Nici usturoi n-am mancat si nici gura nu-mi miroase

Moderator: administrator

User avatar
FAE
Posts: 318
Joined: 28 Oct 2009, 13:37
Location: bucuresti
Contact:

Re: Nici usturoi n-am mancat si nici gura nu-mi miroase

Post by FAE »

:D SALVE :D
...am uitat sa spun lucrul cel mai important...SA MUNCESTI NU ESTE O RUSINE...este o rusine sa stai ca TRINTORUL pe bani altora...si cu asta am spus tot, cine vrea sa inteleaga l-a ce m-a refer este bine, cine nu...asta este...o lasam asa, chiar nu vreau sa mai intru in polemici cu nimeni pacili-sa...!deja mi-am facut multi dusmani.
...apropo...deaca era alt guvern sau presedinte credeti ca ROMANIA era cu nivelul de trai peste ELVETIA sau PRINCIPATUL DE MONACO...???
...nu fac parte din PDL, dar unde este dreptate...nici-o data nu pot sa nu fiu de acord.
;) SA TRAITI BINE ;)
SA TRAITI MULT MAI BINE.
Tel: 0722.914.826.
Valentin Petrovici

Re: Nici usturoi n-am mancat si nici gura nu-mi miroase

Post by Valentin Petrovici »

Am lipsit cam o săptămînă. Dar cum era și normal,în jurul unui foc sau în jurul unui recipient, seara ne gîndeam și la colegii rămași acasă . Cînd din întîmplare cineva a pomenit de acest OZN un simpatic coleg a întrebat : măi dar el este real ? La care toți am răspuns: este imaginația lui. Of of vai mama lui. Eu dacă dădeam naștere unui asmenea fenomen mă castram singur cu un ciob de sticlă.
User avatar
Miyagi
Posts: 1408
Joined: 05 Feb 2010, 16:45
Contact:

Re: Nici usturoi n-am mancat si nici gura nu-mi miroase

Post by Miyagi »

FAE wrote::D SALVE :D
...IO" nu inteleg de ce tipa si fac tam-tam numai bugetari...!!! :roll: , oare cei care muncesc la privat de ani de zile nu traesc tot in ROMANIA...???aaa cind bugetari i-si faceau de cap si aveau salariile asigurate cei de la privat trebuiau sa munceasca ADEVARAT...nu sa mimeze munca...acum cind intreadevar sa gasit cineva sa ii readuca si pe bugetari cu picioarele pe pamint ei incep sa urle...poi cind l-e era lor bine si "ceilalti" munceau in 3 schimburi...??? , daca stam putin si gindim corect hai sa facem o analiza...a inceput criza in Romania in august-septembrie 2008 ,atunci doar privati s-au aliniat la noua situatie...bugetari NU,apoi salariile au scazut la privati...la bugetari nu...poi asta este corect...???de ce trebuia numai cei de la privati sa suporte toate dandanalele si bugetari sa nu faca nici macar cel mai mic gest de a reduce cheltuielile...???...si sint o gramada de puncte care sint impotriva bugetarilor...(nu m-a refer la pensionari sau cei cu handicap)...m-a uitam zilele trecute la oficiul fortelor de munca...sint peste 970 locuri de munca (cu cerere foarte mare)dar nimeni nu vrea acele posturi...de ce...raspunsul il dau tot "IO...acolo chiar trebui sa puna mina sa munceasca ,de ce sa dai mai mult de 6 luni ajutor de somaj...???ptr. a incuraja trindavia pe bani contribuatilor...ca de fapt ptr. asta cotizam totii..sau aproape totii..m-a rog !
A VENIT TIMPUL CA TOATA LUMEA SA TREACA LA MUNCA...INCLUSIV SECURISTI,SPP-isti...si restul acelora din unitatile si structurile secrete
;) SA TRAITI BINE ;)
Fae pana-n revolutie tu poate trandaveai noptile in pat sau pe cine stie unde,iar parintii mei munceau in trei schimburi ca sa ai tu de unde cumpara o paine. Acum deabia s-au pensionat si tot bugetofagi sunt si se incadreaza in spusele tale care nici semidocte nu se pot numi. De sarbatori cand tu petreci eu imi privez familia prin turele care le fac de mai bine de 10 ani ca sa te sti si tu in siguranta si sa nu ajungi sluga la vreun vecin sau neam de parjol. Asa ca nu mai fi sfatos si mai accepta si ideile altora ca poate ai vreo revelatie,iar daca nu suporti,mai bine stai in banca ta si tine capul la cutie ca te intreci cu gluma proasta.
User avatar
FAE
Posts: 318
Joined: 28 Oct 2009, 13:37
Location: bucuresti
Contact:

Re: Nici usturoi n-am mancat si nici gura nu-mi miroase

Post by FAE »

:D SALVE :D
...prietene nu m-a intrec sub nici-o forma cu gluma...asta este adevarul, ca spuneai ceva de ani de pina in 90"...poi si IO" muncesc din 85" si chiar lucram in acei ani in 3 schimburi,crezi ca ptr. mine a fost usor ?...IO" am ce am cu acei hai sa nu le spun "cersetori" ci JEPCARI... daca tu i-mi poti demonstra ca cel putin 35% din structurile amintite mai inainte i-si pot justifica salariul...ok sint de acord cu tine, si hai sa-ti spun un lucru...si IO" am fost subofiter...cind am vazut ca nu mai am ce face la propiu in structurile militare mi-am dat demisia si am trecut in rezerva...si am revenit a meseria mea de baza (daca chiar vrei i-ti pot povesti pe MP) , hai sa auzim de bine.
;) SA TRAITI BINE ;)
SA TRAITI MULT MAI BINE.
Tel: 0722.914.826.
User avatar
gabibrb
Posts: 174
Joined: 06 Jan 2010, 12:40
Location: Constanta

Re: Nici usturoi n-am mancat si nici gura nu-mi miroase

Post by gabibrb »

Dle FAE, nu ma cunoasteti, nu va cunosc. Insa eu va doresc (si ma rog la Dumnezeu asa sa va ajute) sa traiti din pensia mamei mele din care idiotii au mai luat 15%. Inainte da a ii lua vitele din pensie avea 500 lei, asta pentru cultura dumneavoastra generala. Cum pe mine nu ma ajuta matematica va rog sa scadeti din imensa suma cei 15% si sa va bucurati de ce ramane impreuna cu guvernantii astia de cacat.
Marian BARUTZ
Posts: 113
Joined: 04 Feb 2010, 13:30

Re: Nici usturoi n-am mancat si nici gura nu-mi miroase

Post by Marian BARUTZ »

FAE wrote::D SALVE :D
...prietene nu m-a intrec sub nici-o forma cu gluma...asta este adevarul, ca spuneai ceva de ani de pina in 90"...poi si IO" muncesc din 85" si chiar lucram in acei ani in 3 schimburi,crezi ca ptr. mine a fost usor ?...IO" am ce am cu acei hai sa nu le spun "cersetori" ci JEPCARI... daca tu i-mi poti demonstra ca cel putin 35% din structurile amintite mai inainte i-si pot justifica salariul...ok sint de acord cu tine, si hai sa-ti spun un lucru...si IO" am fost subofiter...cind am vazut ca nu mai am ce face la propiu in structurile militare mi-am dat demisia si am trecut in rezerva...si am revenit a meseria mea de baza (daca chiar vrei i-ti pot povesti pe MP) , hai sa auzim de bine.
;) SA TRAITI BINE ;)
Fugi ma dreacu d-aci, ti-ai dat demisia pe dracu, cand au vazut aia cat de tembel esti te-au dat afara :o Problema nu este cum ai plecat ci cum ai ajuns acolo :lol: Cat de cretin trebuie sa fi ca sa angajeze unu ca tine care, probabil, nici cererea de angajare nu ai scris-o cu mana ta, aia de analfabet :mrgreen:
User avatar
valic
Posts: 1734
Joined: 25 Oct 2009, 12:24
Location: Bucuresti

Re: Nici usturoi n-am mancat si nici gura nu-mi miroase

Post by valic »

Eu zic sa reveniti la un limbaj decent, altfel ma vad nevoit sa moderez mesajele .......... moderatorul ......
Valic
0744 644 368
Valentin Petrovici

Re: Nici usturoi n-am mancat si nici gura nu-mi miroase

Post by Valentin Petrovici »

FAE wrote::D SALVE :D
...prietene nu m-a intrec sub nici-o forma cu gluma...asta este adevarul, ca spuneai ceva de ani de pina in 90"...poi si IO" muncesc din 85" si chiar lucram in acei ani in 3 schimburi,crezi ca ptr. mine a fost usor ?...IO" am ce am cu acei hai sa nu le spun "cersetori" ci JEPCARI... daca tu i-mi poti demonstra ca cel putin 35% din structurile amintite mai inainte i-si pot justifica salariul...ok sint de acord cu tine, si hai sa-ti spun un lucru...si IO" am fost subofiter...cind am vazut ca nu mai am ce face la propiu in structurile militare mi-am dat demisia si am trecut in rezerva...si am revenit a meseria mea de baza (daca chiar vrei i-ti pot povesti pe MP) , hai sa auzim de bine.
;) SA TRAITI BINE ;)
OZN - ule mai vorbeşte şi tu despre ceva partide de pescuit. Sau orice alt subiect legat de peşte. Dacă nu poate îţi prezinţi demisia şi de pe aici că ne-am cam săturat de tine. Denumirea topicului nu prea se potriveşte la tine. Ţie îţi pute gura dar nu a usturoi.
User avatar
Adar Marian
Posts: 561
Joined: 23 Oct 2009, 07:44
Contact:

Re: Nici usturoi n-am mancat si nici gura nu-mi miroase

Post by Adar Marian »

administrator wrote: Sunt strict interzise:

- Postarea de informaţii false, vulgare, defăimătoare, rasiste, cu orientare sexuală sau orice alte date considerate ilegale sau imorale.
- Aducerea de jigniri sau calomnii, sub orice formă, membrilor forumului.
- Devierea de la subiectul discuţiei.
... cateva din regulile forumului.
valic wrote:Eu zic sa reveniti la un limbaj decent, altfel ma vad nevoit sa moderez mesajele .......... moderatorul ......
Vali, poate ar fi indicat sa-ti si demonstrezi calitatea de moderator, nu doar s-o afisezi sub nick.
User avatar
valic
Posts: 1734
Joined: 25 Oct 2009, 12:24
Location: Bucuresti

Re: Nici usturoi n-am mancat si nici gura nu-mi miroase

Post by valic »

a fost atentionarea, urmeaza "moderarea" daca se continua in felul acesta .........
Valic
0744 644 368
Valentin Petrovici

Re: Nici usturoi n-am mancat si nici gura nu-mi miroase

Post by Valentin Petrovici »

Adar Marian wrote:
administrator wrote: Sunt strict interzise:

- Postarea de informaţii false, vulgare, defăimătoare, rasiste, cu orientare sexuală sau orice alte date considerate ilegale sau imorale.
- Aducerea de jigniri sau calomnii, sub orice formă, membrilor forumului.
- Devierea de la subiectul discuţiei.
... cateva din regulile forumului.
valic wrote:Eu zic sa reveniti la un limbaj decent, altfel ma vad nevoit sa moderez mesajele .......... moderatorul ......
Vali, poate ar fi indicat sa-ti si demonstrezi calitatea de moderator, nu doar s-o afisezi sub nick.

Mariane deviezi de la subiect. Deci atenţie că poţi fi chiar tu moderat conform regulamentului - ultimul alineat - de tine citat. Aici este vorba de usturoi, de mâncat, de gură, de miros, de bugetari, de cerşetori, de jepcari, de trîntori, de ciocoi, de privatizaţi, de corectitudinea şi de omenia acestora. Deci este un subiect ştiinţifico - academic, de subtilitate, cu substrat politic, de avengură naţională, de competenţa C.N.S.A.S. şi mai ales C.S.A.T.
Oare de ce nu ai atras atenţia moderatorului după o postare a colegului tău privatizat şi o faci acum ? Sau nu concepeţi ca un amărît de bugetar să ridice privirea sau glasul în faţa voastră a marilor privatizaţi? Mariane totuşi insist. S-a deschis pescuitul. Mai schimbaţi şi voi subiectul. Mai sunt şi alte rubrici foarte interesante legate direct de pescuit. Sau sunt prea grele în comparaţie cu usturoiul vostru? Dacă tu nu sesizezi comicul situaţiei ce pretenţii să mai am la altul? Nu observi dar încet încet o să vă confundaţi unul cu altul. Şi ar fi păcat. Nu uita că ai fost prieten cu aceşti bugetari, că aţi băut o bere împreună, că ai prins un peşte împreună, că ai avut multe de învăţat de la ei. Cu răutate nu reuşeşti în viaţă. Dacă ai citit biblia încearcă să o şi înţelegi.
Marian BARUTZ
Posts: 113
Joined: 04 Feb 2010, 13:30

Re: Nici usturoi n-am mancat si nici gura nu-mi miroase

Post by Marian BARUTZ »

Mariane, si eu care credeam ca esti inca sub euforia "marilor" realizari de trista amintire a guvernului impotent. Acu` ma cuget daca voi fi "moderat" c-am facut guvernu` "taietor de pensii amarate" impotent :lol: :lol: Da` bag sama ca el, impotentu`nu-i "membru` forumului" deci m-am linistit :mrgreen:
PS1 fara legatura cu subiectul (poate numa` prin aroma boabelor), maine am o intalnire cu pestucii, adevar nu la Dunare unde-mi doream da` din cauza de apa mare poate saptamana viitoare.
PS2 tot fara legatura cu obectu` subectului. Mariane, mai acu` vreo 10 zile stand cu Rubliov la o tacla, o friptana (preparata dumnezeeste de iconar) s-un vin rosu pe terasa, la mine la mosie (mamaaaaaa, ce frumos suna!) te-am pomenit Adare (de bine, te rog sa fi convins) N-ai sughitat :lol: :lol:
User avatar
Adar Marian
Posts: 561
Joined: 23 Oct 2009, 07:44
Contact:

Re: Nici usturoi n-am mancat si nici gura nu-mi miroase

Post by Adar Marian »

Omul Fae a stat cu mine la masa, mi-a calcat pragul in magazin cat si acasa, eu nu-l vad meritand o gama larga din apelativele cu care a fost categorisit aici sau aiurea, azi sau in trecut. Pe de alta parte insist (a cata oara?) sa se faca diferenta intre individ si ideile lui, sa se tina cont ca nu exista "noi" si "voi", ca, cel putin in privinta mea, n-am fost, nu sunt si nici n-am de gand sa ma inregimentez in vreo tabara sau alta, nu-s vreun cruciat sub steagul nimanui.
Eu, marele privatizat?!!! :shock: I-o gluma buna... :D
..................................................................................
Am mai scris vreo zece randuri, insa le-am sters; evident ca nu folosesc nimanui, iar mie cel mai putin.
User avatar
Albatrin
Posts: 989
Joined: 21 Oct 2009, 17:32

Re: Nici usturoi n-am mancat si nici gura nu-mi miroase

Post by Albatrin »

Adar Marian wrote:Omul Fae a stat cu mine la masa, eu nu-l vad meritand o gama larga din apelativele cu care a fost categorisit aici sau aiurea, azi sau in trecut...
Aici îţi dau dreptate Mariane, deşi uneori parcă-i face placere, le caută cu lumânarea!?!?!?!?!
Cristi Nedelcu
0722.880.939
Vrei să fii fericit o zi, îmbată-te; un an, însoară-te; o viaţă, apucă-te de pescuit !!!
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Nici usturoi n-am mancat si nici gura nu-mi miroase

Post by cezar »

Albatrin wrote:
Adar Marian wrote:Omul Fae a stat cu mine la masa, eu nu-l vad meritand o gama larga din apelativele cu care a fost categorisit aici sau aiurea, azi sau in trecut...
Aici îţi dau dreptate Mariane, deşi uneori parcă-i face placere, le caută cu lumânarea!?!?!?!?!
Treaba asta cu "omul FAE" m-a dat pe spate ! Cui folosesc exagerarile astea ?
Teoria conform careia maimuta Lucy ar fi veriga lipsa din procesul de antropogeneza este amplu contestatat de oamenii de stiinta.
Si nici faptul ca FAE ar fi strabunicul respectivei maimute nu este suficient argumentat !
:?
Last edited by cezar on 22 Jun 2010, 19:49, edited 1 time in total.
User avatar
Adar Marian
Posts: 561
Joined: 23 Oct 2009, 07:44
Contact:

Re: Nici usturoi n-am mancat si nici gura nu-mi miroase

Post by Adar Marian »

Omul Fae (majuscula nu-i doar ca inceput de propozitie) strangea ajutoare pentru sinistratii din Moldova, Omul Fae initia actiunea dedicata colectarii de fonduri in folosul unui coleg aflat necaz (pagina 2 a "Cafenelei", al treilea topic) - doar doua exemple, insa prin arhivele forumurilor de profil pot fi gasite inca alte zeci.
Bai, ce usor trecem la index oameni care (intamplator) n-au aceleasi opinii!...
User avatar
valic
Posts: 1734
Joined: 25 Oct 2009, 12:24
Location: Bucuresti

Re: Nici usturoi n-am mancat si nici gura nu-mi miroase

Post by valic »

Mariane,

A scris ceva Cristi nitzel mai sus, ai citit, daca da, aia e treaba .............. restul .......... e folclor, vb unui coleg ..... parerea mea .......

Cele bune.
Valic
0744 644 368
Valentin Petrovici

Re: Nici usturoi n-am mancat si nici gura nu-mi miroase

Post by Valentin Petrovici »

Adar Marian wrote:Omul Fae a stat cu mine la masa, mi-a calcat pragul in magazin cat si acasa, eu nu-l vad meritand o gama larga din apelativele cu care a fost categorisit aici sau aiurea, azi sau in trecut. Pe de alta parte insist (a cata oara?) sa se faca diferenta intre individ si ideile lui, sa se tina cont ca nu exista "noi" si "voi", ca, cel putin in privinta mea, n-am fost, nu sunt si nici n-am de gand sa ma inregimentez in vreo tabara sau alta, nu-s vreun cruciat sub steagul nimanui.
Eu, marele privatizat?!!! :shock: I-o gluma buna... :D
..................................................................................
Am mai scris vreo zece randuri, insa le-am sters; evident ca nu folosesc nimanui, iar mie cel mai putin.


Sper că la invitaţia ta ţi-a călcat pragul magazinului şi al casei că la el te poţi aştepta la orice. Buuuun Mariane. El nu merită spui tu dar de ce nu spui restul merită ? Ceri să se facă diferenţa între individ şi ideile lui. Ce diferenţă să faci la el cînd nu există ? De ce să fac această diferenţă? Nu sunt ideile individului? Faptul că are sufletul pe care îl descrii tu îi conferă dreptul să-şi bată joc de toată lumea? Un individ care semnează la bancă încă cu amprenta degetului îşi permite să ne considere cerşetori, jepcari, trîntori, ciocoi. De ce? Pentru simplu motiv că lucrăm la stat? De ce nu l-ai luat tu pe individ cînd ai stat cu el la masă să-l sfătuieşti să-şi vadă de treaba lui? Vii şi ne ţii tot nouă lecţii de logică şi mai ales de moralitate. Mariane nu reuşesc să-mi dau seama ce urmăreşti de fapt. Cred că totuşi subiectele despre pescuit nu te prea mai interesează sau te depăşesc. Tot aşa mai cred că ai reuşit să-ţi îndepărtezi majoritatea prietenilor, cu mici excepţii şi ai rămas un neînţeles singuratic. Păcat.
User avatar
Adar Marian
Posts: 561
Joined: 23 Oct 2009, 07:44
Contact:

Re: Nici usturoi n-am mancat si nici gura nu-mi miroase

Post by Adar Marian »

Nu tin lectii nimanui, exprim doar un punct de vedere, al meu, chiar daca el suna distonant fata de al majoritatii.
... si as mai vrea s-adaug ca nu-i de datoria mea sa moderez limbajul postarilor, sa amendez prin stergere continutul afisat in pagina, exista, pentru asta, useri numiti, de aceea nu spre mine trebuie sa aratati, reprosurile sunt in mod clar gresit directionate.
Valentin Petrovici

Re: Nici usturoi n-am mancat si nici gura nu-mi miroase

Post by Valentin Petrovici »

Adar Marian wrote:Nu tin lectii nimanui, exprim doar un punct de vedere, al meu, chiar daca el suna distonant fata de al majoritatii.
... si as mai vrea s-adaug ca nu-i de datoria mea sa moderez limbajul postarilor, sa amendez prin stergere continutul afisat in pagina, exista, pentru asta, useri numiti, de aceea nu spre mine trebuie sa aratati, reprosurile sunt in mod clar gresit directionate.
Ca mai mereu ocoleşti răspunsul concret. Ştii să driblezi bine.

Nu că m-ar bucura dar iată ce scriu prin ziare:

……….Mai mult decât atât, mediul privat va avea cel mai mult de pierdut de pe urma acestor măsuri. 2010 şi-aşa se preconiza el mai rău decât 2009 pentru întreprinzători, dar odată cu aceste măsuri avem certitudinea că aşa va fi. Cel mai sigur, anul acesta ne vom prăbuşi total, iar economia va scădea la 1%. Mediul privat suferă cel mai mult, nu avem condiţii să ne menţinem firmele pe picioare.
Toate firmele mici vor da faliment, pentru că nu vor putea supravieţui pe piaţă, iar singurele care vor avea de câştigat vor fi multinaţionalele. În câţiva ani companiile autohtone vor dispărea uşor, la fel ca şi produsele autohtone. În plus, toate aceste falimente vor aduce un nou val de şomeri din sectorul privat………..
Locked

Return to “CAFENEA”