Primavara europeana!

Discuţii fără iz de peşte

Moderator: dutustoica

User avatar
evergreen
Posts: 480
Joined: 09 Jan 2011, 07:49
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Primavara europeana!

Post by evergreen »

Ahaaa, acum vorbeşti de aseară, pană mai ieri, cand nu vă întalneaţi nici măcar cu locul 3 în campionat, iar în Ch.League jucau CFR Cluj (de 3 ori), Urziceniul, Galaţiul, etc...vorbeai de istoria Stelei, de Lăcătuş (de la Braşov), de Hagi (de la Constanţa, apoi Sportul Studenşesc), de Duckadam (de la UTA), de Valentin Ceausescu...
Atunci aveai memorie...acum nu-ţi mai aminteşti decat seara de aseară.
Dar cand v-au tras-o ovreii ăia prin gură, cu 5-0 de nici n-ţi văzut mingea, cum a fost ? Ai uitat cum pasteau oile lui becali prin propria poarta ?
Cine a mai auzit de atunci de Hapoel Tel Aviv ?[/quote]

10 ANI CONSECUTIV PREZENTA IN PRIMAVARA EUROPEANA(pe langa alte aspecte ale trecutului, acestea sunt prezente si viitoare)! Fapt recunoscut chiar de catre carcotasi! Restul este cancan si pierdere de vreme! N-aveti decat...altceva oricum nu mai pupati...veti ajunge sa visati macar sa mancati bataie si cu mai mult de 5-0 intr-o cupa europeana...dar mergeti usor...dar sigur spre...alta divizie...sau...spre desfiintare :twisted: !! Dupa cum abia asteptati pasii gresiti ai echipei STEAUA, ma/ne voi/m bucura cand veti cadea :twisted:
P.S. Spor la vorba, ca doar atat mai puteti si multumiti ca mai pierde STEAUA in lunile de primavara, altfel nu mai aveati pe ce sa va varsati invidia si neputinta de romani adevarati(daca scoate unul capul mai sus de mediocritate, se gasesc zece care sa faca tot posibilul sa-l coboare inapoi)!!
P.P.S. Am uitat, cand noi nu pupam nici locul 3 pe unde era farmecul vietii?
Mai bine sa taci, sa fii considerat prost, decat sa vorbesti, ca sa inlaturi orice dubiu!
Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Primavara europeana!

Post by cezar »

Steliştii sunt la meci ? Nu risca nimeni pronosticuri ?
Incerc eu : Steaua - Chelsea 0-3.
User avatar
G_H
Posts: 488
Joined: 07 Apr 2010, 17:59
Location: Bucuresti

Re: Primavara europeana!

Post by G_H »

Merg eu ;)
Steaua - Chelsea 2-1 :D
User avatar
evergreen
Posts: 480
Joined: 09 Jan 2011, 07:49
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Primavara europeana!

Post by evergreen »

Orice s-ar intampla, suntem ultimii care jucam, indiferent ca iesim acum sau mai tarziu, restul...vizionare placuta...si zahar...mult...la struguri... ;) :twisted: !
Mai bine sa taci, sa fii considerat prost, decat sa vorbesti, ca sa inlaturi orice dubiu!
Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!
User avatar
evergreen
Posts: 480
Joined: 09 Jan 2011, 07:49
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Primavara europeana!

Post by evergreen »

Fara comentarii! Sa vedem ce se va intampla si la Londra!
Mai bine sa taci, sa fii considerat prost, decat sa vorbesti, ca sa inlaturi orice dubiu!
Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!
User avatar
evergreen
Posts: 480
Joined: 09 Jan 2011, 07:49
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Primavara europeana!

Post by evergreen »

Niciun carcotas pe receptie??? :lol:
Mai bine sa taci, sa fii considerat prost, decat sa vorbesti, ca sa inlaturi orice dubiu!
Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Primavara europeana!

Post by Dumitrescu Iancu »

Mda, interesant, un penalty inventat de arbitru, doua parade ale lui Tatarusanu, si cam asta a fost tot...Dar, ma rog, a fost suficient !
Adica suficient ca unii sa mai pluteasca inca o saptamana cu capul prin nori, visand la cai verzi pe pereti !(pardon: cai ros- albastri :lol: :lol: :lol:)
User avatar
evergreen
Posts: 480
Joined: 09 Jan 2011, 07:49
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Primavara europeana!

Post by evergreen »

...ati ghicit...cu totii...Gigi si cu Mimisor au platit arbitrii...au cumparat si FIFA...bravo lor...si eu faceam la fel!!! :lol: :lol: :roll:
P.S. Poate castiga si Copos...la loto...la anul...poate cumpara si el...vreun hotel... :lol: :lol: :lol:
Mai bine sa taci, sa fii considerat prost, decat sa vorbesti, ca sa inlaturi orice dubiu!
Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!
Claudiu
Posts: 1836
Joined: 25 Oct 2009, 16:18
Location: Constanta

Re: Primavara europeana!

Post by Claudiu »

Nici doi bani nu dau pe fotbal, dar de data asta imi vine sa spun si o si fac : Bravo STEAUA !!! :D :D :D
ioanrv
Posts: 806
Joined: 25 Jan 2010, 20:53

Re: Primavara europeana!

Post by ioanrv »

Dumitrescu Iancu wrote:Mda, interesant, un penalty inventat de arbitru, doua parade ale lui Tatarusanu, si cam asta a fost tot...Dar, ma rog, a fost suficient !
Adica suficient ca unii sa mai pluteasca inca o saptamana cu capul prin nori, visand la cai verzi pe pereti !(pardon: cai ros- albastri :lol: :lol: :lol:)
Penalty-ul a fost clar, era un arbitru si in spatele portii, "paradele" lui Tatarusanu le faceam si eu ;) , sa nu uitam ca am jucat cu detinatoarea Ligii Campionilor! Jos palaria! Bravo Steaua!
Iata ca Becali, asa cioban cum e, urland, schimband, batand cruci, reuseste sa faca ceva punand suflet si bani! Ce frumos a spus: "Nu a castigat Steaua, a jucat Romania!" Sincer, mi-l doream la Rapid, se potrivea mai bine cu mistocarerala din Giulesti, in locul mercantilului Copos!

Deci: Romania - Pakistan 1-0 :!: :lol: :lol: :lol: Mars englezi libidinosi ca mai sunteti doar 10% in tara voastra! Sa avem grija sa iasa toti din tara, nu avem locuri de munca pentru ei! :lol: :lol: :lol:
User avatar
PETREMAN
Moderator
Posts: 892
Joined: 23 Mar 2010, 10:08
Location: BUCURESTI
Contact:

Re: Primavara europeana!

Post by PETREMAN »

cezar wrote:Steliştii sunt la meci ? Nu risca nimeni pronosticuri ?
Incerc eu : Steaua - Chelsea 0-3.
Dumitrescu Iancu wrote:Mda, interesant, un penalty inventat de arbitru, doua parade ale lui Tatarusanu, si cam asta a fost tot...Dar, ma rog, a fost suficient !
Adica suficient ca unii sa mai pluteasca inca o saptamana cu capul prin nori, visand la cai verzi pe pereti !(pardon: cai ros- albastri :lol: :lol: :lol:)
Foaie verde busuioc,
A cam luato Chelsea-n bot!
Si cum "suntem" carcotasi ... :D
Carcotasi cam ...ros-albastri :lol:
Ne asteptam ca de la Londra,
Steaua sa le bage bomba :roll:
Si sa faca-un meci frumos,
Sa le-o traga si in dos :lol: :lol: :lol:

P.S. Sunt multumit ...si ma simt bineeee.... :lol: :lol: :lol:
User avatar
Lorelai
Posts: 1517
Joined: 20 Apr 2010, 12:34
Location: Langa Bucuresti

Re: Primavara europeana!

Post by Lorelai »

Ca roman, felicitari Steaua!
Dar, tot ca romani, vad ca am inceput sa sarbatorim.
Nu e bine sa tinem sampania la rece pana trecem de retur ?
Lorelai
Dan Surdu
d.surdu@yahoo.com
Tel. 0725985958
Ono
Posts: 687
Joined: 23 Dec 2009, 05:37
Location: Bucuresti

Re: Primavara europeana!

Post by Ono »

Mare branza nu e 1-0. Mare branza e calificarea :)
User avatar
evergreen
Posts: 480
Joined: 09 Jan 2011, 07:49
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Primavara europeana!

Post by evergreen »

Sunt de acord, insa putem sa ne bucuram de moment!
Mai bine sa taci, sa fii considerat prost, decat sa vorbesti, ca sa inlaturi orice dubiu!
Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Primavara europeana!

Post by Dumitrescu Iancu »

evergreen wrote:Sunt de acord, insa putem sa ne bucuram de moment!
Uite, ca sa ma bucur si eu, iti propun un pariu : daca se califica Steaua, eu vin la urmatoarea cafenea imbracat cu steagul cu care m-au spurcat niste prieteni la bal, si stau toata seara cu el pe umeri... Daca nu se califica, tu vii la aceeasi cafenea vopsit pe fata in alb-visiniu si stai asa toata seara ! sa vedem ce incredere ai in `steaua` ta !!!! Te bagi ? Hai ca ma apuca rasul de pe acum!!!
User avatar
evergreen
Posts: 480
Joined: 09 Jan 2011, 07:49
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Primavara europeana!

Post by evergreen »

In primul rand ca nu vreau sa bucur pe nimeni, cu atat mai putin pe carcotasi, iar in al doilea rand nu fac pariuri, mai ales cand nu depinde de mine sa castig! Cautati-va bucuria la Rapid...la Copos...la Mos Craciun...sau la vreo institutie specializata... :lol: :twisted:
Mai bine sa taci, sa fii considerat prost, decat sa vorbesti, ca sa inlaturi orice dubiu!
Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!
User avatar
evergreen
Posts: 480
Joined: 09 Jan 2011, 07:49
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Primavara europeana!

Post by evergreen »

"Carpa rosie" fluturata...mai tinem minte? Ca momeala la biban...se vede cine se prinde...si cine se inteapa/ataca mai mult... :twisted:
Mai bine sa taci, sa fii considerat prost, decat sa vorbesti, ca sa inlaturi orice dubiu!
Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Primavara europeana!

Post by Dumitrescu Iancu »

evergreen wrote:In primul rand ca nu vreau sa bucur pe nimeni, cu atat mai putin pe carcotasi, iar in al doilea rand nu fac pariuri, mai ales cand nu depinde de mine sa castig! Cautati-va bucuria la Rapid...la Copos...la Mos Craciun...sau la vreo institutie specializata... :lol: :twisted:
Chiar daca nu vrei, pe mine reusesti sa ma bucuri mai mereu cu comentariile tale fanteziste ! Iar incrancenarea cu care incerci sa dai replici, mergand pana in panzele albe, ma amuza copios ! ( sa stii ca la fel de mult ma amuza si glumele despre Rapid sau Copos, nu pun niciodata la suflet- deh, asta este si caracteristic unei echipe care a considerat intotdeauna fotbalul doar un joc...). Nu stiu daca am inleles eu bine partea cu institutia specializata !?!?! Sper ca te-ai referit la ceva gen `teatru`, ca de circ sunt satul uitandu-ma la steaua si la cei din jurul ei...
User avatar
evergreen
Posts: 480
Joined: 09 Jan 2011, 07:49
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Primavara europeana!

Post by evergreen »

Mai mult se agita carcotasii...cainii latra...caravana trece...cat despre grija noastra...poate aveti un motiv de fericire si poate pierde STEAUA...ca vad ca numai pentru asta traiesc unii, sa se bucure, sau sa carcoteasca...numai sa-si vada de gradina proprie nu...macar cat o mai au...oricum...nu va faceti griji...sau poate...numai daca/dupa ce dispare STEAUA va compatimesc...nu mai gasiti alt proprietar de posterior asa de mare cat sa fie suficient pentru toti...deocamdata am inceput sa ma plictisesc...va las sa va distrati...cu singura bucurie pe care o mai aveti...spor :twisted:
Last edited by evergreen on 08 Mar 2013, 19:34, edited 2 times in total.
Mai bine sa taci, sa fii considerat prost, decat sa vorbesti, ca sa inlaturi orice dubiu!
Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Primavara europeana!

Post by Dumitrescu Iancu »

evergreen wrote:"Carpa rosie" fluturata...mai tinem minte? Ca momeala la biban...se vede cine se prinde...si cine se inteapa/ataca mai mult... :twisted:
Tinem minte, ca si acum am fluturat-o ! Si a avut efectul pe care l-am sperat! :lol: Despre momeala, ce sa zic, imi place sa pescuiesc catch & releese, asa pot sa intep acelasi biban dupa fiecare meci al stelei ! :lol: :lol:
Post Reply

Return to “Cafenea”