Lanseta de spinning

Oscilante, rotative, jiguri, voblere, muşte, etc.

Moderator: Pacapescarul

User avatar
PETREMAN
Moderator
Posts: 892
Joined: 23 Mar 2010, 10:08
Location: BUCURESTI
Contact:

Re: Lanseta de spinning

Post by PETREMAN »

O sa incerc sa iau de la astia de unde am pus link-ul daca nu caut pe e-bay :D
User avatar
evergreen
Posts: 480
Joined: 09 Jan 2011, 07:49
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Lanseta de spinning

Post by evergreen »

DRM wrote:Ce gramaje de naluci folosesti cu Antares ?
Scuze pentru intarziere, dupa cum am spus, mai mult m-am antrenat cu combo-ul de casting, iar ca gramaje, chiar daca specificatiile sunt 3/16-1 oz( ~5,25-~28,35 g ) la "Stallion", am incercat, intr-adevar, mai sus putin de limita inferioara, de la 1/4(7g) la 1.1/2, adica peste 42 g, si deocamdata, binenteles, lansez mai bine cu greutatile mai mari!
Mai bine sa taci, sa fii considerat prost, decat sa vorbesti, ca sa inlaturi orice dubiu!
Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!
User avatar
DRM
Posts: 167
Joined: 24 Oct 2011, 11:11
Location: Bucuresti

Re: Lanseta de spinning

Post by DRM »

Danke :D
Pana la urma cel putin din punctul meu de vedere pentru Dunare chiar se merita sa lucrezi pe cast, low sau/si round profile, dar pe balti suveran ramane batul de spin.
NEVER STOP LEARNING, NEVER STOP IMPROVING,
AND NEVER, EVER STOP FISHING.
MotorGuide
User avatar
evergreen
Posts: 480
Joined: 09 Jan 2011, 07:49
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Lanseta de spinning

Post by evergreen »

DRM wrote:Danke :D
Pana la urma cel putin din punctul meu de vedere pentru Dunare chiar se merita sa lucrezi pe cast, low sau/si round profile, dar pe balti suveran ramane batul de spin.
Daca eu am postat raspunsul anterior, nu inseamna ca asta este regula, depinde de fiecare, cat de repede si cat de bine se deprinde cu acest stil; subliniez faptul ca si eu sunt incepator in cast, dar, intr-adevar, baitcastingul este un stil mai de forta, dupa cum sunt si angrenajele si principiul de fuctionare, ca si pescuitul marin; vorbind cu prieteni care au experienta, am luat o Daiwa Pixy Yellow modificata, si interior si exterior, actualmente fiind Pixzylla, in termeni de baitcasteri, cu care se pot lansa si greutati sub 1/8, dar doare la buzunar! Andrei, cel care m-a initiat in cast, folosea pentru biban, dar si la salau, pe Gostilele, tot un Pixy tunat, si se descurca foarte bine si pe vant.
Mai bine sa taci, sa fii considerat prost, decat sa vorbesti, ca sa inlaturi orice dubiu!
Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!
User avatar
pupu
Posts: 476
Joined: 01 Mar 2010, 21:05

Re: Lanseta de spinning

Post by pupu »

Mikcutu,e o lanseta f. buna ,trebuie in schimb sa ai grija de ea ,nu e vrajeala ca Im30 -ul ei cedeaza mai repede in cazul unui accident,si inca o chestie ai sa iti dai seama ca e un pic mai sus de M sa zic MH. Cum am spus lanseta e buna, are inele si mandrina Fuji,finisaj marfa, sta excelent in mana(asta conteaza f. mult atunci cind intepi ) chiar mai bine decat lansete mult mai scumpe iar la sensibilitate e la fel ca una de trei ori mai scumpa. E foarte buna pt jiguri dar poti folosi si voblere .

Numai bine...
User avatar
pupu
Posts: 476
Joined: 01 Mar 2010, 21:05

Re: Lanseta de spinning

Post by pupu »

Petreman ,ai doua puse deoparte.

Numai bine...
User avatar
pupu
Posts: 476
Joined: 01 Mar 2010, 21:05

Re: Lanseta de spinning

Post by pupu »

Acum cateva zile intr-un magazin cu scule de pescuit din Stuttgart cautand doua mulinete ,caci sunt mai ieftine decat la noi, am dat peste un combo de la Quantum ,respectiv Smoke ,mulineta o aveam dar lanseta era o noutate pentru mine, mandrina ALPS ultra usoara cu epunerea aratatorului la blank, inele Kigan tip K cu inelul de varf de o constructie mai aparte (la mine conteaza asta mai mult decat ala de plecare) extrem de bine echilibrata si la fel de bine si frumos lucrata. Am achizitionat-o imediat ,asa ca m-am intors cu trei mulinete si o lanseta pe care abia astept sa o pescuiesc.

Numai bine...

Din pacate nu pot sa pun poze, Ne pare rau, cota fisierelor atasate a fost atinsa.
User avatar
pupu
Posts: 476
Joined: 01 Mar 2010, 21:05

Re: Lanseta de spinning

Post by pupu »

Altfel nu stiu,trebuie sa dati clic pe fiecare.

Numai bine...
User avatar
PETREMAN
Moderator
Posts: 892
Joined: 23 Mar 2010, 10:08
Location: BUCURESTI
Contact:

Re: Lanseta de spinning

Post by PETREMAN »

pupu wrote:Petreman ,ai doua puse deoparte.

Numai bine...

Doamne ajuta!!! ... de cand asteptam eu vorbele astea :lol: :lol: ...poate cand o sa iesiti cu noile achizitii ( care arata super ...sa le folositi cu placere) poate pe la Neajlov ....
User avatar
pupu
Posts: 476
Joined: 01 Mar 2010, 21:05

Re: Lanseta de spinning

Post by pupu »

Domnule lasa un nr de telefon aici sau pe privat ,stabilim si ti le aduc eu cumva.

Numai bine...
fatdaddy
Posts: 229
Joined: 30 Aug 2010, 15:01
Location: Bucuresti

Re: Lanseta de spinning

Post by fatdaddy »

pupu wrote:Altfel nu stiu,trebuie sa dati clic pe fiecare.

Numai bine...
Cand incarci imaginea cu Media Upload pe Imageshack alege dimensiunea 680x480(for message boards). Dupa ce s-a uploadat , fara sa mai dai alt clic, copiaza de sub imagine (unde iti apar mai multe link-uri ) link-ul numit FORUM CODE si da-i paste in mesajul de pe forum. Cand dai TRIMITE postarii iti va aparea imginea intreaga.
Andrei Riga
User avatar
pupu
Posts: 476
Joined: 01 Mar 2010, 21:05

Re: Lanseta de spinning

Post by pupu »

Pai din cate imi aduc aminte asa am facut ,o sa mai incerc,totusi au mai intrebat doi colegi care au primit acelasi mesaj , ne pare rau ,cota fisierelor atasate a fost atinsa, si nu au primit nici un raspuns. Iti multumesc mult si cum am spus o sa mai incerc caci eu nu pre sunt dibaci cu calculatorul,dar citind mesajul ai intelege altceva, oricum,,,..

Numai bine...
User avatar
pupu
Posts: 476
Joined: 01 Mar 2010, 21:05

Re: Lanseta de spinning

Post by pupu »

Nu merge ,imi apare acelasi mesaj indiferent de varianta pe care am incercato.

Numai bine...
fatdaddy
Posts: 229
Joined: 30 Aug 2010, 15:01
Location: Bucuresti

Re: Lanseta de spinning

Post by fatdaddy »

pupu wrote:Nu merge ,imi apare acelasi mesaj indiferent de varianta pe care am incercato.

Numai bine...
Ce mesaj ?

Si daca vrei , imi poti da mie pozele pe email si le incarc eu...
Andrei Riga
User avatar
pupu
Posts: 476
Joined: 01 Mar 2010, 21:05

Re: Lanseta de spinning

Post by pupu »

Pai cum am scris mai sus, -Ne pare rau, cota fisierelor atasate a fost atinsa-.

Numai bine...
User avatar
Mihai Vinturache
Moderator
Posts: 2000
Joined: 22 Oct 2009, 14:36
Location: Bucuresti

Re: Lanseta de spinning

Post by Mihai Vinturache »

Am vazut si eu acest mesaj. Am redus dimensiunea pozelor si degeaba. Nu stiu ce se intampla, uneori am reusit sa pun poza alteori nu.
Chiar si acum am incercat sa pun o poza si nu merge.
Nicio inteligenta artificiala nu poate concura cu prostia naturala!
User avatar
PETREMAN
Moderator
Posts: 892
Joined: 23 Mar 2010, 10:08
Location: BUCURESTI
Contact:

Re: Lanseta de spinning

Post by PETREMAN »

Am primit si eu informatia asta si mi-am facut abonament ....adica am platit 6 $ ..parca .....si gata .....a marit capacitatea de stocare la 25 de giga. Deci asta cred ca e problema ....banutii :roll: :lol:
User avatar
pupu
Posts: 476
Joined: 01 Mar 2010, 21:05

Re: Lanseta de spinning

Post by pupu »

Abonament , la cine ? oricum eu nu vad logica ,dar ca de obicei..

Numai bine...
User avatar
Mihai Vinturache
Moderator
Posts: 2000
Joined: 22 Oct 2009, 14:36
Location: Bucuresti

Re: Lanseta de spinning

Post by Mihai Vinturache »

Abonament la cine???
Eu am incercat sa incarc poze din calculatorul meu, direct, fara alti intermediari, asa cum am mai incarcat din optiunea pe care o avem sub caseta de text. Nu ma mai lasa.
Nicio inteligenta artificiala nu poate concura cu prostia naturala!
Post Reply

Return to “Pescuit cu artificiale”