Cupa Arrow- LineaEffe 30mai 2010.

Moderator: administrator

Post Reply
User avatar
Arrow International
Posts: 2
Joined: 13 May 2010, 13:28

Cupa Arrow- LineaEffe 30mai 2010.

Post by Arrow International »

Buna ziua.
Postez chiar daca este pe ultima \"suta\" detaliile concursului dedicat zilei de 1iunie pentru copii. Pentru ca au intervenit mai multe modificari privind locatia concursului am fost nevoit sa intarzii anuntul final care este dupa cum urmeaza.
Concursul nu se desfasoara pe lacul Herastrau cum era initial, ci pe lacul Tineretului. Data este aceeasi 30 mai, locul de adunare este debarcaderul \"vechi\"(cel cu pontoane) ora de adunare 8.00 pentru confirmarea inscrierilor.
Am beneficiat de intelegerea patronilor care au luciul de apa in locatie de gestiune, al ALPAB si Primariei Generala, pentru autorizatii si doresc sa le multumesc tuturor pentru acest lucru prin aceasta postare.
Este greu sa mai gasesti intelegere si pentru asa ceva in zilele noastre.
Am primit asigurari ca lacul are peste, adevarat nu ca in Herastrau, dar rosioara reprezinta ceva obisnuit iar carasul se gaseste chiar in exemplare notabile. Sunt informatii culese de la pescarii de pe apa.
Repet conditiile de participare, pentru cine nu a fost la celelalte editii.
Concursul este dedicat copiilor cu varste intre 4-14ani, care nu au pescuit niciodata sau prea putin, avand drept scop popularizarea acestui sport in randul copiilor. La urma urmei, toti marii campioni au inceput de la acest nivel.
Toti copii vor primi sepcuta, varga, linie, juvelnic, nada si viermusi pentru pescuit.
Scaunelul, apa sau sucul sunt aduse de fiecare de acasa. Participantii trebuie obligatoriu sa fie insotiti de unul dintre parinti sau membru de familie major.
Asistenta este asigurata de firma Arrow International impreuna cu membrii Clubului Drill si Victor Tarus.
Ne vedem acolo ...
Fir intins!
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Cupa Arrow- LineaEffe 30mai 2010.

Post by Dumitrescu Iancu »

Multumim pentru anunt!Ca insotitor(sau ajutor de insotitor :D ) a doi copii "meseriasi" in ale pescuitului( ;) ) la concursul de anul trecut,sfatuiesc parintii sa-si ia copii de mana si sa mearga in Tineretului!Curiozitatea,emotia si satisfactia de pe chipul copiilor la capturarea unui peste va fi rasplata pentru cele cateva ore petrecute pe malul lacului.Fir intins,copii!
User avatar
valic
Posts: 1734
Joined: 25 Oct 2009, 12:24
Location: Bucuresti

Re: Cupa Arrow- LineaEffe 30mai 2010.

Post by valic »

Felicitari pentru initiativa si organizare.
Asteptam cati mai multi copii.

Poate n-ar fi rau daca anuntul ar fi postat si pe alte site-uri.

Fire cat mai intinse la inceput de drum.
Valic
0744 644 368
User avatar
mikcutu
Posts: 751
Joined: 26 Oct 2009, 09:53

Re: Cupa Arrow- LineaEffe 30mai 2010.

Post by mikcutu »

2 intrebari:

Se percepe taxa de participare?
Cat de mult se pot implica adultii in concursul celor mici? Pot sa ii bag vierme in ac, sa ii scot pestele din ac? Ce mai am voie sa fac pentru a-l sprijini pe cel mic?

Merci,
Ionut Preda.
Za dacs cam from za tracs!
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Cupa Arrow- LineaEffe 30mai 2010.

Post by Dumitrescu Iancu »

Ionut,nu se percepe taxa de participare,ba dimpotriva,Arrow pune la dispozitia copiilor toate cele necesare!Implicarea adultilor nu este interzisa,fiind lasata la bunul simt al fiecarui parinte/insotitor!
nexu
Posts: 319
Joined: 25 Oct 2009, 18:26

Re: Cupa Arrow- LineaEffe 30mai 2010.

Post by nexu »

Rame, viermusi, patratica, porumb de nadit si vaporas, saltele, alea-alea,sunt din partea casei??? :twisted:
0762 747 895...0732 085 740
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Cupa Arrow- LineaEffe 30mai 2010.

Post by Dumitrescu Iancu »

nexu wrote:Rame, viermusi, patratica, porumb de nadit si vaporas, saltele, alea-alea,sunt din partea casei??? :twisted:
Nexule,citeste cu atentie anuntul...Copii vor primi nada si viermusi.Asa cum am spus,eu am fost anul trecut la concursul de pe IOR(anul asta este editia a 6-a,parca) cu copiii unui prieten si am fost incantat sa vad mutrisoarele bucuroase ale celor cateva zeci de participanti!
User avatar
mikcutu
Posts: 751
Joined: 26 Oct 2009, 09:53

Re: Cupa Arrow- LineaEffe 30mai 2010.

Post by mikcutu »

Cred ca ma bag si eu cu nepota-miu...daca ii da voie ma-sa. :mrgreen:
Za dacs cam from za tracs!
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Cupa Arrow- LineaEffe 30mai 2010.

Post by Dumitrescu Iancu »

mikcutu wrote:Cred ca ma bag si eu cu nepota-miu...daca ii da voie ma-sa. :mrgreen:
Deocamdata merge si cu nepotu`,desi ar fi timpul sa mergi cu fiul... ;) :roll: :lol: :lol:
User avatar
mikcutu
Posts: 751
Joined: 26 Oct 2009, 09:53

Re: Cupa Arrow- LineaEffe 30mai 2010.

Post by mikcutu »

O sa vin ... si cu fi-miu, toate la timpul lor.
Intai sa prind eu un peste mai acatarii...sa nu ma trezesc ca prinde vre-un peste de ma detroneaza de tanar... :D :D
Za dacs cam from za tracs!
User avatar
Arrow International
Posts: 2
Joined: 13 May 2010, 13:28

Re: Cupa Arrow- LineaEffe 30mai 2010.

Post by Arrow International »

Buna ziua.
Felicit pe toti participantii. Si la anul daca o sa fim sanatosi sa o facem si mai lata.
Trebuie sa multumesc inca odata, tuturor celor care au inteles intentia noastra si ne-au sprijinit fara retineri: administratorilor luciului de apa (nu spun nume, pentru ca au dorit discretie), ALPAB prin d-na Cristina Fometescu care ne-a oferit toate solutiile disponibile si autorizatiile pentru desfasurarea evenimentului si nu in ultimul rand Primariei Generale Bucuresti, d-nei Gina Mihai care ne-a urgentat accesul pentru obtinerea aprobarii din partea d-lui Primar General Sorin Oprescu.
Daca toate aceste persoane nu ar fi fost alaturi de noi, evenimentul nu ar fi avut loc ... dupa cinci ani de prezenta fara intrerupere .
Dar sa va aratam cat de cat cum a fost:
Image
s-a prins peste suficient;
Image
au fost si premii pentru cei mai dibaci si rabdatori;
Image
si promisiuni ca data viitoare vor castiga ei;
Image.
Cam asta a fost.
Daca a fost bine sau mai putin bine sunt sigur ca la anul ne vom descurca mai bine.
Fir intins ... in vacanta care se apropie! :lol:
costin stefanescu
Moderator
Posts: 1297
Joined: 23 Oct 2009, 18:43

Re: Cupa Arrow- LineaEffe 30mai 2010.

Post by costin stefanescu »

bravo domnilor,foarte frumos !!
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Cupa Arrow- LineaEffe 30mai 2010.

Post by Dumitrescu Iancu »

Felicitari,domnilor,eu nu am rezistat tentatiei de a vedea cu ochii mei,si,sincer,am fost impresionat de prezenta si organizare!Bravo!
User avatar
Miyagi
Posts: 1408
Joined: 05 Feb 2010, 16:45
Contact:

Re: Cupa Arrow- LineaEffe 30mai 2010.

Post by Miyagi »

Felicitari pentru reusita si pentru concept. Imi pare rau ca n-am reusit sa venim si noi. Am ales alta locatie si nici noua nu ne-a parut rau. Piticul si-a scos primul ciortan la kilogram la varsta asta.
Mult succes in continuare si speram ca la anul sa aflam din timp.
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Cupa Arrow- LineaEffe 30mai 2010.

Post by cezar »

Mie mi se strange inima de plansul pustiului ala ! :? Ambitii mari, fratilor, care nu tin seama de varsta !
In alta ordine de idei, 'tu-i mama lui ! ;)
User avatar
Miyagi
Posts: 1408
Joined: 05 Feb 2010, 16:45
Contact:

Re: Cupa Arrow- LineaEffe 30mai 2010.

Post by Miyagi »

cezar wrote:Mie mi se strange inima de plansul pustiului ala ! :? Ambitii mari, fratilor, care nu tin seama de varsta !
In alta ordine de idei, 'tu-i mama lui ! ;)
Ambitii mari Cezar,ca bine zici;si blonde 8-). Ca de-aia zic ca-mi pare rau ca n-am participat si noi la concurs. Asa mi se intampla si cand il scoteam singur cu caruciorul in parc :D .
User avatar
rebeu
Posts: 909
Joined: 25 Oct 2009, 16:50
Location: Bucureşti

Re: Cupa Arrow- LineaEffe 30mai 2010.

Post by rebeu »

cezar wrote:...
In alta ordine de idei, 'tu-i mama lui ! ;)
Hummm... se spune: "Ce copil frumos!" :lol: :lol: :lol:
A cam ieshit fum din discurile de pe server... deci pozele... trebuie sa le reinstalez...
Doar ca mai dureaza... am back-up la directoare dar nu si la soft... deci trebuie sa reinstalez tot... si sunt cam departe...
va rog sa mai aveti rabdare...
--
RBu'
User avatar
Miyagi
Posts: 1408
Joined: 05 Feb 2010, 16:45
Contact:

Re: Cupa Arrow- LineaEffe 30mai 2010.

Post by Miyagi »

rebeu wrote:
cezar wrote:...
In alta ordine de idei, 'tu-i mama lui ! ;)
Hummm... se spune: "Ce copil frumos!" :lol: :lol: :lol:
Si-atat Radule,si-atat????????!
User avatar
Mihai Vinturache
Moderator
Posts: 2000
Joined: 22 Oct 2009, 14:36
Location: Bucuresti

Re: Cupa Arrow- LineaEffe 30mai 2010.

Post by Mihai Vinturache »

Una peste alta, a fost o actiune reusita pentru care organizatorii merita felicitari. Copii multi, cu sau fara mamici dar cu multi tatici, unchi si bunici. Un observator atent de pe margine ar fi avut ocazia sa vada intre participanti (insotitori de fapt) membri ai mai multor cluburi de pescari din Bucuresti, membri ai loturilor nationale si campioni nationali veniti pe malul Lacului Tineretului doar pentru bucuria celor mici.

Aici se vede doar o mica parte a celor care s-au inghesuit la inscrierile de dimineata.
Image

S-a dat startul concursului,
Image

S-a mai prins si cate un pestisor, ca doar nu degeaba s-au dat diplome de participare.
Image

La final ce poate fi mai frumos decat zambetele fericite ale acestor copii minunati. Cred ca imaginea spune totul.
Image
Nicio inteligenta artificiala nu poate concura cu prostia naturala!
User avatar
Petru Burian
Posts: 902
Joined: 25 Oct 2009, 09:56

Re: Cupa Arrow- LineaEffe 30mai 2010.

Post by Petru Burian »

Felicitari reprezentantilor firmei Arrow International, organizatorilor si tuturor sustinatorilor.
Astfel de actiuni, pe langa bucuria adusa copiilor (si parintilor), reusesc sa faca „scoala” si onoreaza renumele firmelor cu adevarat serioase.
„Homo faber cyberneticus va deveni Homo humanis ecologicus”
Post Reply

Return to “CONCURSURI”