Crişan 24-27 iunie, a doua ieşire în Deltă!!!!

Moderator: administrator

Puffyk
Posts: 27
Joined: 30 Oct 2009, 12:49

Re: Crişan 24-27 iunie, a doua ieşire în Deltă!!!!

Post by Puffyk »

Albatrin wrote:
Puffyk wrote:Si ce legatura are cu Sulina?
Mihai,
cei de la Crişan mai au puţin şi-şi leagă barcile de garduri, nu se prinde nimic. Am un prieten, bun cunoscător al zonei, care este cazat chiar la pensiunea Nufărul şi cu care vorbesc zilnic, nimic!!!
P.S. Teo Buliga nu mai are nevoie de permis???
Buliga are o problema de viata si de moarte. Nu exista cuvinte pentru a descrie prin ce trece, din pacate numai D-zeu il poate ajuta.....Cum se intoarce, ii zic sa te sune!
Referitor la ape...se prinde si pe apele astea....pacat ca se amana! Un prieten a prins ieri foarte bine pe Dunarea Veche!
User avatar
Albatrin
Posts: 989
Joined: 21 Oct 2009, 17:32

Re: Crişan 24-27 iunie, a doua ieşire în Deltă!!!!

Post by Albatrin »

Puffyk wrote:
Albatrin wrote:
Puffyk wrote:Si ce legatura are cu Sulina?
Mihai,
cei de la Crişan mai au puţin şi-şi leagă barcile de garduri, nu se prinde nimic. Am un prieten, bun cunoscător al zonei, care este cazat chiar la pensiunea Nufărul şi cu care vorbesc zilnic, nimic!!!
P.S. Teo Buliga nu mai are nevoie de permis???
Buliga are o problema de viata si de moarte. Nu exista cuvinte pentru a descrie prin ce trece, din pacate numai D-zeu il poate ajuta.....Cum se intoarce, ii zic sa te sune!
Referitor la ape...se prinde si pe apele astea....pacat ca se amana! Un prieten a prins ieri foarte bine pe Dunarea Veche!
Doamne ajută-l! Sper să fie bine.
Toată ieşirea era era bazată pe transferul cu vaporaşul de la Murighiol la Crişan, prin care câstigam o zi şi jumătate, aşa doar pentru vineri şi sâmbătă, cheltuiala de timp şi bani ar fi prea mare. :(
Cristi Nedelcu
0722.880.939
Vrei să fii fericit o zi, îmbată-te; un an, însoară-te; o viaţă, apucă-te de pescuit !!!
User avatar
Albatrin
Posts: 989
Joined: 21 Oct 2009, 17:32

Re: Crişan 24-27 iunie, a doua ieşire în Deltă!!!!

Post by Albatrin »

...........................
Cristi Nedelcu
0722.880.939
Vrei să fii fericit o zi, îmbată-te; un an, însoară-te; o viaţă, apucă-te de pescuit !!!
User avatar
CRISTI DINU
Posts: 447
Joined: 12 May 2010, 21:17
Location: Bucuresti

Re: Crişan 24-27 iunie, a doua ieşire în Deltă!!!!

Post by CRISTI DINU »

valic wrote:In august avem:
-"Combinata Delta - Marea Neagra" ce se va tine la Gura Portitei, cel mai probabil 25-28;
si
-Zona Nufarul, ramane de stabilit data;
luni am sosit din aceste zone,am mers prin grindul lupilor pana la canalul 5 care era destul de urat, mare si negru, unde se poate inainta spre gura portitei doar cu barca, am plecat si am urcat la nufarul, am ramas pe litcov unde nu s-a prins peste ,am plecat la vulturul, pe dunare nu sa prins decat moace la kil,pe canalele de la partizani numai platica mica,la sonar pe dunare nu arata prea bine, peste lipsa.
am intrat la stiuca prin inundatii inpadurite dar la prima miscare te sesizeaza tantarii si nu sti cum sa iesi mai repede,o saptamana de plimbari si peisaje, totusi tuciu fierbe si in aceste conditii si poate si de prajeala, este posibil,la partizani casele aveau barcile la fereastra asta pe malul de vis a vis.Daca se poate amana ieseala ,este ok.
Asta s-a intamplat, mie !
Adrenalina inpinge pistonul
Pescuitul te intinereste !
User avatar
CRISTI DINU
Posts: 447
Joined: 12 May 2010, 21:17
Location: Bucuresti

Re: Crişan 24-27 iunie, a doua ieşire în Deltă!!!!

Post by CRISTI DINU »

complxul razem-sinoe si lacurile de litoral vezi ordinul de prohibitie,sunt cei de la minister care comfisca chiar si barcile,in rest zona este de vise.
Adrenalina inpinge pistonul
Pescuitul te intinereste !
User avatar
valic
Posts: 1734
Joined: 25 Oct 2009, 12:24
Location: Bucuresti

Re: Crişan 24-27 iunie, a doua ieşire în Deltă!!!!

Post by valic »

in complexul lagunar Razelm - Sinoe pescuitul este interzis 90 zile , intre 01 aprilie si 1 iulie, in fiecare an ............
Valic
0744 644 368
savu alexandru
Posts: 132
Joined: 04 Nov 2009, 13:15

Re: Crişan 24-27 iunie, a doua ieşire în Deltă!!!!

Post by savu alexandru »

Domnilor, eu nu as renunta la propunerea privind CRISAN! Sunt amator sa particip dar prin septembrie!
Sper sa fie mai multe "echipaje" care sa isi manifeste adeziunea(la pescuit nu la partide!)
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Crişan 24-27 iunie, a doua ieşire în Deltă!!!!

Post by Dumitrescu Iancu »

Foarte bine,Sandule!Dar cum,dupa spusele tale,ai o experienta mult mai mare decat noi in organizarea unor astfel de actiuni,te rog sa te ocupi tu de aceasta iesire!Anunta data,traseu,transport,cazare,masa si tot ce mai trebuie,iar eu ma angajez sa convig conducerea APC21 sa-ti acorde sprijinul(bineinteles in conditii asemanatoare cu actiunile realizate pana acum) necesar!Succes!
User avatar
valic
Posts: 1734
Joined: 25 Oct 2009, 12:24
Location: Bucuresti

Re: Crişan 24-27 iunie, a doua ieşire în Deltă!!!!

Post by valic »

savu alexandru wrote:Domnilor, eu nu as renunta la propunerea privind CRISAN! Sunt amator sa particip dar prin septembrie!
Sper sa fie mai multe "echipaje" care sa isi manifeste adeziunea(la pescuit nu la partide!)
Drum buna si cale batuta Savule, si urarea lui Ghinozo sa te calauzeasca ..................... ;)
Valic
0744 644 368
Locked

Return to “ANUNTURI PESCAR CLUB 21”