Actiune Topalu-Alionte 11-14.09.2014

Anunţurile Asociaţiei Pescar Club 21

Moderators: cezar, administrator, PETREMAN

cristi0110
Moderator
Posts: 238
Joined: 25 Feb 2010, 23:00
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Actiune Topalu-Alionte 11-14.09.2014

Post by cristi0110 »

http://fastupload.rol.ro/b18bb8d375cda8 ... f0028.html
Aici puteti descarca pozele facute de mine, pentru arhivele personale.
Atentie, pana la data de 19.092014 se pot descarca.
costin stefanescu
Moderator
Posts: 1297
Joined: 23 Oct 2009, 18:43

Re: Actiune Topalu-Alionte 11-14.09.2014

Post by costin stefanescu »

ii solicit oficial tovarasului Pauletta sa ....puna dracu' o data pozele alea !!! :lol:
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Actiune Topalu-Alionte 11-14.09.2014

Post by cezar »

costin stefanescu wrote:ii solicit oficial tovarasului Pauletta sa ....puna dracu' o data pozele alea !!! :lol:
Le-a pus! A făcut topic separat ;)
User avatar
Petru Burian
Posts: 902
Joined: 25 Oct 2009, 09:56

Re: Actiune Topalu-Alionte 11-14.09.2014

Post by Petru Burian »

Stimati colegi
Multumita voua am avut o dimineata deosebita :D
Am vizionat, bob-cu-bob, sutele de poze postate si parca eram si eu acolo :)
Maine urmeaza albumul in pps al colegului Paulletta, care a devenit un adevarat artist.
Consider ca aceasta excelenta expeditie poate fi clasata in top 10 (APS si APC 21) :!:
Tuturor, multumiri, felicitari si sa o tineti tot asa 1000 de ani :lol:
Sa fiti sanatosi, veselosi in continuare si auzim numai de bine :!: :!: :!:

P.S. Sa vedem daca am ghicit. Ghinozo a dormit cu pneumatica in fata cortului :?: :lol:
„Homo faber cyberneticus va deveni Homo humanis ecologicus”
costin stefanescu
Moderator
Posts: 1297
Joined: 23 Oct 2009, 18:43

Re: Actiune Topalu-Alionte 11-14.09.2014

Post by costin stefanescu »

oficial ii cer scuze tovarasului Pauletta ! :lol:
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Actiune Topalu-Alionte 11-14.09.2014

Post by cezar »

Petru Burian wrote:Stimati colegi
Multumita voua am avut o dimineata deosebita :D
Am vizionat, bob-cu-bob, sutele de poze postate si parca eram si eu acolo :)
Maine urmeaza albumul in pps al colegului Paulletta, care a devenit un adevarat artist.
Consider ca aceasta excelenta expeditie poate fi clasata in top 10 (APS si APC 21) :!:
Tuturor, multumiri, felicitari si sa o tineti tot asa 1000 de ani :lol:
Sa fiti sanatosi, veselosi in continuare si auzim numai de bine :!: :!: :!:

P.S. Sa vedem daca am ghicit. Ghinozo a dormit cu pneumatica in fata cortului :?: :lol:
Nu "cu pneumatica", ci "în pneumatica"... La cât e de mare, cum să îcapă în coteţul ăla? :lol: :lol: :lol:
User avatar
ghinozo
Posts: 608
Joined: 26 Oct 2009, 20:42
Location: bucuresti

Re: Actiune Topalu-Alionte 11-14.09.2014

Post by ghinozo »

.oaauuu
abia acum incep sama reculeg...tare obositor....
A fost o iesire plina de cu toate....cine a vrut stea pe peste...a stat...si a prins si p[este,,,,,dupa pricepere.....sau dupa cata bafta a primit,cine a socializat...95% din participanti adica
eu personal am pescuit efectiv putin joi,si4 ore vineri...in rest...plimbari,socializare multa :D,si cu toate astea am avut cativa carasi,un avat,niste babusti mari...si cam atat...dar la cat am pescuit..nu ma plang(unul din motive a fost si apa...care a crescut fffffff mult cat am stat noi acolo)
locatia de vis....colectiv saritor...mancare...mai bine ca la mama acasa....
vreau sa multumesc APC 21 ptr aceasta iesire miunata,dar in mod ndeosebit lui Paul care o robotit de dimineata pana seara,daca nu era el...o imbulinai Petre....
Multumesc si bucatarilor care ne au bucurat paipilele cu mancarurile lor.....borsul,gulasul,mielul,mamalioga, borsul de pestee....friptanele...uf...sa nu uit ceva...:)
multumesc deasemenea si organizatorilor ,care au fost la nivel ridicat
multumesc lui Ianncu ptr intelegere,lui Cezar ptr bors,lui Maama ca ma nascut cand a trebuit,lui Shogunu ca nu a cazut din barca,lui Bog_da ca si- a pus cortul departe de mine ( faci ca un motor in 2 timpi care intrerupe o bujie....) lui procuroru ca mi a ciordit vuvuzeau,tuturor participantilor
@Petru Buruian-am reusit sa adorm in cort la mine....:D....pneumatica saraca...a zacut 2 zile pe mal...
@-Ceazar-la iesirea asta am vazut cotete mai mici cxa al meu
@ tdf-te speriashi doar din asta?
@shogunu-data viitoare te dau in vapoare,ca ai prins experieta acum :D
vladstanescu
Posts: 241
Joined: 28 Jan 2014, 14:15

Re: Actiune Topalu-Alionte 11-14.09.2014

Post by vladstanescu »

costin stefanescu wrote:o expeditie foarte reusita datorita in primul rand calitatii oamenilor care au participat si in mod special lui Petrica & co,care s-au straduit, ca si data trecuta, sa fie totul la superlativ,un mare BRAVO pt ei !!! ;) ;) ,tineti-o tot asa baieti,cat despre peste ceva s-a prins, cu toate ca au fost conditii vitrege,crestere continua a a apei,ba murdara ba curata,unii au prins mai mult altii mai putin ,dupa cum a avut fiecare dispozitita,insa a iesit de-un bors urias si prajeli,asta in ciuda premonitiilor lui Vlad care se vede ca nu stie cu cine are de-a face :lol: :lol: ,atmosfera de tabara super,vreme super,rasete peste masura,spritzane ,gratare,taclale,povesti...de toate,...urmeaza CRISAN !!! :) :)
@ costin
Am intrat pe forum fara a avea intentia de a mai comenta ci doar sa vad poze de la Topalu. Dar bati apa in piua cu comentarii modificate sau scoase din context nu vad ce sens are. Nu am facut nici o premonitie. Am raspuns la un comentariu al lui Cezar spunand : solunarul este bun dar s-a uitat cineva la cotele dunarii?. Dupa aceasta remarca a doua zi am anuntat ca renunt la iesire dupa care mi-am "luat-o" public pe forum de la Iancu ... cum ca as "sabota" actiunea si ca asa ceva nu se face. Iti repet ca am cautat partener de drum pt Topalu. Am postat in nenumarate rinduri l- am intrebat inclusiv pe Iancu. Nimic. In consecinta m-am retras din motive financiare si sint convins ca anumite persoane au rasuflat usurat ca nu vine Gica Contra ( citat Costin ) . . Eu nu am fost in Pozitia lui Cezar " ca sa ma scot " ca vine sotia... de altfel, un comentariu foarte la misto din partea celui care conduce aceasta asociatie pentru un membru cotizant. ! Dupa care anunturile de locuri libere au aparut INCLUSIV la masina APC21 cu care venea Iancu.
Se pare ca in asociatie este binevenit oricine plateste cotizatia si tace din gura sau nu pune prea multe intrebari- iar astfel de cazuri am vazut destule pe forum cu membrii apostrofati pentru ca intrebau prea mult.
V-am lasat in pace si doresc si eu acelasi lucru pentru a nu veni cu alte intrebari jenante pentru cei din conducere care " organizeaza" actiuni , avand in vedere ca sint cam tare de cap , si nu inteleg prea bine ce inseamna Actiune APC21. nu de alta dar sa inteleg si eu de ce am fost gica contra .
Cu alte cuvinte , las-o asa cum a cazut ca e mai bine. Iar ca sa te simti si mai bine, la anu' nu ma mai vedeti in "asociatie".
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Actiune Topalu-Alionte 11-14.09.2014

Post by Dumitrescu Iancu »

Vlad, de la mine au plecat doua masini, fiecare tractand cate o barca si fiind pline cu bagaje, inclusiv alte doua barci pneumatice cu motoarele aferente ( cu banchetele din spate rabatate). Un loc s-a eliberat in masina lui Bogdan prin renuntarea, in ultima clipa, a lui Dan Surdu, loc pe care l-am anuntat pe forum imediat ce am aflat de el. Si Bogdan si Dan pot comfirma...Puteai sa te informezi mai bine, inainte de a arunca petarde...Dar nu-i bai, nu esti nici primul si, probabil nici ultimul...
User avatar
Lorelai
Posts: 1517
Joined: 20 Apr 2010, 12:34
Location: Langa Bucuresti

Re: Actiune Topalu-Alionte 11-14.09.2014

Post by Lorelai »

Nu ca ar trebui, dar totusi intaresc cele spuse de Iancu.
@Vlad Stanescu : Amice, esti cam exaltat.Ori nu are loc lumea de tine, ori faci pe demoazela nefututa.Totusi, lumea spune ca de fapt esti un baiat OK. Imi place sa cred ca e asa.Ca dispari sau nu, stai linistit, nu esti nici primul, nici ultimul. Pacat e pentru tine !
Lorelai
Dan Surdu
d.surdu@yahoo.com
Tel. 0725985958
User avatar
bog_da
Posts: 137
Joined: 23 Feb 2011, 12:34
Location: Bucuresti

Re: Actiune Topalu-Alionte 11-14.09.2014

Post by bog_da »

Salutare colegi!

Acum, dupa intoarcere, pot sa spun ca, la fel ca si anul trecut, actiunea a fost excelenta iar COMPANIA deosebita. De fapt, atunci cand se merge in astfel de grupuri, pestele este o tinta secundara iar accentul principal se pune pe convietuirea in grup... Cine viseaza doar peste poate sa se duca singur si sa-l caute, sigur va avea sense mai bune.
@ ghinozo: gandeste-te ca motorul in doi timpi a fost in aer liber... Cand plec dintr-un hotel unde sunt cunoscut au inceput cei de la receptie sa verifice crapaturile din pereti.
@ vladstanescu: ai fi putut sa ma contactezi inainte de plecare si ai fi avut loc in Masina. Anuntul s-a facut inca in timp util. O mica precizare pentru tine: eu mi-am facut debutul pe acest forum printr-o cearta "ca la carte" cu Iancu si Cezar, inaintea unei iesiri de grup la Mila 23. Asta nu m-a impiedicat sa merg mai departe, sa-i cunosc mai bine, sa-i inteleg si sa ma integrez in colectiv... Dupa un timp a mai fost si un concurs de pescuit si a mai fost si o alta iesire si cu putina bunavointa din partea tuturor imi place sa spun ca acum am o "relatie" buna cu asociatia si membrii ei. Vreau sa spun ca supararea unilaterala nu va ajuta individul si nici nu va dauna grupului. Este decizia ta daca vrei si apreciezi apartenenta la un colectiv sau nu.

@"ORGANIZATORII" (vezi Iancu). Felicitari! A fost perfect! Nu renuntati chiar daca au aparut unele critici. Sunt constructive...
Bogdan
Tel. 0747 270 552
E-Mail: b.danulet@gmail.com
vladstanescu
Posts: 241
Joined: 28 Jan 2014, 14:15

Re: Actiune Topalu-Alionte 11-14.09.2014

Post by vladstanescu »

Fratilor. Nu cred ca discutia asta are sens sa continue pe aceasta tema. Este pacat sa se umbreasca tema si topicul cu astfel de gainarii. Sincer ma bucur de iesirea voastra si va felicit foarte sincer. Oameni sint de tot felul. Unii se comporta mai bine, altii mai putin bine, altii pun intrebari etc etc. Fiecare cu pasarica lui. Toate se trag de la " conflictul " cu Marius ( Ghino) care era unul de principiu nu ca as avea ceva cu el sau invers. Eu am dat din gura si indirect am atacat sensibil anumite persoane care nu au avut reactii. Era vorba de conduita si felul de a intelege o comunitate. Si cu asta basta. Restul, sa fim sanatosi.
@Lorelai - de 5 ani sint in asociatie. Anul asta am fost vizibil si prezent fizic in comunitate. Am observat cite ceva probleme si am incercat sa le semnalez si in acelasi timp sa ma implic, sa imi ofer ajutorul. Daca lumea nu a avut loc de mine.. inseamna ca am vrut sa ma implic. Bravo.. pacat ca a fost perceput asa
@bog-da - certurile pot fi si productive. si sa rezolve situatii. Bravo ca ai reusit. Eu nu am simtit ca intereseaza pe cineva parerea mea. si nici ca as putea sa fac ceva pentru asociatie in felul asta.
tdf
Posts: 301
Joined: 06 Feb 2014, 19:06

Re: Actiune Topalu-Alionte 11-14.09.2014

Post by tdf »

@Ghinozo

"Cocos",

Adevarul este ca m-am speriat rau de tot, aproape ca era sa ma scap pe scule, ce sa mai zic, robinetul era gata gata sa fisureze, acum l-am dat la reparat.
Si acum sunt creponat de frica. Data viitoare incearca sa prinzi si peste ca sperierea participantilor nu iti mai iese.

Zic si eu, nu dau cu parul.
User avatar
Dan T
Posts: 684
Joined: 08 Jun 2010, 13:27
Contact:

Re: Actiune Topalu-Alionte 11-14.09.2014

Post by Dan T »

Desi am stat numai o zi si o noapte, pot spune ca a fost o iesire excelent gandita si pusa in practica. Locul de tabara bine ales, organizarea taberei, mancarea, atmosfera etc. au avut ca rezultat o actiune de socializare perfecta. Despre pescuit nu are rost sa discut. Asa este Dunarea, pretentioasa :( Cativa pesti la un numar de aprox.100 lansete, undite, feedere... JALE !!!
Felicitari organizatorilor !!!
tdf
Posts: 301
Joined: 06 Feb 2014, 19:06

Re: Actiune Topalu-Alionte 11-14.09.2014

Post by tdf »

Eu m-am scos, am ajuns tarziu si au prins altii si pentru mine. Oricum am pescuit niste mici de la LIDL, preventiv.
User avatar
johnnie
Posts: 99
Joined: 31 Mar 2010, 15:47
Location: bucuresti
Contact:

Re: Actiune Topalu-Alionte 11-14.09.2014

Post by johnnie »

Mi-as dori sa nu mai vad vorbe urate pe forumuri de genul asta. La o "actiune" ca asta, unde participa cateva zeci de oameni, e de asteptat sa nu fie totul perfect (adica pa placul tuturor). Insa, cine vrea sa se simta bine, nu are nici un motiv sa caute alti vinovati pentru indispozitia personala.
Eu nu am mai iesit cu baietii astia de multa vreme, dar s-au purtat de parca nici nu am lipsit cativa ani... :oops:
Daca nu mi-a placut anul asta, voi incerca sa fac pun si eu umarul la anul, poate iese mai bine.
As vrea sa felicit organizatorii pentru efort, mie mi s-a parut ca a iesit destul de bine, pana la urma e o iesire de baieti, fara ospatari, bucatari si alti servitori. Fiecare poate sa faca cate ceva, iar daca vrea mai mult, trebuie sa faca mai mult sau sa taca. Multumesc baietilor ca sunt OK cum ii stiam, pe unii i-am vazut prima oara. Sper sa-mi ajute Dumnezeu sa ne intalnim mai des.

P.S. 1
Petre, am uitat o cutie de plastic transparenta cu capac, cu branza. Poti sa mi-o aduci si mie la cafenea? Vezi ca stiu cata branza mai aveam, sa nu lipseasca ceva ca ne suparam...
P.S. 2
Pentru toti participantii si chiar localnicii care au mai traversat tabara cu bicicleta sau caruta: cine a gasit una sau chiar doua hartii de 50 lei sa mi le inapoieze la anul, daca nu, sa le dea bacsis organizatorilor.
P.S. 3
Cine mi-a furat pisica, sa o stapaneasca sanatos si sa-i traiasca!
Liberatea mea se termina acolo unde incepe libertatea celuilalt
p_m_1959
Posts: 93
Joined: 06 Nov 2009, 07:28

Re: Actiune Topalu-Alionte 11-14.09.2014

Post by p_m_1959 »

Vesti calde de la Topalu,s-a prins somn la 13kile,stiuca 1,5-5kg,crap,caras,2 mrene la 2 kg,iar de doua zile nu s-a prins decat un berbecut la gratar si ceva vin din partea locului,joi a plouat un pic dar vineri a plouat destul de bine
Mentionez ca postarea nu are nici-o legatura cu actiunea asociatie ci are caracter pur informativ
________________________________
Ne nastem goi,uzi si flamanzi,necazurile d-abia atunci incep!
shogunu65
Posts: 245
Joined: 20 May 2011, 09:53

Re: Actiune Topalu-Alionte 11-14.09.2014

Post by shogunu65 »

anul asta se organizeaza ceva la Topalu?
cristi0110
Moderator
Posts: 238
Joined: 25 Feb 2010, 23:00
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Actiune Topalu-Alionte 11-14.09.2014

Post by cristi0110 »

shogunu65 wrote:anul asta se organizeaza ceva la Topalu?
Desigur ca se va organiza. Petre va stabilii perioada actiunii. Sigur va fii in septembrie.
Post Reply

Return to “Anunţuri Pescar Club 21”