Basescu

Moderator: administrator

Locked
User avatar
valic
Posts: 1734
Joined: 25 Oct 2009, 12:24
Location: Bucuresti

Basescu

Post by valic »

Fratilor,

Eu cred ca Basescu ar fi trebuit sa declare ca se retrage din campanie si sa se organizeze altele...........dupa filmul cu baiatul lovit...........
Nu meritam un asa presedinte ...........

Pe bune ..........

merita impuscat :twisted:
Valic
0744 644 368
User avatar
Adar Marian
Posts: 561
Joined: 23 Oct 2009, 07:44
Contact:

Re: Basescu

Post by Adar Marian »

Vali, io cred ca traiesti in Romania si Mircea Badea iti consuma tot timpul.
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Basescu

Post by cezar »

Prieteni,

Cititi bancul acesta si intelegeti ca Basescu nu se va retrage :

Traian Basescu il cheama urgent la Cotroceni pe Gheorghe Pogea pentru indicatii pretioase.
-Sa-mi scoti de unde stii 2 miliarde de euro pentru modernizarea penitenciarelor si asigurarea celor mai bune conditii de trai puscariasilor.
-De unde,Sefu'? Daca am avea banii astia, i-am da la invatamant.
-Mai,tu crezi ca dupa alegeri eu ma duc la scoala?!

Q.E.D.
matei1971
Posts: 83
Joined: 26 Oct 2009, 00:15

Re: Basescu

Post by matei1971 »

Filmul a fost un trucaj marca ion iliescu!
matei1971
Posts: 83
Joined: 26 Oct 2009, 00:15

Re: Basescu

Post by matei1971 »

Dear God, so far this year you have taken away my favorite dancer Michael Jackson, my favorite actor Patrick Swayze, my favorite singer Stephen Gately and my favorite actress Farah Fawcett.



Just so you know, my favorite politician is Mircea Geoana.



Regards
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Basescu

Post by cezar »

matei1971 wrote:Filmul a fost un trucaj marca ion iliescu!
Filmul nici nu ma intereseaza !

Am vazut emisiunea, i-am vazut fata cand l-a intrebat moderatorul, I-AM VAZUT OCHII de fiara incoltita si care nu stie pe unde sa scape; i-am auzit si raspunsurile date pe loc, in direct, cand cauta "motive si explicatii".

Este privirea lupului prins in capcana !

Aici nu ma insel !

Acuma, cat de grav este ce a facut, ramane la aprecierea fiecaruia !
Eu nu voi vota niciodata un bataus de copii !
Imi vine sa-mi tai mana cu care l-am votat in trecut !
User avatar
Adar Marian
Posts: 561
Joined: 23 Oct 2009, 07:44
Contact:

Re: Basescu

Post by Adar Marian »

Eu nu l-am vazut niciodata pe Isus, si cu toate astea cred in el. Pe Iliescu l-am vazut de atatea ori, ca mi s-a acrit, insa daca-mi zice ca azi e vineri, ma duc sa-mi cumpar un ziar, ca nu-l cred.
Chestii de optica...
Last edited by Adar Marian on 27 Nov 2009, 22:08, edited 1 time in total.
Claudiu
Posts: 1836
Joined: 25 Oct 2009, 16:18
Location: Constanta

Re: Basescu

Post by Claudiu »

Ma bucur ca nu l-am votat nici atunci si nici acum.
Vb. d-lui Cezar": ochii spun totul...
User avatar
Adar Marian
Posts: 561
Joined: 23 Oct 2009, 07:44
Contact:

Re: Basescu

Post by Adar Marian »

Claudiu wrote:Ma bucur ca nu l-am votat nici atunci si nici acum.
Vb. d-lui Cezar": ochii spun totul...
Cica Basescu se ciocneste pe holu' Parlamentului de Ion Iliescu. Marinaru' s-a ratoit la el:
- De ce nu te uiti, ba, pa unde mergi!
Iliescu, sa nu-i ramana dator:
- Da' tu de ce nu mergi pa un' te uiti?

PS. Mon cher, important nu e ce vezi, important e cum interpretezi ce vezi.

Parerea mea, care este.
Image
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Basescu

Post by cezar »

Adar Marian wrote:Eu nu l-am vazut niciodata pe Isus, si cu toate astea cred in el. Pe Iliescu l-am vazut de atatea ori, ca mi s-a acrit, insa daca-mi zice ca azi e vineri, ma duc sa-mi cumpar un ziar, ca nu-l cred.
Chestii de optica...
Nu l-am votat niciodata pe Iliescu, consider ca are multe explicatii de dat pentru trecut.
Dar acuma vorbim de viitorii 5 ani !

Nene Mariane, eu l-am mascarit pe unul acum cateva luni pentru ca a dat un sut unui caine ! :D D'abia m-am abtinut sa nu sar la gatul lui. Imi pare rau si acum ca n-am facut-o ! M-am gandit ca nu ma mai votati presedinte la APC21!

Ce drak sa mai interpretezi, trebuie doar sa vezi !

Ce sa-ti mai spun, nene Mariane : la mine in familie s-a facut puscarie grea pentru apartenenta la PNL (bunicul si-a lasat oasele la Sighet), d'aia nici nu prea ma bag in vorba la politica.
Dar acum ti-o spun pe sleau : este Basescu anticomunist cum sunt eu var cu Dalai-Lama.
User avatar
Adar Marian
Posts: 561
Joined: 23 Oct 2009, 07:44
Contact:

Re: Basescu

Post by Adar Marian »

@ Cezar
Daca zece oameni privesc o fotografie, toti au sa vada altceva - fapt dovedit stiintific. Fix asa-i si cu politica, fiecare vede o alta fata a ei.
User avatar
FAE
Posts: 318
Joined: 28 Oct 2009, 13:37
Location: bucuresti
Contact:

Re: Basescu

Post by FAE »

:D SALVE :D
Si aici te-ai bagat...???credeam ca pacili-sa" nu m-a mai lovesc de tine( Cezar) 8-) ,cum de te-ai apucat si de politica...??? :o ,spune-mi un topic unde nu m-a mai lovesc de tine...! :? , ...apropo...de unde esti asa sigur ca sint omul lui "JIJI"...?? :evil: , "IO nu il inghit, daca simpatizez echipa STEAUA nu inseamna ca si sint de acord cu toate timpenile lui,..sa revin la politica... :) decit sa ii dau votul unui dobitoc ca Geoana mai bine cu Basescu...intot deauna dintre 2 rele trebui sa o alegem pe ce-a mai putin rea.(sau deja a-ti uitat promisiunile facute de Geoana)...si rezolvate "CA IN TREN" :twisted:
SA TRAITI MULT MAI BINE.
Tel: 0722.914.826.
Claudiu
Posts: 1836
Joined: 25 Oct 2009, 16:18
Location: Constanta

Re: Basescu

Post by Claudiu »

Oamenii lu' base :lol:
User avatar
FAE
Posts: 318
Joined: 28 Oct 2009, 13:37
Location: bucuresti
Contact:

Re: Basescu

Post by FAE »

:D SALVE :D
Claudiu wrote:Oamenii lu' base :lol:
...care-s aia ...??? 8-) , "IO sint neutru...dar vorba unuia"decit sa stiu ca votez cu mina mea ptr. comunisti...mai bine votez cu adversarul lui indiferent ce se intimpla in viitor(oricum nu se va ajunge iar la comunism)
SA TRAITI MULT MAI BINE.
Tel: 0722.914.826.
Gabi
Posts: 166
Joined: 25 Oct 2009, 20:34
Location: bucuresti
Contact:

Re: Basescu

Post by Gabi »

Faptul ca bestia a batut un copil ,ca evident avea o fata de fiara incoltita (data-n fapt abia acu' de ingerasul patrician) ,e un mizilic fata de ce a putut comite in tineretea-i desfranata : din surse evident demne de incredere ,am aflat ca inainte sa intre la Inst. de Marina,a violat cu cruzime o silfida fecioara ,ai carei frati l-au batut pana i-au scos un ochi.Deci ochiul ala e de sticla...Chestie semanata si imprastiata de un om "de incredere" .Va asigur ca samanta a dat roade.
Acu stau si ma gandesc :ce drac' ne facem daca mor de gripa porcina mentorii "prostanacului" ? Cine-i mai trimite indicatii ?
Asa ca mai bine cu unul care are cu ce sa violeze ,decat ...
Si apoi moor de grija marilor ziaristi ultraechidistanti .Gura lor ce-o sa mai manance ,saracutii de ei ..
chestii socoteli
User avatar
Adar Marian
Posts: 561
Joined: 23 Oct 2009, 07:44
Contact:

Re: Basescu

Post by Adar Marian »

Nea Pantazi, io nu-l poci uita pe Dinica si a lui memorabila replica:
"Mama voastra de comunisti! Care mai esti comunist, ba?"

PS. Am cautat pe youtube clipul, da' nu l-am gasit...
User avatar
FAE
Posts: 318
Joined: 28 Oct 2009, 13:37
Location: bucuresti
Contact:

Re: Basescu

Post by FAE »

:D SALVE :D
Gabitza....stai tu departe de tastatura...citesti...citesti...si cind o spui...o spui nu te incurci, bravos domne, dar cam rarutz, sa nu spui ca stai toata ziua pe balta...( nu incerca sa m-a mintzi) sti ca pot sa vin sa controlez :D :D :D ( sa-mi spui cind termini tratamentul) :lol: :lol: :lol:
SA TRAITI MULT MAI BINE.
Tel: 0722.914.826.
User avatar
Adar Marian
Posts: 561
Joined: 23 Oct 2009, 07:44
Contact:

Re: Basescu

Post by Adar Marian »

... si mai am una:
- Decat c-un prost la castig, mai bine c-un destept la paguba.
Ia sa-l intrebati pe Iliescu: cine-i prostanacu? Ca ultima i-a servit-o chiar in ziua votarii... :D
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Basescu

Post by cezar »

Pantazig04 wrote:Faptul ca bestia a batut un copil ,ca evident avea o fata de fiara incoltita (data-n fapt abia acu' de ingerasul patrician) ,e un mizilic fata de ce a putut comite in tineretea-i desfranata : din surse evident demne de incredere ,am aflat ca inainte sa intre la Inst. de Marina,a violat cu cruzime o silfida fecioara ,ai carei frati l-au batut pana i-au scos un ochi.Deci ochiul ala e de sticla...Chestie semanata si imprastiata de un om "de incredere" .Va asigur ca samanta a dat roade.
Acu stau si ma gandesc :ce drac' ne facem daca mor de gripa porcina mentorii "prostanacului" ? Cine-i mai trimite indicatii ?
Asa ca mai bine cu unul care are cu ce sa violeze ,decat ...
Si apoi moor de grija marilor ziaristi ultraechidistanti .Gura lor ce-o sa mai manance ,saracutii de ei ..
Claudiu
Posts: 1836
Joined: 25 Oct 2009, 16:18
Location: Constanta

Re: Basescu

Post by Claudiu »

Adar Marian wrote:... si mai am una:
- Decat c-un prost la castig, mai bine c-un destept la paguba.
Ia sa-l intrebati pe Iliescu: cine-i prostanacu? Ca ultima i-a servit-o chiar in ziua votarii... :D
Minunata! Cine-i desteptu'? :? :twisted:
Locked

Return to “CAFENEA”