Basescu

Moderator: administrator

cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Basescu

Post by cezar »

nexu wrote:
cezar wrote:Basescu n-are scrupule, n-are nimic de pierdut (este la ultimul mandat), daca vrea Guvern PDL si avantaje, poate accepta?
Chiar, pune ca accepta, ma intereseaza ce ai face ? Sunt convins ca vei spune ca este "actiune europeana, model elvetian etc" sau "las 'ca stie Basescu, el este tatucul natiei"... Mai avem patroni de micro- si IMM-uri (FAE-patron e o "gluma"), unii dintre ei (votanti Basescu).
Se vede astazi la dauaj de ani de '89, aceleasi gandiri care ne separau, in martie '90...
Io nu cre' ca cineva, dintre cei care'au trait acele evenimente, le poate uita...
Am avut ocazia sa traiesc(particip activ) multe evenimente in tara asta, incepand cu 12 feb '90 si sfarsind cu august '91,iar varsta pe care'o aveam p'atunci si dorinta de'a o duce mai bine, poate ca erau cele care'mi dadeau acele imbolduri...
Acum m'am mai listinit, mi'am dat seama ca nu's io spiderman, sau batman sa fac dreptate tuturor :evil:
Fratilor, va cunoasteti d'atata timp, chiar aveti de gand s;o tineti asa la infinit???...
Apropo de Fae :twisted: este un patron care'a stiut sa'si coordoneze miscarile, in asa fel incat criza sa nu'l afecteze prea tare ;)
Base, dupa ce nu va mai fi presedinte, va fi prim ministru mult timp, dupa modelu' Putin...nu's primu' care crede asta si fac pariu pe 2 salai de 3kile :twisted:
Si ce nene, n-am voie sa-l combat ? Mai ales ca-i dau informatii valoroase, il fac sa mai intre si pe diverse saituri, etc.
Mi-a zis mie cineva ca de fapt el a votat Geoana, dar aici se contrazice "de frumusete"
User avatar
Adar Marian
Posts: 561
Joined: 23 Oct 2009, 07:44
Contact:

Re: Basescu

Post by Adar Marian »

Dati-o dracului de treaba, ca vorbim politici si le analizam faptele! Cu Geoana am la murit-o, e un idiot, clar, insa ce spune acum Antonescu aduce a declaratie de om responsabil?!!!
Dom'le, daca io, un neica-nimeni, un taraie-brau si tot ma feresc de termeni precum "niciodata", dar'mite un presedinte de partid, al treilea ca importanta? Neicusorilor, pai Bratienii se rasucesc in mormant din pricina astuia! Unde-i Dinu Bratianu, omu' care-l punea la punct pe Iorga? Undei Ion?
Luati de aici exemplu de politician:

"Corneliu Coposu nu a re­fuzat niciodată dialogul. Cu Ion Iliescu a purtat nenumă­rate discuţii încercând să-l convingă că drumul României este doar european şi, mai ales, creştin-democrat."

"Mi s-a spus de nenumărate ori că ati­tudinea mea frizează absurdul. Pentru că nu se poate să conduci un partid fără să te ambiţionezi, în acelaşi timp, să conduci destinele ţării pe care şi le asumă partidul respectiv. Eu nu am avut niciodată această tentaţie. Nu mi-am dorit să fiu nici prim-ministru, ministru sau preşedinte de adunări legiuitoare, ori pre­şedinte de republică. Cred că datoria principală a mea este să conduc şi să fac să progreseze partidul lui Iuliu Maniu"

Dialog intre Ion Iliescu si Corneliu Coposu:

Iliescu: - Domnule Coposu, dvs. sunteţi un tip intratabil pentru că nu vreţi să fiţi nici prim-ministru, nici ministru, nici preşedinte şi nici nu vreţi să faceţi avere. Deci sunteţi un om foarte periculos şi in­tra­tabil.
Coposu: - Dimpotrivă, cred că tocmai dezinteresul meu faţă de onorurile şi demnităţile publice şi faţă de acumularea de avere îmi dă o inde­pen­denţă care mă face să fiu foarte obiectiv în raporturile cu oamenii.
User avatar
pytzy
Posts: 654
Joined: 02 Nov 2009, 15:19
Location: Bucuresti, Romania
Contact:

Re: Basescu

Post by pytzy »

Adar Marian wrote:Dati-o dracului de treaba, ca vorbim politici si le analizam faptele! Cu Geoana am la murit-o, e un idiot, clar, insa ce spune acum Antonescu aduce a declaratie de om responsabil?!!!.......
Nea Adare mata crezi ca Base este departe de cum il numesti tu pe Geoana...? Si ce ma rog ti se pare iresponsabil in declaratia lui Antonescu...? Am senzatia ca si mata esti ca Basescu...ori sunte-ti de aceasi parere si simtiri cu mine ori imi sunteti dusmani cam asta este ce vrea Base. Mata ce vrei defapt...sa iti dam toti dreptate matale..? Spune asta pana la urma si nu mai incerca sa ne ne servesti ideea ca Base este cel mai bun, cel mai cel si tot asa... ce draq
Basescu care si-a inceput cariera politica cu cei pe care-i ocarasti mata este mai bun, nu ? Poate in vederile matale nu si in ale noastre...problema voastra este ca nu vreti sa vedeti mai departe de el.. Si ca sa nu mai tot folositi expresia cu.."Bratienii se rasucesc in mormant" cear fi sa se instaureze Monarhia si gata...sa termina-m cu circul asta de alegeri din cinci in cinci ani plus zeci de milioane de euro aruncati pe ele.....ai fi de acord..?
Some day, and that day may never come... I may call upon you to do a service for me. But er... until that day, accept this, as a gift.
Just when I thought I was out... they pull me back in.

pitigoi.catalin@gmail.com
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Basescu

Post by cezar »

Nene, daca-i evoci pe I.Bratianu si Maniu in topicul cu Basescu esti nu deplasat, ci-nu te supara-ridicol.

Faptul ca Antonescu nu vrea sa discute cu Basescu il onoreaza. Este o proba de verticalitate si onoare pentru care il admir.
Basescu a dovedit ca nu poate colabora cu nimeni, vrea sa "canibalizeze" partenerii. Treaba lui, daca are cu cine, chiar bravo lui ! Iar Seniorul nici nu i-ar fi raspuns la telefon amicului matale. Cu Iliescu avea ce vorbi, erau diferente de doctrina, educatie, traseu politic si in viata.
Nu inteleg de unde atata disperare daca exista si un politician care sa-i dea cu flit, asa cum de altfel i-a dat si Tariceanu patru ani.
Acum il "linge" pe Tariceanu, se pare ca i-a promis chiar postul de premier, daca scindeaza inca o data PNL-ul. Ce te faci insa, ca se pare ca liberalii s-au prins si-l vor pe Orban premier ?

Apropo de FAE, ca ma intrebasi :

Este cel mai pragmatic dintre suporterii lui Basescu, l-a lamurit unul dintr-un cort portocaliu ca daca votezi cum trebuie si pozezi buletinul de vot cu telefonul mobil, nu mai platesti 5 ani taxe la stat ! Trebuia sa incerce, nu?
Plus ca a primit si o galeata portocalie, numai buna de framantat pasta pentru boilliess-uri.
User avatar
pytzy
Posts: 654
Joined: 02 Nov 2009, 15:19
Location: Bucuresti, Romania
Contact:

Re: Basescu

Post by pytzy »

cezar wrote:.....Este cel mai pragmatic dintre suporterii lui Basescu, l-a lamurit unul dintr-un cort portocaliu ca daca votezi cum trebuie si pozezi buletinul de vot cu telefonul mobil, nu mai platesti 5 ani taxe la stat ! Trebuia sa incerce, nu?
Plus ca a primit si o galeata portocalie, numai buna de framantat pasta pentru boilliess-uri.
Apropo de asta la primul tur de scrutin mi sa oferit si mie 100 lei sa votez pro Base...si mai am exemple si cu 50 sau 70 lei tot pentru el nu vreau si nici nu este bine sa spui prea multe pe forum..... asa ca mai lasane cu Base 'cel pur si fara de prihana'...sunt satul de el mai mult de cat eram de Iliescu...dar sincer ala era mult mai diplomat decat este c***** asta de marinar vreodata in viata lui. :evil:
Some day, and that day may never come... I may call upon you to do a service for me. But er... until that day, accept this, as a gift.
Just when I thought I was out... they pull me back in.

pitigoi.catalin@gmail.com
User avatar
Adar Marian
Posts: 561
Joined: 23 Oct 2009, 07:44
Contact:

Re: Basescu

Post by Adar Marian »

pytzy wrote:problema voastra este ca nu vreti sa vedeti mai departe de el
Mon cher, oricat mi-as dori-o, eu nu sunt mai multi si nici imparteala asta turmista de tipul "noi" si "voi" nu ma caracterizeaza,
Eu sunt Adar et punctum, daca vrei sa te adresezi unei mase de auditori/cititori, vezi in alta parte.
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Basescu

Post by cezar »

Adar Marian wrote:
pytzy wrote:problema voastra este ca nu vreti sa vedeti mai departe de el
Mon cher, oricat mi-as dori-o, eu nu sunt mai multi si nici imparteala asta turmista de tipul "noi" si "voi" nu ma caracterizeaza,
Eu sunt Adar et punctum, daca vrei sa te adresezi unei mase de auditori/cititori, vezi in alta parte.
Aia este, aici ai dreptate : turma Basescu 50,33 % (printre care te numeri) si restul 49,67 %. Plus alte 7 milioane care nu s-au exprimat, si care inseamna mai mult decat au adunat atat Basescu, cat si Geoana.
Basescu nu-si vede decat turma! Asta-i problema !
Iar dumneata nu mai esti de mult Adar, esti "trompeta lui Basescu". Ai dreptul sa te si superi, pentru ca intotdeauna adevarul spus pe sleau supara !
User avatar
pytzy
Posts: 654
Joined: 02 Nov 2009, 15:19
Location: Bucuresti, Romania
Contact:

Re: Basescu

Post by pytzy »

Adar Marian wrote:
pytzy wrote:problema voastra este ca nu vreti sa vedeti mai departe de el
Mon cher, oricat mi-as dori-o, eu nu sunt mai multi si nici imparteala asta turmista de tipul "noi" si "voi" nu ma caracterizeaza,
Eu sunt Adar et punctum, daca vrei sa te adresezi unei mase de auditori/cititori, vezi in alta parte.
Daca 'noi', 'voi' ti se par chesti turmiste...asta este problema matale...
Daca te deranjaza poate o sa modific mesajul dar nu esti singurul 'adept' al 'marinaru-lui' care are aceleasi idei.
Some day, and that day may never come... I may call upon you to do a service for me. But er... until that day, accept this, as a gift.
Just when I thought I was out... they pull me back in.

pitigoi.catalin@gmail.com
User avatar
Adar Marian
Posts: 561
Joined: 23 Oct 2009, 07:44
Contact:

Re: Basescu

Post by Adar Marian »

cezar wrote:Nene, daca-i evoci pe I.Bratianu si Maniu in topicul cu Basescu esti nu deplasat, ci-nu te supara-ridicol.
Nu ma supar, chiar si daca-i un termen mult prea tare, strident chiar in cadrul termenilor folositi pana acum, cel putin de catre mine, atunci cand m-am adresat preopinentilor, oricare au fost ei.
Cat despre asa-zisa onoare a epigonului liberal, hai sa vedem ce parere emitea in urma c-un secol maretul lui inaintas - zic de Ionel Bratianu:
"In chestiunile mari, in acelea de ordin moral care stapanesc viitorul unui neam, nu pot fi preturi de tocmeala, nu pot fi motive de oportunitate care sa te hotarască a te compromite, coborandu-te de pe tăramul inalt si sigur al principiilor."

Bun,rau, avem (sau vom avea curand) un presedinte, o tara de guvernat si chivernisit (atentie, nu jumulit!), o criza ce trebuie depasita, insa mai presus de toate astea stau principiile profesorasului tulcean si frustrarile acumulate in postura de luzar - asa-i ori ba?
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Basescu

Post by cezar »

pytzy wrote:
Adar Marian wrote:
pytzy wrote:problema voastra este ca nu vreti sa vedeti mai departe de el
Mon cher, oricat mi-as dori-o, eu nu sunt mai multi si nici imparteala asta turmista de tipul "noi" si "voi" nu ma caracterizeaza,
Eu sunt Adar et punctum, daca vrei sa te adresezi unei mase de auditori/cititori, vezi in alta parte.
Daca 'noi', 'voi' ti se par chesti turmiste...asta este problema matale...
Daca te deranjaza poate o sa modific mesajul dar nu esti singurul 'adept' al 'marinaru-lui' care are aceleasi idei.
Cum sa fie singurul, mai este si FAE !
User avatar
Adar Marian
Posts: 561
Joined: 23 Oct 2009, 07:44
Contact:

Re: Basescu

Post by Adar Marian »

cezar wrote: Aia este, aici ai dreptate : turma Basescu 50,33 % (printre care te numeri) si restul 49,67 %. Plus alte 7 milioane care nu s-au exprimat, si care inseamna mai mult decat au adunat atat Basescu, cat si Geoana.
Basescu nu-si vede decat turma! Asta-i problema !
Iar dumneata nu mai esti de mult Adar, esti "trompeta lui Basescu". Ai dreptul sa te si superi, pentru ca intotdeauna adevarul spus pe sleau supara !
Nici de data asta nu ma supar, observ doar ca nivelul polemicii coboara pana la nivelul in care eu n-am sa ma aplec s-o ridic si de aici nu-mi raman decat doua optiuni: sa ignor tot ce-i la subsol prefacandu-ma ca nu le vad sau sa renunt.
dutustoica
Moderator
Posts: 843
Joined: 21 Oct 2009, 21:11

Re: Basescu

Post by dutustoica »

pytzy wrote:
cezar wrote:.....Este cel mai pragmatic dintre suporterii lui Basescu, l-a lamurit unul dintr-un cort portocaliu ca daca votezi cum trebuie si pozezi buletinul de vot cu telefonul mobil, nu mai platesti 5 ani taxe la stat ! Trebuia sa incerce, nu?
Plus ca a primit si o galeata portocalie, numai buna de framantat pasta pentru boilliess-uri.
Apropo de asta la primul tur de scrutin mi sa oferit si mie 100 lei sa votez pro Base...si mai am exemple si cu 50 sau 70 lei tot pentru el nu vreau si nici nu este bine sa spui prea multe pe forum..... asa ca mai lasane cu Base 'cel pur si fara de prihana'...sunt satul de el mai mult de cat eram de Iliescu...dar sincer ala era mult mai diplomat decat este c***** asta de marinar vreodata in viata lui. :evil:
Baieti, cred ca v-ati incalzit prea tare. Privit de "afara" dialogul vostru seamana leit cu recenta campanie electorala: voi, marea coalitie (penelisti, peremisti, pesedisti, penegisti, antonisti, finantisti si analisti) impotriva unuia (Adar) care a avut curajul si "nesimtirea" sa-si exprime deschis si argumentat parerea, optiunile si crezul, pe un forum de pescuit. Deranjant - pentru unii dintre voi - este faptul ca are dreptate. Si asta se vede din faptul ca sunteti nervosi, :x :x :x folositi uneori expresii neacademice (ca sa nu le zic, de mahala), faceti mishto de unii useri (chiar daca nu participa la discutii), intr-un cuvant, cine nu gandeste ca voi - si ca MG - este (si)impotriva voastra. :twisted: :twisted: :twisted:
Prietene, daca ti s-au oferit 100 de lei sa-l votezi pe Basescu si i-ai refuzat ai facut mare greseala. Aveai ocazia sa-l votezi pa "prostanac" pe banii de la PD-L. :lol: :lol: :lol: Iti scoteai cheltuielile cu deplasarea si-ti mai ramanea de-o carte a lui Iliescu. :) :) :)
Dar nu dispera, o sa mai ai ocazia peste 5 ani. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
rebeu
Posts: 909
Joined: 25 Oct 2009, 16:50
Location: Bucureşti

Re: Basescu

Post by rebeu »

N-am rezistat... deşi mi-am impus sa nu mai particip la această discuţie.
Sunt un "prost" după definiţia unora de p-aici dar... uite că proşti dar... mai mulţi.

Pentru aducere aminte:

http://www.youtube.com/watch?v=LOlNEouKaig

http://www.youtube.com/watch?v=IN0hFMrYDoc

Dacă vreţi democraţie atunci respectaţi regulile ei.

Ceea ce propuneţi nu poate duce decât aici:

http://www.youtube.com/watch?v=Shi4Wr5n-pc

Bursa nu scade numai din cauza că a caştigat Băsescu, ci şi pentru că investitorii constată că nu există nici-o şansă ca opoziţia să renunţe la modul distructiv de a-şi impune voinţa. Deşi rezultatul votului nu le dă acest drept. China este mult mai puţin democratică dar toata lumea face afaceri cu ei pentru ca opozitia (aia care e, daca e) nu lucrează împotriva intereselor poporului.

Totul este relativ deci şi dreptatea mea este la fel de valabila aşa cum credeţi şi dumneavoastră că aveţi dreptate. Dar eu fac parte din cei 50,ceva%

Penele-alea pe unde sunt? Mihai Mura parcă le gestiona... :lol:

LE: Duţule am postat în acelaşi timp :lol: :lol: :lol:
Last edited by rebeu on 08 Dec 2009, 23:45, edited 1 time in total.
A cam ieshit fum din discurile de pe server... deci pozele... trebuie sa le reinstalez...
Doar ca mai dureaza... am back-up la directoare dar nu si la soft... deci trebuie sa reinstalez tot... si sunt cam departe...
va rog sa mai aveti rabdare...
--
RBu'
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Basescu

Post by cezar »

Dutule, e frumos ca-l sustii, mai ales ca lupta de unul singur. Stiu ca esti cu Basescu, dar la tine cel putin motivele sunt directe (de acolo vine "papica").
Eu nu combat un om (pentru care am de altfel stima), ci "talibanismul" lui.
Oare dintre atatea argumente, nu a fost niciunul care sa fie valabil ? Probabil ca ai observat ca eu "ridicam mingea", iar nenea Marian alerga dupa ea; cand n-o prindea, saluta publicul si zicea ca face "jogging".
Nu am intentionat sa-l faca sa-si schimbe parerea, chiar cred ca-i bine sa si-o pastreze. Ci doar sa recunoasca faptul ca pozitia lui are fisuri.
Cat despre "alti useri", referirea la FAE nu am facut-o eu primul (poti sa te asiguri), ci doar am subliniat ca protejatul tau mai are un aliat.
Este asta o jignire ? Sa fii "aliatul politic" al lui Adar poate fi considerata jignire?
User avatar
pytzy
Posts: 654
Joined: 02 Nov 2009, 15:19
Location: Bucuresti, Romania
Contact:

Re: Basescu

Post by pytzy »

dutustoica wrote: Prietene, daca ti s-au oferit 100 de lei sa-l votezi pe Basescu si i-ai refuzat ai facut mare greseala. Aveai ocazia sa-l votezi pa "prostanac" pe banii de la PD-L. :lol: :lol: :lol: Iti scoteai cheltuielile cu deplasarea si-ti mai ramanea de-o carte a lui Iliescu. :) :) :)
Dar nu dispera, o sa mai ai ocazia peste 5 ani. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Ok nea Dutu...dar cei 100 lei nu aveam nevoie de ei ...de ei imi luam o sticla de whisky dar aia o pot cumpara si fara sa imi dea cineva bani..stai linistit..si peste 5 ani tot inpotriva PD-L-ului o sa votez deoarece in ceea ce ma priveste este un partid care a luat totate scursurile care nu au avut loc in alte partide...ca deh cum sa ti langa tine pe cineva care este jigodie...Si scz daca te-am suparat cu ceva .
Some day, and that day may never come... I may call upon you to do a service for me. But er... until that day, accept this, as a gift.
Just when I thought I was out... they pull me back in.

pitigoi.catalin@gmail.com
dutustoica
Moderator
Posts: 843
Joined: 21 Oct 2009, 21:11

Re: Basescu

Post by dutustoica »

cezar wrote:
Adar Marian wrote:
pytzy wrote:problema voastra este ca nu vreti sa vedeti mai departe de el
Mon cher, oricat mi-as dori-o, eu nu sunt mai multi si nici imparteala asta turmista de tipul "noi" si "voi" nu ma caracterizeaza,
Eu sunt Adar et punctum, daca vrei sa te adresezi unei mase de auditori/cititori, vezi in alta parte.
Aia este, aici ai dreptate : turma Basescu 50,33 % (printre care te numeri) si restul 49,67 %. Plus alte 7 milioane care nu s-au exprimat, si care inseamna mai mult decat au adunat atat Basescu, cat si Geoana.
Basescu nu-si vede decat turma! Asta-i problema !
Iar dumneata nu mai esti de mult Adar, esti "trompeta lui Basescu". Ai dreptul sa te si superi, pentru ca intotdeauna adevarul spus pe sleau supara !

Prietene, din turma lui Basescu face parte tot Ardealul, plus Dobrogea (inclusiv CONSTANTA), plus....adica vreo 23 de judete. Eu sunt ARDELEAN (ma cheama Stoica), dar nu sunt oaia nimanui. Vis-a-vis de "trompete", cred ca "prostanacul" ar fi bucuros sa aiba unele precum Adar. Ale lui se cheama Mircea (tot Mircea :lol: :lol: ) Badea, Calaul (pardon, Gadea) :oops: :oops: :oops: , Stan (Nepatzitul), "Irealitatea", P(Antene)- pardon, asta-i shampon. Pe cele de pe forum nu le-am identificat inca. :roll: :roll: :roll: :roll:Cred ca nu se supara nimeni. Nu :?: :?: :?: :?: Altfel, vorba lui Albatran "ii taiem nasul. :o :o :o
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Basescu

Post by cezar »

@ rebeu

Nimeni nu poate fi considerat prost intr-o tara unde s-a votat aproape fifty-fifty. Faptul ca unul dintre candidati a avut putin mai mult, se cheama ca a avut o mica majoritate, dar MAJORITATE. Bun sau rau, nici nu conteaza.A fost ales legal si uninominal.
Asta trebuie recunoscuta, nu CONTESTATA !

Dar aceeasi regula trebuie sa functioneze, tot democratic si privind cealalta MAJORITATE. Aceea parlamentara, adica a unor oameni (buni sau rai) alesi tot legal si uninominal. Nici asta NU SE$ POATE CONTESTA.
Ori daca se respecta aceasta regula, acum aveam si guvern (opozitia MAJORITARA -absurd, nu?) nu se opunea, iar Bursa nu cadea.
Este ?

@ Dutu

Impartirea geografica nu conteaza, in Romania de altfel Basescu a pierdut, diferenta au facut-o cei de afara, multi dintre ei deveniti cetateni foarte recent.
Dar repet, nu conteaza cine cum a votat !
Conteaza cum se gestioneaza votul !
User avatar
pytzy
Posts: 654
Joined: 02 Nov 2009, 15:19
Location: Bucuresti, Romania
Contact:

Re: Basescu

Post by pytzy »

nu conteaza cine cu cine voteaza...conteaza cine numara voturile... :idea:
Some day, and that day may never come... I may call upon you to do a service for me. But er... until that day, accept this, as a gift.
Just when I thought I was out... they pull me back in.

pitigoi.catalin@gmail.com
dutustoica
Moderator
Posts: 843
Joined: 21 Oct 2009, 21:11

Re: Basescu

Post by dutustoica »

[quote="cezar"]Dutule, e frumos ca-l sustii, mai ales ca lupta de unul singur. Stiu ca esti cu Basescu, dar la tine cel putin motivele sunt directe (de acolo vine "papica").


Prietene, nu cred ca ai inteles, sau m-ai inteles. Daca pozitia mea in aceasta discutie o pui pe seama "papicii", nu faci decat sa confirmi ceea ce de fapt ii reprosezi lui Adar, ca adevarul supara. Eu v-am intrebat pe vreunul dintre voi, de unde va vine papica?. Crezi ca atitudinea mea, parearea mea intr-o anumita problema, este dictata de locul din care imi vin banii. Nu mi se pare degradant ca un membru de familie (sotia mea),sa lucreze onest intr-o institutie a statului (nicidecum in slujba lui Basescu), iar eu sa-mi permit sa exprim un pdv pe un forum deschis. Ar trebui sa cred, ca la toti cei care il adora pe "prostanac", papica le vine de la el :?: :?: :?: . Poate spera............ :o :o :o
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Basescu

Post by cezar »

dutustoica wrote:
cezar wrote:Dutule, e frumos ca-l sustii, mai ales ca lupta de unul singur. Stiu ca esti cu Basescu, dar la tine cel putin motivele sunt directe (de acolo vine "papica").


Prietene, nu cred ca ai inteles, sau m-ai inteles. Daca pozitia mea in aceasta discutie o pui pe seama "papicii", nu faci decat sa confirmi ceea ce de fapt ii reprosezi lui Adar, ca adevarul supara. Eu v-am intrebat pe vreunul dintre voi, de unde va vine papica?. Crezi ca atitudinea mea, parearea mea intr-o anumita problema, este dictata de locul din care imi vin banii. Nu mi se pare degradant ca un membru de familie (sotia mea),sa lucreze onest intr-o institutie a statului (nicidecum in slujba lui Basescu), iar eu sa-mi permit sa exprim un pdv pe un forum deschis. Ar trebui sa cred, ca la toti cei care il adora pe "prostanac", papica le vine de la el :?: :?: :?: . Poate spera............ :o :o :o
Nici nu mi-a trecut prin minte locul de munca al sotiei (ce rost are sa ma jignesti ?) ma refeream la altceva, anume la modul cum se distribuie comenzile de stat la numite firme, printre care si aia de unde-ti vine "papica". Acum ai inteles ?
Iar eu nu mi-am ascuns preferintele, care nu sunt pentru M.G., iar tu stii asta . Faptul ca altadata m-ai numit dinamovist am pus-o pe seama glumei, dar pana cand nu-ti ceri scuze pentru postarea de mai sus iti retrag dreptul de a ma numi prietene.
Stii care-i nenorocirea voastra, baieti ? Cine nu-i stelist, este neaparat dinamovist! Cine nu voteaza Basescu, tine neaparat cu Geoana! Cine nu-i cu noi, e impotriva noastra, "dusman al poporului".
Locked

Return to “CAFENEA”