Actiuni luna iunie 2010.

Moderator: administrator

Locked
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Actiuni luna iunie 2010.

Post by cezar »

Prieteni, avand in vedere ca "nebunia" cu carnetele, permisele, PG-urile se va incheia in curand, va invit sa urmariti atent rubrica Anunturi in urmatoarele zile.
In "avanpremiera", va informez ca incercam sa adaptam programul anuntat acum cca 6 luni pentru luna iunie 2010, avand in vedere situatia hidrologica.
In iunie, vor fi sigur doua iesiri in Delta.
Tineti aproape !
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Actiuni luna iunie 2010.

Post by cezar »

Si inca ceva : de astazi, suntem dotati cu doua motoare de barca Suzuki - 6 CP - 4 timpi, noi-noute !

Deci, avem ...cu ce !
Sa se mai linisteasca si Dunarea si vom avea si...de ce ! :D :D :D
User avatar
valic
Posts: 1734
Joined: 25 Oct 2009, 12:24
Location: Bucuresti

Re: Actiuni luna iunie 2010.

Post by valic »

rectificare 6 CP in 4 T ........... :lol:
Valic
0744 644 368
User avatar
Adar Marian
Posts: 561
Joined: 23 Oct 2009, 07:44
Contact:

Re: Actiuni luna iunie 2010.

Post by Adar Marian »

Wawwww!.... :o
Felicitari!!!! Chiar atatia membri s-au inscris in "Clubul Dunarenilor"?
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Actiuni luna iunie 2010.

Post by cezar »

Adar Marian wrote:Wawwww!.... :o
Felicitari!!!! Chiar atatia membri s-au inscris in "Clubul Dunarenilor"?
S-au inscris ...peste asteptari si continua sa se inscrie !

Din fondurile sale generale, Asociatia a ajutat (imprumutat) Clubul Dunarenilor cam cu 30 % din suma. Probabil, conform estimarilor noastre, pana-n toamna sumele vor fi returnate din inscrieri.
Daca nu va reusi integral, o va face la anul ! ;)
Asa este conceputa Asociatia noastra, ca un conglomerat de cluburi, pe care sa le sprijine la nevoie, sub diverse forme, inclusiv cu fonduri.
Altfel, ce ar face cu banii ? I-ar tezauriza ?
Asa cum am mai scris, cu 4-5 luni in urma, "schita noastra manageriala" este simpla : cam o treime costuri de functionare, o treime dedicata sprijinirii cluburilor si unor achizitii utile functionarii asociatiei, o treime fond de rezerva (acumulare).
Nu stiu daca este cea mai buna formula, dar cred ca asigura si nevoile de dezvoltare, si cerintele de prudenta necesare oricarei entitati.

Suntem in grafic !
User avatar
valic
Posts: 1734
Joined: 25 Oct 2009, 12:24
Location: Bucuresti

Re: Actiuni luna iunie 2010.

Post by valic »

Adar Marian wrote:Wawwww!.... :o
Felicitari!!!! Chiar atatia membri s-au inscris in "Clubul Dunarenilor"?
NU Marian, dar are importanta ? problema este ca ceea ce facem este pentru membri nostri cotizanti, nu pentru nevoile "personale" ale "ALTORA" si stii tu f bine la ce ma refer..........
Sa de-a Domnul sa ne folosim de ele cu totii ...........

Cele bune.
Valic
0744 644 368
Eugen Fetes
Posts: 465
Joined: 27 Oct 2009, 08:43

Re: Actiuni luna iunie 2010.

Post by Eugen Fetes »

cezar wrote:Si inca ceva : de astazi, suntem dotati cu doua motoare de barca Suzuki - 6 CP - 4 timpi, noi-noute !

Deci, avem ...cu ce !
Sa se mai linisteasca si Dunarea si vom avea si...de ce ! :D :D :D

Felicitari! Un pas inainte a fost facut. La cat mai multi asemenea pasi!!! Suzuki sta excelent la capitolul fiabilitate, zgomot si consum redus mai ales la motoarele de capacitate mica. Inca o data FELICITARI pentru alegere.
valic wrote:rectificare 6 CP in 4 T ........... :lol:
Care-i diferenta dintre un motor 6 CP - 4 timpi si unul 6 CP in 4T de era nevoie de o rectificare (corectie)? :lol:
0745578278
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Actiuni luna iunie 2010.

Post by cezar »

Eugene, Valic a completat un mesaj de-al meu, unde omisesem ceva. Ulterior, am "reparat" textul meu, asa ca postarea lui Valica pare inutila.
Dar la momentul cand a facut-o, era OK.
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Actiuni luna iunie 2010.

Post by cezar »

Am curatat nitel topicul ! Au fost cateva postari care nu-si gaseau locul aici. Deoarece nu se pot face mutari dintr-o sectiune in alta, le-am sters.
Dar autorii lor le pot relua la Cafenea.
costin stefanescu
Moderator
Posts: 1297
Joined: 23 Oct 2009, 18:43

Re: Actiuni luna iunie 2010.

Post by costin stefanescu »

Adar Marian wrote:Wawwww!.... :o
Felicitari!!!! Chiar atatia membri s-au inscris in "Clubul Dunarenilor"?

pai ,daca e alba,de ce nu-i neagra,daca-i neagra,de ce nu-i alba,poate-ti convine vreun roz bonbon cu tenta cacaniu spre gri,pana la urma ceva tot te va coafa,asta daca mai ramane vreo speranta !
User avatar
Petru Burian
Posts: 902
Joined: 25 Oct 2009, 09:56

Re: Actiuni luna iunie 2010.

Post by Petru Burian »

cezar wrote:Si inca ceva : de astazi, suntem dotati cu doua motoare de barca Suzuki - 6 CP - 4 timpi, noi-noute !
Deci, avem ...cu ce !
Sa se mai linisteasca si Dunarea si vom avea si...de ce ! :D :D :D
Stimati prieteni, faină veste :D
Daca „finantele” APC21 vor fi gestionate in maniera expusa, in curand voi citi aici si de o casa de oaspeti, pt. membrii Asociatiei :D :D
1 -- Cu speranta ca postarea nu este Off topic, intreb si eu sub deviza „Visul unei nopti de vară”.
Oare achizitionare unei case „batranesti”, reconditionarea sa „prin munca voluntara” a membrilor, in sensul: locuri de dormit „gen cabana de munte” + bucatarioara + duşuleţ, ar fi imposibila :?: :?:
2 -- Si daca tot „mi-am dat drumul” iata si o idee pt. „scurtarea timpului”:
• cazarea va implica, oricum, un tarif/zi/pers., pt. membrii asociatiei (cheltuieli de regie);
• cei care vor si pot, ar putea avansa o suma (la libera alegere) pt. constituirea capitalului necesar achizitiei si reconditionarii;
• suma avansata va fi certificata prin „bilete de cazare”/zi/pers., utilizabile la liberă alegere in timp;
3 -- Un localnic de incredere ar fi „administrator si pastrator al cheii” + garant al „corectei folosinte” + receptioner, in baza unui registru de inscrieri-programari;
4 -- Pt. perioadele in care nu exista solicitari din partea membrilor APC21, administratorul ar putea fi imputernicit pt. cazarea unor turisti, la un pret adecvat, care s-ar constitui in venit la capitalul asociatiei.

Poate ca cele avansate sunt cam „indraznete” dar numai realizarea pct. 2. ar fi un mecanism corect si eficient pt. „saltul in timp” :idea:
Don't shoot the piano man :lol: :lol: :lol:
„Homo faber cyberneticus va deveni Homo humanis ecologicus”
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Actiuni luna iunie 2010.

Post by cezar »

Petru Burian wrote:
cezar wrote:Si inca ceva : de astazi, suntem dotati cu doua motoare de barca Suzuki - 6 CP - 4 timpi, noi-noute !
Deci, avem ...cu ce !
Sa se mai linisteasca si Dunarea si vom avea si...de ce ! :D :D :D
Stimati prieteni, faină veste :D
Daca „finantele” APC21 vor fi gestionate in maniera expusa, in curand voi citi aici si de o casa de oaspeti, pt. membrii Asociatiei :D :D
1 -- Cu speranta ca postarea nu este Off topic, intreb si eu sub deviza „Visul unei nopti de vară”.
Oare achizitionare unei case „batranesti”, reconditionarea sa „prin munca voluntara” a membrilor, in sensul: locuri de dormit „gen cabana de munte” + bucatarioara + duşuleţ, ar fi imposibila :?: :?:
2 -- Si daca tot „mi-am dat drumul” iata si o idee pt. „scurtarea timpului”:
• cazarea va implica, oricum, un tarif/zi/pers., pt. membrii asociatiei (cheltuieli de regie);
• cei care vor si pot, ar putea avansa o suma (la libera alegere) pt. constituirea capitalului necesar achizitiei si reconditionarii;
• suma avansata va fi certificata prin „bilete de cazare”/zi/pers., utilizabile la liberă alegere in timp;
3 -- Un localnic de incredere ar fi „administrator si pastrator al cheii” + garant al „corectei folosinte” + receptioner, in baza unui registru de inscrieri-programari;
4 -- Pt. perioadele in care nu exista solicitari din partea membrilor APC21, administratorul ar putea fi imputernicit pt. cazarea unor turisti, la un pret adecvat, care s-ar constitui in venit la capitalul asociatiei.

Poate ca cele avansate sunt cam „indraznete” dar numai realizarea pct. 2. ar fi un mecanism corect si eficient pt. „saltul in timp” :idea:
Don't shoot the piano man :lol: :lol: :lol:
Prietene Petru Burian,

Nu stiu cum faci, dar ai capacitatea rara de a ne citi gandurile.
Pentru ca sunt convins ca ne vom vedea vara asta in jurul unor cafele, poate-mi explici si mie cum faci ! ;) :D
User avatar
Petru Burian
Posts: 902
Joined: 25 Oct 2009, 09:56

Re: Actiuni luna iunie 2010.

Post by Petru Burian »

cezar wrote:Nu stiu cum faci, dar ai capacitatea rara de a ne citi gandurile.
Pentru ca sunt convins ca ne vom vedea vara asta in jurul unor cafele, poate-mi explici si mie cum faci ! ;) :D
Pe langa cafele, pălinca o dau eu :D :D :D iar pt. a doua intrebare, raspunsul e simplu: cursuri postuniversitare la Mama Omida :lol: :lol: :lol:
„Homo faber cyberneticus va deveni Homo humanis ecologicus”
User avatar
valic
Posts: 1734
Joined: 25 Oct 2009, 12:24
Location: Bucuresti

Re: Actiuni luna iunie 2010.

Post by valic »

Domnule Burian,

Ideea in sine ne e rea deloc, insa eu as veni cu o alta propunere, dat fiind dificultatea si pretul mare al unei casute cu teren in care mai trebuie si investit .......... consider ca: achizitia unui teren de circa 1-200 metri patrati pe mal de Dunare (Delta), pe care sa instalezi fata-n fata 2 rulote a cate 6-8 persoane, iar intre ele sa montezi o prelata (cort mare) este mult mai viabila si mai ieftina, sau si mai bine/ieftin, sa inchiriezi acei metri patrati in gospodaria unui localnic.
O astfel de rulota la mana a doua costa cca. 3000 EUR, deci cu aprox. 10.000 EUR s-ar face toata treaba. Basca rulotele au baie, bucatarie si wc ........ pui si un grup electrogen si gata treaba. Asta daca terenul nu este in apropierea unei gospodarii cu curent electric, cum ideal ar fi, vecinul fiind si administratorul/paznicul locatiei ........
Rulotele nici nu trebuiesc sa indeplineasca toate conditiile necesare inmatricularii ........ deci sunt ieftine ........

Ce ziceti ?
Valic
0744 644 368
User avatar
rebeu
Posts: 909
Joined: 25 Oct 2009, 16:50
Location: Bucureşti

Re: Actiuni luna iunie 2010.

Post by rebeu »

Şi cu pontonu' cum rămâne? :?
A cam ieshit fum din discurile de pe server... deci pozele... trebuie sa le reinstalez...
Doar ca mai dureaza... am back-up la directoare dar nu si la soft... deci trebuie sa reinstalez tot... si sunt cam departe...
va rog sa mai aveti rabdare...
--
RBu'
User avatar
valic
Posts: 1734
Joined: 25 Oct 2009, 12:24
Location: Bucuresti

Re: Actiuni luna iunie 2010.

Post by valic »

rebeu wrote:Şi cu pontonu' cum rămâne? :?
Radule,
E o varianta la propunerea dlui Burian, nu hatarare definitiva ..........
Sunt alternative ce se pot discuta functie de costuri si multe altele.

Cele bune.
Valic
0744 644 368
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Actiuni luna iunie 2010.

Post by cezar »

rebeu wrote:Şi cu pontonu' cum rămâne? :?
Radule, exista mai multe variante, deocamdata nu luam hotarari, pentru ca ar fi vorba de "pielea ursului de padure". Mai e nevoie inca de multa munca, de bani pe care inca nu-i avem in numar suficient, poate si de putin noroc.
Vom vedea la momentul cand se vor crea conditiile unei astfel de achizitii.
User avatar
Petru Burian
Posts: 902
Joined: 25 Oct 2009, 09:56

Re: Actiuni luna iunie 2010.

Post by Petru Burian »

valic wrote:Domnule Burian,
Ideea in sine ne e rea deloc, insa eu as veni cu o alta propunere, dat fiind dificultatea si pretul mare al unei casute cu teren in care mai trebuie si investit .......... Ce ziceti ?
Domnule Valeriu Coff, eu am lansat „Visul unei nopti de vară”, de fapt o "ridicare la fileu" pt. cat mai multe idei si propuneri :D
Sunt convins ca atunci cand va sosi momentul, se va alege varianta cea mai buna, in deplina transparenta si in spiritul asociatiei APC21.
Un lucru imi este insa clar: doar din idei, fara initiativa, angajare si multa munca, nu va rezulta nimic.
Dar tin sa va anunt: Mama Omida a predictionat realizari marete :lol: :lol: :lol:
Iar subsemnatul crede la fel :D :D :D
„Homo faber cyberneticus va deveni Homo humanis ecologicus”
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Actiuni luna iunie 2010.

Post by cezar »

Pana una alta, va invitam in DELTA.
Va rugam sa vizitati topicul "Dor de Delta - 9/13 iunie 2010" :D
User avatar
Piranya
Posts: 14
Joined: 13 Apr 2010, 11:59
Location: Bucuresti

Re: Actiuni luna iunie 2010.

Post by Piranya »

Felicitari pt cele doua motoare suzuky ! :D
Last edited by Piranya on 31 May 2010, 08:54, edited 2 times in total.
Locked

Return to “ANUNTURI PESCAR CLUB 21”