JALNIC

Moderator: administrator

Locked
User avatar
FAE
Posts: 318
Joined: 28 Oct 2009, 13:37
Location: bucuresti
Contact:

JALNIC

Post by FAE »

...sinte-ti jalnici...semeni ai nostri pling ptr. pierderile suferite din cauza ploilor si voua v-a arde de glume...pur si simplu nu inteleg cum se poate face glume stiind ca uni semeni sufera ...!!!, efectiv aceasta poate fi ce-a mai mare aroganta facuta vre-o data.Nu pot crede ca nimeni nu vrea sa auda de acei"nenorocitii" din zona de N-NE a Romaniei...indiferent cit m-a cert "IO pacili-sa cu anumite persoane acei OAMENI trebuiesc ajutati....cine vrea sa inteleaga ce-am vrut sa spun este bine...cine NU...asta este , nu trebui sa fie nici-o suparare....dar putea-m fi fiecare dintre noi in aceasta situatie...!
SA TRAITI MULT MAI BINE.
Tel: 0722.914.826.
nexu
Posts: 319
Joined: 25 Oct 2009, 18:26

Re: JALNIC

Post by nexu »

FAE wrote:...sinte-ti jalnici...semeni ai nostri pling ptr. pierderile suferite din cauza ploilor si voua v-a arde de glume...pur si simplu nu inteleg cum se poate face glume stiind ca uni semeni sufera ...!!!, efectiv aceasta poate fi ce-a mai mare aroganta facuta vre-o data.Nu pot crede ca nimeni nu vrea sa auda de acei"nenorocitii" din zona de N-NE a Romaniei...indiferent cit m-a cert "IO pacili-sa cu anumite persoane acei OAMENI trebuiesc ajutati....cine vrea sa inteleaga ce-am vrut sa spun este bine...cine NU...asta este , nu trebui sa fie nici-o suparare....dar putea-m fi fiecare dintre noi in aceasta situatie...!
:D salve :D
Bah capitain Planet, de mancat ce`ai baut si mai ales, cat???...
Tu te`asteptai sa dea lumea buzna peste tine???...zici ca sunte-m jalnici, ca n-e arde de glume, in timp ce niste napastuiti sufera...nu e frate totu`, sa t-e afisezi cu ce-ea ce faci, sa t-e ara-ti ca suferi cot la cot cu ei...probabil ca sunt multi ace-ia, care au dat o mana de ajutor sinistratilor, sub o for-ma s-au alta, da` nu s`au afisat in public...a cre-de ca cine-va, are ce-va cu tine, este total deplasat, poate ca pur si simplu, oamenii nu vrea sa s-e "afiseze"... :twisted:
Nu m-ai tragedia frate !!!... ;)
0762 747 895...0732 085 740
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: JALNIC

Post by Dumitrescu Iancu »

FAE wrote:...sinte-ti jalnici...semeni ai nostri pling ptr. pierderile suferite din cauza ploilor si voua v-a arde de glume...pur si simplu nu inteleg cum se poate face glume stiind ca uni semeni sufera ...!!!, efectiv aceasta poate fi ce-a mai mare aroganta facuta vre-o data.Nu pot crede ca nimeni nu vrea sa auda de acei"nenorocitii" din zona de N-NE a Romaniei...indiferent cit m-a cert "IO pacili-sa cu anumite persoane acei OAMENI trebuiesc ajutati....cine vrea sa inteleaga ce-am vrut sa spun este bine...cine NU...asta este , nu trebui sa fie nici-o suparare....dar putea-m fi fiecare dintre noi in aceasta situatie...!
Fae,mai domol,baiete,ca nu oi fi tu buricul pamantului sa ne invartim toti in jurul ideii tale!Exista o multime de posibilitati de a ajuta si fara a iesi in fata pe un forum,ba,mai mult,unii dintre noi au rude sau cunoscuti in zonele calamitate si ajuta fiecare punctual,fara sa-ti dea tie raportul!Apreciez initiativa ta,dar te-as ruga sa nu-ti bati singur joc de ea cazand in extreme!
In alta ordine de idei,astept un telefon ca sa-ti predau comisionul!!
User avatar
FAE
Posts: 318
Joined: 28 Oct 2009, 13:37
Location: bucuresti
Contact:

Re: JALNIC

Post by FAE »

:D SALVE :D
....Costica...ROMANIA CEA DE TOATE ZILELE...asa gindesc cei care nici-o data nu au avut vre-o problema...nu vreau sa par "BUNUL SAMARITEAN" dar "IO am invatat o zicala de la "ala batrinu"....este usor sa faci un rau...este mai greu sa faci un bine...nici-o data nu am incercat sa m-a laud cu ajutorul oferit unuia sau altuia...!
;) SA TRAITI BINE ;)
SA TRAITI MULT MAI BINE.
Tel: 0722.914.826.
User avatar
CRISTI DINU
Posts: 447
Joined: 12 May 2010, 21:17
Location: Bucuresti

Re: JALNIC

Post by CRISTI DINU »

FAE wrote:...sinte-ti jalnici...semeni ai nostri pling ptr. pierderile suferite din cauza ploilor si voua v-a arde de glume...pur si simplu nu inteleg cum se poate face glume stiind ca uni semeni sufera ...!!!, efectiv aceasta poate fi ce-a mai mare aroganta facuta vre-o data.Nu pot crede ca nimeni nu vrea sa auda de acei"nenorocitii" din zona de N-NE a Romaniei...indiferent cit m-a cert "IO pacili-sa cu anumite persoane acei OAMENI trebuiesc ajutati....cine vrea sa inteleaga ce-am vrut sa spun este bine...cine NU...asta este , nu trebui sa fie nici-o suparare....dar putea-m fi fiecare dintre noi in aceasta situatie...!
mda, afirmatia nu ai facut-o direct la persoana,poate ca momentul cand ai scris nu a fost unul bun,eu unu am ales campania,,Ajutor de la Bucuresteni,,majoritatea au frati si surori in acele zone,nimeni n-a ales sa fia asa,da, este adevarat te simti mai bine cand ajuti ,mai ales in aceste vremuri,nu trbuie sa purtam pica celor care n-o fac,au motivele lor.Sanatate.
Last edited by CRISTI DINU on 08 Jul 2010, 10:19, edited 1 time in total.
Adrenalina inpinge pistonul
Pescuitul te intinereste !
User avatar
gabibrb
Posts: 174
Joined: 06 Jan 2010, 12:40
Location: Constanta

Re: JALNIC

Post by gabibrb »

FAE wrote:...sinte-ti jalnici...semeni ai nostri pling ptr. pierderile suferite din cauza ploilor si voua v-a arde de glume...pur si simplu nu inteleg cum se poate face glume stiind ca uni semeni sufera ...!!!, efectiv aceasta poate fi ce-a mai mare aroganta facuta vre-o data.Nu pot crede ca nimeni nu vrea sa auda de acei"nenorocitii" din zona de N-NE a Romaniei...indiferent cit m-a cert "IO pacili-sa cu anumite persoane acei OAMENI trebuiesc ajutati....cine vrea sa inteleaga ce-am vrut sa spun este bine...cine NU...asta este , nu trebui sa fie nici-o suparare....dar putea-m fi fiecare dintre noi in aceasta situatie...!
Mesaj de FAE » 05 Iul 2010, 21:24
:D SALVE :D
....Costica...ROMANIA CEA DE TOATE ZILELE...asa gindesc cei care nici-o data nu au avut vre-o problema...nu vreau sa par "BUNUL SAMARITEAN" dar "IO am invatat o zicala de la "ala batrinu"....este usor sa faci un rau...este mai greu sa faci un bine...nici-o data nu am incercat sa m-a laud cu ajutorul oferit unuia sau altuia...!
;) SA TRAITI BINE ;)

Dle Fae nu vreau sa intram in polemici dar... ma simt obligat si ofensat si va raspund iar. Am mai postat eu cateva randuri la adresa unui comentariu de-al dumneavoastra la care nu am primit raspuns. Referitor la problemele prin care trec unii si la cum "sarim" sa ii ajutam, eu nu vorbesc mult. Chiar daca nu sunt ardelean, eu am ajutat cat am putut. Din postura de lider de sindicat am strans si am donat o anumita suma de bani, va spun asta ca sa vedeti ca exista si bugetari care, chiar daca au 25% mai putin, tot au inima. Nu as fi postat aici "faptele mele de vitejie" dar vad ca va considerati un "guru" si aruncati cu nori in altii. Pacat ca aici, pe acest forum ar trebuii sa fie pescari, discutii despre pescuit, nu certuri si alte nimicuri.
Marian BARUTZ
Posts: 113
Joined: 04 Feb 2010, 13:30

Re: JALNIC

Post by Marian BARUTZ »

"Omul Fae" ia cauta-ne putin p-afara si nu-ti mai deborda prostia si aroganta pe forum, "bunule samaritean"!
Esti JALNIC mai "Omule Fae", jalnic si intrigant cu astfel de comentarii :twisted:
Valentin Petrovici

Re: JALNIC

Post by Valentin Petrovici »

FAE wrote:...sinte-ti jalnici...semeni ai nostri pling ptr. pierderile suferite din cauza ploilor si voua v-a arde de glume...pur si simplu nu inteleg cum se poate face glume stiind ca uni semeni sufera ...!!!, efectiv aceasta poate fi ce-a mai mare aroganta facuta vre-o data.Nu pot crede ca nimeni nu vrea sa auda de acei"nenorocitii" din zona de N-NE a Romaniei...indiferent cit m-a cert "IO pacili-sa cu anumite persoane acei OAMENI trebuiesc ajutati....cine vrea sa inteleaga ce-am vrut sa spun este bine...cine NU...asta este , nu trebui sa fie nici-o suparare....dar putea-m fi fiecare dintre noi in aceasta situatie...!

Măi omule înţelege şi tu că este mai bine să stai în banca ta. Te faci de rîîîîss băăăă. Pune şi tu fata ta să citească ce scrii şi mai ales cum scrii şi vezi ce spune.
De ce dracu deschiseşi tu alt topic nu ştiu cînd mai ai o grămadă şi toate la fel ? Şi ce denumire îi dăduşi. Jalnic. De fapt cum e turcu şi pistolul. Adică pe talia şi măsura ta. Ce OZN - ule ai nevoie de bani şi de îmbrăcăminte de te zbîrlişi aşa la noi? Ai intrat şi tu în criză ? Sau în vrie ? Tu nu ştii că noi bugetarii suntem săraci şi nevoiaşi ? Şi disponibilizaţi. Nu tu ai cerut lucru acesta? Nu tu răcneai din adîncul plămînilor afară bugetarii? Acum cum dracu să percutăm la comanda domniei tale? Măi ce suflet mare ai tu ! Fii tu siguri că cei ce au posibilităţi nu au aşteptat semnalul tău. Aşa că stai tu cuminte şi poate mai pui mîna pe vro carte. Eventual un abecedar. Te fapt NEXU are dreptate cînd întreabă: de mancat ce`ai baut si mai ales, cat???... Miroşi a rachiu de drojdie.
User avatar
PETREMAN
Moderator
Posts: 892
Joined: 23 Mar 2010, 10:08
Location: BUCURESTI
Contact:

Re: JALNIC

Post by PETREMAN »

[quote][/quote]FAE scrie:
...sinte-ti jalnici...semeni ai nostri pling ptr. pierderile suferite din cauza ploilor si voua v-a arde de glume...pur si simplu nu inteleg cum se poate face glume stiind ca uni semeni sufera ...!!!, efectiv aceasta poate fi ce-a mai mare aroganta facuta vre-o data.Nu pot crede ca nimeni nu vrea sa auda de acei"nenorocitii" din zona de N-NE a Romaniei...indiferent cit m-a cert "IO pacili-sa cu anumite persoane acei OAMENI trebuiesc ajutati....cine vrea sa inteleaga ce-am vrut sa spun este bine...cine NU...asta este , nu trebui sa fie nici-o suparare....dar putea-m fi fiecare dintre noi in aceasta situatie...!

Mare e gradina ta Doamne....ce zici dumneata ca noi nu ajutam cu nimic ,de unde stii dumneata fenomenule FAE?Pai trebuie sa vin la usa la Dl FAE sa i arat contributia mea la ajutorarea sinistratilor si iti mai spun ceva crezi ca sinistratii aia au nevoie de firele dumitale?? Eu zic ca au nevoie de alimente ,apa,haine iar noi sau majoritatea dintre noi am dus deja sau o sa duca cate ceva din toate astea si mai important sunt banii care poti sa donezi. Asta e daca lucrez la patron si nu am timp liber ajut cum pot iar daca dumneata ai acest timp liber mergi in zonele calamitate si ajuta dar fara tamtam.Asa ca mai usor cu lichidele ca poti sa le versi pe tastatura spun asta pt ca numai asa se explica plimbarea in balon care ne ai facut o. SALVE
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: JALNIC

Post by cezar »

Si uite asa se alege praful de o idee, in esenta, generoasa!

Greseala ii apartine integral lui FAE, care ar trebui sa inteleaga ca este nevoie de minte si spirit organizatoric pentru asa ceva, dar mai ales de intelegerea situatiei generale si a starii de spirit a persoanelor carora te adresezi.

1. Situatia generala : fiind vorba despre un forum de pescari la Dunare si in Delta, este mai mult decat evident ca oamenii de pe aici au mai multe legaturi cu persoanele din zona respectiva, au gazde, prieteni, cunostinte de tot felul si in consecinta mai multe posibilitati de a ajuta pe cei loviti de napasta inundatiilor din zona.
Iar formula propusa, mai ales partea cu refacerea instalatiilor electrice din casele unor sinistrati mie mi se pare riscanta, avand in vedere riscurile de incendiu si electrocutare la care s-ar supune beneficiarii lucrarilor lui FAE. Eu, unul, nu as avea incredere sa-l las sa-mi schimbe macar becul la lanterna !

2. Stare de spirit : dupa ce i-ai insultat si batjocorit in modul cel mai primitiv pe cei de aici, cu cele mai ghiolbanesti apelative, nu poti acum sa le ceri acelorasi oameni sa te sustina intr-o astfel de initiativa. Mai ales ca oamenii de aici au decenta sa-si dirijeze gesturile caritabile fara prea mult tam-tam, cu decenta si modestie. Gesturile frumoase se fac de catre oameni adevarati, in mod inteligent si eficient.

Sustinem gesturile generoase ale oamenilor capabili sa faca astfel de gesturi, nu gesturile cabotine ale unor "filantropi de ocazie".
laloi
Posts: 765
Joined: 26 Oct 2009, 11:52
Location: Bucuresti

Re: JALNIC

Post by laloi »

Am stat si am cautat acele glume si arogante la care faci referire Fae in primul mesaj, si sincer nu am gasit nimica de genul asta... deci jignesti aiurea si fara rost... si chiar vroiam sa scriu pe topicul de la donatii sa treci sa iei niste saci cu haine pt toate varstele (nu noi, dar curate si fara rupturi), dar cand ti-am vazut citatul din Basescu pe topicul respectiv am preferat sa fac eu 2 drumuri pana la Academia Militara si sa le las acolo, asta dupa ce am burdusit si masina lui socru-miu care a fost in vizita in wk si le-a dus direct in zona (Suraia, pe langa Siret). In rest, spor la treaba, la cat mai multe ajutoare, dar nu mai pierde timpul cu urmarirea altora, e Unul sus acolo care le vede pe toate si o sa le judece El... (si vezi ca nu la Basescu fac referire...)
Marian BARUTZ
Posts: 113
Joined: 04 Feb 2010, 13:30

Re: JALNIC

Post by Marian BARUTZ »

Am o mare,da` mare trilema chiar daca aparent, da` numai aparent s-ar putea zice ca n-are legatura cu topicul!
Am citit aiurea, pe acest forum, ca "Omul fae" ar fi tehnician si inca unul dintr-o specialitate foarte pretentioasa: automatizari! Asta ar fi prima LEMA
Acum cuget si eu, ba nene ca sa fi tehnician e musai sa ai bacalaureatul (eu asa stiam) adica se presupune ca vreo 12-13 ani tot ti-ai tocit coatele pe bancile scolii medii. cum era numit liceul pana prin '65 si cumulat, in cei 12-13 ani, ai scris si tu,de mana, barem un caiet de dictando. Altfel spus nu puteai sa te inscri la o scoala tehnica daca nu erai absolvent de liceu, cu opt clase obligatorii avand doar perspectiva unei scoli profesionale,foarte respectabila de altfel dar erai muncitor calificat si nu TEHNICIAN. Asta ar fi a doua LEMA
Dar chestia care ma baga in a treia LEMA , inchizand nesuferita asta de TRILEMA, este urmatoarea: cum poate ba frate, un analfabet JALNIC ( si aici este legatura cu topicul, cu titlul lui, deci sunt on,amministratore) ca "Omul fae" sa promoveze probele SCRISE la examenul de bacalaureat sau la cel de la terminarea scolii tehnice? :o
Sincer nu faceam acest comentariu daca nu citeam ca rezultatele de la examenul de bacalureat de anul acesta au fost execrabile, gandindu-ma cam cati "oameni fae" noi au aparut pe "piata". Dar chestia care mi-a pus cap, enervandu-ma la culme, a fost continutul postului de inceput al autorului acestui topic, redau aroganta din putul gandirii faeniene "cine vrea sa inteleaga ce-am vrut sa spun este bine...cine NU...asta este , nu trebui sa fie nici-o suparare." Zau ma bula, ce vorbesti :evil:
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: JALNIC

Post by cezar »

N-auzisi, bre, nea Mariane, ca omul da spaga (atunci cand are cui)? Nu face la fel si cu comenzile pe care le primeste de la stat ? A scris el cu manusita lui!
Sau poate matura prin cancelarie, a gasit lista cu absolventii la bac, s-a trecut acolo si...gata.
S-au poate la el in sat se considera bacalaureatul depasirea primele trei pagini de abecedar. Alea cu o-i, oi, b-o-i, boi (de fapt, la el se scrie boi si se citeste bou).
User avatar
Adar Marian
Posts: 561
Joined: 23 Oct 2009, 07:44
Contact:

Re: JALNIC

Post by Adar Marian »

depasirea primele trei pagini de abecedar
Pai daca facem din cratima criteriu de evaluare al calitatii umane, acordul cui il lasam?... :D
Enfin, stau si ma-ntreb: ce-ar fi prezentul forum in lipsa lui Fae? Cu ce s-ar umple paginile?
Rugati-va, dom'le, pentru sanatatea lui, ca al'minteri raman postarile fara continut!... :D
User avatar
Miyagi
Posts: 1408
Joined: 05 Feb 2010, 16:45
Contact:

Re: JALNIC

Post by Miyagi »

Adar Marian wrote:
depasirea primele trei pagini de abecedar
Pai daca facem din cratima criteriu de evaluare al calitatii umane, acordul cui il lasam?... :D
Enfin, stau si ma-ntreb: ce-ar fi prezentul forum in lipsa lui Fae? Cu ce s-ar umple paginile?
Rugati-va, dom'le, pentru sanatatea lui, ca al'minteri raman postarile fara continut!... :D
Las` Enfin Marine ca nici cu tine nu mie rusine. Le are si Fae pe-ale lui, ca noi toti de altfel si de-asta nu cred ca trebuie cand sa-l ridici in slavi,sa-i scoti in evidenta latura umana, cand sa faci bashcalie pe seama lui. Mai bine ti-ai lasa frau liber spiritului de filantrop din tine pe care ni l-ai aratat, ca de combatut am vazut ca sti sa combati si l-ai ajuta sa dezvolte ce si-a propus.
Marian BARUTZ
Posts: 113
Joined: 04 Feb 2010, 13:30

Re: JALNIC

Post by Marian BARUTZ »

Adar Marian wrote: Enfin, stau si ma-ntreb: ce-ar fi prezentul forum in lipsa lui Fae? Cu ce s-ar umple paginile?
Rugati-va, dom'le, pentru sanatatea lui, ca al'minteri raman postarile fara continut!... :D

Enfin,neEnfin Mariane, problema-i ca atata timp cat comentariile lu` "Omul fae" vizau subiecte banale, generale sau chiar specifice hobbyului care ne uneste pe toti, ele puteau fi usor incadrate la categoria "Fae, comic vestit al forumului", facandu-ma de multe ori, prin umorul (din prostie) dejat de comentariile analfabete ale "Omului fae", sa zambesc! De altfel, intr-o postare la multele si cretinoidele topicuri dezvoltate de "Omul fae", imi exprimam acest pdv, suspectandu-l c-o face chiar intentionat, in abscons facandu-i chiar placere :mrgreen: Dar in momentul in care un subprodus `telectual ca el se urca pe propria-i prostie si face pe lupul moralist, "biciuindu-ne" si suspectandu-ne de comportament JALNIC vis-a-vis de initiativa lui (foarte onorabila, de altfel) iti vine,vorba aia,a fute! Acum de pe soclul marelui "patriarh" al actiunilor caritabile isi cearta supusii ca, nesimtitii, nu participa la actiunile lui chiar daca acesti "supusi" si-au aratat in multe situatii, disponibilitatea sufleteasca pentru ajutorarea celor aflati in situatii dificile.
Miyagi wrote: Le are si Fae pe-ale lui, ca noi toti de altfel si de-asta nu cred ca trebuie cand sa-l ridici in slavi,sa-i scoti in evidenta latura umana, cand sa faci bashcalie pe seama lui. Mai bine ti-ai lasa frau liber spiritului de filantrop din tine pe care ni l-ai aratat, ca de combatut am vazut ca sti sa combati si l-ai ajuta sa dezvolte ce si-a propus.
Draga Adar, nu pot fi decat de acord cu remarca lu` Miyagi si chiar tusez spunandu-ti ca, de fapt, eu presupun ca parerea ta despre "Omul fae" este identica sau p-aproape cu ce credem noi, mai toti, despre el dar din pozitia ta de "gica contrata", vrei sa ne faci sa ne inchipuim ca tu il ai,deja, pe fae p-un soclu de moralitate. De altfel sintagma "Omul fae" iti aprtine chiar daca e scrisa de mine cu ghilimelele de rigoare si zau, le-am folosit nu doar pentru a te cita.

Enfine, cred ca l-am bagat prea mult in seama :mrgreen:
Last edited by Marian BARUTZ on 08 Jul 2010, 12:41, edited 1 time in total.
User avatar
CRISTI DINU
Posts: 447
Joined: 12 May 2010, 21:17
Location: Bucuresti

Re: JALNIC

Post by CRISTI DINU »

Mai traiti domnule Fae ? la cat sunteti de incriminat puteati sa apelati la aparare ,nu mai aveti nimic de zis ? eu unu ,nu ma simt ,,jalnic,,! Este adevarat ,s-au facut multe atacuri,afirmatii la persoana FAE,altfel sta problema,apreciez ingrijorarea pe care o aratati fata de semenii nostri si mai ales initiativa dovedita ,nu stiu daca o puteti duce la bun sfarsit, dupa cum s-au dus si altele,vis a vis de organizatorii bene voli, ei sunt cei care i-au bobarnacele, asta intr-o alta ordine de idei,cred ca ,,jalnici,, i-ai definit pe cei de la putere, cei care ne conduc,nu..?
Adrenalina inpinge pistonul
Pescuitul te intinereste !
Valentin Petrovici

Re: JALNIC

Post by Valentin Petrovici »

Adar Marian wrote:
depasirea primele trei pagini de abecedar
Pai daca facem din cratima criteriu de evaluare al calitatii umane, acordul cui il lasam?... :D
Enfin, stau si ma-ntreb: ce-ar fi prezentul forum in lipsa lui Fae? Cu ce s-ar umple paginile?
Rugati-va, dom'le, pentru sanatatea lui, ca al'minteri raman postarile fara continut!... :D


Mariane, la valoarea ta mă cam îndoiesc că nu îţi poţi imagina ce ar fi prezentul forum în lipsa O.Z.N.- ului.
Păcat. Întrebarea ta , dar mai ales concluzia din finalul postării îmi întăreşte convingerea că ai început să confunzi forumul cu wc- ul public.
Cît despre sănătatea lui, să-i dea Dumnezeu atît lui cît şi celor dragi tot ce este mai bun pe lumea asta şi tot ce-şi doreşte. Mai puţin treaba cu bugetarii. Şi ţie la fel Mariane.
Locked

Return to “CAFENEA”