Dor de Delta

Întrebări, răspunsuri, comentarii

Moderator: Pacapescarul

Post Reply
ALIN66
Posts: 159
Joined: 12 Feb 2010, 13:43

Dor de Delta

Post by ALIN66 »

Parafrazindu-l pe marele Ion Creanga o sa incep cu: "nu stiu altii cum sunt dar eu,cand ma gandesc la"....(si de aici continui eu)...linistea dintre ape,zborul lebedelor si pelicanilor,zbaterea pestelui in carlig, clipocitul ramelor lotcii,zumzetul(uneori agasant) al tantarilor,rasaritul soarelui la Sulina,cantecul apelor Dunarii,fosnetul trestiei....la tot ceeace inseamna Delta,i-mi vine sa-mi "las balta toate interesele"(cum zicea Toparceanu),sa-mi iau cortul,ceaunul,husa si trusa de pescuit si .....sa pruced la drum....!Pentru voi ,pentru toti care au iubit,iubesc si vor iubi Delta am deschis acest topic,pentru a ne impartasi amintiri cu si despre marea noastra "amanta": DELTA DUNARII!
0730088867/0745090668-Iubiti natura!!!!!!Merita!!!!!!
costin stefanescu
Moderator
Posts: 1297
Joined: 23 Oct 2009, 18:43

Re: Dor de Delta

Post by costin stefanescu »

Aline,pe mine m-ai pierdut de client la faza cu tantarii,daca ar fi dupa mine,ar putea sa dispara definitiv,as fi mult mai fericit fara ei :D si pot spune lejer cu mana pe inima,nu mi-e dor de ei :evil:
ALIN66
Posts: 159
Joined: 12 Feb 2010, 13:43

Re: Dor de Delta

Post by ALIN66 »

Eeeeeeee,vroiam sa fiu si eu nitel poetic cu tantarii.... :roll: ! Nicio problema....daca-s prin preajma sa fi sigur ca nu ai nevoie de autan...ca-s toti pe mine !!!!! :lol:
0730088867/0745090668-Iubiti natura!!!!!!Merita!!!!!!
Ono
Posts: 687
Joined: 23 Dec 2009, 05:37
Location: Bucuresti

Re: Dor de Delta

Post by Ono »

Privitor la... eu sunt dovada ca exista viata si dupa tantari! :lol:
User avatar
arlan
Posts: 462
Joined: 23 Apr 2010, 11:00
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Dor de Delta

Post by arlan »

Ono wrote:Privitor la... eu sunt dovada ca exista viata si dupa tantari! :lol:
http://www.deltadunarii.info.ro/turisti ... .html#auto ..... in stanga sus, langa HOME " sunetele deltei" ...clik pe cate unul, sau pe toate la rand, boxele la maxim, un carlig infipt in podul palmei, o rama rosie intre buze ........ si-o palinca-n mana dreapta, .....inchizi ochii si JURI ca esti acolo ....... :lol:
"Teorie este atunci cand stii totul dar nu merge nimic.
Practica este atunci cand merge totul dar nu stii de ce.
Eu imbin teoria cu practica Nu merge nimic si nu stiu de ce"

Sorin Varlan
0724.211.286 orange/ 0766517110 cosmote/ 0770202976 digi
Post Reply

Return to “Discuţii despre pescuit”