Permisele ANPA 2012

Anunţurile Asociaţiei Pescar Club 21

Moderators: cezar, administrator, PETREMAN

Post Reply
User avatar
Indian Larry
Posts: 107
Joined: 25 Feb 2011, 11:41
Location: Bucuresti

Permisele ANPA 2012

Post by Indian Larry »

Va salut!

Deschid subiectul permiselor din vreme, sa stim cum ne pregatim pentru 2012. Anul ce vine doresc sa iau permisul de la asociatia dumneavoastra cu PG pentru Giurgiu si Oltenita. Unde pot veni sa platesc taxele?
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Permisele ANPA 2012

Post by Dumitrescu Iancu »

Frate, si noi am vrea sa demaram, dar, din pacate, trebuie sa asteptam reglementarile ANPA (sau mai bine zis ale Ministerului Agriculturii) pentru anul 2012...Nu mai zic de tiparirea si distribuirea catre asociatii a permiselor ANPA 2012...Intr-un cuvant, nu depinde de noi, dar suntem pe pozitii, cum avem unda verde, incepem activitatea!
User avatar
Indian Larry
Posts: 107
Joined: 25 Feb 2011, 11:41
Location: Bucuresti

Re: Permisele ANPA 2012

Post by Indian Larry »

Ok, asteptam. Multumesc pentru raspuns!
Dar ce fac daca pe 1 Ianuarie vreau sa pescuiesc pe Snagov? Cu siguranta asta voi face dar cum pot pescui legal? :roll:
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Permisele ANPA 2012

Post by Dumitrescu Iancu »

Pana apar noile permise, e bine sa la aveti, la pescuit, pe cele vechi si sa explicati celor care vin in control situatia...Pe Snagov chiar nu va fi nici o problema pana apar permisele noi!
User avatar
DRM
Posts: 167
Joined: 24 Oct 2011, 11:11
Location: Bucuresti

Re: Permisele ANPA 2012

Post by DRM »

Vad ca ANPA a anuntat se poate depune deja documentația necesară pentru eliberarea permiselor de pescuit de tip card. 8-) :D
NEVER STOP LEARNING, NEVER STOP IMPROVING,
AND NEVER, EVER STOP FISHING.
MotorGuide
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Permisele ANPA 2012

Post by Dumitrescu Iancu »

DRM wrote:Vad ca ANPA a anuntat se poate depune deja documentația necesară pentru eliberarea permiselor de pescuit de tip card. 8-) :D
In cursul zilei de astazi primim de la ANPA macheta documentelor pe care trebuie sa le intocmim, le completam, facem plata la trezorerie si marti, 14 februarie, tabelul cu cei care s-au inscris la Asociatia noastra pana joi, 9 februarie, (adica pana maine inclusiv) se va afla pe biroul reprezentantului ANPA.
User avatar
G_H
Posts: 488
Joined: 07 Apr 2010, 17:59
Location: Bucuresti

Re: Permisele ANPA 2012

Post by G_H »

Buna ziua Iancu,

Mai am la mine cateva cereri de inscriere (am facut prozeliti :D ), incerc sa ajung cu ele la birou.

O zi excelenta,

Daniel
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Permisele ANPA 2012

Post by Dumitrescu Iancu »

G_H wrote:Buna ziua Iancu,

Mai am la mine cateva cereri de inscriere (am facut prozeliti :D ), incerc sa ajung cu ele la birou.

O zi excelenta,

Daniel
Daniel, daca ajungi astazi sau maine, vor intra in prima serie...
ioanrv
Posts: 806
Joined: 25 Jan 2010, 20:53

Re: Permisele ANPA 2012

Post by ioanrv »

Nu puteti sa mai amanati putin, pana se degaja drumurile ? Sunt multi care vor sa aduca carnetele si banii dar asteapta sa se poata circula normal...apropo, cum e pe strazile alea spre sediu, se poate intra ?
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Permisele ANPA 2012

Post by Dumitrescu Iancu »

ioanrv wrote:Nu puteti sa mai amanati putin, pana se degaja drumurile ? Sunt multi care vor sa aduca carnetele si banii dar asteapta sa se poata circula normal...apropo, cum e pe strazile alea spre sediu, se poate intra ?
S-ar putea sa asteptam mult si bine pana la degajarea drumurilor! :roll: :lol:
Am spus ca vom transmite prima transa de documente... Vom intra, dupa aceea, intr-un ritm care va fi stabilit in functie de numarul de cereri (probabil saptamanal sau la, sa zicem, 50 de solicitari, vom vedea cum evolueaza lucrurile...).
Nu am reusit, deocamdata, sa convingem Primaria sector 2 sa dezapezeasca, cu prioritate, strazile de acces spre sediu, dar, la anul... :lol: :lol: :lol:
User avatar
G_H
Posts: 488
Joined: 07 Apr 2010, 17:59
Location: Bucuresti

Re: Permisele ANPA 2012

Post by G_H »

Care este programul de la sediu astazi si maine?

Multumesc.
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Permisele ANPA 2012

Post by Dumitrescu Iancu »

G_H wrote:Care este programul de la sediu astazi si maine?

Multumesc.
Luni- vineri 15:30- 19:30
User avatar
arlan
Posts: 462
Joined: 23 Apr 2010, 11:00
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Permisele ANPA 2012

Post by arlan »

Dumitrescu Iancu wrote:
ioanrv wrote:Nu puteti sa mai amanati putin, pana se degaja drumurile ? Sunt multi care vor sa aduca carnetele si banii dar asteapta sa se poata circula normal...apropo, cum e pe strazile alea spre sediu, se poate intra ?
S-ar putea sa asteptam mult si bine pana la degajarea drumurilor! :roll: :lol:
Am spus ca vom transmite prima transa de documente... Vom intra, dupa aceea, intr-un ritm care va fi stabilit in functie de numarul de cereri (probabil saptamanal sau la, sa zicem, 50 de solicitari, vom vedea cum evolueaza lucrurile...).
Nu am reusit, deocamdata, sa convingem Primaria sector 2 sa dezapezeasca, cu prioritate, strazile de acces spre sediu, dar, la anul... :lol: :lol: :lol:
.. putina strategie copii, ca asta nu se invata la scoala!!! :P ...poate la scoala vietii
Mergeti la hOntanu cu propunerea sa-l facem membru onorific al APC21 ( c-am avea peste 1000 membrii, alea, alea ...etc), in cadru festiv cu televiziunile de fata ... si-n 24 ore e curat intre Pantelimon si b-v Garii de Est ca-n primarie, de mergi si-n papuci, si-l pune sef de lucrare direct pe Ciuclea :lol: :lol: ..
:oops: nu-i in topic dar mai glumim si noi :oops:
TGK
"Teorie este atunci cand stii totul dar nu merge nimic.
Practica este atunci cand merge totul dar nu stii de ce.
Eu imbin teoria cu practica Nu merge nimic si nu stiu de ce"

Sorin Varlan
0724.211.286 orange/ 0766517110 cosmote/ 0770202976 digi
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Permisele ANPA 2012

Post by Dumitrescu Iancu »

arlan wrote: .. putina strategie copii, ca asta nu se invata la scoala!!! :P ...poate la scoala vietii
Mergeti la hOntanu cu propunerea sa-l facem membru onorific al APC21 ( c-am avea peste 1000 membrii, alea, alea ...etc), in cadru festiv cu televiziunile de fata ... si-n 24 ore e curat intre Pantelimon si b-v Garii de Est ca-n primarie, de mergi si-n papuci, si-l pune sef de lucrare direct pe Ciuclea :lol: :lol: ..
:oops: nu-i in topic dar mai glumim si noi :oops:
TGK
Ceva, pe-acolo, gandeam si eu, cand am zis: "...dar, la anul...." :lol: :lol: :lol:
User avatar
arlan
Posts: 462
Joined: 23 Apr 2010, 11:00
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Permisele ANPA 2012

Post by arlan »

Dumitrescu Iancu wrote:
arlan wrote: .. putina strategie copii, ca asta nu se invata la scoala!!! :P ...poate la scoala vietii
Mergeti la hOntanu cu propunerea sa-l facem membru onorific al APC21 ( c-am avea peste 1000 membrii, alea, alea ...etc), in cadru festiv cu televiziunile de fata ... si-n 24 ore e curat intre Pantelimon si b-v Garii de Est ca-n primarie, de mergi si-n papuci, si-l pune sef de lucrare direct pe Ciuclea :lol: :lol: ..
:oops: nu-i in topic dar mai glumim si noi :oops:
TGK
Ceva, pe-acolo, gandeam si eu, cand am zis: "...dar, la anul...." :lol: :lol: :lol:
...la anu' si la multi ani .... anu' asta e de inbarligat ca sunt alegeri si la anu' s-ar putea sa nu mai fie el!!! :lol: " darar AL de SUS !" :cry:
"Teorie este atunci cand stii totul dar nu merge nimic.
Practica este atunci cand merge totul dar nu stii de ce.
Eu imbin teoria cu practica Nu merge nimic si nu stiu de ce"

Sorin Varlan
0724.211.286 orange/ 0766517110 cosmote/ 0770202976 digi
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Permisele ANPA 2012

Post by Dumitrescu Iancu »

arlan wrote:... :lol: " darar AL de SUS !" :cry:
De-ar da si la mine, ca stau in sectorul 5... care este... :oops: :lol: :lol:
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Permisele ANPA 2012

Post by cezar »

E-te-te. să-l fac mare pe Onţanu !
Mai bine candidez eu şi vă fac metrou de la biroul APC 21 pană la Astoria-Snagov !
User avatar
ady76buc
Posts: 130
Joined: 25 Mar 2010, 00:17
Location: bucuresti

Re: Permisele ANPA 2012

Post by ady76buc »

buna ziua.daca e asa ma bag si eu pt sect4,si voi face metrou de la eroii rev.pina la canal la ARA,pt ca toti membri in 30 de min.sa fie pe Dunare :lol: :lol:
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Permisele ANPA 2012

Post by Dumitrescu Iancu »

ady76buc wrote:buna ziua.daca e asa ma bag si eu pt sect4,si voi face metrou de la eroii rev.pina la canal la ARA,pt ca toti membri in 30 de min.sa fie pe Dunare :lol: :lol:
Eroii Revolutiei? Suntem vecini?
User avatar
Mihai Vinturache
Moderator
Posts: 2000
Joined: 22 Oct 2009, 14:36
Location: Bucuresti

Re: Permisele ANPA 2012

Post by Mihai Vinturache »

Pe strazile din jurul sediului nu e ca in palma dar se poate circula. Ceva mai dificil este cu parcarea,
Cineva care vrea insa foarte tare sa ajunga acolo maine o poate face. Apoi vine la cafenea!
Nicio inteligenta artificiala nu poate concura cu prostia naturala!
Post Reply

Return to “Anunţuri Pescar Club 21”