Dunarea

Pescuit fără taxe, doar cu permisul de pescuit

Moderators: PETREMAN, costin stefanescu

shogunu65
Posts: 245
Joined: 20 May 2011, 09:53

Re: Dunarea

Post by shogunu65 »

scrie ce ai facut :)))

pune poze cu crapii aia mari.

hai duminica din nou :twisted:
shogunu65
Posts: 245
Joined: 20 May 2011, 09:53

Re: Dunarea

Post by shogunu65 »

am incercat sa te sun dar ca un domn ce esti nu raspunzi la telefon :mrgreen:
User avatar
ghinozo
Posts: 608
Joined: 26 Oct 2009, 20:42
Location: bucuresti

Re: Dunarea

Post by ghinozo »

oha crapi...am prins niste craputi...eliberati,o mreana la kg, niste carasi ,oarece platica maricica,cam 7 kg..la rama nimic,la mamaliga un ciocan si atat....ptr cele cateva ore de pescuit..am avut ceva activitate,mu pot merge duminica...poate pe miercuri joi...vedem
shogunu65
Posts: 245
Joined: 20 May 2011, 09:53

Re: Dunarea

Post by shogunu65 »

am fost duminica, tot la oltenita dupa port. Am inceput bine dimineata, un somotei la vreo 3 kg. Apoi au inceput sa vina grataragii cu manele la maxim. Am mai prins cateva platici la feeder si pe la 2 am strans jucariile. Apa era destul de scazuta dar macar a mai disparut puful de plop :mrgreen:
User avatar
Mihai Vinturache
Moderator
Posts: 2000
Joined: 22 Oct 2009, 14:36
Location: Bucuresti

Re: Dunarea

Post by Mihai Vinturache »

Duminica, tot la Oltenita, in aval de oras, cateva platici si cativa morunasi. Totul la feeder, dimineata pana la 10. Apa scazuta iar pe urma a inceput sa vina iarba. Pe apa avatii sunt foarte activi dar in rest miscarea e slaba.
Nicio inteligenta artificiala nu poate concura cu prostia naturala!
shogunu65
Posts: 245
Joined: 20 May 2011, 09:53

Re: Dunarea

Post by shogunu65 »

ieri dupa amiaza la intoarcerea de la mare am dat o fuga Topalu asa de recunoastere. Apa era scazuta destul de mult. Pescarii de stationar aveau cativa somotei la 2-3kg, salau cam la fel si obleti :lol:

am incercat aproape o ora la avat, rezultatul a fost o bucata cam de 2 kg. A fost distractiv pentru ca l am luat la o lingura berti oister nr. 2 pe o lanseta de clean (2-10 g putere), era singura pe care o aveam prin masina :mrgreen:
User avatar
ghinozo
Posts: 608
Joined: 26 Oct 2009, 20:42
Location: bucuresti

Re: Dunarea

Post by ghinozo »

Sunt la oltenita aval de port..caras platica,somotel si bere rwce..cine sta pe ele nu pleaca fara distractie
costin stefanescu
Moderator
Posts: 1297
Joined: 23 Oct 2009, 18:43

Re: Dunarea

Post by costin stefanescu »

pt cine e interesat,se poate pescui pe Dunare,iarba inca mai curge dar subtire ,apa s-a tulburat putin e taman buna,am facut 2 iesiri de control si s-a ciugulit ceva crap,caras si platica ,deci se poate incerca!
Post Reply

Return to “Locuri de pescuit sălbatice”