Actiune Topalu-Alionte 19-22.09.2013

Anunţurile Asociaţiei Pescar Club 21

Moderators: cezar, administrator, PETREMAN

Florin Munteanu
Posts: 265
Joined: 26 Oct 2009, 09:47

Re: Actiune Topalu-Alionte 19-22.09.2013

Post by Florin Munteanu »

Deasemenea, să precizeze cei care sunt însoţiţi de ....
Eu mai mult ca sigur voi fi insotit de frate-miu

Florin Munteanu
User avatar
PETREMAN
Moderator
Posts: 892
Joined: 23 Mar 2010, 10:08
Location: BUCURESTI
Contact:

Re: Actiune Topalu-Alionte 19-22.09.2013

Post by PETREMAN »

Scuze de intarziere cu info dar sunt prins cu ceva la munca de care trebuie sa scaap pina plecam la actiune ...sa stau si eu linistit :lol: :lol:
bog_da wrote:Eu intentionez sa vin cu a mea. Stie cineva daca avem un loc bun sa o dam la apa? E micuta dar are totusi circa 300kg... (vezi foto)
Gasim noi unde sa bagi barca la apa....referitor la zona de campare , generator si momeli ...am hotarit sa facem tabara in paduricea de salcii unde o sa avem umbra (sper sa nu-l ocupe cineva :roll: )....corturi evident ....doar suntem haiduci :lol: :lol: ...de unde putem pleca unde dorim ...sau putam sta acolo ....banisoruuuuu...barcile langa noi ...masinile langa noi....drumul este complet asfaltat ....cu pamant :lol: :lol: ...daca nu ne da ploaie se circula bine , generator o sa avem iar ca momeli rame pt caras...viermusi pt undite care sa nu va lipseasca ...sa prindeti guvizi si obleti pe care sa-i puneti in monturi de somn si salau (plumbul jos si acul sus)se prinde asa acum foarte bine stiuca la Topalu deci depinde pe ce va axati ....evident trusa de spining ...rotative ,linguri ,,,voblere ....posibil avat ,salau ...stiuca .
Dan T wrote:Ce barci vor fi la locatie?
Daca are cine sa le agate in carlig ar fi bune .... eu iau barca noastra si ramorca deci masinile noastre cu carlig sunt ocupate dar sunt sigur ca se gaseste cineva care sa le aduca la actiune ....deci noi avem barca de aluminiu si doua barci gonflabile pt spiningareala pe Alionte ...trebuie sa iau remorca pt toate nebuniile de care avem navoie in balta ....gratarul ala mare ...tuciu...generatorul (75kg)...etc
laloi wrote:Si eu imi doresc sa ajung de vineri seara, sau sambata devreme, dar cu confirmare miercuri, joi maximum.


Hai Raduleee....sa testam televizoru ala :lol: :lol:
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Actiune Topalu-Alionte 19-22.09.2013

Post by Dumitrescu Iancu »

Vine si o Laguna a asociatiei, la pachet cu barca RIB( amandoua pe un peridoc), remorcate de Loganul APC 21...Este disponibila si a doua Laguna daca gasim inca o masina care sa tracteze celalalt peridoc...
User avatar
bog_da
Posts: 137
Joined: 23 Feb 2011, 12:34
Location: Bucuresti

Re: Actiune Topalu-Alionte 19-22.09.2013

Post by bog_da »

Varianta alternativa ar fi sa nu mai aduc barca mea (ceva mai greu de manipulat in zone neamenajate) si sa iau eu al doilea peridoc cu a doua Laguna. Ramane valabila posibilitatea de a mai lua pe cineva in masina. Ideea ar fi sa nu caram nici mai multe barci si nici mai multe masini decat este real necesar. Totul este si in functie de cati participa.
Cei cu mai multa experienta pot sa dea sfaturi in acest sens.
Ganditi-va si astept propuneri/sfaturi.
Bogdan
Tel. 0747 270 552
E-Mail: b.danulet@gmail.com
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Actiune Topalu-Alionte 19-22.09.2013

Post by cezar »

bog_da wrote:Varianta alternativa ar fi sa nu mai aduc barca mea (ceva mai greu de manipulat in zone neamenajate) si sa iau eu al doilea peridoc cu a doua Laguna. Ramane valabila posibilitatea de a mai lua pe cineva in masina. Ideea ar fi sa nu caram nici mai multe barci si nici mai multe masini decat este real necesar. Totul este si in functie de cati participa.
Cei cu mai multa experienta pot sa dea sfaturi in acest sens.
Ganditi-va si astept propuneri/sfaturi.
Să recapitulăm:
- APC 21 aduce o Laguna, echipata cu motor de 20 CP + o pneumatica mare echipata cu motor de 6 CP
- Petrica Mainescu vine cu barca de aluminiu, echipata cu motor de 6 CP
- Bogdan Danulet vine cu barca si motorul care se vad

Deci, pana aici, ar fi 4 barci cu motor, arhisuficiente pentru 15 persoane.
în mod sigur, cel putin 3-4 persoane vor ramane si pescui pe mal, in zona taberei, din diverse motive.
Pentru cei care vor pescui din barca, sau vor dori sa se deplaseze la locuri de pescuit mai departate, barcile de mai sus sunt suficiente.
Ramane intrebarea:
Bogdan D. sa vina cu barca lui, sau sa tracteze al doilea peridoc al APC 21, cu Laguna + motor 6 CP, care se lanseaza mai usor la apa ?
Eu inclin spre varianta peridocului si barca APC 21, care sunt mai usor de lansat si din care de pescuieste mai comod, dar trebuie gandita sincronizarea plecarii intre Bogdan si Iancu
User avatar
bog_da
Posts: 137
Joined: 23 Feb 2011, 12:34
Location: Bucuresti

Re: Actiune Topalu-Alionte 19-22.09.2013

Post by bog_da »

Asa cum se hotaraste aici impreuna, asa o sa procedez. Sincronizarea cu Iancu nu este o problema. Daca se hotaraste Laguna asociatiei, imi spuneti (Iancu imi spune) o ora si o adresa iar eu o sa fiu acolo.
Altfel, vin cu a mea si ne intalnim pe drum unde stabilim, de asemenea, impreuna.
Inca o data, cei care cunosc mai bine situatia ar trebui sa ia hotararea.
In afara de asta, ce alimente/bautura ar trebui sa luam la noi? Face cineva un centralizator sau aduce fiecare ce si cat crede?
Bogdan
Tel. 0747 270 552
E-Mail: b.danulet@gmail.com
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Actiune Topalu-Alionte 19-22.09.2013

Post by Dumitrescu Iancu »

bog_da wrote:Asa cum se hotaraste aici impreuna, asa o sa procedez. Sincronizarea cu Iancu nu este o problema. Daca se hotaraste Laguna asociatiei, imi spuneti (Iancu imi spune) o ora si o adresa iar eu o sa fiu acolo.
Altfel, vin cu a mea si ne intalnim pe drum unde stabilim, de asemenea, impreuna.
Inca o data, cei care cunosc mai bine situatia ar trebui sa ia hotararea.
In afara de asta, ce alimente/bautura ar trebui sa luam la noi? Face cineva un centralizator sau aduce fiecare ce si cat crede?
Bogdan, iti dau un telefon luni! Si eu cred ca e mai simplu sa luam laguna asociatiei.
Cat despre alimente, isi ia fiecare ce crede de cuviinta... Oricum va fi cel putin un bors de peste, cu `materie prima` donata de participanti, dar de asta se ocupa, de obicei, organizatorii...In rest, fiecare cat duce! :lol:
BOBY
Posts: 17
Joined: 17 Jan 2011, 19:39

Re: Actiune Topalu-Alionte 19-22.09.2013

Post by BOBY »

Salut Cezarica,
Te rog sa-l treci si pe Manea Claudiu pe lista.
manu
Posts: 75
Joined: 14 Mar 2010, 12:11

Re: Actiune Topalu-Alionte 19-22.09.2013

Post by manu »

BOBY wrote:44.562374,28.022475 acum e mult mai precis,
In caz de va rataciti ..... sunati un prieten.... :lol:
Coordonatele de mai sus sunt bune? Mie pe Google Earth imi indica o locatie departe de Topalu. Multumesc.
User avatar
Mihai Vinturache
Moderator
Posts: 2000
Joined: 22 Oct 2009, 14:36
Location: Bucuresti

Re: Actiune Topalu-Alionte 19-22.09.2013

Post by Mihai Vinturache »

Aveam alte planuri pentru acest WE.
Dar ar fi pacat sa lipsesc de la o asemenea mobilizare. Asa ca bagati-ma si pe mine la socoteala impreuna cu nea Gicu.
Stau si ma intreb daca la asa concentrare de forte mai sta vre-un peste pe Alionte? Cred ca sunt in curs de emigrare toti.
Nicio inteligenta artificiala nu poate concura cu prostia naturala!
manu
Posts: 75
Joined: 14 Mar 2010, 12:11

Re: Actiune Topalu-Alionte 19-22.09.2013

Post by manu »

cezar wrote:Da, iată lista povozorie:

1. Petrică Măinescu
Dacă este cineva pe care l-am omis, să reacţioneze. Deasemenea, să precizeze cei care sunt însoţiţi de ....
18. Popescu Gheorghe
19. Marian Manea
Cezar vin si eu dar abia Vineri sosesc. Multumesc.
BOBY
Posts: 17
Joined: 17 Jan 2011, 19:39

Re: Actiune Topalu-Alionte 19-22.09.2013

Post by BOBY »

Salut Manu,
Coordonatele sunt luate tot de pe goagal :D si indica cat se poate de precis locul de campare...........daca urmezi si indicatiile pt traseu te apropii de zona fierbinte....

Toate bune....
BOBY
Posts: 17
Joined: 17 Jan 2011, 19:39

Re: Actiune Topalu-Alionte 19-22.09.2013

Post by BOBY »

Plecarea se face la ora 5, daca se doreste o plecare in grup avem 2 optiuni;
1. intalnire in prima oarcare de pe autostrada km 49 ora 5.30 cu asteptare 10 min,
2. in portul Topalu, (la intrarea in localitate drumul face stanga si tineti inainte pana in port de aici cei intarziati pot tine cursul dunari sore zona de campare)
oferim suport telefonic :D
User avatar
paulletta
Posts: 980
Joined: 25 Oct 2009, 17:22

Re: Actiune Topalu-Alionte 19-22.09.2013

Post by paulletta »

Lasati numere de telefon pentru contact.
Cei care vin de Vineri dimineata sa aiba pe cine suna.
;)
Paulletta
Florin Munteanu
Posts: 265
Joined: 26 Oct 2009, 09:47

Re: Actiune Topalu-Alionte 19-22.09.2013

Post by Florin Munteanu »

Portul Topalu parca nu era in traseul indicat anterior !?
Daca drumul e mai bun, e perfect - dar la ce ora ar ajunge grupul principal in portul Topalu?
Oricum eu si frate-miu dormim la Ciochina (dupa ce tragem vinul) si venim prin
Slobozia - Harsova - dreapta la Hanul Morilor - Tichilesti - Topalu - e vreo problema cu drumul ?
Sper sa fie semnal la Vodafone sau Cosmote si sa ne descurcam.

Florin Munteanu
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Actiune Topalu-Alionte 19-22.09.2013

Post by cezar »

Florin Munteanu wrote:Portul Topalu parca nu era in traseul indicat anterior !?
Daca drumul e mai bun, e perfect - dar la ce ora ar ajunge grupul principal in portul Topalu?
Oricum eu si frate-miu dormim la Ciochina (dupa ce tragem vinul) si venim prin
Slobozia - Harsova - dreapta la Hanul Morilor - Tichilesti - Topalu - e vreo problema cu drumul ?
Sper sa fie semnal la Vodafone sau Cosmote si sa ne descurcam.

Florin Munteanu
Florine, portul Topalu este un amărat de debarcader, nu portul Rotterdam, ca să te pierzi în el.

Cred că se va ajunge la Topalu pe la 7,00-7,30.
User avatar
Adi11
Posts: 58
Joined: 10 Dec 2010, 11:53
Location: Otopeni
Contact:

Re: Actiune Topalu-Alionte 19-22.09.2013

Post by Adi11 »

Fire intinse sa aveti,dar mare grija ca este scazuta rau de tot cota la cernavoda si am inteles ca nu prea se poate intra cu barca pe alionte!!!Asteptam sa veniti cu vesti bune..
User avatar
paulletta
Posts: 980
Joined: 25 Oct 2009, 17:22

Re: Actiune Topalu-Alionte 19-22.09.2013

Post by paulletta »

Actiunea a fost un real succes.
Organizare ca la carte fara cusur!
Sincere felicitari organizatorilor si celor implicati pentru aceasta actiune!
Bravo baietii!
SUNTETI MARI.
Paulletta
User avatar
paulletta
Posts: 980
Joined: 25 Oct 2009, 17:22

Re: Actiune Topalu-Alionte 19-22.09.2013

Post by paulletta »

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image
Paulletta
User avatar
Mihai Vinturache
Moderator
Posts: 2000
Joined: 22 Oct 2009, 14:36
Location: Bucuresti

Re: Actiune Topalu-Alionte 19-22.09.2013

Post by Mihai Vinturache »

Felicitari organizatorilor pentru efortul depus si pentru felul in care s-au simtit toti participantii intr-o locatie foarte frumoasa. Pozele lui Paul spun mai mult decat 1000 de cuvinte.
Nicio inteligenta artificiala nu poate concura cu prostia naturala!
Post Reply

Return to “Anunţuri Pescar Club 21”