IMPRESII & FOTO BAL APC 21 - 2010

Moderator: administrator

User avatar
Mihai Vinturache
Moderator
Posts: 2000
Joined: 22 Oct 2009, 14:36
Location: Bucuresti

IMPRESII & FOTO BAL APC 21 - 2010

Post by Mihai Vinturache »

Buna ... "dimineata" si bine v-am regasit.
Incerc sa pun aici cateva poze proaspete, de la bal. Sunt primele poze, de la deschiderea balului. Restul inca se incarca si le veti gasiti aici: http://gs173.photobucket.com/groups/w72/NFXA1CTZKR/

Aceste 3 poze sunt trunchiate pentru ca nu stiu sa le redimensionez. Asta e, le vedeti intregi pe photobuchet.
A fost o petrecere de pomina!!!
Multumim atat organizatorilor cat si participantilor. Impreuna am pus-o de un bal extraordinar.
Nu stiu altii cum sunt, dar eu m-am cam "incetosat".Sper ca toti sa se fi simtit macar la fel de bine.

Image
Image
Image
Nicio inteligenta artificiala nu poate concura cu prostia naturala!
User avatar
valic
Posts: 1734
Joined: 25 Oct 2009, 12:24
Location: Bucuresti

Re: IMPRESII & FOTO BAL APC 21 - 2010

Post by valic »

vin ceva poze
Last edited by valic on 14 Feb 2010, 20:05, edited 2 times in total.
Valic
0744 644 368
User avatar
valic
Posts: 1734
Joined: 25 Oct 2009, 12:24
Location: Bucuresti

Re: IMPRESII & FOTO BAL APC 21 - 2010

Post by valic »

acumaaaaaaaaa.......
Last edited by valic on 14 Feb 2010, 20:05, edited 1 time in total.
Valic
0744 644 368
User avatar
valic
Posts: 1734
Joined: 25 Oct 2009, 12:24
Location: Bucuresti

Re: IMPRESII & FOTO BAL APC 21 - 2010

Post by valic »

Valic
0744 644 368
User avatar
rebeu
Posts: 909
Joined: 25 Oct 2009, 16:50
Location: Bucureşti

Re: IMPRESII & FOTO BAL APC 21 - 2010

Post by rebeu »

Daaaa! Ştiuuu! Asta e! Abia acu' am pus pozele... încă mai lucrez la ele... dar... am un nisip în ochi...

Aici sau aici!

Nici nu ştiu ce să fac mai întâi... să mă uit la pozele voastre sau la ale mele? :roll:
A cam ieshit fum din discurile de pe server... deci pozele... trebuie sa le reinstalez...
Doar ca mai dureaza... am back-up la directoare dar nu si la soft... deci trebuie sa reinstalez tot... si sunt cam departe...
va rog sa mai aveti rabdare...
--
RBu'
costin stefanescu
Moderator
Posts: 1297
Joined: 23 Oct 2009, 18:43

Re: IMPRESII & FOTO BAL APC 21 - 2010

Post by costin stefanescu »

maaaareee distractie a mai fost,chiar daca ieri am fost ca si executat de mahmureala, a meritat din plin,toata lumea a fost la inaltime,Myaqi abia sosit in asociatie,ne-a si umflat premiile si nici nu e de mirare la ce chef de cantat a avut,bravo sa vezi de acum ce ne canta pe malul Dunarii :D,felicitari tuturor si vorba aia,alta data o s-o facem si mai lata!!!!!!
costin stefanescu
Moderator
Posts: 1297
Joined: 23 Oct 2009, 18:43

Re: IMPRESII & FOTO BAL APC 21 - 2010

Post by costin stefanescu »

Radule,linkul tau cu Borcea 6 pare intrerupt, ce-i faci tata de nu se poate vedea deloc,nu poti sa le pui si tu cumva mai simplificat sa poata vedea toata lumea?
User avatar
rebeu
Posts: 909
Joined: 25 Oct 2009, 16:50
Location: Bucureşti

Re: IMPRESII & FOTO BAL APC 21 - 2010

Post by rebeu »

Ce sa zic eu Costine? Toata lumea le vede numai tu nu le vezi... Unde-o fi problema?
A cam ieshit fum din discurile de pe server... deci pozele... trebuie sa le reinstalez...
Doar ca mai dureaza... am back-up la directoare dar nu si la soft... deci trebuie sa reinstalez tot... si sunt cam departe...
va rog sa mai aveti rabdare...
--
RBu'
User avatar
Albatrin
Posts: 989
Joined: 21 Oct 2009, 17:32

Re: IMPRESII & FOTO BAL APC 21 - 2010

Post by Albatrin »

rebeu wrote:Ce sa zic eu Costine? Toata lumea le vede numai tu nu le vezi... Unde-o fi problema?
Nu Radule, Costin are dreptate, merge cu "gogârţ", din trei click-uri, două's rateuri, inclusiv la accesarea documentelor de înscriere!!!
Cristi Nedelcu
0722.880.939
Vrei să fii fericit o zi, îmbată-te; un an, însoară-te; o viaţă, apucă-te de pescuit !!!
User avatar
rebeu
Posts: 909
Joined: 25 Oct 2009, 16:50
Location: Bucureşti

Re: IMPRESII & FOTO BAL APC 21 - 2010

Post by rebeu »

Pai acuma m-am apucat sa le arhivez shi s-a dus procesoru' in 300%. Deshi... arhiva iese deja prea mare... trebuie s-o splituiesc... ca nu sta nimeni sa ia 3Giga dintr-o bucata...

E adevarat ca saptamana trecuta au fost zilnic probleme cu serverul meu dar acu' merge...
Iar eu vad pe loguri cum trage lumea-n draci...

Il tin sub observatie... nu gasesc nimic acum la erori... mai sap...

Eventual incercati si pe partea cealalta:
http://borcea6.4dq.com/radu/gallery2/v/ ... 010-02-14/
Last edited by rebeu on 12 Feb 2011, 15:01, edited 1 time in total.
A cam ieshit fum din discurile de pe server... deci pozele... trebuie sa le reinstalez...
Doar ca mai dureaza... am back-up la directoare dar nu si la soft... deci trebuie sa reinstalez tot... si sunt cam departe...
va rog sa mai aveti rabdare...
--
RBu'
laloi
Posts: 765
Joined: 26 Oct 2009, 11:52
Location: Bucuresti

Re: IMPRESII & FOTO BAL APC 21 - 2010

Post by laloi »

Excelenta petrecere, multumim organizatorilor, si pt premii :) , chit ca noua ni s-a potrivit vorba "de la bal, la spital"... momentan a scapat de gips, doar cu fasa elastica... cica entorsa de genunchi... dar a fost excelent, la mai multe baluri :D
User avatar
Miyagi
Posts: 1408
Joined: 05 Feb 2010, 16:45
Contact:

Re: IMPRESII & FOTO BAL APC 21 - 2010

Post by Miyagi »

costin stefanescu wrote:maaaareee distractie a mai fost,chiar daca ieri am fost ca si executat de mahmureala, a meritat din plin,toata lumea a fost la inaltime,Myaqi abia sosit in asociatie,ne-a si umflat premiile si nici nu e de mirare la ce chef de cantat a avut,bravo sa vezi de acum ce ne canta pe malul Dunarii :D,felicitari tuturor si vorba aia,alta data o s-o facem si mai lata!!!!!!
Chiar ca mare bal mare! Numai la nuntile reusite m-am mai distrat asa. Felicitari organizatorilor si entitatilor care s-au produs acolo.
Pai ce credeai tu Costinele ca ma bagam nepregatit. Oricum Doamna Miyagi a zis ca daca mai ies asa din casa fara repertoriul pus la punct mi-o da la temelie :lol: .
Din suflet va felicit pe toti si astept cafeneaua sa aduc statiile.
Acu` putem sa ne apucam de treaba?
User avatar
valic
Posts: 1734
Joined: 25 Oct 2009, 12:24
Location: Bucuresti

Re: IMPRESII & FOTO BAL APC 21 - 2010

Post by valic »

Intradevar FOARTE frumos, multumesc tuturor .......... fara exceptie.

La mai multe, si chiar pe balta , ce misto ar suna un karaoke pe mal de Dunare seara la foc, ar inebuni URAINENIIIIIIIII
Valic
0744 644 368
User avatar
valic
Posts: 1734
Joined: 25 Oct 2009, 12:24
Location: Bucuresti

Re: IMPRESII & FOTO BAL APC 21 - 2010

Post by valic »

RaduB, pe bune nu merge treaba cu pozele, nici de la alt PC, vezi ce faci frate, ca suntem curiosi ...........

PS. sa stii ca si noi am avut nisip in ochi, a fost viscol mare frate la BAL .............
dar gata, ne-am revenit, tu ?
Valic
0744 644 368
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: IMPRESII & FOTO BAL APC 21 - 2010

Post by Dumitrescu Iancu »

Miyagi wrote: Acu` putem sa ne apucam de treaba?
Se lucreaza,deja,Cornele,pe "ateliere",ca la armata! :lol: :lol: :lol:
User avatar
Miyagi
Posts: 1408
Joined: 05 Feb 2010, 16:45
Contact:

Re: IMPRESII & FOTO BAL APC 21 - 2010

Post by Miyagi »

Dumitrescu Iancu wrote:
Miyagi wrote: Acu` putem sa ne apucam de treaba?
Se lucreaza,deja,Cornele,pe "ateliere",ca la armata! :lol: :lol: :lol:
Atat am vrut sa aud. == :D
User avatar
rebeu
Posts: 909
Joined: 25 Oct 2009, 16:50
Location: Bucureşti

Re: IMPRESII & FOTO BAL APC 21 - 2010

Post by rebeu »

valic wrote:RaduB, pe bune nu merge treaba cu pozele, nici de la alt PC, vezi ce faci frate, ca suntem curiosi ...........

PS. sa stii ca si noi am avut nisip in ochi, a fost viscol mare frate la BAL .............
dar gata, ne-am revenit, tu ?
Hummmm... eu credeam ca da. dar se pare că... sunt plecat rău de tot... la mine merge... (am intrat remote cu vnc pe un alt comp în alta reţea) şi cam încet... dar merge! văd inclusiv filmele remote! Adica pe net se transmit o data către clientul de akolo si apoi prin vnc se întorc pe ecranul meu. Totul fiind şi sub codare/encodare ssh.

Puteţi să-mi trimiteţi şi mie mesajul de eroare? Că zău dacă pricep unde-i buba... poate-aşa mă lamuresc pe ce tarla să sap... :(

LE: Am spart arhiva aia imensă si am pus-o separat aici

Trebuie recompusă si apoi explodata!

LLE: Hummmm... un motiv am gasit... era apa pe cablul catre RDS (fibra vine pe casa si de acolo prin UTP la server) curgeau picaturi pe switch prin cablu' ala... nu pricep cum n-a luat foc... rezultatul este că se întrerupe foarte des. La recuplare, de la RDS iau alta adresă (dhcp) si până se activează pe dns (ca să găsiţi voi borcea6) cade din nou... la mine actualizările se fac repede pentru c-am setat eu compu' sa lucreze aşa. la voi... până nu daţi repair la placa voastra de reţea nu încarcă noua adresă a lui borcea6 şi... va duceţi în altă parte...

Dar tot nu-i in regulă...
A cam ieshit fum din discurile de pe server... deci pozele... trebuie sa le reinstalez...
Doar ca mai dureaza... am back-up la directoare dar nu si la soft... deci trebuie sa reinstalez tot... si sunt cam departe...
va rog sa mai aveti rabdare...
--
RBu'
User avatar
Geo
Posts: 465
Joined: 21 Oct 2009, 15:28

Re: IMPRESII & FOTO BAL APC 21 - 2010

Post by Geo »

Bogdane,
Serverul tău nu răspunde pe net. Asta e eroarea.
Şi asta se întâmplă în mod frecvent.
O fi de la apă, cum zici...

Microsoft Windows XP [Version 5.1.2600]
(C) Copyright 1985-2001 Microsoft Corp.

C:\Documents and Settings\A>tracert borcea6.4dq.com

Tracing route to borcea6.4dq.com [188.26.193.3]
over a maximum of 30 hops:

1 8 ms 15 ms 15 ms 10.0.0.1
2 15 ms 15 ms 15 ms 172.19.213.33
3 15 ms 15 ms 15 ms dr07.bucuresti.rdsnet.ro [213.154.100.138]
4 15 ms 15 ms 15 ms 172.19.213.99
5 * * * Request timed out.
6 * * * Request timed out.
7 * * * Request timed out.
8 * * *
Pescuitul = Relaxare în natură
User avatar
rebeu
Posts: 909
Joined: 25 Oct 2009, 16:50
Location: Bucureşti

Re: IMPRESII & FOTO BAL APC 21 - 2010

Post by rebeu »

Asta este situaţia... intreruperile sunt foarte dese iar timpul de valabilitate dns este de 4 ore. In 4 ore la mine pot fi schimbate multe adrese.

De aceia spuneam să se dea repair (sub windows) la placa de reţea pentru a face si un refresh la dns.

borcea6.4dq.com este "dynamic dns alocated" adică, după ce primesc o adresa ip de la RDS, eu o activez în dns. Cum la fiecare recuplare, după întrerupere, primesc altă adresă, eu fac reasignarea, dar cel care a incercat ceva mai devreme se duce la vechiul IP, nu la cel nou, pentru ca aşa îl are el memorat în cache-ul de pe computerul lui. Dacă nu face refresh, timp de 4 ore nu se schimba acel ip.

Se poate folosi cealaltă adresă cea cu borcea6.dyndns.pro restul rămâne la fel.

Respectiv pentru directorul pescarclub21 adresa este http://borcea6.dyndns.pro/radu/pescarclub21/
(care are IP fix 89.114.39.27) dar are bandă rezervată mai mică.

Voi încerca în zilele următoare să schimb conexiunea principală... nu ştiu acum ce va fi...

Succes!

LE: Şi ca să raspund şi celor care mă întreabă de ce nu pun eu pozele pe diferite servere de pe net (picassa, photobucket, imageshak şi care-or mai fi...). Păi e simplu. Toţi retuşează pozele, toţi au limită de volum ocupat (2G în general), unii nu admit filme, unii cer număr minim de accese pe săptămână altfel şterg pozele, etc.

Volumul ocupat de directorul /poze pe borcea6 este acum de 41Gigabytes. Câte conturi să fac nene?
A cam ieshit fum din discurile de pe server... deci pozele... trebuie sa le reinstalez...
Doar ca mai dureaza... am back-up la directoare dar nu si la soft... deci trebuie sa reinstalez tot... si sunt cam departe...
va rog sa mai aveti rabdare...
--
RBu'
User avatar
George Saftoiu
Posts: 154
Joined: 25 Oct 2009, 21:09
Location: Bucuresti
Contact:

Re: IMPRESII & FOTO BAL APC 21 - 2010

Post by George Saftoiu »

Radule serverul tau merge ......ca sarpele ! Adica "pe burta" ! Nu intelege ca este un repros... Este ceva in neregula de data asta!
Locked

Return to “CAFENEA”