Cupa APC 21-Total Spinning- Snagov 12- 13 oct. 2013

Moderator: administrator

Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Cupa APC 21-Total Spinning- Snagov 12- 13 oct. 2013

Post by Dumitrescu Iancu »

Asociatia Pescar Club 21 va invita sa participati la editia a 3-a a concursului Cupa APC 21 Total Spinning Snagov 2013.
Concursul este in format open, deschis atat concurentilor afiliati cluburilor de profil, cat si amatorilor.
Speciile tinta sunt: stiuca, biban, salau si somn. Concursul se va desfasura in doua manse, pe parcursul a doua zile, dupa cum urmeaza:
sambata 12 oct 7:30- 14:30- puncteaza stiuca, salaul si somnul
duminica 13 oct 7:30- 14:30-puncteaza bibanul, salaul si somnul. Premiile se vor acorda in bani si vor fi in cuantum de:
Premiul 1- 2000 lei
Premiul 2- 1000 lei
premiul 3- 500lei
CMMC 500lei.
Numar minim de participanti- 20.
Premiul CMMC poate fi cumulat, daca este cazul, cu unul din premiile 1- 3.
Taxa de participare este de 200 lei de concurent si include o masa, sambata seara, la restaurantul Comlexului Astoria.
Concursul se va desfasura dupa regulamentul LRS, dupa acelasi regulament se va realiza si clasamentul, iar eventuale modificari vor fi aduse la cunostinta in timp util.
Sectorul de concurs va fi acelasi de anul trecut.
Exista posibilitatea de cazare la Complexul Astoria si de campare in incinta.
Cu mai multe amanunte vom reveni saptamana viitoare. Avem rugamintea de va exprima parerile fata de noul format de desfasurare al concursului, eventuale sugestii de bunt simt putand fi luate in considerare
bogdanenescu1
Posts: 255
Joined: 19 Nov 2012, 22:24
Location: Ploiesti

Re: Cupa APC 21-Total Spinning- Snagov 12- 13 oct. 2013

Post by bogdanenescu1 »

Ma inscriu. Se deschide lista? Unde achitam?
Singura problema este ca nu am inca barca asa ca o sa iau una din cele 3 de la astoria. Sper sa nu fie probleme.
Bogdan Enescu
User avatar
Mihai Vinturache
Moderator
Posts: 2000
Joined: 22 Oct 2009, 14:36
Location: Bucuresti

Re: Cupa APC 21-Total Spinning- Snagov 12- 13 oct. 2013

Post by Mihai Vinturache »

Pana marti poti sa-mi platesti mie.
Pe urma 3 saptamani sunt in strainatate, nu ma cautati ca ma bagati la plata roamingului. :)
Mihai Vinturache 0722 239 349
Nicio inteligenta artificiala nu poate concura cu prostia naturala!
User avatar
Mihai Vinturache
Moderator
Posts: 2000
Joined: 22 Oct 2009, 14:36
Location: Bucuresti

Re: Cupa APC 21-Total Spinning- Snagov 12- 13 oct. 2013

Post by Mihai Vinturache »

LISTA INSCRISI

1. BOGDAN ENESCU
Nicio inteligenta artificiala nu poate concura cu prostia naturala!
User avatar
Mihai Vinturache
Moderator
Posts: 2000
Joined: 22 Oct 2009, 14:36
Location: Bucuresti

Re: Cupa APC 21-Total Spinning- Snagov 12- 13 oct. 2013

Post by Mihai Vinturache »

Pentru a nu ne incurca in topicuri vom purta aici toate discutiile si tot aici se vor face inscrierile.
Asa ca va astemptam pe toti iubitorii Snagovului si ai spinningului.
Ne-am gandit sa dezvoltam putin evenimentul si sa-l facem mai putin obositor pentru cei care vin de la distanta asa ca l-am gandit ca o desfasurare pe 2 zile.
Asa cum precizeaza si Iancu in anunt, exista posibilitatea cazarii la Complexul Astoria la preturi rezonabile dar vom discuta cu cei de la complex si pentru cei care doresc sa stea la cort.
Nicio inteligenta artificiala nu poate concura cu prostia naturala!
manu
Posts: 75
Joined: 14 Mar 2010, 12:11

Re: Cupa APC 21-Total Spinning- Snagov 12- 13 oct. 2013

Post by manu »

Dumitrescu Iancu wrote:Asociatia Pescar Club 21 va invita sa participati la editia a 3-a a concursului Cupa APC 21 Total Spinning Snagov 2013.
Concursul este in format open, deschis atat concurentilor afiliati cluburilor de profil, cat si amatorilor.
Speciile tinta sunt: stiuca, biban, salau si somn. Concursul se va desfasura in doua manse, pe parcursul a doua zile.

Pica excelent - sunt in concediu.
Ma inscriu, Daca nu sunt probleme rezerv a 2-a barca.
User avatar
Mihai Vinturache
Moderator
Posts: 2000
Joined: 22 Oct 2009, 14:36
Location: Bucuresti

Re: Cupa APC 21-Total Spinning- Snagov 12- 13 oct. 2013

Post by Mihai Vinturache »

Valibule, te-am cautat la telefon dar esti greu de gasit.
Sper ca ne ajuti si in acest an cu partea de grafica, cupe, diplome, legistimatii. Eu iti multumesc anticipat! :D
Nicio inteligenta artificiala nu poate concura cu prostia naturala!
valibu
Posts: 662
Joined: 26 Oct 2009, 13:09

Re: Cupa APC 21-Total Spinning- Snagov 12- 13 oct. 2013

Post by valibu »

Mihai Vinturache wrote:Valibule, te-am cautat la telefon dar esti greu de gasit.
Sper ca ne ajuti si in acest an cu partea de grafica, cupe, diplome, legistimatii. Eu iti multumesc anticipat! :D
Mihai, te salut si scuzele de rigoare. Doar ca dormeam putin. :lol: :lol: :lol:
Nici nu ma gandesc sa nu fiu acolo "cu tot ce tine de mine". ;)

@"""""Sincer sa fiu, asteptam implicarea Clubului in concursul de la Snagov.
Asa cum a precizat si Iancu, am anuntat concursul tocmai pentru a mai vedea niste puncte de vedere. Am discutat despre posibilitatea defasurarii concursului in doua grupe valorice si varianta nu este abandonata total.""""

Nu am stiut nimic de asta. Iancu a precizat dupa ce am zis noi. Comentariul meu a venit pur si simplu din dorinta de a participa eu si alti cativa colegi. La cum a fost prezentat concursul a trebuit sa facem (fac) si eu o remarca. Din pacate nu am fost in tema ca alte dati.

Alta Marie....





Ideea este ca vreau sa fie ceva reusit. Din punctul meu de vedere tot aportul. Te sun maine pentru a stabili impreuna ce tine de organizare si de imagine.
bogdanenescu1
Posts: 255
Joined: 19 Nov 2012, 22:24
Location: Ploiesti

Re: Cupa APC 21-Total Spinning- Snagov 12- 13 oct. 2013

Post by bogdanenescu1 »

Impartasesc acelasi punct de vede cu Valibu. O grupa valorica mai slabuta pentru amatori ar insemna mai multi participanti cu sanse egale. Poate premiile nu vor fi atat de consistente in bani, insa sunt sigur ca vor fi multi cei care agreeaza ideea. Trebuie gasita o formulare corecta si stricta a regulametului de participare si departajare.
Desigur asta nu se poate stabili decat de catre voi cei care organizeaza concursul. Eu m-am inscris oricum, deoarece astept concursul asta de anul trecut.
Observ o schimbare fata de celelalte editii si anume ca in prima zi puncteaza stiuca iar in a doua bibanul. Asta este o idee buna prin care se face o anumita selectie mai ales ca anul trecut bibanul a castigat concursul. Banuiesc ca asta a fost si motivul.

Si acum.... ar fi bine sa fie completat anuntul concursului exact la fel cu cel de anul trecut si anume: ce fel de motoare se permit, ce dimensiuni puncteaza, antrenamentele pana cand se fac.... etc. Chiar daca se cunoaste regulamentul LRS exista anumite completari specifice.

De asemenea trebuie facut cunoscut pretul la care concurentii se pot caza la Astoria. In felul acesta fiecare isi face calcule cat mai exacte cu banii, care si asa sunt prea putini prin buzunare.
Bogdan Enescu
dutustoica
Moderator
Posts: 843
Joined: 21 Oct 2009, 21:11

Re: Cupa APC 21-Total Spinning- Snagov 12- 13 oct. 2013

Post by dutustoica »

Salutare prieteni,
Eu am fost plecat cateva zile, dar sunt la curent cu ce se intampla :oops: :oops: :oops: Saptamana viitoare o sa merg la Astoria si o sa discut cu dl Pana toate aspectele legate de concurs, inclusiv cele semnalate de tine. Desigur, le voi posta aici, astfel incat cei interesati sa beneficieze de toate informatiile.

In ceea ce priveste organizarea concursului pe grupe valorice, acum e mai complicat de pus in practica deoarece anuntul a fost facut pe mai multe site-uri, cu premiile respective. O varianta ar fi sa punem si o sectiune "incepatori", cu o taxa mai mica si cu premii in consecinta, ca la cursele de masini. Cine vrea sa castige premii mari, se inscrie la avansati, cine nu, la incepatori. E un punct de vedere.........
User avatar
Mihai Vinturache
Moderator
Posts: 2000
Joined: 22 Oct 2009, 14:36
Location: Bucuresti

Re: Cupa APC 21-Total Spinning- Snagov 12- 13 oct. 2013

Post by Mihai Vinturache »

Ca urmare a opiniilor exprimate ulterior anuntului referitor la concurs s-a ajuns la urmatoarea forma finala de anunt oficial al concursului:


Asociaţia Pescar Club 21 vă invită să participaţi la Concursul Cupa APC 21 – TOTAL SPINNING - ediţia 2013.

Concursul este în format OPEN, deschis atât concurenţilor afiliaţi cluburilor de profil, cât şi amatorilor, bărbaţi şi femei, care au depăşit vârsta de 18 ani pe parcursul anului 2013, fara obligatia de a fi membri ai APC 21.

Concursul este dedicat exclusiv pescuitului la răpitori, din barcă.
Se admite folosirea motoarelor termice, fara limita de putere dar în limita bunului simt.

Data concursului: 12 - 13 octombrie 2013

Locaţia: lacul SNAGOV

Programul concursului:

Vineri , 11 octombrie

16:00 – 17:30 pregatirea barcilor si echipamentului de pescuit, lasarea la apa
17:30 – 18:00 sedinta tehnica
18:00 - ... Cazare, campare, socializare
NOTA: Programul de vineri permite un anumit grad de elasticitate dar am dori sa tinem sedinta tehnica pe lumina (in principiu cel tarziu la 18:30)

Sambata, 12 octombrie

6:30 – 7:00 Servirea cafelei
07:00 Pregatire si intrare pe apa
07:30 - 14:30 Concurs, mansa 1
15:30 Afisarea rezultatelor
16:30 – Masa festiva la restaurantul Astoria, socializare

Punctează: ştiuca, şalaul şi somnul.

Duminica, 13 octombrie

06:30 Servirea cafelei
07:00 Pregatire si intrare pe apa
07:30 - 14:30 Concurs, mansa 2
15:30 Afisarea rezultatelor
16:30 – 17:30 Festivitatea de premiere

Puncteaza: bibanul, salaul si somnul

Dimensiuni minime:

- Biban (Perca fluviatilis) – 15 cm
- Şalau (Stizostedion lucioperca) – 30 cm
- Ştiuca (Esox lucius) – 30 cm
- Somn ((Silurus glanis)) – 50 cm

Concursul se organizeaza pe doua grupe, cu taxe de participare diferite si premii diferite, astfel:

GRUPA MASTER – Participă orice sportiv, afiliat sau neafiliat, care achită taxa de participare aferentă acestei grupe.

Premii (se acordă în bani)

locul I : 2.000 lei
locul II: 1.000 lei
locul III: 500 lei
CMMC : 500 lei

Numarul minim de participanţi : 20
Numarul maxim de participanţi : 40

Taxa de participare : 200 lei/pers. Aceasta include şi contravaloarea mesei de prânz,
60 lei/pers, însoţitorii concurenţilor, în varianta participării la masa de prânz de la restaurant.


GRUPA OPEN – Participă orice sportiv care achită taxa de participare aferentă acestei grupe, cu condiţia de a NU FI PARTICIPAT in ultimii TREI ani la nicio etapa organizata de LRS.


Premii:

locul I : 1.000 lei + o lanseta MAX INSYGNIA CAST 4-18 GR + produse pescuit marca EXPERT
locul II: 500 lei + o lanseta MAX FISHING carbon, FINEZJIA SPINN 30 + produse pescuit marca EXPERT
locul III: 300 lei + o lanseta MAX FISHING carbon, FINEZJIA SPINN 30 + produse pescuit marca EXPERT
CMMC : 200 lei lei + o lanseta MAX FISHING carbon, FINEZJIA SPINN 30 + produse pescuit marca EXPERT

Numarul minim de participanţi : 15
Numarul maxim de participanţi : 30
Taxa de participare : 150 lei/pers. Aceasta include şi contravaloarea mesei de prânz,.
60 lei/pers, însoţitorii concurenţilor, în varianta participării la masa de prânz de la restaurant.

Plata taxei de participare confirmă acceptarea şi respectarea de către concurent a Regulamentului Campionatului Naţional de Spinning din barca 2013, cu modificările enunţate de organizator *.
(*) Având în vedere dimensiunile textului de Regulament, normal pentru desfăşurarea unei astfel de competiţii, publicarea Regulamentului în cadrul acestui anunţ nu este posibilă.

Regulamentul poate fi consultat la următorul link:
http://www.lrs.ro/documente/2013-Regula ... -barca.pdf


Plata taxei de înscriere:

a) prin virament bancar in contul organizatorului:
- titular cont: Asociaţia Pescar Club 21 Bucureşti
- CIF:26280117
- nr.cont: RO05RZBR0000060012169535
- deschis la Raiffeisen BANK, Agenţia Lizeanu
Va rugam mentionati : taxa participare Cupa TOTAL SPINNING - Snagov 2013 si numele concurentului(ilor).
b) la directorul de concurs, dl.Mihai VÎNTURACHE (tel. mobil 0744.790.551, respectiv e-mail mihai_vint@yahoo.com.) cu un telefon prealabil.

Ultima zi de inscriere, confirmata prin efectuarea taxei de participare – luni 07.10.2013

Antrenamente oficiale:

Perioada de antrenament este definită ca fiind perioada dintre anunţarea oficiala a concursului si data de 09 octombrie, ora 00,00
Concurenţii au acces la antrenament pe baza permisului de pescuit ANPA. Antrenamentele se vor desfăşura cu respectarea prezentului regulament şi a prevederilor legale referitoare la zona de protecţie naturală a lacului Snagov.
Pe sectorul de concurs este interzis antrenamentul în zilele de joi si vineri înaintea concursului.
Antrenamentul pe aceeaşi pistă, dar în afara sectorului de concurs, este permis.

Campare, cazare:

Camparea este asigurata gratuit in zona pontonului.
Cazarea se poate face la hotelul Complexului Astoria, la urmatoarele tarife/camera:
- Camera cu 2 paturi – 110 lei/noapte. Disponibile 8 camere
- Camera matrimoniala – 140 lei/noapte. Disponibile 4 camere
- Bungalow 2 paturi – 95 lei/noapte. Disponibile 2 camere
Toate camerele beneficiaza de incalzire si baie proprie.
Rezervarea se face telefonic la Dutu Stoica – 0730.013.087, 0745.110.278, 0744.532.224
Plata cazarii, la receptia hotelului.

In cadrul acestui topic va fi afisata si harta sectorului de concurs. Dati clic pe poze pentru marirea acestora.
Va steptam pe toti iubitorii de pescuit la rapitor, membri sau nu ai APC21.
Nicio inteligenta artificiala nu poate concura cu prostia naturala!
User avatar
Mihai Vinturache
Moderator
Posts: 2000
Joined: 22 Oct 2009, 14:36
Location: Bucuresti

Re: Cupa APC 21-Total Spinning- Snagov 12- 13 oct. 2013

Post by Mihai Vinturache »

Acesta ne propunem sa fie sectorul de concurs
Attachments
Sector 2013.JPG
Nicio inteligenta artificiala nu poate concura cu prostia naturala!
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Cupa APC 21-Total Spinning- Snagov 12- 13 oct. 2013

Post by Dumitrescu Iancu »

Au aparut primele inscrieri la grupa Master:

1. Vali Stratonov
2. Sorin Buculei
3. Marian Manea
4. Ion Viorel
5. Marius Mazilu
6. Vali Sorescu - achitat
7. Lucian Constantin
8. Vlad Matei
9. Petre German
10.Eugen German
11. Cristian Rizea- achitat
12.Vlad Dumitrescu- achitat
13.Sofonea Mihai
14.Trandafiropol Alexandru
15. Stefanescu Eduard
16. Andrei Zabet
17. Bogdan Enescu
18. Vali Bucoveanu
User avatar
Mihai Vinturache
Moderator
Posts: 2000
Joined: 22 Oct 2009, 14:36
Location: Bucuresti

Re: Cupa APC 21-Total Spinning- Snagov 12- 13 oct. 2013

Post by Mihai Vinturache »

Ca si in anii precedenti, toti concurentii vor primi diplome de participare. Ca urmare ii rugam pe toti sa se inscrie cu numele in clar pentru a putea tipari diplomele de participare din timp.
Nicio inteligenta artificiala nu poate concura cu prostia naturala!
bogdanenescu1
Posts: 255
Joined: 19 Nov 2012, 22:24
Location: Ploiesti

Re: Cupa APC 21-Total Spinning- Snagov 12- 13 oct. 2013

Post by bogdanenescu1 »

Ce se intampla daca nu se vor ocupa toate cele 15 locuri minime la Open?
Vom plati diferenta pentru Master?
Bogdan Enescu
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Cupa APC 21-Total Spinning- Snagov 12- 13 oct. 2013

Post by Dumitrescu Iancu »

bogdanenescu1 wrote:Ce se intampla daca nu se vor ocupa toate cele 15 locuri minime la Open?
Vom plati diferenta pentru Master?
Cine doreste, plateste diferenta si participa la Master, cine nu, primeste banii inapoi...
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Cupa APC 21-Total Spinning- Snagov 12- 13 oct. 2013

Post by Dumitrescu Iancu »

Astazi au achitat taxa de participare alti doi concurenti: Cristian Rizea si Vlad Dumitrescu.
dutustoica
Moderator
Posts: 843
Joined: 21 Oct 2009, 21:11

Re: Cupa APC 21-Total Spinning- Snagov 12- 13 oct. 2013

Post by dutustoica »

Azi au confirmat telefonic participarea, Sofonea Mihai si Trandafiropol Alexandru.
De asemenea, Petre German a rezervat doua camere pentru sambata.
User avatar
G_H
Posts: 488
Joined: 07 Apr 2010, 17:59
Location: Bucuresti

Re: Cupa APC 21-Total Spinning- Snagov 12- 13 oct. 2013

Post by G_H »

Premiile EXPERT SI MAX FISHING TACKLE au sosit din Polonia! :D
User avatar
Mihai Vinturache
Moderator
Posts: 2000
Joined: 22 Oct 2009, 14:36
Location: Bucuresti

Re: Cupa APC 21-Total Spinning- Snagov 12- 13 oct. 2013

Post by Mihai Vinturache »

Daniele, iti multumim din nou pentru importantul ajutor!
Sa traiesti!
Nicio inteligenta artificiala nu poate concura cu prostia naturala!
Post Reply

Return to “CONCURSURI”