Actiunea "Cotul Dracului" 23-26 septembrie 2010

Moderator: administrator

User avatar
valic
Posts: 1734
Joined: 25 Oct 2009, 12:24
Location: Bucuresti

Re: Actiunea "Cotul Dracului" 23-26 septembrie 2010

Post by valic »

alte poze: .............
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Valic
0744 644 368
dutustoica
Moderator
Posts: 843
Joined: 21 Oct 2009, 21:11

Re: Actiunea "Cotul Dracului" 23-26 septembrie 2010

Post by dutustoica »

Dragii mei,
am mancat, am chefuit, sa vedem ce-am cheltuit (pentru mesele organizate de APC 21)
- 200,00 lei benzina pentru generator si barca - bon fiscal 39
- 106,81 lei alimente de la Kaufland, chitanta nr. 088808
- 6,88 lei apa plata, bon fiscal nr.502
- 9,98 lei pulpa rosii Cirio Bon fiscal nr. 360
- 60,90 lei mezeluri, branza, slana
- 23,79 lei zarzavaturi Mega Image bon fiscal nr. 39
TOTAL 408,36 lei
Bonurile fiscale vor fi inmanate contabilei pentru inregistrare.
User avatar
Geo
Posts: 465
Joined: 21 Oct 2009, 15:28

Re: Actiunea "Cotul Dracului" 23-26 septembrie 2010

Post by Geo »

Dragilor,
Părerea mea este că a fost o ieşire foarte reuşită, de care îmi voi reaminti cu multă plăcere peste ani !!
Iar argumentele, susţinute şi de imaginile (doar o parte din ele...) postate, urmează:

Dacă tot e aproape decontul postat de Duţu, cheltuielile pentru "partea comună" au fost super rezonabile: sub 10 ron/zi/persoană, având în vedere că am fost peste doisprezece participanţi !

Vremea a ţinut cu noi:
- fără ţânţari !!! - poate că vă sună straniu, dar aşa a fost ! Te mai bâzâia câte o musculiţă, dar ţânţari - ioc !!
- soare, cald şi bine ziua şi un pic de răcoare noaptea, dar nu mult - atât cât să meargă bine Bănişorul, berea şi şpriţul.
- plajă cu nisip "ca la Mamaia".
- accesul pe drum uscat, fără noroi sau mocirlă. Au existat ceva gropi pe dig, care au făcut ca drumul să fie cu oarece dificultate, dar nimic de netrecut.
- pădurea şi Dunărea generoase cu vreascuri, pe care le-am putut folosi noaptea la focuri de tabără, care au înfrumuseţat şi mai mult timpul petrecut pe mal de Dunăre. Orăşenii de noi nu prea mai ţinem minte cum arată noaptea, pe mal de apă, cu un foc lângă tine... Am ajuns să le admirăm doar pe la televizor...

Pescuitul - distracţie pentru toată lumea !
Fiecare a prins câte ceva. Unii mai mult, alţii mai puţin. Dar suficient cât să ne asigurăm borşul de peşte şi peştele prăjit, la care ne-a fost lene să mai facem şi sos de saramură... Şi asta fără aportul lui Iancu şi Teo, care le-au mâncat reci, a doua zi...
Ce aş mai remarca aici - toată lumea, fără nici un "ordin de zi", a eliberat din proprie iniţiativă nepunctabilii, ciortănica şi "pix-urile" - chiar dacă erau somotei sau strapi.
Campionii, pe categorii de concurs:
- categoria catch - campion Laloi. Iancu şi Teo, chiar dacă au catch-uit la greu, sunt descalificaţi deoarece au părăsit ... pista de concurs !! :lol: :lol: :lol:
- categoria release - campion Ono, care s-a dovedit cel mai milos, cu toate că are acasă de hrănit trei câini şi trei pisici (deh - casă grea!). De la al 147-lea release ne-am plictisit să mai ţinem numărătoarea...
- capturi - categorie la care Dunărea nu prea ne-a ajutat... Nu am avut capturi deosebite, ci doar un ciortan (Laloi) şi câţiva somotei - toţi în jurul a 1,5 kg bucata. Asta e categorie fără campion de data asta...

Gospodărirea taberei a fost foarte bună. Fiecare a făcut câte ceva, fără să fie nevoie de indicaţii sau trimiteri: adunat lemne, făcut foc, curăţat alimentele pentru gătit (peşte, zarzavaturi), curăţat ceaune, disc şi veselă. Aici aş vrea să îi remarc pe Păpushaci, dar în mod special pe Păpushaca, cea care ne-a ajutat mult la gospodărie, cu toate că îşi asumase şi rolul de fotograf al expediţiei ! Mulţumim !
Şi să nu îl uităm pe Oscar, mascota expediţiei, care numai prin prezenţă şi prestanţă a impus respect străinilor - ne ocoleau ăştia prin pădure când îl vedeau ! E prea fioros, frate !

Mulţumim, Duţu şi Iancu, pentru organizarea fără cusur a acestei expediţii de ţinut minte !
Să ne trăiţi şi să mai faceţi !
Pescuitul = Relaxare în natură
teo
Posts: 4
Joined: 28 Sep 2010, 22:23

Re: Actiunea "Cotul Dracului" 23-26 septembrie 2010

Post by teo »

Buna seara,

Este primul meu post pe acest forum, si in primul rand vreau sa multumesc pentru invitatie si pentru primirea extraordinara de care am avut parte, chiar daca momentan nu fac parte din asociatie.
(astept valul de aderare din primavara)
A fost o iesire demna de avut ca model, dpdv organizare, locatie, vreme, peste si mai ales participanti.

Va multumesc!

Teo

In continuare o sa postez cateva poze si incep sa citesc forumul.
teo
Posts: 4
Joined: 28 Sep 2010, 22:23

Re: Actiunea "Cotul Dracului" 23-26 septembrie 2010

Post by teo »

Image
teo
Posts: 4
Joined: 28 Sep 2010, 22:23

Re: Actiunea "Cotul Dracului" 23-26 septembrie 2010

Post by teo »

ceata pe Dunare
Image
cel mai gustos mic-dejun
Image
Drill pe Alionte
Image
Image
Image
dupa 2 stiuci eliberate...
Image
teo
Posts: 4
Joined: 28 Sep 2010, 22:23

Re: Actiunea "Cotul Dracului" 23-26 septembrie 2010

Post by teo »

insistenta da rezultate, bravo!

Image

Image

Image

Image
romantism pe malul Dunarii
Image
Incepea bataia pe marea captura din ceaun
Image

Image

Image

Image
User avatar
Petru Burian
Posts: 902
Joined: 25 Oct 2009, 09:56

Re: Actiunea "Cotul Dracului" 23-26 septembrie 2010

Post by Petru Burian »

Stimati Colegi
Mi-a placut :D am privit cu atentie la locatie, organizare tabara, decont, „solutii tehnice” si nu in ultima instanta, capturi (vazui un avat, tinut de coada......) => mi-am imbogatit si de asta data cunostintele teoretice si practice, am participat in gand => felicitari si multumiri :!:
Despre organizatori, participanti, alegerea locatiei, atmosfera si impresii, nu mai spun nimic. Se stia dinainte.
Am un singur of :( cine ghiceste :?:
Fire intinse, capturi marete !
„Homo faber cyberneticus va deveni Homo humanis ecologicus”
User avatar
modigliani
Posts: 664
Joined: 20 Jan 2010, 13:47

Re: Actiunea "Cotul Dracului" 23-26 septembrie 2010

Post by modigliani »

Nenicilor , va pupa tata ! Sa va tie Dumnezeu naravu' , ca-i narav de soi !!! ;) ;) ;)

Trece anu' si nu ne-am ,, potrivit " vreodata pe vre-un mal , da' s-o lega pan-la urma .

..............................................................

p.s. Oscar e ..... ,, miezu' " ( in conditiile in care stiti ca am o slabiciune pt boxeri ;) ) . Poate ii aduc si eu p-ai mei , cu toate ca-s cretini si ,, hidrofobi " ( e pe bune , au oroare de apa !!! )
"in livada de ciresi ..... degeaba incerci sa cauti prune . Trebuieste sa cauti in livada de pruni . Unde degeaba vei incerca sa gasesti cirese . Ca atare ..... umbla din livada in livada . Iti vei umple cosul de ..... FRUCTE !"
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Actiunea "Cotul Dracului" 23-26 septembrie 2010

Post by Dumitrescu Iancu »

Petru Burian wrote:Stimati Colegi
Mi-a placut :D am privit cu atentie la locatie, organizare tabara, decont, „solutii tehnice” si nu in ultima instanta, capturi (vazui un avat, tinut de coada......) => mi-am imbogatit si de asta data cunostintele teoretice si practice, am participat in gand => felicitari si multumiri :!:
Despre organizatori, participanti, alegerea locatiei, atmosfera si impresii, nu mai spun nimic. Se stia dinainte.
Am un singur of :( cine ghiceste :?:
Fire intinse, capturi marete !
Poza si ruleta?
Offf!Banerul?
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Actiunea "Cotul Dracului" 23-26 septembrie 2010

Post by Dumitrescu Iancu »

modigliani wrote:Nenicilor , va pupa tata ! Sa va tie Dumnezeu naravu' , ca-i narav de soi !!! ;) ;) ;)

Trece anu' si nu ne-am ,, potrivit " vreodata pe vre-un mal , da' s-o lega pan-la urma .

..............................................................

p.s. Oscar e ..... ,, miezu' " ( in conditiile in care stiti ca am o slabiciune pt boxeri ;) ) . Poate ii aduc si eu p-ai mei , cu toate ca-s cretini si ,, hidrofobi " ( e pe bune , au oroare de apa !!! )
Pictore,Oscar e tocmai opusul alor tai:e greu sa-l scoti din apa,pleaca inot dupa barca lui tac-su! :lol: :lol: :lol:
User avatar
Petru Burian
Posts: 902
Joined: 25 Oct 2009, 09:56

Re: Actiunea "Cotul Dracului" 23-26 septembrie 2010

Post by Petru Burian »

Dumitrescu Iancu wrote:Poza si ruleta?
D-le Dumitrescu ati castigat :!:
Premiu: o iesire la pescuit :lol: :lol: :lol: :lol:
„Homo faber cyberneticus va deveni Homo humanis ecologicus”
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Actiunea "Cotul Dracului" 23-26 septembrie 2010

Post by Dumitrescu Iancu »

Petru Burian wrote:
Dumitrescu Iancu wrote:Poza si ruleta?
D-le Dumitrescu ati castigat :!:
Premiu: o iesire la pescuit :lol: :lol: :lol: :lol:
Premiul mi-l ofer singur,maine dimineata,cand fac jonctiunea cu baietii de la Macin! ;) :lol:
User avatar
CRISTI DINU
Posts: 447
Joined: 12 May 2010, 21:17
Location: Bucuresti

Re: Actiunea "Cotul Dracului" 23-26 septembrie 2010

Post by CRISTI DINU »

am mai vazut pozele, mi-am adus aminte de filmulet ,sper sa fie cu placere. nu am un program de descarcat filmulete.
http://www.youtube.com/watch?v=Ancb59rZf-Q
:D
Adrenalina inpinge pistonul
Pescuitul te intinereste !
Locked

Return to “LOCURI DE PESCUIT SALBATICE”