Cotizatie 2010

Moderator: administrator

cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Cotizatie 2010

Post by cezar »

FAE wrote::D SALVE :D
Offf, am sa incerc sa fiu mai clar...

1. continuarea protocolului semnat cu Asociatia Generala a Vanatorilor si Pescarilor Sportivi din Romania ( AGVPS ) , in vederea oraganizarii si desfasurarii calificarilor si selectiilor anuale , pentru lotul national al Romaniei , in vederea participarii la Campionatul Mondial sub egida CIPS ( FIPS ) .

2. organizarea si desfasurarea de activitati de pescuit sportiv sub toate formele (seniori, tineret juniori si copii) la toate nivelele interne si internationale;

3. promovarea pescuitului sportiv la crap in România;

4. selectionarea, initierea, pregatirea si perfectionarea de sportivi , membrii ai asociatilor cluburi membre ale APCR , in acest domeniu;

5. participarea la competitii sportive interne si internationale;

Fara cuvinte...deci: nu mai departe de astazi autointitulat "selectioneri",colaboreaza cu AGVPS-ul,citez"
. selectionarea, initierea, pregatirea si perfectionarea de sportivi , membrii ai asociatilor cluburi membre ale APCR , in acest domeniu;...
La aceasta am tot incercat sa m-a fac inteles....dar "io ma impac foarte greu cu "dabaralele" astea...
FAE, nu te supara pe mine, dar in capul tau este un ghiveci total !
Ce treaba avem noi cu AGVPS-ul, lotul national de crap, APCR etc ?
Eu nu mai am resurse sa-ti explic, am asa...un sentiment al zadarniciei.

Asociatia noastra, Clubul Dunarenilor si alte cluburi care vor mai fi in cadrul acestei asociatii isi propun sa faca anumite lucruri, pe care tu nu poti sa le intelegi, desi ti s-au explicat de nenumarate ori.

Te rog frumos sa tii seama de urmatoarele recomandari :
- posteaza numai cand esti treaz, desi asta se intampla rar.
- inainte de a incepe sa scrii, uita-te pe ce sait esti
- cauta sectiunea si topicul potrivit si scrie la obiect
- de acum inainte, orice postare asezata aiurea va fi stearsa fara cea mai mica urma de indurare.

Nu putem sa facem "varza" tot forumul pentru ca sa-ti expui tu "doctrina existentiala", cu atat mai mult cat nu o intelegi nici tu.
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Cotizatie 2010

Post by cezar »

Aici a fost o postare off topic a user-ului FAE>
L-am mutat in sectiunea Cafenea, topicul "special FAE"!
User avatar
fish bone
Posts: 286
Joined: 03 Jan 2010, 20:34

Re: Cotizatie 2010

Post by fish bone »

ok
Last edited by fish bone on 05 Jan 2010, 12:05, edited 1 time in total.
ماہی گیری 21 کلب

Liviu
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Cotizatie 2010

Post by Dumitrescu Iancu »

Liviu,cu un telefon la Cristi-Albatran sau la Dutu rezolvi problema!Gasesti numerele la "Contact"!
User avatar
fish bone
Posts: 286
Joined: 03 Jan 2010, 20:34

Re: Cotizatie 2010

Post by fish bone »

ok,

multumesc.
Voi sterge postarea de aici ca sa nu deranjeze.
ماہی گیری 21 کلب

Liviu
User avatar
gabibrb
Posts: 174
Joined: 06 Jan 2010, 12:40
Location: Constanta

Re: Cotizatie 2010

Post by gabibrb »

Sa moara soacra-mea daca am inteles din randurile de mai sus cum pot plati si cum pot intra in posesia unui carnet....
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Cotizatie 2010

Post by cezar »

gabibrb wrote:Sa moara soacra-mea daca am inteles din randurile de mai sus cum pot plati si cum pot intra in posesia unui carnet....
Treaba cu soacra o inteleg bine ! ;) ;) ;) :lol: :lol: :lol:

Lasand gluma la o parte, pana acum am vizat permise doar cu ocazia organizarii Cafenelelor, dar in zilele urmatoare vei gasi in aceasta sectiune un anunt, cu indicatii privind Cererile de completat pt.permis ANPA si PG-uri.
Deci, vor fi trei posibilitati :
- direct la Cafenea, cu cererile completate
- prin predarea documentelor + banii respectivi, catre membrii CD, al caror program de intalniri se va anunta tot in cateva zile.
- pentru solicitantii din provincie (si pentru bucurestenii care aleg aceasta cale) prin :
Transmiterea pe adresa e-mail a asociatiei a cererilor + foaie varsamant la banca, evident scanate, urmand ca sa se primeasca acasa carnetul cu vizele si toate stampilele aplicate.

Vom reveni curand cu amanunte.
Tine aproape !
ioanrv
Posts: 806
Joined: 25 Jan 2010, 20:53

Re: Cotizatie 2010

Post by ioanrv »

Pana la urma, in baza statutului de membru se obtine viza de PG pentru Giurgiu si Calarasi sau pentru cele de dinainte + Tulcea si Teleorman ?
Sunt pe site doua referiri diferite...
User avatar
valic
Posts: 1734
Joined: 25 Oct 2009, 12:24
Location: Bucuresti

Re: Cotizatie 2010

Post by valic »

draga ioanrv,
ca membru fondator sunt incluse 100% Tulcea, Giurgiu si Calarasi, 99% Teleorman
Last edited by valic on 28 Jan 2010, 15:56, edited 1 time in total.
Valic
0744 644 368
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Cotizatie 2010

Post by cezar »

ioanrv wrote:Pana la urma, in baza statutului de membru se obtine viza de PG pentru Giurgiu si Calarasi sau pentru cele de dinainte + Tulcea si Teleorman ?
Sunt pe site doua referiri diferite...
Toate 4.
La Teleorman dilema este numai unde mergem , Alexandria sau Zimnicea, pentru a rezolva cat mai operativ.
ioanrv
Posts: 806
Joined: 25 Jan 2010, 20:53

Re: Cotizatie 2010

Post by ioanrv »

Multumesc, o sa ma aveti de membru...
Claudiu
Posts: 1836
Joined: 25 Oct 2009, 16:18
Location: Constanta

Re: Cotizatie 2010

Post by Claudiu »

ioanrv wrote:Multumesc, o sa ma aveti de membru...
Victore, de acum, vezi ca nu mai tine cu secretomania, brother! :lol:
User avatar
valic
Posts: 1734
Joined: 25 Oct 2009, 12:24
Location: Bucuresti

Re: Cotizatie 2010

Post by valic »

ioanrv wrote:Multumesc, o sa ma aveti de membru...
Victore,
Te asteptam pe email cu cererea de aderare, eventual cererile, copie CI si taxa sub ce forma vrei tu, vezi ca sunt instructiuni in sesiunea inscrieri.

Cele bune.
Valic
0744 644 368
ioanrv
Posts: 806
Joined: 25 Jan 2010, 20:53

Re: Cotizatie 2010

Post by ioanrv »

Victore,
Te asteptam pe email cu cererea de aderare, eventual cererile, copie CI si taxa sub ce forma vrei tu, vezi ca sunt instructiuni in sesiunea inscrieri.

Cele bune.[/quote]
Cred ca o sa vin personal la sediu cu cererea de aderare, cererile pentru PG, copie CI si taxa de 50+5+ ? (ANPA)...si cred ca o sa mai aduc si un prieten cu mine...Apropo, cat e pretul de en-gros ? :lol:
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Cotizatie 2010

Post by cezar »

ioanrv wrote:Victore,
Te asteptam pe email cu cererea de aderare, eventual cererile, copie CI si taxa sub ce forma vrei tu, vezi ca sunt instructiuni in sesiunea inscrieri.

Cele bune.
Cred ca o sa vin personal la sediu cu cererea de aderare, cererile pentru PG, copie CI si taxa de 50+5+ ? (ANPA)...si cred ca o sa mai aduc si un prieten cu mine...Apropo, cat e pretul de en-gros ? :lol:[/quote]

Sediul este (deocamdata) la mine acasa, prin natura imprejurarilor.
Daca te grabesti nitel, apuci nitel si din faimoasa palinca de Banisor; dar stocul scade,scade,scade.... ;)
User avatar
Adar Marian
Posts: 561
Joined: 23 Oct 2009, 07:44
Contact:

Re: Cotizatie 2010

Post by Adar Marian »

Domnilor, citesc, recitesc, mai citesc o data si tot nu ma dumiresc!
Initial, in primele postari ale sectiunii, formulaseti asa: membri simpli primesc la pachet carnetul, viza, ANPA-ul si pegeurile de Gr+Cl, cel de Tl fiind conditionat cu inscrierea in Clubul Dunarenilor. Deunazi gasesc si oferta Teleorman, iar azi, ca sa-l citez pe Vali Coff: "ca membru fondator sunt incluse 100% Tulcea, Giurgiu si Calarasi, 99% Teleorman".
In final, puteti concluziona? Ce se ofera membrilor, separat clubistilor?
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Cotizatie 2010

Post by cezar »

Adar Marian wrote:Domnilor, citesc, recitesc, mai citesc o data si tot nu ma dumiresc!
Initial, in primele postari ale sectiunii, formulaseti asa: membri simpli primesc la pachet carnetul, viza, ANPA-ul si pegeurile de Gr+Cl, cel de Tl fiind conditionat cu inscrierea in Clubul Dunarenilor. Deunazi gasesc si oferta Teleorman, iar azi, ca sa-l citez pe Vali Coff: "ca membru fondator sunt incluse 100% Tulcea, Giurgiu si Calarasi, 99% Teleorman".
In final, puteti concluziona? Ce se ofera membrilor, separat clubistilor?
Cotizatia anuala de 50 lei da dreptul la toate cele 4 (patru) PG-uri.

La data anunturilor, nu ne dadusem seama ca unii doritori s-ar putea inscrie in Club mai tarziu (mai-iunie-iulie), iar timpii tehnici de obtinere a permisului de Tulcea i-ar putea impiedica sa obtina permisul in timp util.
Iar Teleormanul era in intentie, la capitolul "posibile surprize placute", dar nu l-am lansat pentru ca nu aveam garantia obtinerii operative PG-ului. Intre timp, am "asfaltat" drumul si pana acolo !
User avatar
Adar Marian
Posts: 561
Joined: 23 Oct 2009, 07:44
Contact:

Re: Cotizatie 2010

Post by Adar Marian »

In cadrul topicului "Inscriere..." apare formularea: "Trebuie să aveţi însă în vedere că fiecare viză se obţine în cca 20 de zile (termenul oficial plus durata drumurilor către IJPF-uri), aşa că în situaţia în care solicitaţi patru PG-uri, trebuie să socotiţi cca 80 de zile de la data solicitării vizei până la primirea Permisului cu toate vizele."
Dupa stiinta mea viza PG pate fi pusa pe una din filele permisului sau ca simplu raspuns al cererii, respectiv o hartie cu stampila care-ti atesta dreptul. S-a schimbat ceva intre timp? Nu pot fi folosite copii ale permiselor si taloanelor ANPA atunci cand se depun la sediile PF? De ce-i musai sa fie plimbat carnetul 80 de zile? In fond sunt aproape trei luni, ce naiba...
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Cotizatie 2010

Post by cezar »

Adar Marian wrote:In cadrul topicului "Inscriere..." apare formularea: "Trebuie să aveţi însă în vedere că fiecare viză se obţine în cca 20 de zile (termenul oficial plus durata drumurilor către IJPF-uri), aşa că în situaţia în care solicitaţi patru PG-uri, trebuie să socotiţi cca 80 de zile de la data solicitării vizei până la primirea Permisului cu toate vizele."
Dupa stiinta mea viza PG pate fi pusa pe una din filele permisului sau ca simplu raspuns al cererii, respectiv o hartie cu stampila care-ti atesta dreptul. S-a schimbat ceva intre timp? Nu pot fi folosite copii ale permiselor si taloanelor ANPA atunci cand se depun la sediile PF? De ce-i musai sa fie plimbat carnetul 80 de zile? In fond sunt aproape trei luni, ce naiba...
Dumneata gandesti ca un pescar, ca un om normal de altfel, dar lucrurile nu sunt intotdeauna normale peste tot, iar situatia difera de la judet la judet. De exemplu, la Giurgiu si Calarasi lasi documentele si carnetul, iar la termen (dupa lege 15 zile) le ridici. Uneori se respecta termenul, alteori se mai intarzie cateva zile. Si nu este la coltul strazii sa te duci zilnic.
Deci la fiecare, sta si carnetul.
La Tulcea se da , e drept, pe hartie cu stampila.

De fapt, lucrurile vor sta mult mai simplu. Ne vom organiza astfel incat sa anuntam din timp datele cand pleaca actele la fiecare judet.

Numai cu titlu de exemplu :

Giurgiu - 25.02; 5.04; 10.05; si o ultima tura 04.07 pentru intarziati
Calarasi - 15.03; 23.04; 27.05 si ultima 15.06
Alexandria - 25.02; 15.03; 23.04; si ultima 20.06
Tulcea - 02.03; 15.o4; 10.05; si ultima 10.08 (pentru "deltarii" de toamna)
User avatar
Adar Marian
Posts: 561
Joined: 23 Oct 2009, 07:44
Contact:

Re: Cotizatie 2010

Post by Adar Marian »

Am sa ma interesez si eu pe niste canale paralele si in cazul (fericit!) ca macar intr-unul din judete va accepta copii in loc de carnete, sper va inlesnesc in acest fel munca.
Vorbim in detaliu la prima cafenea dupa bal sau la telefon dupa tipicul deja stiut.
Locked

Return to “ANUNTURI PESCAR CLUB 21”