Delta

Pescuit fără taxe, doar cu permisul de pescuit

Moderators: PETREMAN, costin stefanescu

cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Delta

Post by cezar »

& danutz

Se pare ca dra Elena trage la rama lunga si groasa (nu conteaza culoarea!); totul este sa fie cat mai vie ! ;)
mdd69ro
Posts: 148
Joined: 31 Jan 2010, 19:48
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Delta

Post by mdd69ro »

Domnilor,
Inca nu am ajuns la sediul Asociatiei sa-mi ridic PG-ul de Tulcea, dar o sa o fac in curand pentru ca as vrea sa dau o fuga inspre Delta. Deci, as aprecia daca cineva mi-ar recomanda o cazare de 3-4 nopti pentru mine, sotie si pusti, care sa indeplineasca simultan urmatoarele conditii:
-sa pot ajunge relativ usor cu auto propriu, care nu e 4x4, si sa-l pot parca la locatia respectiva, deci ceva gen Mahmudia, Murighiol, etc;
-camera sa aiba grup sanitar propriu si pensiunea ceva loc cu iarba sa aiba pustiul unde alerga;
-locuri de pescuit la care sa pot ajunge relativ usor si unde sa pot prinde si ceva crapcean sau somotei, nu doar carasel sau bibanus;
-sa nu ma spolieze de bani, pentru ca de cand cu -25%, nu vreau sa mai aud de sex, ma f..te guvernul in fiecare zi destul....
Cu multumiri anticipate tuturor, raman dator cu o bere fara alcool ;)

PS Adineauri am tras cu ochiul la delta-paradis, dar nu pot "duce" atat, deci as vrea ceva mai "subtire", chiar daca Elena trage la "groasa" :D
Sanatate maxima!
Daniel
0723.524.522
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Delta

Post by Dumitrescu Iancu »

mdd69ro wrote:Domnilor,
Inca nu am ajuns la sediul Asociatiei sa-mi ridic PG-ul de Tulcea, dar o sa o fac in curand pentru ca as vrea sa dau o fuga inspre Delta. Deci, as aprecia daca cineva mi-ar recomanda o cazare de 3-4 nopti pentru mine, sotie si pusti, care sa indeplineasca simultan urmatoarele conditii:
-sa pot ajunge relativ usor cu auto propriu, care nu e 4x4, si sa-l pot parca la locatia respectiva, deci ceva gen Mahmudia, Murighiol, etc;
-camera sa aiba grup sanitar propriu si pensiunea ceva loc cu iarba sa aiba pustiul unde alerga;
-locuri de pescuit la care sa pot ajunge relativ usor si unde sa pot prinde si ceva crapcean sau somotei, nu doar carasel sau bibanus;
-sa nu ma spolieze de bani, pentru ca de cand cu -25%, nu vreau sa mai aud de sex, ma f..te guvernul in fiecare zi destul....
Cu multumiri anticipate tuturor, raman dator cu o bere fara alcool ;)

PS Adineauri am tras cu ochiul la delta-paradis, dar nu pot "duce" atat, deci as vrea ceva mai "subtire", chiar daca Elena trage la "groasa" :D
Daca vrei indeplinite conditiile de mai sus,eu te sfatuiesc sa ramai in Bucuresti...Lacul IOR cred ca ar fi perfect pentru ce-ti doresti:parcare in imediata apropiere,poti dormi acasa,deci ai toate conditillle,este iarba sa alerge pustiul cat vrea,crapcean-nu stiu,dar e plin de somn d-ala pitic,asa ca sigur vei prinde,iar in plus,scapi si usor cu banii...A,si inca ceva-scapi si de dat berea,ca eu nu prea beau d-astea fara alcool!
User avatar
mikcutu
Posts: 751
Joined: 26 Oct 2009, 09:53

Re: Delta

Post by mikcutu »

Cormoranul, Hoblina
Za dacs cam from za tracs!
User avatar
valic
Posts: 1734
Joined: 25 Oct 2009, 12:24
Location: Bucuresti

Re: Delta

Post by valic »

mikcutu wrote:Cormoranul, Hoblina
Da Mikcutule, da si preturile sunt pe masura .............
Asa se poate si la Gura Portita ........
Valic
0744 644 368
dragos_iordache
Posts: 5
Joined: 13 Apr 2010, 12:18

Re: Delta

Post by dragos_iordache »

Apropo de IOR, ieri am vorbit cu un paznic BGS si se pare ca si anul asta o sa ramana inchis pescuitului.
mdd69ro
Posts: 148
Joined: 31 Jan 2010, 19:48
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Delta

Post by mdd69ro »

Dumitrescu Iancu wrote:
PS Adineauri am tras cu ochiul la delta-paradis, dar nu pot "duce" atat, deci as vrea ceva mai "subtire", chiar daca Elena trage la "groasa" :D
Daca vrei indeplinite conditiile de mai sus,eu te sfatuiesc sa ramai in Bucuresti...Lacul IOR cred ca ar fi perfect pentru ce-ti doresti:parcare in imediata apropiere,poti dormi acasa,deci ai toate conditillle,este iarba sa alerge pustiul cat vrea,crapcean-nu stiu,dar e plin de somn d-ala pitic,asa ca sigur vei prinde,iar in plus,scapi si usor cu banii...A,si inca ceva-scapi si de dat berea,ca eu nu prea beau d-astea fara alcool![/quote]


Habar n-aveam ca s-a dat drumul la IOR. O sa incerc acolo. Multam de sfat!


Pfffffffffffff, am vazut ce a scris Dragos mai sus, deci nu se poate pe IOR. Si ce pacat, eram destul de aproape de locatie.....
Sanatate maxima!
Daniel
0723.524.522
User avatar
arlan
Posts: 462
Joined: 23 Apr 2010, 11:00
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Delta

Post by arlan »

aoliuuuu, cata rautate pe voi fratzilor !!!!!!!!!!!!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
...daca pomenea de wisky sau tamaioasa, precis avea de cetit la sfaturi si trimiteri de adrese ....de le termena de citit cand venea acasa din Delta, dar asa, numa la d'astea de 4**** trimitetzi omu', sa ajunga si cu Ferrari si'n papuci .....
Daniele, tata de familie ce esti, incearca aici si esti multzumit : www.deltaresort.com , parcare auto 100 buc, vile 30 buc, barci 50 buc, piscine 6 buc, asfalt pana in usa vilei, trai taticu, dar tre sa te grabesti pana nu iei lichidarea cu -25%
"Teorie este atunci cand stii totul dar nu merge nimic.
Practica este atunci cand merge totul dar nu stii de ce.
Eu imbin teoria cu practica Nu merge nimic si nu stiu de ce"

Sorin Varlan
0724.211.286 orange/ 0766517110 cosmote/ 0770202976 digi
User avatar
mikcutu
Posts: 751
Joined: 26 Oct 2009, 09:53

Re: Delta

Post by mikcutu »

valic wrote:
mikcutu wrote:Cormoranul, Hoblina
Da Mikcutule, da si preturile sunt pe masura .............
Asa se poate si la Gura Portita ........
Altfel nu ai cum sa ai conditi in salbaticie...
Za dacs cam from za tracs!
mdd69ro
Posts: 148
Joined: 31 Jan 2010, 19:48
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Delta

Post by mdd69ro »

mda...marfa de colegialitate...mai multe nu comentez, dar daca va fi cazul, voi raspunde cu aceeasi moneda...
sa aveti de toate
Sanatate maxima!
Daniel
0723.524.522
User avatar
valic
Posts: 1734
Joined: 25 Oct 2009, 12:24
Location: Bucuresti

Re: Delta

Post by valic »

mdd69ro wrote:mda...marfa de colegialitate...mai multe nu comentez, dar daca va fi cazul, voi raspunde cu aceeasi moneda...
sa aveti de toate
Daniele,

Iancu a spus-o in spirit de gluma, ce doresti tu e cam greu de gasit ..........as zice eu imposibil ............ si fara gluma ..................
Valic
0744 644 368
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Delta

Post by Dumitrescu Iancu »

Daniele,inainte de a te supara,te rog sa mai citesti odata propria-ti postare!Un loc care sa indeplineasca concomitent toate conditiile impuse de tine nu gasesti nici pe baltile ultra-amenajate si ultra-scumpe,cu atat mai putin in salbaticia din Delta(din ADEVARATA Delta)!Eu am considerat postarea o gluma si am raspuns cu o gluma!Asta-i tot!
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Delta

Post by Dumitrescu Iancu »

Poftim,am raspuns in acelasi timp cu Valic,numa` ca el ma cunoaste mai bine...
User avatar
valic
Posts: 1734
Joined: 25 Oct 2009, 12:24
Location: Bucuresti

Re: Delta

Post by valic »

valic wrote:
mikcutu wrote:Cormoranul, Hoblina
Da Mikcutule, da si preturile sunt pe masura .............
Asa se poate si la Gura Portita ........
Completez: Uzlina .............. au si toate tipurile de barci la inchiriat ...........
Valic
0744 644 368
Valentin Petrovici

Re: Delta

Post by Valentin Petrovici »

Daniele scuze dar nu ai motiv de supărare. Condiţiile simultane enumerate de tine nu pot fi îndeplinite toate. Sau dacă sunt îndeplinite majoritatea te cam face la buzunar. Dacă este prima dată cînd mergi în deltă încearcă şi mergi singur să cunoşti condiţiile întîi şi apoi cu familia.
Iancule la Uzlina rămîne maşina pe mal şi este şi super piperat.
Last edited by Valentin Petrovici on 22 Jun 2010, 14:42, edited 1 time in total.
User avatar
valic
Posts: 1734
Joined: 25 Oct 2009, 12:24
Location: Bucuresti

Re: Delta

Post by valic »

Dumitrescu Iancu wrote:Poftim,am raspuns in acelasi timp cu Valic,numa` ca el ma cunoaste mai bine...
Initial si eu am crezut ca e la misto postarea .............. alea, alea, somotel, crapustean, nu babusta si bibani ...........
Daniele, la cum e Dunarea de mare (umflata) daca iei si bibani e bine ............. daca nu chiar obleti si babusti .......... te poti caza si la Mama Omida, ca mare lucru nu prinzi.
Iti sugerez sa te duci pe la mijlocul lui august, sau chiar prin septembrie si asta daca nu mai ploua zilele viitoare ..........
Stii cat e nivelul Dunarii la Sulina la varsarea in mare ????? + 111 cm, adica ceva mai mare decat nivelul marii .............. no comment ............

Cele bune.
Valic
0744 644 368
mdd69ro
Posts: 148
Joined: 31 Jan 2010, 19:48
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Delta

Post by mdd69ro »

Asta e, nu se gaseste, nicio problema...
Imi pare rau ca am pierdut numarul de la o pensiune din Mahmudia, unde parcai masina in curte si stateai in camera cu dusul, la 80 ron/zi camera, nu persoana; pentru o plimbare de pescuiala cu barca mi-a luat 100 ron/zi si am luat atunci multi bibani, carasi, rosioare, etc plus vreo 2 crapi si un somotel, plimbandu-ne pe la vreo 3 locuri de pescuit, de la 8 dimineata pana la 8 seara. Curtea nu era foarte mare, dar puteai sa stai linistit ca nu da vreo masina peste copil cind fuge dupa minga sau ca nu cade direct in apa. E adevarat ca era persoana particulara, dar m-am gandit ca poate stie cineva tocmai asa ceva, altfel nu apelam.
Sa fim sanatosi, ca restul le ducem...

PS S-ar putea sa plec in 2 saptamani, nu maine...Poate o mai scadea ceva din aia 111...
Sanatate maxima!
Daniel
0723.524.522
User avatar
Albatrin
Posts: 989
Joined: 21 Oct 2009, 17:32

Re: Delta

Post by Albatrin »

valic wrote:...Stii cat e nivelul Dunarii la Sulina la varsarea in mare ????? + 111 cm, adica ceva mai mare decat nivelul marii ...
Azi la ora 11.00 cei ce erau pe plaja de la Sulina, când au intrat în mare, au avut surpriza să constate că apa mării este DULCE!?!?!?!
Cristi Nedelcu
0722.880.939
Vrei să fii fericit o zi, îmbată-te; un an, însoară-te; o viaţă, apucă-te de pescuit !!!
User avatar
valic
Posts: 1734
Joined: 25 Oct 2009, 12:24
Location: Bucuresti

Re: Delta

Post by valic »

Daniele,

Peste 2 saptamani e prea repede, abia vine apa de la inundatiile de ieri din ardeal care se varsa in Mures si Tisa, apoi in Dunare la Unguri, si multe alte paraie care acum sunt fluvii .........
Nu te-ai uitat azi la stiri ............ urmareste diseara sa vezi ce-a fost prin Cluj ......... In apa aia vei pescui peste exact 2 saptamani si stii ce culoare va avea la la Mhmudia ? ZMOALA.

Asculta-mi sfatul si du-te peste minim 1, daca nu 2 luni.

Cele bune.
Valic
0744 644 368
User avatar
Albatrin
Posts: 989
Joined: 21 Oct 2009, 17:32

Re: Delta

Post by Albatrin »

mdd69ro wrote:...Imi pare rau ca am pierdut numarul de la o pensiune din Mahmudia, unde parcai masina in curte si stateai in camera cu dusul, la 80 ron/zi camera, nu persoana; pentru o plimbare de pescuiala cu barca mi-a luat 100 ron/zi si am luat atunci multi bibani, carasi, rosioare, etc plus vreo 2 crapi si un somotel, plimbandu-ne pe la vreo 3 locuri de pescuit, de la 8 dimineata pana la 8 seara. Curtea nu era foarte mare, dar puteai sa stai linistit ca nu da vreo masina peste copil cind fuge dupa minga sau ca nu cade direct in apa...
Ia vezi, poate o găseşti pe aici:
http://www.pensiunideltadunarii.ro/caza ... -Mahmudia/
Cristi Nedelcu
0722.880.939
Vrei să fii fericit o zi, îmbată-te; un an, însoară-te; o viaţă, apucă-te de pescuit !!!
Post Reply

Return to “Locuri de pescuit sălbatice”