Veniţi cu Maty pe Lilieci să-l ajutăm pe Luca !

Moderator: administrator

laloi
Posts: 765
Joined: 26 Oct 2009, 11:52
Location: Bucuresti

Re: Veniţi cu Maty pe Lilieci să-l ajutăm pe Luca !

Post by laloi »

costin stefanescu wrote:Laloi,vezi ca un loc e pt Popa Marian,am vorbit cu el si o sa te sune diserara
OK, 1 loc rezolvat... mai raman 2, aviz amatorilor.
In alta ordine de idei, "pestisorul" e la mine, rezolvat, il inmanati maine celui mai.... si cel mai ce... :D
User avatar
Albatrin
Posts: 989
Joined: 21 Oct 2009, 17:32

Re: Veniţi cu Maty pe Lilieci să-l ajutăm pe Luca !

Post by Albatrin »

Mulţumim Mariane!!!
Cristi Nedelcu
0722.880.939
Vrei să fii fericit o zi, îmbată-te; un an, însoară-te; o viaţă, apucă-te de pescuit !!!
User avatar
Albatrin
Posts: 989
Joined: 21 Oct 2009, 17:32

Re: Veniţi cu Maty pe Lilieci să-l ajutăm pe Luca !

Post by Albatrin »

Nu uitaţi! Fără momelă şi nadă, vă aşteaptă căte o porţie de "libelule" proaspete şi câte o pungă de nadă specială pentru copcă!
Banii dedicaţi acestora adăugaţii la contribuţia pentru Luca!!!
Cristi Nedelcu
0722.880.939
Vrei să fii fericit o zi, îmbată-te; un an, însoară-te; o viaţă, apucă-te de pescuit !!!
valibu
Posts: 662
Joined: 26 Oct 2009, 13:09

Re: Veniţi cu Maty pe Lilieci să-l ajutăm pe Luca !

Post by valibu »

Eu voi pleca mai dimineata, sa prind loc in fata . Daca cineva nu se descurca, ma poate suna, cunosc bine zona.
0744 431 700, 0723 735 894
Oricum, nu e greu deloc. Dupa intrarea in lilieci, la 8-900 de metri de face o curba usoara la stanga. Ca reper, pe
stanga este fostul magazin satesc. Nu stiu daca mai este indicatorul, dar acolo se face dreapta spre Hagiesti, Mariuta.
Dupa ce faceti dreapta, primul drum la stanga, daca treceti prin fata biserici este k, ati reusit. Se poate face o mica
oprire acolo. Drumul coboara pana la dig. Balta din stanga este a lui Costel.
User avatar
Mihai Vinturache
Moderator
Posts: 2000
Joined: 22 Oct 2009, 14:36
Location: Bucuresti

Re: Veniţi cu Maty pe Lilieci să-l ajutăm pe Luca !

Post by Mihai Vinturache »

Sa aveti parte de cat mai multi partcipanti, iar partcipantii sa aiba parte de fire intinse.
Sa fie intr-un ceas bun pentru micutul Luca si sa-l vedem cat mai curand alaturi de noi la pescuit.
Nicio inteligenta artificiala nu poate concura cu prostia naturala!
User avatar
Pacapescarul
Moderator
Posts: 461
Joined: 23 Oct 2009, 17:05

Re: Veniţi cu Maty pe Lilieci să-l ajutăm pe Luca !

Post by Pacapescarul »

Hai ca am reusit s-o brodesc cumva sa-l mai ajut putin pe Luca. Maine apar si eu impreuna cu "mdd69ro", iar la ora 14.00 decolez la soacramea. Singurul necaz ca fiind sofer dupa amiaza, nu voi putea degusta "tincturile aburinde". :evil:
Catalin Pavel, tel. 0730636893
mail: pacapescarul@yahoo.com
User avatar
Petru Burian
Posts: 902
Joined: 25 Oct 2009, 09:56

Re: Veniţi cu Maty pe Lilieci să-l ajutăm pe Luca !

Post by Petru Burian »

Mihai Vinturache wrote:Sa aveti parte de cat mai multi partcipanti, iar partcipantii sa aiba parte de fire intinse.
Sa fie intr-un ceas bun pentru micutul Luca si sa-l vedem cat mai curand alaturi de noi la pescuit.
Subscriu in totalitate.
Fire intinse, capturi marete :!:
„Homo faber cyberneticus va deveni Homo humanis ecologicus”
User avatar
Adar Marian
Posts: 561
Joined: 23 Oct 2009, 07:44
Contact:

Re: Veniţi cu Maty pe Lilieci să-l ajutăm pe Luca !

Post by Adar Marian »

... va pune dracu sa n-apareti cu poze p-aici, va blestem de virusi in calculator, sa vi se rupa toate firele, sa va caza mamaliga din ace, toata balta sa prinda, numai voi nu, sa uitati momeala acasa, in iulie sa n-aveti gheata, si daca tot o sa dati vreun monstru pe mal, sa nu va creada nimeni! :twisted:
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Veniţi cu Maty pe Lilieci să-l ajutăm pe Luca !

Post by Dumitrescu Iancu »

Adar Marian wrote:... va pune dracu sa n-apareti cu poze p-aici, va blestem de virusi in calculator, sa vi se rupa toate firele, sa va caza mamaliga din ace, toata balta sa prinda, numai voi nu, sa uitati momeala acasa, in iulie sa n-aveti gheata, si daca tot o sa dati vreun monstru pe mal, sa nu va creada nimeni! :twisted:
Vin si pozele,Mariane,deoacamdata abia am venit noi...care,cum am putut! :lol: Foarte scurt:lume multa(65 "donatori"=o suma frumusica in contul lui Luca),vreme scortoasa,gazda grozava,organizatori-cum ii cunosti,Mincinosii si Infopescarul-strict pentru cazul Luca,peste-nu prea,desi unii(destul de multi) au insistat sa-l gaseasca,gustari,tarii calde si reci,si un ceaun cu vin fiert pe care nu am reusit sa-l vad gol in cele cateva ore!(cand s-au epuizat rezervele noastre,a intervenit Costel,administratorul,"fara numar"...) :lol: :lol: :lol:,tombola "Pestisorul de Argint"-a castigat numarul..13 :lol: :lol: :lol: Te dumiresti cand or incepe pozele!
Sanatate multa lu` ala mic,sa-l vedem cat mai repede cu tac-su pe balta!
Gabi
Posts: 166
Joined: 25 Oct 2009, 20:34
Location: bucuresti
Contact:

Re: Veniţi cu Maty pe Lilieci să-l ajutăm pe Luca !

Post by Gabi »

Adar Marian wrote:... va pune dracu sa n-apareti cu poze p-aici, va blestem de virusi in calculator, sa vi se rupa toate firele, sa va caza mamaliga din ace, toata balta sa prinda, numai voi nu, sa uitati momeala acasa, in iulie sa n-aveti gheata, si daca tot o sa dati vreun monstru pe mal, sa nu va creada nimeni! :twisted:
Pai ce crezi neicushorule ca a avut cineva timp de poze? Copci peste copci ,burghie peste freze ,scule de fitze ,nada gretoasa grasa si afumata,oarece aditivi lichizi si baboi mai multe soiuri cam 5 kg bucata,dar cam fiert cu mere. :lol: :lol: Numai eu n-am prins m-ai nimicuta ,doar asa de-o prajala :evil:
chestii socoteli
costin stefanescu
Moderator
Posts: 1297
Joined: 23 Oct 2009, 18:43

Re: Veniţi cu Maty pe Lilieci să-l ajutăm pe Luca !

Post by costin stefanescu »

am ajuns acasa de vreo 2 ore,ce sa va spun,frig de frig,cred ca s-a mutat Siberia la noi,lume multa si hotarata,peste mai deloc insa unii mai hotarati au stat pe el sa-l omoare,bravo lor,patronul de nota 10,una peste alta a iesit super,chiar nu ma asteptam sa vina atata lume,imi pare bine ca s-a mai strans ceva bani pt Luca,am cateva poze si un filmulet care insa n-am putut sa-l postez,cred ca nu permite formatul,poate in viitor se va rezolva










Image










Image









Image











Image










Image











Image









Image
User avatar
Mihai Vinturache
Moderator
Posts: 2000
Joined: 22 Oct 2009, 14:36
Location: Bucuresti

Re: Veniţi cu Maty pe Lilieci să-l ajutăm pe Luca !

Post by Mihai Vinturache »

Felicitari pentru reusita acestei actiuni. Imi doresc din tot sufletul sa-l vedem sanatos pe micutul Luca cat mai repede.
Asteptam mai multe imagini.
In putinele poze puse aici de Costin, am avut ocazia sa vad cateva chipuri care au fost si la actiunea similara de la Cercani. Am simtit nevoia sa subliniez acest lucru pentru ca dovedeste ca, dincolo de glume, mistouri, ironii, contre si uneori chiar suparari, oamenii adevarati se mobilizeaza atunci cand un semen are nevoie de ajutor.
Felicitari tuturor, participanti si organizatori.
Nicio inteligenta artificiala nu poate concura cu prostia naturala!
User avatar
Albatrin
Posts: 989
Joined: 21 Oct 2009, 17:32

Re: Veniţi cu Maty pe Lilieci să-l ajutăm pe Luca !

Post by Albatrin »

Căci vorba aia „Ăştia suntem şi asta ne place!!!”
Image
Mulţumim din suflet lui Constantin Mateescu „Maty”, lui Costică Moldoveanu, administratorul lacului Lilieci şi tuturor participanţilor care, prin generozitatea lor, au mai adaugat cca 5000 lei la fondul de ajutor al lui Lucuţă!
Cristi Nedelcu
0722.880.939
Vrei să fii fericit o zi, îmbată-te; un an, însoară-te; o viaţă, apucă-te de pescuit !!!
User avatar
Albatrin
Posts: 989
Joined: 21 Oct 2009, 17:32

Re: Veniţi cu Maty pe Lilieci să-l ajutăm pe Luca !

Post by Albatrin »

Alte fotografii de la „locul faptei”:
Mulţumim Marian Adar:
Image
Infopescar.tv şi "Mincinoşii" de pe Antena2 au fost alături de Paul:
Image
După ce ne-a pus balta la dispoziţie gratuit şi a contribuit cu câteva milioane, ne-a mai adus şi lemne pentru foc:
Image
Image
Image
Image
Şi la bătrâneţe poţi să'nveţi să dai găuri!
Image
Cea mai bună parcare a fost chiar pe ghiaţă!!
Image
Unii la pescuit, alţii la "una mică şi coaptă"!
Image
Cristi Nedelcu
0722.880.939
Vrei să fii fericit o zi, îmbată-te; un an, însoară-te; o viaţă, apucă-te de pescuit !!!
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Veniţi cu Maty pe Lilieci să-l ajutăm pe Luca !

Post by cezar »

In calitate de presedinte al Asociatiei Pescar Club 21, adresez multumiri tuturor celor care, in ciuda vremii nemiloase, au fost prezenti ieri la actiunea umanitara organizata in favoarea micutului Luca.
Multumiri tuturor donatorilor, multumiri celor care (intr-un fel sau altul) au contribuit la reusita.
Multumiri Constantin Mateescu-Maty !
Multumiri Costel Moldoveanu, un patron de balta de mare isprava !
Multumiri Marian Adar (prietenii stiu de ce !)
Multumiri Viorel Neagu - Rubliov pentru icoana.
Multumiri echipelor "Infopescar" si "Mincinosii"!
Multumiri tuturor saiturilor care au promovat acest eveniment !
Multumiri colegilor din conducerea asociatiei ( in primul rand Iancu Dumitrescu, Cristi Nedelcu - Albatrin, Dutu Stoica, Geo Danes etc.) pentru eforturile pe care le-au facut la fata locului, astfel incat toata lumea sa se simta bine si sa uite, pe cat posibil, de vremea aspra.

Multumiri tuturor celor 63 de participanti :!: , veniti cu 22 de masini !
User avatar
paulletta
Posts: 980
Joined: 25 Oct 2009, 17:22

Re: Veniţi cu Maty pe Lilieci să-l ajutăm pe Luca !

Post by paulletta »

Multumesc tuturor care au dat curs acestei invitatii, si care nu au tinut cont de vremea de afara.
Multumesc tuturor celor care au fost alaturi de noi.
Paulletta
nexu
Posts: 319
Joined: 25 Oct 2009, 18:26

Re: Veniţi cu Maty pe Lilieci să-l ajutăm pe Luca !

Post by nexu »

paulletta wrote:Multumesc tuturor care au dat curs acestei invitatii, si care nu au tinut cont de vremea de afara.Multumesc tuturor celor care au fost alaturi de noi.
Ca si multumire, trebuie sa mergeti cu Luca la operatie, apoi sa ne tii la curent cu evolutia starii sale de sanatate...asta da multumire, pt fiecare dintre cei care v`au sprijinit in vreun fel... sa`l vada pe Luca sanatos, este cea mai mare multumire...
0762 747 895...0732 085 740
User avatar
Albatrin
Posts: 989
Joined: 21 Oct 2009, 17:32

Re: Veniţi cu Maty pe Lilieci să-l ajutăm pe Luca !

Post by Albatrin »

nexu wrote:
paulletta wrote:Multumesc tuturor care au dat curs acestei invitatii, si care nu au tinut cont de vremea de afara.Multumesc tuturor celor care au fost alaturi de noi.
Ca si multumire, trebuie sa mergeti cu Luca la operatie, apoi sa ne tii la curent cu evolutia starii sale de sanatate...asta da multumire, pt fiecare dintre cei care v`au sprijinit in vreun fel... sa`l vada pe Luca sanatos, este cea mai mare multumire...
Aferim coane Nexule!!!!!!
Cristi Nedelcu
0722.880.939
Vrei să fii fericit o zi, îmbată-te; un an, însoară-te; o viaţă, apucă-te de pescuit !!!
costin stefanescu
Moderator
Posts: 1297
Joined: 23 Oct 2009, 18:43

Re: Veniţi cu Maty pe Lilieci să-l ajutăm pe Luca !

Post by costin stefanescu »

Mi-a trimis Ghinozo pozele care le-a facut si m-a rugat sa le postez eu ca el nu se descurca,ce chestie,si-l credeam baiat destept :lol: :lol: !









Image



Image




Image




Image




Image




Image




Image


Image




Image



Image



Image



Image



Image


Image




Image




Image




Image




Image
costin stefanescu
Moderator
Posts: 1297
Joined: 23 Oct 2009, 18:43

Re: Veniţi cu Maty pe Lilieci să-l ajutăm pe Luca !

Post by costin stefanescu »

deasemenea trebuie mentionat si efortul prietenilor de pe Pescuitul .ro si in special al lui Cornel Serban care i-a mobilizat pe prietenii de acolo ,pe aceasta cale ii multumim!
Locked

Return to “DONATII”