BANCURI

Discuţii fără iz de peşte

Moderator: dutustoica

cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: BANCURI

Post by cezar »

Puterea unei VIRGULE

În cadrul unui experiment, un grup de 50 de oameni, format, în mod egal, din femei si bãrbati, a primit un text si însãrcinarea de a pune, în acel text, o virgulã.

Iatã textul :

"Dacã bãrbatul ar cunoaste valoarea pe care o are femeia ar merge în patru labe".
Toate femeile au pus virgula dupã cuvantul "femeia".

Toti bãrbatii au pus virgula dupã cuvântul "are".
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
PANI 35
Posts: 167
Joined: 10 Jun 2011, 12:48

Re: BANCURI

Post by PANI 35 »

In cel de-al doilea razboi mondial,niste soldati germani ajung intr-un sat strain si intra in casa unei babe.
Baba,nevoita,le da de mancare.
In timp ce mancau,papagalul babei incepe sa strige:"Moarte lui Hitler ! Moarte lui Hitler !"-ca asa era invatat de baba.
Germanii furiosi. Rastoarna masa,darama pe-acolo si ii zic babei:Noi maine ne intoarcem.Daca papagalul tau mai spune astfel de prostii,te vom ucide.
Baba, speriata,merge la popa satului, care avea un papagal identic,si face schimb de papagali.
A 2-a zi, vin germanii si se pun la masa .Papagalul tace.Ajung germanii la felul doi,papagalul tace.
Atunci unul din ei,ca sa-l intarate, zice:
"-Moarte lui Hitler,papagalule !"
Da papagalu:
"Dumnezeu sa-ti auda ruga, fiule!"
User avatar
arlan
Posts: 462
Joined: 23 Apr 2010, 11:00
Location: Bucuresti
Contact:

Re: BANCURI

Post by arlan »

Un licurici prin padure, se tânguieste de moarte:
- Ai de puţa mea.... aaai de puţa mea... La un moment apare Bondarul:
Lic: - Aiii de puţa mea !...
Bd: - Ce ai Licurici, de vorbesti asa urât ?
- Lasa-ma, Bondare, aaai de puţa mea!...
- Ce ai, mah, Licurici, ce ai patit ?
- AAAAi de puţa...
- Zii, mah!
- Mergeam eo aseara prin padure .... AAAi de puţa mea... si vad o licuricioaica stralucitoare, mânca-ti-as, super buna ... asa parea...
- Si, si ?
- Si m-am dus, si io excitat, ca orice licurici viril, deh, sa fac dragoste...
- (Nerabdator) Si, si ?
Lic: Si, sa-l f... pe ala care mai arunca tigari aprinse prin padure !
"Teorie este atunci cand stii totul dar nu merge nimic.
Practica este atunci cand merge totul dar nu stii de ce.
Eu imbin teoria cu practica Nu merge nimic si nu stiu de ce"

Sorin Varlan
0724.211.286 orange/ 0766517110 cosmote/ 0770202976 digi
User avatar
Petru Burian
Posts: 902
Joined: 25 Oct 2009, 09:56

Re: BANCURI

Post by Petru Burian »

- Daca intr-un grup de 40 de persoane doua se gandesc la sex si restul la mancare, este nunta.
- Daca intr-un grup de 40 de persoane toate se gandesc la mancare, este parastas.
- Daca intr-un grup de 40 de persoane toate se gandesc la sex, este "team building"!
„Homo faber cyberneticus va deveni Homo humanis ecologicus”
User avatar
PETREMAN
Moderator
Posts: 892
Joined: 23 Mar 2010, 10:08
Location: BUCURESTI
Contact:

Re: BANCURI

Post by PETREMAN »

- Unde mergi Bula?
- La cor!
- Si ce faceti acolo?
- Bem coniac si jucam table.
- Si cand cantati?
- Pe drum,la intoarcere!
PANI 35
Posts: 167
Joined: 10 Jun 2011, 12:48

Re: BANCURI

Post by PANI 35 »

In tramvai,un mos se aseaza,neatent,pe plasa unei tinere.Aceasta exclama alarmata:
-Aveti grija la oua!
-Vai, ma scuzati, nu am stiut ca aveti oua in plasa..
-In plasa nu am oua,ci cuie..



Doi mosi discuta:
Eu mi-am cumparat un caine care doarme cu mine in pat!
Eu mi-am luat un sconcs.
-Si il culci cu tine in pat?
-Sigur!Doarme la picioare!
-Si nu pute?
-Nu, ca s-a obisnuit..


Mosul se lauda:
-Vin acum de la femei...
-Si cum a fost?
-Mult mai curat ca la barbati...


La cardiolog,mosul e consultat.Apoi e sfatuit:
-Sa renuntati complet la tigari !
-Dar eu nu fumez...
-Si sa nu mai beti...
-Dar eu nu beau deloc...
-Si cu viata sexuala cum stati ?
-E bogata...
-Ar trebui sa renuntati la jumatate din ea atunci...
-La care din jumatati ? Ganditul sau privitul ?
PANI 35
Posts: 167
Joined: 10 Jun 2011, 12:48

Re: BANCURI

Post by PANI 35 »

-Te-ai insurat sau tot singur te ocupi de gospodarie?
-Da.
-Ce da?
-Da ,m-am insurat si tot singur ma ocup de gospodarie.


Intr-un ospiciu vine o inspectie.Inspectorul zareste un bolnav cu un aer inofensiv si-l intreaba de ce a fost internat.
-Pentru ca imi plac mai mult pantofii decat cizmele.
-Dar asta nu e un motiv sa te interneze.Si mie imi plac mai mult pantofii decat cizmele.
Zau? Cum? Fierti sau prajiti?


Intr-un ascensor un domn este de-a dreptul fermecat de o blonda superba,pe care n-o slabeste din ochi.Deodata,aceasta ii trage o pereche de palme,strigand:
-Asta ca sa te inveti sa-ti tii mainile acasa!
Domnul le incaseaza fara sa riposteze dar,iesind din lift,tine sa se justifice fata de sotie:
-Nu pricep ce-a apucat-o.Nici macar n-am atins-o.
-Stiu,raspunde aceasta zambind rautacios.Am ciupit-o eu...
costin stefanescu
Moderator
Posts: 1297
Joined: 23 Oct 2009, 18:43

Re: BANCURI

Post by costin stefanescu »

User avatar
G_H
Posts: 488
Joined: 07 Apr 2010, 17:59
Location: Bucuresti

Re: BANCURI

Post by G_H »

Moscova, februarie 1980, ora 3 noaptea, minus 40 de grade, coada la carne, vreo trei sute de oameni. Pe la 5, apare macelarul, care le zice:
- N-o sa vina multa. Am primit indicatii de la Centrala sa nu dau la evrei.
Fara sa protesteze, vreo patruzeci de oameni se desprind din coada si pleaca prin viscol.
Pe la 7.30, macelarul iese si zice:
- M-au sunat de la Comitetul municipal. O sa fie putina rau. Cica sa nu dau la ai care nu-s membri de partid.
Peste o suta de oameni se retrag tacuti. La 11, macelarul iese iar:
- Am primit un telefon de la Kremlin. Vine doar un pic de carne. N-o sa vand decat la fostii ilegalisti.
Pleaca simplii membri de partid, raman doar vreo duzina de indivizi, inghetati bocna. Atunci, macelarul le spune:
- Dumneavoastra o sa intelegeti: nu e carne deloc. Puteti sa plecati.
Ceea ce si fac, abia miscandu-se. Niste batrani ilegalisti n-or sa protesteze! Totusi, unul ii spune altuia, clantanind:
- Nu stiu de ce, dar am senzatia ca evreii sunt intotdeauna avantajati!…
costin stefanescu
Moderator
Posts: 1297
Joined: 23 Oct 2009, 18:43

Re: BANCURI

Post by costin stefanescu »

sa nu va mai faceti nevoile in natura,pericol :lol: :lol:

http://youtu.be/pN1TGlsx8lM :lol: :lol:
Claudiu
Posts: 1836
Joined: 25 Oct 2009, 16:18
Location: Constanta

Re: BANCURI

Post by Claudiu »

Costine, da` te cam intereseaza magarii, vad eu p'aciulea... :lol:
ioanrv
Posts: 806
Joined: 25 Jan 2010, 20:53

Re: BANCURI

Post by ioanrv »

Claudiu, nu-l judeca aspru, a venit primavara. ;) :lol:
costin stefanescu
Moderator
Posts: 1297
Joined: 23 Oct 2009, 18:43

Re: BANCURI

Post by costin stefanescu »

cand am vazut clipul efectiv nu ma puteam opri din ras,imi curgeau lacrimile siroaie :lol: :lol:
PANI 35
Posts: 167
Joined: 10 Jun 2011, 12:48

Re: BANCURI

Post by PANI 35 »

Doua blonde stau de vorba:
-Luna viitoare plec la Venetia.
-Pai,la ce mai mergi ca doar ai fost si anul trecut?
-Da,dar atunci strazile erau inundate.


Bula mergea linistit pe strada,cand vede scris pe un gard "Papagal rau"!.Curios,intra in curte.Se apropie de o colivie in care era un papagal.Cand il vede,papagalul striga:
-Azorel,so' pe el!


La psihiatru:
-Doctore,am venit la dumneavoastra pentru nevasta-mea.Are o idee fixa,ca cineva vrea sa-i fure rochiile.
-Esti sigur de asta,domnule?
-Absolut.A si angajat un individ,special pentru treaba asta.
L-am gasit ieri,in sifonier...
PANI 35
Posts: 167
Joined: 10 Jun 2011, 12:48

Re: BANCURI

Post by PANI 35 »

Un sofer ramane cu masina in pana.Scoate omul cricul,ridica masina si incepe sa schimbe roata.
Pe langa el,trece o masina in viteza care se opreste brusc dupa cateva sute de metri.Da in marsarier si se opreste langa tipul ce schimba roata.
Din masina se da jos un tip,merge si ia din porbagaj un levier cu care sparge parbrizul masinii ramase in pana.
Celalalt se uita la el cu niste ochi mari si il intreaba:
-Ce faci,omule?
Cel cu levierul raspunde:
Ba,tu ii iei rotile si eu ii iau casetofonul!
User avatar
PETREMAN
Moderator
Posts: 892
Joined: 23 Mar 2010, 10:08
Location: BUCURESTI
Contact:

Re: BANCURI

Post by PETREMAN »

Daca ar trebui să alegi dintre nevastă-ta și premiul cel mare la loto, ce mașină ți-ai cumpăra ?
***
Un taran cu fiul sau culegea fructele coapte.
Fiul: - Tata, ce o sa facem din astea?
Tatal: - Daca o gasim pe maica-ta acasa facem compot, daca nu – palinca!
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: BANCURI

Post by cezar »

13 dovezi clare că bărbaţii sunt discriminaţi:

1. Femeile pot fi promovate pe criterii gen sâni, coapse, fund, buze. Bărbaţii trebuie să aiba studii, experienţă, competenţă.
2. În caz de dezastre, catastrofe naturale, naufragii, femeile şi copiii sunt salvaţi primii. Bărbaţii întotdeauna la urmă.
3. Dacă două femei se îmbrăţişează, se ţin de mână, se sărută, stau împreună, etc, înseamnă că sunt. prietene. Dacă doi bărbaţi fac asta, sunt poponari.
4. Dacă o femeie nu se descurcă cu banii, înseamnă că are o problemă financiară. Dacă un bărbat nu se descurcă cu banii, el este un incapabil, un ratat, un neisprăvit.
5. Dacă o femeie face nazuri, este capricioasă, cu toane, nu ştie ce vrea, îşi exprimă liber emoţiile, se destăinuie, înseamnă că e "feminină". Dacă un bărbat face asta, înseamnă că e imatur, slab, efeminat.
6. Femeile au dreptul să mănânce gratis la restaurant, să intre gratis în cluburi, etc. Bărbatul plăteşte întotdeauna.
7. Dacă o femeie singură nu face sex, este o femeie cinstită. Dacă un bărbat singur nu face sex, nu este bărbat.
8. Dacă vrea să facă sex, femeia trebuie să aleagă. Dacă un bărbat vrea sex, el trebuie să cucerească sau să plătească.
9. Dacă o femeie nu satisface sexual un bărbat, nu contează, el este oricum mulţumit. Dacă un bărbat nu satisface sexual o femeie, el este impotent.
10. Dacă o femeie naşte, este sfântă. Bărbatul ajunge sfânt cînd e răstignit pe cruce, etc.
11. Bărbatul trebuie să fie tot timpul amabil, politicos, atent cu femeile. Ele nu au nici o obligaţie în acest sens faţă de bărbaţi.
12. Femeile sunt numite "sexul frumos". Bărbaţii: "porci", "măgari" şi alte rase de animale.
13. Un bărbat, dacă are o problemă, trebuie s-o rezolve (că de-aia e bărbat). Femeia cheamă un bărbat
PANI 35
Posts: 167
Joined: 10 Jun 2011, 12:48

Re: BANCURI

Post by PANI 35 »

Doua prietene care nu s-au vazut de multa vreme se intalnesc intr-un bar.Una dintre ele isi ascunde cu greu lacrimile ce i se scurg pe obraz.
-Ce ti s-a intamplat?,o intreaba cealalta.
-Nimic,nu pot sa-ti povestesc!
-Te feresti tocmai de mine,cea mai buna prietena a ta? Poate te pot ajuta...
-Ce sa faci?Acum nimeni nu ma mai poate ajuta.
-Dar ce ai patit?
-Tocmai m-am intors de la o vanatoare in Africa.
-Si?
-Am fost violata de o gorila,masculul cel mai puternic din grup...
-Si?
-Cinci zile am facut sex incontinu,fara sa ne oprim,spune tanara,apoi incepe sa planga in hohote.
-Hai ,incearca sa te linistesti,o consoleaza prietena,bine c-ai scapat cu viata.Esti intreaga,asta conteaza.Eu n-o sa spun nimic nimanui, iar gorila aia nu vorbeste.
-Pai tocmai asta e,ca nu vorbeste,nu scrie,nu telefoneaza,nu SMS,nimic...
User avatar
valic
Posts: 1734
Joined: 25 Oct 2009, 12:24
Location: Bucuresti

Re: BANCURI

Post by valic »

Un tip isi baga capul pe usa frizeriei si il intreaba pe frizer cat timp are pana poate sa fie si el tuns, fiind o zi foarte aglomerata,frizerul se uita in jur si raspunde:"cam doua ore" si tipul pleaca instant. Peste cateva zile acelasi tip intra in frizerie si intreaba cat are pana poate sa fie tuns, fiind o zi si mai aglomerata frizerul se uita in jur si raspunde:"cam trei ore" tipul inchide usa si pleaca Peste cateva zile acelasi intra in frizerie si intreaba cam in cat timp poate fi tuns, frizerul se uita in jur si raspunde:"cam o ora jumatate" tipul se intoarce si iese din frizerie. Frizerul, deja curios, il roaga pe Ion: "bai Ioane du-te un pic dupa el ca vine de ceva timp si tot intreaba cat timp are pana sa fie tuns dar nu se intoarce niciodata" Ion pleaca in urma tipului. In jumatate de ora Ion intra in frizerie razand in hohote. Frizerul il intreaba:"ei, si unde se duce tipul asta dupa ce pleaca de aici?" Ion in genunchi de ras, cu lacrimi in ochi, rosu la fata se uita la frizer si ii raspunde: "LA TINE ACASA!!!"
Valic
0744 644 368
Post Reply

Return to “Cafenea”