Permisele ANPA 2012

Anunţurile Asociaţiei Pescar Club 21

Moderators: cezar, administrator, PETREMAN

User avatar
Mihai Vinturache
Moderator
Posts: 2000
Joined: 22 Oct 2009, 14:36
Location: Bucuresti

Re: Permisele ANPA 2012

Post by Mihai Vinturache »

In principiu se poate adopta orice solutie care sa "impace" clientul.
Nicio inteligenta artificiala nu poate concura cu prostia naturala!
User avatar
evergreen
Posts: 480
Joined: 09 Jan 2011, 07:49
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Permisele ANPA 2012

Post by evergreen »

Din ce se mai aude pe la frontiera, sunt sanse cu aparitia acestui card sa se poata plati taxa ANPA din decembrie pentru anul urmator si sa se poata elibera si PG-uri( asta presupunand ca se vor scoate si autocolantele ANPA)?! Sau am uitat, din nou, ca sunt tot in Romania? :lol:
Mai bine sa taci, sa fii considerat prost, decat sa vorbesti, ca sa inlaturi orice dubiu!
Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!
Radu Ionut
Posts: 102
Joined: 06 May 2011, 11:54
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Permisele ANPA 2012

Post by Radu Ionut »

Buna ziua,
Care este numarul de telefon de la biroul din Baicului? Am depus imediat dupa Paste actele si sunt curios daca au venit permisele si PG urile.

Multumesc!
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Permisele ANPA 2012

Post by Dumitrescu Iancu »

Radu Ionut wrote:Buna ziua,
Care este numarul de telefon de la biroul din Baicului? Am depus imediat dupa Paste actele si sunt curios daca au venit permisele si PG urile.

Multumesc!
Am scris si putin mai sus : au sosit permisele ANPA doar pentru cei care au platit pana pe 19 martie... Pentru acestia sunt in curs de rezolvare PG-urile. Nu se pot obtine PG-uri fara permis ANPA. 0722430683.
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Permisele ANPA 2012

Post by Dumitrescu Iancu »

evergreen wrote:Din ce se mai aude pe la frontiera, sunt sanse cu aparitia acestui card sa se poata plati taxa ANPA din decembrie pentru anul urmator si sa se poata elibera si PG-uri( asta presupunand ca se vor scoate si autocolantele ANPA)?! Sau am uitat, din nou, ca sunt tot in Romania? :lol:
Ai uitat...
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Permisele ANPA 2012

Post by Dumitrescu Iancu »

evergreen wrote:Ca idee, nu s-ar putea completa un carnet nou (cu datele detinatorului), care sa fie vizat abia anul viitor, impreuna cu alte vize care vor fi cerute atunci?
Luni merg la Tulcea, iar marti puteti ridica permisele ARBDD de la sediu. Tot atunci puteti ridica si un carnet nou-nout pe numele colegului dumneavoastra, carnet ce va deveni "activ" de anul viitor... Scuze pentru incurcatura.
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Permisele ANPA 2012

Post by cezar »

junior9007 wrote:Buna ziua,am si eu o mica sesizare in legatura cu felul in care s-a procedat la rezolvarea obtinerii permiselor ANPA si ARBDD -strict in ceea ce ma priveste.In data de 17 ianuarie 2012 m-am prezentat la sediul APC21 cu 3 carnete pt obtinere ANPA , iar 2 in plus obtiunea ARBDD.La ora cand am sosit la sediu mai erau colegi care asteptau sosirea chitantierelor .Neputand sa intarzii,am convenit cu doamna de la birou sa completam cererile,sa platim si sa luam chitantele odata cu ridicarea permiselor.Toate bune si frumoase numai ca incepand distribuirea ARBD am constatat ca cele 2 cereri ale mele nici nu plecasera la Tulcea-am inteles ca evidenta cererilor era tinuta dupa chitantiere .In sfarsit,intrebari ar fi multe de pus nu are rost sa insist dar mai e un aspect.Cand am primit permiseleANPA+PG (fara ARBDD deocamdata)pt care multumesc colegului Evergreen,constat ca pt carnetul de membru nume Tudorache C-tin s-a platit suma de 75 lei=40 lei taxa membru+3o lei PG+5 lei carnet(pt a fi schimbat).Permisul primit este tot cel vechi si omul ma banuieste ca fac eu cine stie ce scamatorii.Nu ca 5 lei ar fi o suma considerabila dar omul asteapta o explicatie.
1. Se vor rezolva si ARBDD-urile. Stiu ca ati fost, ca se terminase chitantierul, etc.
Cand am luat primul lot de ARBDD-uri, le-am luat dupa chitante, plus cateva in alb.
Cele in alb, le-am consumat la actiunea din sfarsit martie, inceput aprilie, la Mila 23 (pt.cei care s-au inscris in ultimul moment).
Apoi s-a schimbat Guvernatorul ARBDD(a venit o doamna / tovarasa) care a hotarat ca nu se mai dau permise decat nominale (contra CI). Am facut punctaj, am constatat ce nevoi avem si ne-am programat vizita la Tulcea in saptamana 21-25 mai, ca sa solutionam toate optiunile venite pana aproape de deschiderea pescuitului, "dintr-un foc". De curand, s-a revenit, se dau si "in alb".
Nu mergem zilnic la Tulcea, iar prestatia asta o facem cu titlu gratuit. Pe noi nu ne deranjeaza asta, si ar trebui sa nu deranjeze pe nimeni, atat timp cat nu stim sa fi incurcat vreo iesire a cuiva in Delta.

2. Pentru episodul cu carnetul nou (cei 5 lei), ii veti primi evident inapoi. Sa stiti ca au fost si multe cazuri inverse, adica erau carnete cam deteriorate, noi le-m facut altele noi, fara sa le mai cerem bani.
Oricul, cand vor fi luate ARBDD-urile, veti primi cei 5 lei,
User avatar
evergreen
Posts: 480
Joined: 09 Jan 2011, 07:49
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Permisele ANPA 2012

Post by evergreen »

Totul este bine cand se termina cu bine, cand intentiile sunt bune, cred ca se gaseste intelegere! :)
Mai bine sa taci, sa fii considerat prost, decat sa vorbesti, ca sa inlaturi orice dubiu!
Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!
icecatalin
Posts: 6
Joined: 04 May 2011, 10:41

Re: Permisele ANPA 2012

Post by icecatalin »

salut!
Am o problema. ... Am ridicat astazi 4 permise cu PG-uri pe Giurgiu si Teleorman. Nu ar fi trebuit Giurgiu si Calarasi?
Iar la un PG de Giurgiu s-a incurcat prenumele si CNP-ul. (CONSTANTINESCU ADRIAN ION in loc de CONTANTINESCU NICULAE)
Din pacate acasa am observat.
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Permisele ANPA 2012

Post by Dumitrescu Iancu »

icecatalin wrote:salut!
Am o problema. ... Am ridicat astazi 4 permise cu PG-uri pe Giurgiu si Teleorman. Nu ar fi trebuit Giurgiu si Calarasi?
Iar la un PG de Giurgiu s-a incurcat prenumele si CNP-ul. (CONSTANTINESCU ADRIAN ION in loc de CONTANTINESCU NICULAE)
Din pacate acasa am observat.
PG-ul de Teleorman este bonus din partea Asociatiei ! PG-ul de Calarasi il aveti stampilat pe o fila a carnetului de membru (verificati cu atentie) !
Pentru rezolvarea incurcaturii trebuie sa mai treceti odata pe la sediu si sa schimbati hartiile, cat se poate de urgent, pentru a nu-l incurca si pe celalat solicitant !
icecatalin
Posts: 6
Joined: 04 May 2011, 10:41

Re: Permisele ANPA 2012

Post by icecatalin »

Va multumesc ptr promtitudine! si pentru bonus ;)
Maine seara trec la asociatie cu hartia gresita!
O seara frumoasa!
icecatalin
Posts: 6
Joined: 04 May 2011, 10:41

Re: Permisele ANPA 2012

Post by icecatalin »

Este PG Calarasi cu stampila de Giurgiu???
User avatar
evergreen
Posts: 480
Joined: 09 Jan 2011, 07:49
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Permisele ANPA 2012

Post by evergreen »

Bravo, de 40 de ani nu mi-a zis nimeni pana acum ca arat!! :lol: Si eu sunt trecut pe cartonasul cu PG-ul (eliberat din Constanta) de Tulcea cu anul nasterii din CNP 72', in loc de 79'! Chiar asa de in varsta v-am parut? :lol: :lol: Sper sa nu ma intrebe militienii de taica-meu! :lol:
Last edited by evergreen on 17 May 2012, 22:58, edited 1 time in total.
Mai bine sa taci, sa fii considerat prost, decat sa vorbesti, ca sa inlaturi orice dubiu!
Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Permisele ANPA 2012

Post by cezar »

icecatalin wrote:Este PG Calarasi cu stampila de Giurgiu???
PG-ul de Călăraşi se obţine la Olteniţa, din cadrul Serviciului Poliţie de Frontieră Călăraşi, care face parte de Comandamentul Poliţie de Frontieră GIURGIU.
Cred că v-am explicat.

Oricum, parafa dreptunghiulară din carnet poartă numele Comandantului de la Olteniţa, Comisar Şef Mihai Ştefan !

Toate aceste "îmbarligături" se datorează reformei Poliţiei (inclusiv a Poliţiei de Frontieră), efectuată la de Guvernul Boc IV.
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Permisele ANPA 2012

Post by cezar »

evergreen wrote:Bravo, de 40 de ani nu mi-a zis nimeni pana acum ca arat!! :lol: Si eu sunt trecut pe cartonasul cu PG-ul (eliberat din Constanta) de Tulcea cu anul nasterii din CNP 72', in loc de 79'! Chiar asa de in varsta v-am parut? :lol: :lol:
PG-ul respectiv, adica de Tulcea, este emis de STPF Tulcea, care face parte din Garda de Coasta, cu comandamentul la Constanta. D'aia pe stampila scrie Constanta !
Cat despre CNP, daca baietii de la Tulcea au hotarat ca v-ati nascut in 1972, probabil ca stiu ei ce stiu ! Cred ca ar trebui sa'ti schimbi Cartea de Identiatate.
Asta cu '79 e vrajeala ! Eu cred ca-i vorba de 69, dar asta parca insemna altceva ! Pozitie, nu an de nastere !

Asociatia noastra nu scrie nici cardurile ANPA, nici PG-urile, ci institutiile respective.
icecatalin
Posts: 6
Joined: 04 May 2011, 10:41

Re: Permisele ANPA 2012

Post by icecatalin »

Cu respect,
Multumiri!!!
User avatar
evergreen
Posts: 480
Joined: 09 Jan 2011, 07:49
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Permisele ANPA 2012

Post by evergreen »

cezar wrote:
evergreen wrote:Bravo, de 40 de ani nu mi-a zis nimeni pana acum ca arat!! :lol: Si eu sunt trecut pe cartonasul cu PG-ul (eliberat din Constanta) de Tulcea cu anul nasterii din CNP 72', in loc de 79'! Chiar asa de in varsta v-am parut? :lol: :lol:
PG-ul respectiv, adica de Tulcea, este emis de STPF Tulcea, care face parte din Garda de Coasta, cu comandamentul la Constanta. D'aia pe stampila scrie Constanta !
Cat despre CNP, daca baietii de la Tulcea au hotarat ca v-ati nascut in 1972, probabil ca stiu ei ce stiu ! Cred ca ar trebui sa'ti schimbi Cartea de Identiatate.
Asta cu '79 e vrajeala ! Eu cred ca-i vorba de 69, dar asta parca insemna altceva ! Pozitie, nu an de nastere !

Asociatia noastra nu scrie nici cardurile ANPA, nici PG-urile, ci institutiile respective.
Am glumit :lol: , stiu unde se completeaza, doar de-asta cer si copie dupa buletin! Lasand gluma la o parte, cred ca nu reprezinta cine stie ce problema, dar te pui cu mintea odihnita? Daca au norma la "colindat", sunt in stare sa modifice chiar ei cu pixul...oops, iar am uitat ca suntem in Romania si vorbim de militieni, ar trebui sa gandeasca pentru a face asa ceva! :lol: :lol:
Mai bine sa taci, sa fii considerat prost, decat sa vorbesti, ca sa inlaturi orice dubiu!
Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!
User avatar
DRM
Posts: 167
Joined: 24 Oct 2011, 11:11
Location: Bucuresti

Re: Permisele ANPA 2012

Post by DRM »

Multumesc pentru setul complect de acte (ANPA, PG etc.)
NEVER STOP LEARNING, NEVER STOP IMPROVING,
AND NEVER, EVER STOP FISHING.
MotorGuide
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Permisele ANPA 2012

Post by cezar »

DRM wrote:Multumesc pentru setul complect de acte (ANPA, PG etc.)

Cu placere ! :lol:
Fir intins !
User avatar
Victor
Posts: 201
Joined: 02 May 2011, 13:34
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Permisele ANPA 2012

Post by Victor »

vreau sa stiu daca pot sa vin la asociatie sa ridic permisul cu vizele ,fara ARBDD.
am chitanta 3543-vasile victor ,boeriu ovidiu si ivan ana la promotia de martisor
0762965992
Post Reply

Return to “Anunţuri Pescar Club 21”