Clubul Snagov

Moderator: cezar

User avatar
Albatrin
Posts: 989
Joined: 21 Oct 2009, 17:32

Re: Clubul Snagov

Post by Albatrin »

johnny_fia wrote:Salut. Vreau sa vin si eu sambata, numai sa am barca.
Şi eu duminică, să o păstrăm caldă... :lol: :lol: :lol:
Cristi Nedelcu
0722.880.939
Vrei să fii fericit o zi, îmbată-te; un an, însoară-te; o viaţă, apucă-te de pescuit !!!
johnny_fia
Posts: 85
Joined: 14 Mar 2010, 11:23

Re: Clubul Snagov

Post by johnny_fia »

Facem cu predare de stafeta :D
ioanrv
Posts: 806
Joined: 25 Jan 2010, 20:53

Re: Clubul Snagov

Post by ioanrv »

Rezerv o barca pentru duminica 20.10.2013.
bogdanenescu1
Posts: 255
Joined: 19 Nov 2012, 22:24
Location: Ploiesti

Re: Clubul Snagov

Post by bogdanenescu1 »

Domnilor, barcile sunt la locul lor cu ultimul lacat. L-am recunoscut dupa urmele de vopsea verde. :) Deci veti avea barci, dar trbuie sa le goliti de apa.

Merge bine pescuitul. Bafta sa ai in rest doar marlite.
Bogdan Enescu
ioanrv
Posts: 806
Joined: 25 Jan 2010, 20:53

Re: Clubul Snagov

Post by ioanrv »

bogdanenescu1 wrote:Domnilor, barcile sunt la locul lor cu ultimul lacat. L-am recunoscut dupa urmele de vopsea verde. :) Deci veti avea barci, dar trbuie sa le goliti de apa.

Merge bine pescuitul. Bafta sa ai in rest doar marlite.
Tks for information. ;)
bogdanenescu1
Posts: 255
Joined: 19 Nov 2012, 22:24
Location: Ploiesti

Re: Clubul Snagov

Post by bogdanenescu1 »

Azi am fost iarasi. In comparatie cu ieri sau sapt trecuta, pestele nu a mai raspuns la fel de bine. Mult mai putine capturi.
Asteptam un comentariu si de la colegii care au mai fost azi pe lac. Poate la ei a mers mai bine.

Maine ajung din nou dar mai tarziu.
Bogdan Enescu
manu
Posts: 75
Joined: 14 Mar 2010, 12:11

Re: Clubul Snagov

Post by manu »

Am fost astazi pe Snagov dupa biban; nu am luat giugele sau jiguri de stiuca la mine; din pacate capturi putine - adica 1 captura; + 1 tac de biban dar dormeam la momentul respectiv;
Am pescuit intre 11 si 18; multe mirlite rele in sensul ca m-au enervate (tacuri si nehotarare) - majoritatea dupa ora 16; am avut 2 taieturi - pe jig si giugea de biban; apoi pe una din lansete am pus o struna mica dar am continuat sa dau cu jig nr 4 de 5 g; am adus o mirlita la barca si alte 2 au scapat chiar linga barca (nu am avut nici minciog ca vorba aia la biban n-ai nevoie); per ansamblu o zi frumoasa (poate printre ultimele pana in primavara) dar cu capturi putine. Majoritatea activitatii a fost pe canalul de la Astoria.
Unul care cred ca fumase ceva iarba inainte (tinand cont de temperatura apei) facea ski nautic si mi-a compromis un loc unde aveam ceva sperante.
Planific o Delta peste 2 saptamani si ma ''scot''.
Fire zbuciumate!
ioanrv
Posts: 806
Joined: 25 Jan 2010, 20:53

Re: Clubul Snagov

Post by ioanrv »

Azi, inca de dimineata, invazie de barci pescaresti pe Lacul Snagov. Vreme super dar rezultate slabe, atat cat am cules informatii. Un domn mi-a spus la debarcader ca a scapat una peste 4 kg, la vobler, in zona Astoria. :roll:
Eu am prins 5 marlite, 3 eliberate pe loc si 2 facute cadou la paznici. Am adus la mal si 2 plase vechi, cu pesti morti in ele...
La barca fara oglinda am lasat in cutia-spate un pres de cauciuc, pentru a fi folosit la priza motorului.
bogdanenescu1
Posts: 255
Joined: 19 Nov 2012, 22:24
Location: Ploiesti

Re: Clubul Snagov

Post by bogdanenescu1 »

Unde o fi luat ala stiuca de 4 kg?? !! La debarcader zici? Acolo intr-adevar am prins stiuci mai rasarite, insa foarte rar.
Plasele in ce zona le-ai gasit? Ca eu de cateva luni bune nu am mai dat de nimic.
Miercuri ma duc pe acolo si vreau sa bat o zona noua cu apa adanca 7-8 m, unde nu prea am fost. Dupa salau si biban.
Bogdan Enescu
ioanrv
Posts: 806
Joined: 25 Jan 2010, 20:53

Re: Clubul Snagov

Post by ioanrv »

bogdanenescu1 wrote:Unde o fi luat ala stiuca de 4 kg?? !! La debarcader zici? Acolo intr-adevar am prins stiuci mai rasarite, insa foarte rar.
Plasele in ce zona le-ai gasit? Ca eu de cateva luni bune nu am mai dat de nimic.
Miercuri ma duc pe acolo si vreau sa bat o zona noua cu apa adanca 7-8 m, unde nu prea am fost. Dupa salau si biban.
La debarcader, pe plecare, mi-a spus povestea: cica vis-a-vis in 45 de grade s-ar fi petrecut...
Plasele erau in zona Raul, cum intri printre nuferi in dreapta. De fapt nu erau vizibile, erau niste epave pe care le-am agatat cu jigul.
Presimt ca o sa dai dupa salau si biban dar o sa iei stiuca :lol:
Paul
Posts: 7
Joined: 10 Sep 2013, 17:51

Re: Clubul Snagov

Post by Paul »

Am sa rezerv si eu o barca pentru maine.
Bogdan, poate ne vedem pe balta sa schimbam impresii...
bogdanenescu1
Posts: 255
Joined: 19 Nov 2012, 22:24
Location: Ploiesti

Re: Clubul Snagov

Post by bogdanenescu1 »

Paul, ai luat legatura cu cineva care are cheie? Ca eu nu am. Cheia care o ai tu nu mai e buna. IoanRV, Valibu sau Manu parca aveau chei. Sper ca ai urmarit forumul unde se spunea ca ne-au inlocuit lacatul.
Bogdan Enescu
Paul
Posts: 7
Joined: 10 Sep 2013, 17:51

Re: Clubul Snagov

Post by Paul »

Da, sunt la curent cu faptele paznicilor.
Prin bunavointa lui Valibu am imprumutat o cheie sa-mi fac duplicat. Deci sunt ok.

Multe multumiri pentru grija! ;)
valibu
Posts: 662
Joined: 26 Oct 2009, 13:09

Re: Clubul Snagov

Post by valibu »

Rezerv si eu o barca pentru vineri. Multumesc.
johnny_fia
Posts: 85
Joined: 14 Mar 2010, 11:23

Re: Clubul Snagov

Post by johnny_fia »

Salut!

Rezerv si eu o barca pentru sambata.
Ceva somn sau salau a mai luat careva?

Merci
ioanrv
Posts: 806
Joined: 25 Jan 2010, 20:53

Re: Clubul Snagov

Post by ioanrv »

Rezerv o barca pentru sambata 26.10.2013. Voi sosi in jur de ora 11-12.
johnny_fia
Posts: 85
Joined: 14 Mar 2010, 11:23

Re: Clubul Snagov

Post by johnny_fia »

deci ne vedem acolo ioan ;)
ioanrv
Posts: 806
Joined: 25 Jan 2010, 20:53

Re: Clubul Snagov

Post by ioanrv »

johnny_fia wrote:deci ne vedem acolo ioan ;)
Yes. D-aia vin mai tarziu, pentru ca meciul sa fie echilibrat...adica iti dau cateva ore avans... :lol:
User avatar
valic
Posts: 1734
Joined: 25 Oct 2009, 12:24
Location: Bucuresti

Re: Clubul Snagov

Post by valic »

Bogdane,

Ce s-a mai petrecut cu cardurile membrilor SNAGOV, stiu ca ti-am trimis un model ........
Valic
0744 644 368
ioanrv
Posts: 806
Joined: 25 Jan 2010, 20:53

Re: Clubul Snagov

Post by ioanrv »

Intelegerea cu Complexul Astoria a cazut, Bogdan mi-a comunicat asta intr-o discutie telefonica, deci nu mai avem acces la barci. :(
Aviz celor ce si-au facut planuri.
Post Reply

Return to “Lacul Snagov”