mea (buna sau rea,frumoasa fara discutie dar prost condusa-parerea mea)o iubesc si sunt MANDRU ca-s roman!
Sincer sa fiu si eu mi-as dori. As vrea sa te-ntreb si pe tine Aline ce semnificatie are 66-ele din nick?
Prieteni, folosirea insemnelor heraldice nationale (drapel, stema, imn) este reglementata de lege.
Institutiile publice nationale sunt autorizate din oficiu. Entitatile private trebuie sa solicite expres si sa primeasca o aprobare speciala, cu justificari solide.
Singura solutie ar fi folosirea numai a celor trei culori in cadrul siglei, sau a denumirii, ceva gen : PescarClub21
da stilizata !nu neaparat steagul tarii ci folosite cele trei culoriin cadrul siglei APC21!
0730088867/0745090668-Iubiti natura!!!!!!Merita!!!!!!
User avatar
Miyagi
Posts: 1408
Joined: 05 Feb 2010, 16:45
Contact:

Re: Sigla APC 21

Post by Miyagi »

ALIN66 wrote:
Miyagi wrote:
ALIN66 wrote:o mica propunere:nu am putea fi nitel patrioti si sa introducem si tricolorul?eu sunt nitel mai patriot si asa cum este tarisoara mea (buna sau rea,frumoasa fara discutie dar prost condusa-parerea mea)o iubesc si sunt MANDRU ca-s roman!
Sincer sa fiu si eu mi-as dori. As vrea sa te-ntreb si pe tine Aline ce semnificatie are 66-ele din nick?
anul nasterii:1966 dch! :D :) ;)
Bun asha :D .
In legatura cu tricolorul eu zic ca am putea sa-l facem din echipament. Am lucrat cate ceva si i-am trimis lui Albatran si am sa mai fac in completare,orientativ. Ar prinde bine daca am sti ca sunt doritori de materiale promo personalizate cu asociatia ca am comanda mai multe bucati din toate cele si ne-ar costa mai putin totul.
ALIN66
Posts: 159
Joined: 12 Feb 2010, 13:43

Re: Sigla APC 21

Post by ALIN66 »

:idea: de exemplu eu mai am o idee(stiti cum se numesc oamenii cu idei nu? :D :lol: :lol: :lol: )!ma uitam la sigla asa visator(am fost azi-noapte de serviciu si azi n-am prea dormit),si ce credeti ca mi-a trecut prin cap?nu un glont :lol: ,o idee:tot avem in sigla un peste galben,in apa albastra,de ce n-am avea si fondul rosu ?si ar iesi tricolorul fara sa suparam autoritatile!
0730088867/0745090668-Iubiti natura!!!!!!Merita!!!!!!
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Sigla APC 21

Post by Dumitrescu Iancu »

ALIN66 wrote:de exemplu eu mai am o idee(stiti cum se numesc oamenii cu idei nu? :D :lol: :lol: :lol: )!ma uitam la sigla asa visator(am fost azi-noapte de serviciu si azi n-am prea dormit),si ce credeti ca mi-a trecut prin cap?nu un glont :lol: ,o idee:tot avem in sigla un peste galben,in apa albastra,de ce n-am avea si fondul rosu ?

Domnilor,sigla a fost deja folosita in diferite acte oficiale,este cunoscuta in forma actuala,a fost votata inca inainte de infiintarea Asociatiei,ca atare ramane asa cum este!! Daca bagam si-un pic de rosu,maine poate veni altul cu putin mov,poimaine cineva viseaza violet,si tot asa,deci nu va mai chinuiti! :lol:
ALIN66
Posts: 159
Joined: 12 Feb 2010, 13:43

Re: Sigla APC 21

Post by ALIN66 »

Dumitrescu Iancu wrote:
ALIN66 wrote:de exemplu eu mai am o idee(stiti cum se numesc oamenii cu idei nu? :D :lol: :lol: :lol: )!ma uitam la sigla asa visator(am fost azi-noapte de serviciu si azi n-am prea dormit),si ce credeti ca mi-a trecut prin cap?nu un glont :lol: ,o idee:tot avem in sigla un peste galben,in apa albastra,de ce n-am avea si fondul rosu ?

Domnilor,sigla a fost deja folosita in diferite acte oficiale,este cunoscuta in forma actuala,a fost votata inca inainte de infiintarea Asociatiei,ca atare ramane asa cum este!! Daca bagam si-un pic de rosu,maine poate veni altul cu putin mov,poimaine cineva viseaza violet,si tot asa,deci nu va mai chinuiti! :lol:
k lumea!era numai o idee!bine ca ne-ai spus ca sa nu mai ne "stoarcem"creierii(deja in casa la mine incepuse sa miroasa a creier incins)! :lol: :D
0730088867/0745090668-Iubiti natura!!!!!!Merita!!!!!!
costin stefanescu
Moderator
Posts: 1297
Joined: 23 Oct 2009, 18:43

Re: Sigla APC 21

Post by costin stefanescu »

mi-ai luat vorba din gura Iancule,sigla in forma actuala e peste tot,deja e tardiv,asa ca fratilor lasati-o-ncolo de sigla si hai la peste :lol: !
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Sigla APC 21

Post by Dumitrescu Iancu »

Aline,cu sigla-i rezolvata,da`,ca sa nu-ti iesi din mana,te poti gandi la o deviza,un motto al Asociatiei!!!! :lol: :lol: :lol: Asta inca nu avem!
User avatar
Miyagi
Posts: 1408
Joined: 05 Feb 2010, 16:45
Contact:

Re: Sigla APC 21

Post by Miyagi »

costin stefanescu wrote:mi-ai luat vorba din gura Iancule,sigla in forma actuala e peste tot,deja e tardiv,asa ca fratilor lasati-o-ncolo de sigla si hai la peste :lol: !
Si eu sunt de aceeasi parere cu sigla insa reflectati la un tricou,short,shapk,steguletze,stikere,etc.
Maine rup apele La Costel.
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Sigla APC 21

Post by Dumitrescu Iancu »

Miyagi wrote:
costin stefanescu wrote:mi-ai luat vorba din gura Iancule,sigla in forma actuala e peste tot,deja e tardiv,asa ca fratilor lasati-o-ncolo de sigla si hai la peste :lol: !
Si eu sunt de aceeasi parere cu sigla insa reflectati la un tricou,short,shapk,steguletze,stikere,etc.
Maine rup apele La Costel.

Ce ai mai facut cu ce vorbiram?Avem toate datele sa luam maine o hotarare?Timpul trece si trebuie sa dam comanda!
PS Adu si vesta aia maine!
User avatar
Miyagi
Posts: 1408
Joined: 05 Feb 2010, 16:45
Contact:

Re: Sigla APC 21

Post by Miyagi »

Dumitrescu Iancu wrote:
Miyagi wrote:
costin stefanescu wrote:mi-ai luat vorba din gura Iancule,sigla in forma actuala e peste tot,deja e tardiv,asa ca fratilor lasati-o-ncolo de sigla si hai la peste :lol: !
Si eu sunt de aceeasi parere cu sigla insa reflectati la un tricou,short,shapk,steguletze,stikere,etc.
Maine rup apele La Costel.

Ce ai mai facut cu ce vorbiram?Avem toate datele sa luam maine o hotarare?Timpul trece si trebuie sa dam comanda!
PS Adu si vesta aia maine!
Da. I-am trimis lui Cristi DTP-ul si ramane sa hotarati asupra cantitatilor,formelor finale si apoi sa mergem acolo langa tine sa alegem materialele.
Aduc maine si laptopul cu mine sa avem si un net cu noi.
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Sigla APC 21

Post by Dumitrescu Iancu »

Multam,Cornele,daca poti sa ne arati maine pe laptop este perfect,suntem destui ca sa putem hotara pe loc!Inca odata,multumesc!
Locked

Return to “CAFENEA”