De voie, de nevoie, postez aci

Discuţii fără iz de peşte

Moderator: dutustoica

nicu stan
Posts: 23
Joined: 26 Oct 2009, 21:40

Re: De voie, de nevoie, postez aci

Post by nicu stan »

Sionut wrote:
Claudiu wrote:
Sionut wrote: Hi hi hi, cum se mai intoarce roata asta. :D
Asta o parere pertinenta (adica sincera) 8-)
Asa gindesc uni,daca-mi este permis sa ma amestec.... :geek: :geek:
Valentin Petrovici

Re: De voie, de nevoie, postez aci

Post by Valentin Petrovici »

Sionut wrote:
cezar wrote:
Aici treaba devine cu adevarat incalcita si nu trebuie cautat adevarul in functie de simpatiile fiecaruia.
Singurul lucru care se mai poate face ar fi prezentarea, in mod oficial, a listei participantilor si a sumei cu care APS-ul a finantat actiunea.
Probabil, dupa aceea, vor veni si scuzele! Pana atunci...ramane fum si ceata !
Pana la sume Cezar, pe care am mai zis ca nu le cunosc raman urmatoarele aspecte :
1. nu au participat decat arbitrii- desi sa afirmat altceva
2. nu au participat sotiile acestora -desi sa afirmat altceva
3. Dl.Petrovici m-a jignit fara ca cineva responsabil de acest forum (administratori,moderratori, presedinte al acestei asociatii) sa ia atitudine.

Eu ma opresc aici vis-a-vis de acest subiect.

Ionuţ eu cred că forma de adresare nu aduce umbră respectului care ţi-l port încă . Eu ştiu ce am scris. Nu consumasem alcool nici atunci nici acum şi nu voi consuma. Boala nu-mi permite. Deci am făcut referire la persoane din cd care nu fac parte din corpul de arbitrii şi la unii arbitrii care au fost cu soţiile . Cred că am fost destul de explicit. Nu am dat nume x, y , Ionuţ sau altcineva.Nu am făcut referire la familia ta. Este posibil ca cercul să fi fost prea restrîns.Deci tu prin ce faci acum de acuzi singur. Încă o dată dovedeşti că ştii mai multe dar nu vrei să spui . Spune aici tot negru pe alb care este realitatea şi atît. Nimic mai mult. Şi fii sigur că acel Ionuţ nu este o lipsă de respect. Chiar este decît o permisune a înaltului respect ce îl am pentru persoana ta. Dacă doreşti mă voi adresa cu dle Silvestru. În condiţiile în care mai sunt teme comune de discutat.Dacă nuuu.....asta este.
Cît priveşte acele sancţiuni solicitate. Ionuţ ai cerut respect. Pari ridicol pe cuvînt. Îmi face impresia că încă mai trăieşti anii claselor a 4-5 - a. Tovarăşa învăţătoare colegul m-a scuipat. Să fim serioşi şi să fim în stare să purtăm un dialog.
nicu stan
Posts: 23
Joined: 26 Oct 2009, 21:40

Re: De voie, de nevoie, postez aci

Post by nicu stan »

Domnilor interventia mea sa vrut retorica,sincer am urmarit subiectul de la inceput si nu am inteles mare lucru decit inversunare din partea unora pe o anumita problema,inca o data imi cer scuze ca am intervenit,am vrut doar sa descretesc fruntile,(se simtea in postari o tensiune care n-usi are locul aici) acum in prag de nou an.
Claudiu
Posts: 1836
Joined: 25 Oct 2009, 16:18
Location: Constanta

Re: De voie, de nevoie, postez aci

Post by Claudiu »

Scuze, era doar o satisfactie personala ;)
Imi pare rau daca s-au creat confuzii sau devieri de la subiect, dar sunt si eu om si am actionat in consecinta. :twisted:
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: De voie, de nevoie, postez aci

Post by cezar »

Sionut wrote:
cezar wrote:
Aici treaba devine cu adevarat incalcita si nu trebuie cautat adevarul in functie de simpatiile fiecaruia.
Singurul lucru care se mai poate face ar fi prezentarea, in mod oficial, a listei participantilor si a sumei cu care APS-ul a finantat actiunea.
Probabil, dupa aceea, vor veni si scuzele! Pana atunci...ramane fum si ceata !
Pana la sume Cezar, pe care am mai zis ca nu le cunosc raman urmatoarele aspecte :
1. nu au participat decat arbitrii- desi sa afirmat altceva
2. nu au participat sotiile acestora -desi sa afirmat altceva
3. Dl.Petrovici m-a jignit fara ca cineva responsabil de acest forum (administratori,moderratori, presedinte al acestei asociatii) sa ia atitudine.

Eu ma opresc aici vis-a-vis de acest subiect.
Dintre calitatile enumerate de tine, Ionut, eu nu o intrunesc decat pe cea de presedinte si am facut apel la moderatie.

Dar, pentru ca esti intr-un moment justitiar, ma asteptam sa iei atitudine si fata de afirmatiile de "dincolo" ale lui Vasile Mitrea (betivi, cheflii, etc). Ai participat la cateva actiuni ! M-ai vazut pe mine beat, "cu chef" sau band mai mult de un paharel, la masa ? Sau crezi cumva ca Rubliov, Costin, Iancu, subsemnatul si altii am organizat pentru noi actiuni ? Sau pentru APS ? Vasile Mitrea, ofera si date : peste 1000 de membri in 2008, cu actiuni organizate de noi, 485 membri cu cateva actiuni organizate tot de actuali membri PC21 (Iancu, Costin) in 2009, plus compensarea banilor din 2008 - probabil fara asta nu vizau nici jumatate. Poti sa-l intrebi cati membri va avea in 2010, datorita exclusiv arbitrajului ?
User avatar
rebeu
Posts: 909
Joined: 25 Oct 2009, 16:50
Location: Bucureşti

Re: De voie, de nevoie, postez aci

Post by rebeu »

Hummmm... ce-ar fi dacă am uita de cele rele (câte-or fi, dac-or fi) şi ne-am uita la alea bune?

Eu personal mi-am răspuns la întrebarea pusa de Adar cât se poate de simplu: mie-mi plac oamenii din ambele locuri şi dacă asta costa ceva mai mult... asta e. Dar cu siguranţă voi achita şi taxa la APS chiar şi numai pentru privilegiul de a putea participa la Acţiunea Robin Hood. Şi... ar mai fi.

Măi oameni buni! O viaţă avem. Hai s-o traim cât putem mai bine şi mai frumos.

LA MULŢI ANI!
A cam ieshit fum din discurile de pe server... deci pozele... trebuie sa le reinstalez...
Doar ca mai dureaza... am back-up la directoare dar nu si la soft... deci trebuie sa reinstalez tot... si sunt cam departe...
va rog sa mai aveti rabdare...
--
RBu'
Sionut
Posts: 82
Joined: 25 Oct 2009, 18:26

Re: De voie, de nevoie, postez aci

Post by Sionut »

@Cezar,
te rog sa nu amesteci lucrurile.
Inca nu mi-am spus punctul de vedere pe siteul APS, (desi nu stiu daca stii dar la vremea cand vi sa refuzat statutul de mebrii tie si lui Eugen nu am fost de acord cu acest lucru si am prevestit ruperea APS ) dar omiti sa nu vezi ca sunt jignit. Si Vali Coff desi a intervenit, nici el nu a observat acest aspect.
Inclusiv Dl.Vali Petrovici, dupa ce m-a facut curva si sobolan, acum ma respecta si dansul...

P.S Claudiu in schimb e sincer, bucuros ca mi-am luat-o si lui chir nu am ce sa-i reprosez. :mrgreen:
User avatar
valic
Posts: 1734
Joined: 25 Oct 2009, 12:24
Location: Bucuresti

Re: De voie, de nevoie, postez aci

Post by valic »

Sionut wrote:
Claudiu wrote:
Sionut wrote: Hi hi hi, cum se mai intoarce roata asta. :D
Asta o parere pertinenta (adica sincera) 8-)
Draga ionut,

Eu am luat atitudine fata de afirmatia lui Vali Petrovici, in sensul ca s-a inselat .................... fiind moderator..............
Am gresit ? !

Insa adevarul e departe de VOI/NOI din pacate..........
LIPSESTE TRANSPARENTA si de aici toate polemicile.
EU imi cerr scuse pt Vali Petrovici............ si asta ca a gresit doar vis-a-vis de tine..................nu si de APS, ...........
Cred ca a confundat persoana ta (un tip EXTRAORDINAR) cu APS, dar stai linistit, ca nu ramane asa, o sa vezi.

Hai La Multi Ani !
Valic
0744 644 368
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: De voie, de nevoie, postez aci

Post by cezar »

Sionut wrote:@Cezar,
te rog sa nu amesteci lucrurile.
Inca nu mi-am spus punctul de vedere pe siteul APS, (desi nu stiu daca stii dar la vremea cand vi sa refuzat statutul de mebrii tie si lui Eugen nu am fost de acord cu acest lucru si am prevestit ruperea APS ) dar omiti sa nu vezi ca sunt jignit. Si Vali Coff desi a intervenit, nici el nu a observat acest aspect.
Inclusiv Dl.Vali Petrovici, dupa ce m-a facut curva si sobolan, acum ma respecta si dansul...

P.S Claudiu in schimb e sincer, bucuros ca mi-am luat-o si lui chir nu am ce sa-i reprosez. :mrgreen:
1. Iar eu repet apelul la moderatie (in sensul ca apelative gen curva sau sobolan nu-si au locul); in rest, cred ca s-a vorbit prea mult despre ce face APS-ul, mai ales ca se face pe baza de supozitii.

2. Faptul ca te-ai opus (atat tu, cat si altii) la viza carnetului de membru il stiam. Din pacate, n-a folosit la nimic !
Efectele se vad !

3. Oricum, si daca intervii pe topicul ala de pe pescar sportiv.ro, tot nu schimbi nimic. Nici din postari, nici din politica APS-ului. M-as fi asteptat sa intervii doar pentru erai la curent cu faptul ca Vasile m-a banat, deci eu sunt in imposibilitate de a o face.

Ma rog, asa stau lucrurile. Dar tot te rog ceva : trage tu o urare, in numele meu, apesistilor pentru anul care vine, macar un La Multi Ani 2010. Sper ca Vasile nu va sterge mesajul, desi...nu m-ar mira !
Valentin Petrovici

Re: De voie, de nevoie, postez aci

Post by Valentin Petrovici »

Sionut wrote:@Cezar,
te rog sa nu amesteci lucrurile.
Inca nu mi-am spus punctul de vedere pe siteul APS, (desi nu stiu daca stii dar la vremea cand vi sa refuzat statutul de mebrii tie si lui Eugen nu am fost de acord cu acest lucru si am prevestit ruperea APS ) dar omiti sa nu vezi ca sunt jignit. Si Vali Coff desi a intervenit, nici el nu a observat acest aspect.
Inclusiv Dl.Vali Petrovici, dupa ce m-a facut curva si sobolan, acum ma respecta si dansul...

P.S Claudiu in schimb e sincer, bucuros ca mi-am luat-o si lui chir nu am ce sa-i reprosez. :mrgreen:

Dle Silvestru uite cum stă treaba. Avînd în vedere că dumneata m-ai făcut mincinos aştept răspunsul corect din pareta dumitale pentru a dovedi afirmaţia. Pînă atunci nu vei primi scuzele mele deşi şobolan este o minciună a dumitale. Nu-mi amintesc de cuvîntul şobolan. Şi cînd spun că vă respect nu este o diversiune. Este realitatea.
Valentin Petrovici

Re: De voie, de nevoie, postez aci

Post by Valentin Petrovici »

Offff fraţilor trag cu ochiul la masă. Icre de ştiucă, şalău cu maioneză........Mă retrag. Cam asta fuse. Poftă bună la toţi şi distracţie plăcută.
Un an mai bun,fericire alături de cei dragi, belşug în casă şi toate cele bune pe care le-am omis. Indiferent din ce asociaţie facemeţi parte.
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: De voie, de nevoie, postez aci

Post by cezar »

Merci, Ionut, pentru ajutor ! :D
Valentin Petrovici

Re: De voie, de nevoie, postez aci

Post by Valentin Petrovici »

Am recitit postările mele. Nu am folosit cuvîntul şobolan. Cît priveşte cuvîntul preacurvit nu are treabă cu acele curve la care face Dl Silvestru referire. Din dicţionar preacurvit : desfrî-nare, desfrâu, destrăbălare, dezmăţ, imoralitate, infidelitate, înselăciune, necredinţă, perdiţie, perversitate, per-versiune, pervertire. Ei din astea toate ai ce alege. Dar în nici un caz curvă.
User avatar
George Saftoiu
Posts: 154
Joined: 25 Oct 2009, 21:09
Location: Bucuresti
Contact:

Re: De voie, de nevoie, postez aci

Post by George Saftoiu »

Oameni buni! Cred ca in aceste momente ar trebui sa uitam de toate lucrurile urate cu care ne-am confruntat in anul ce trece....,consider ca este mai bine pentru noi toti, sa ne amintim numai de lucrurile frumoase si clipele minunate pe care le-am petrecut impreuna!Urarea mea este: LA MULTI ANI ! Sa fim mai buni ,intelepti si intelegatori unii cu altii,incepand cu NOUL AN ! Si tot ce VREA "BARBOSUL" !
LA MULTI ANI !
Last edited by George Saftoiu on 31 Dec 2009, 20:51, edited 1 time in total.
User avatar
George Saftoiu
Posts: 154
Joined: 25 Oct 2009, 21:09
Location: Bucuresti
Contact:

Re: De voie, de nevoie, postez aci

Post by George Saftoiu »

Va rog REACTUALIZATI ora Site-ului! in acest moment este ora 20.50(ora Romaniei)nicidecum 21.50!
Multumesc!
Claudiu
Posts: 1836
Joined: 25 Oct 2009, 16:18
Location: Constanta

Re: De voie, de nevoie, postez aci

Post by Claudiu »

Sionut wrote:
P.S Claudiu in schimb e sincer, bucuros ca mi-am luat-o si lui chir nu am ce sa-i reprosez. :mrgreen:
N-am eu treaba cu astea ;)
Hai, te astept la vara sa facem un pescuit de relaxare pe mare :)
User avatar
Adar Marian
Posts: 561
Joined: 23 Oct 2009, 07:44
Contact:

Re: De voie, de nevoie, postez aci

Post by Adar Marian »

rebeu wrote:Hummmm... ce-ar fi dacă am uita de cele rele (câte-or fi, dac-or fi) şi ne-am uita la alea bune?

Eu personal mi-am răspuns la întrebarea pusa de Adar cât se poate de simplu: mie-mi plac oamenii din ambele locuri şi dacă asta costa ceva mai mult... asta e. Dar cu siguranţă voi achita şi taxa la APS chiar şi numai pentru privilegiul de a putea participa la Acţiunea Robin Hood. Şi... ar mai fi.

Măi oameni buni! O viaţă avem. Hai s-o traim cât putem mai bine şi mai frumos.

LA MULŢI ANI!
Neica Radule, esti asa de intelept, ca ma doare al dracu s-o recunosc...
Sionut
Posts: 82
Joined: 25 Oct 2009, 18:26

Re: De voie, de nevoie, postez aci

Post by Sionut »

D-ul Petrovici,
in primul rand ma cheama SILIVESTRU,
si in al doilea rand
LA MULTI ANI TUTUROR PRIETENILOR PESCARI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Valentin Petrovici

Re: De voie, de nevoie, postez aci

Post by Valentin Petrovici »

Dle SILIVESTRU, tocmai eram la masă şi nu apucasem să mănînc nimic. Am servit ca aperitiv un i. Scuzele mele. Cred că tocmai acum de revelion îi îndeplinim o mai veche dorinţă a lui Claudiu. Suntem în direct pentru mai mult timp. Dar........lipseşte el. Claudiule dormi?
Claudiu
Posts: 1836
Joined: 25 Oct 2009, 16:18
Location: Constanta

Re: De voie, de nevoie, postez aci

Post by Claudiu »

Azi, nu ;) N-am avut chef sa frec tiparu' prin nush ce bar gasit de nush ce prieteni...
I'm here! Deci, despre ce vorbeam?
Hai, fratilor, ca cine a vrut sa inteleaga a inteles despre ce-i vorba ;) N-are rost sa va mai chinuiti aiurea. Treaba-i ca Silivestru n-a raspuns invitatiei mele si eu chiar am facut-o la modul cel mai serios.
Post Reply

Return to “Cafenea”