"Cupa APC 21 - Pluta EXPERT" - 2013

Moderator: administrator

Post Reply
User avatar
Mihai Vinturache
Moderator
Posts: 2000
Joined: 22 Oct 2009, 14:36
Location: Bucuresti

"Cupa APC 21 - Pluta EXPERT" - 2013

Post by Mihai Vinturache »

Concurs de pescuit staţionar "Cupa APC 21 - Pluta EXPERT" - 2013

Va propun organizarea celei de a doua editii a concursului de pescuit stationar "Cupa APC 21 - Pluta EXPERT" - 2013
Data propusa este sambata 18 mai 2013.

Locul de desfăşurare a concursului: Valea Argovei 3 - La motoare (Balta "PROTOCOL")

In contul taxei de participare se pot retine 6 kg de caras.


PREMII

Premiile vor consta in articole de pescuit specifice pescuitului la pluta, cupe si diplome.

Locul I - articole de pescuit la pluta + 3 partide de pescuit in sistem c&r + pachete de nada Lauda
Locul II - articole de pescuit la pluta + 2 partide de pescuit in sistem c&r + pachete de nada Lauda
Locul III - articole de pescuit la pluta + 1 partida de pescuit in sistem c&r + pachete de nada Lauda
CMMC - articole de pescuit + pachete de nada Lauda

La fel ca anul trecut, firma EXPERT (Polonia) va sponsoriza fondul de premiere. Concret, pentru toti cei 4 premianti se va acorda
- 1 undita Pro Boxer,
- 2 role de fir fluorocarbon 0,14 x 30 metri,
- 1 rola de fir Spro Tech Pole 0,24
- 1 set de 5 plute Expert
- 1 sapca Expert
- 1 set de agrafe pentru plute culisante.

Administratorul lacului Valea Argovei 3 a completat premiile cu partide de pescuit in sistem c&r.
De asemenea nada LAUDA este oferita de magazinul de articole de pescuit PRINDE.

/___________________________________________________________________ /

PARTENERI
Expert.JPG
Expert.JPG (10.07 KiB) Viewed 17604 times
Evo-Concept.JPG
Evo-Concept.JPG (7.21 KiB) Viewed 17604 times
Lauda BBbb by M.jpg
Administratia Lacului Valea Argovei 3
/___________________________________________________________________ /

La fel ca anul trecut concursul se doreşte a fi o ocazie de a ne confrunta priceperea în pescuitul la plută dar şi un prilej de socializare şi schimb de experienţă.
Ca urmare va fi arbitrat pe baza unui regulament lejer guvernat mai ales de bunul simţ. Totuşi va exista o echipă de arbitri care vor urmări cu stricteţe respectarea acestui regulament, asigurarea corectitudinii şi obiectivităţii în stabilirea clasamentului.

Modul de desfăşurare a concursului - 1 manşă de 7 ore sau, conform celor afirmate in paragraful anterior, stabilim durata "la locul faptei". Aceasta va avea loc vineri seara sau sâmbătă dimineaţa, vom stabili acest lucru tot împreună.

TAXA de participare este de 50 lei/persoană.

Din aceasta taxa se vor cumpara cupele. De asemenea, tot din acesti bani se va asigura cafeaua +o mica gustare dimineata, un gratar stropit cu bere la sfarsitul concursului si apa minerala/sucuri. In aceste conditii, ar fi necesar sa ne strangem minim 20 de concurenti.
Pentru insotitorii care nu concureaza, se va plati o suma de 40 lei/persoana care va acoperi cheltuielile de protocol (cafea, sucuri, bere, masa si dreptul de a comenta pe malul baltii!)

Taxa se poate plăti începând de la prima cafenea.
Puteţi contacta şi organizatorii la telefon. Pentru a şti exact pe ce contăm ar fi de dorit să nu se amâne plata pentru şedinţa tehnică.

Concursul se organizeaza cu un numar minim de 20 participanti.

Persoane de contact:

Mihai Vînturache 0744 790 551
Radu Lalescu 0744 818 277





REGULAMENT

1. Concursul este destinat EXCLUSIV pescuitului cu undita la pluta.
2. Concursul este deschis EXCLUSIV membrilor APC 21. In mod excepţional pot participa şi membrii APC 21 care au achitat cotizaţia pentru anul 2012 şi ÎNCĂ nu au achitat-o pe cea pentru anul 2013.
3. Fiecare concurent va beneficia de un stand de concurs special amenajat. Standurile de concurs se vor trage la sorţi iar ordinea în care se va efectua extragerea se va stabili tot prin tragere la sorţi.
4. Fiecare concurent poate pescui simultan cu două vergi dar poate avea pregătite în stand oricâte.
5. Fiecare vargă poate fi echipată cu doua ace iar modul de pescuit trebuie să fie caracteristic pescuitului la plută.
6. Concursul începe cu o etapă de nădire grea timp de 5 minute. Ulterior, pe durata concursului se poate nădi pentru întreţinere cu bulgări având dimensiunea maximă a unei mingi de pingpong (evaluat ochiometric - arbitrul decide).
7. Se interzice nada pe bază de sânge. In rest nu există restricţii privind nada.
8. Pe durata concursului este permisă socializarea între concurenţi.
9. Este interzis schimbul de peşti.
10. Se permite schimbul, împrumutul etc. oricăror tipuri de echipamente de pescuit, nada, momeala între concurenţi.
11. La ieşirea, respectiv intrarea într-un stand trebuie solicitată prezenţă unui arbitru.
12. Arbitri vor purta echipament distinctiv.
13. Clasamentul se va stabili funcţie de cantitatea cea mai mare de peşte prins, exprimată în kilograme. In caz de egalitate va avea loc un play-off de 10 minute cu ambii concurenti pe un singur stand, cu cate o varga. Daca egalitatea persista... se face un concurs de alergat rame!Fiecare candidat isi va alege o rama care va fi asezata pe fundul unei cutii de bere. Prima rama care cade de pe cutie castiga concursul.
14. Deoarece administratorul solicita eliberarea crapilor, fiecare concurent va avea 2 juvelnice, din care cel putin unul peste 2 metri, folosit pentru crapi. Cantarirea crapilor se va face in mai multe sesiuni. Carasii se vor cantarii la finalul concursului. Concurentii sunt obligati sa cheme arbitrii la cantarire in momentul in care au 5 crapi capturati.
15. Orice cântărire se va face în prezenţa a cel puţin unui concurent dintr-un stand învecinat sau un reprezentant al acestuia, desemnat în faţa arbitrului.Cel mai mare peste al fiecarui concurent se va cantari individual.
16. Se vor acorda premii pentru locurile 1,2 şi 3 şi pentru CMMC.
17. Concurentii care nu au implinit varsta de 15 ani sau doamnele care se declara incepatoare, pe proprie raspundere, pot avea un insotitor in stand care ii poate ajuta fara a avea insa dreptul sa puna mana pe vergile cu care se pescuieste.(De exemplu asta inseamna ca insotitorul poate pune rama in ac dar nu are voie sa atinga varga. De asemenea un astfel de concurent poate fi ajutat de insotitor cu minciogul in cazul unui peste mai mare).
18. Restul concurentilor au obligatia de a pescui singuri.
19. In mod exceptional, concurentii pot fi ajutati cu minciogul de catre arbitri sau de un insotitor, cu anuntarea arbitrilor sau a vecinului de stand, in cazul unei capturi care se estimeaza a fi de peste 3 kg (estimare ochiometrica).
20. In cazul concurentilor sositi in familie (parinte-copil; sot-sotie) standurile vor fi alaturate. Se va efectua o singura extragere careia i se va aduga standul urmator (superior ca numar).
21. Puncteaza orice fel de peste (crap, caras, rosioara, balos, stiuca, salau, sorete, oblete etc.). Nu puncteaza broasca testoasa!


Programul concursului

Vineri seara

18,00 – 19,00 Amenajarea standurilor de concurs (bătut ţăruşi, montat banderola separatoare, numerotat standuri, umezit cu grija gaturile).
19,00 – 20,00 Amenajarea taberei (montat corturi, umflat saltele, montat pavilion, umezit cu grija gaturile).
20 - … Slănină, Bănişor, fripturi, Bănişor, grătare, ceaune, Bănişor, icre, Bănişor, umezit gaturile mai din belşug cu sucuri albe, roşii sau acidulate.
… - 5,00 Somn (Nu prea mult!)

Sâmbătă

5,30 – 5,45 Şedinţa tehnică.
5,45 – 6,00 Tragerea la sorţi a standurilor de concurs.
6,00 – 6,25 Pregătirea standurilor de concurs, pregătirea sculelor şi a nadei.
6,25 – 6,30 Nădirea grea.
6,30 – 13,30 Concurs !!!
13,30 – 14,15 Cântărire
14,30 – Afişarea rezultatelor
14,30 – 15,00 Contestaţii
15,00 – 15,20 Festivitatea de premiere, şedinţa foto, declaraţii de presă.
15,30 – Închiderea festivă, masa de prânz.


Pentru a nu încurca prea mult căutarea, pe acest topic se vor purta discuţiile şi se vor face înscrierile la concurs.


Mai recititi din cand in cand acest anunt pentru a vedea eventualele modificari si/sau completari, functie de propunerile reiesite din discutii.

INSCRIERI

1. Mainescu Petre - Achitat
2. Bobe Mircea - Achitat
3. Anghel Bedros (Armeanu) - Achitat
4. Bogdan Danuleţ - Achitat
5. Chioibaşu Cezar - Achitat
6. Enescu Bogdan
7. Stefanescu Costin
8. Marius Costache (Ono)
9. Georgescu Valentin
10. Călin Paul - Achitat
11. Adrian Niculae - Achitat
12. Lalescu Radu
13. Popescu Adrian - Achitat
14. Ion Măinescu
15. Georgescu Valentin
16. Catalin Pavel (pacapescarul)
17. Popescu Gheorghe - Achitat
18. Munteanu Florin + însoţitor - Achitat
19. Dumitrescu Iancu
20. Dan Surdu
21. Daniel Gheorghe - Achitat
22. Vasile Victor - Achitat
23 - Popescu Nicolae - Achitat
24 - Grajdinoiu Florin
25 - Grajdinoiu Alexandra (!!! Bravo !!!)
26 - Valentin Bucoveanu
27 - David Cristinel
28 - Gabriel Matei + fiul
29 - Gabriel Feteanu
Nicio inteligenta artificiala nu poate concura cu prostia naturala!
laloi
Posts: 765
Joined: 26 Oct 2009, 11:52
Location: Bucuresti

Re: "Cupa APC 21 - Pluta EXPERT" - 2013

Post by laloi »

Mihai, daca ai nevoie de ajutor in organizare, ma ofer... ca si participant astept vremuri mai bune... best
bogdanenescu1
Posts: 255
Joined: 19 Nov 2012, 22:24
Location: Ploiesti

Re: "Cupa APC 21 - Pluta EXPERT" - 2013

Post by bogdanenescu1 »

Ma inscriu si eu daca ramane exclusiv undita cu pluta. Sa nu fie si la shefield/match ca nu ma pricep si automat cei care vor alege acest stil vor avea avantaj.
Bogdan Enescu
User avatar
Mihai Vinturache
Moderator
Posts: 2000
Joined: 22 Oct 2009, 14:36
Location: Bucuresti

Re: "Cupa APC 21 - Pluta EXPERT" - 2013

Post by Mihai Vinturache »

Dupa cum vedeti eu am propus in regulament sa fie doar concurs de undita.
Radule, orice ajutor e bine venit, am trecut si numarul tau de telefon la organizatori.

Am semnale ca pretul este considerat prea mare, asa ca simt nevoia unor explicatii:
1. Dupa cum ati citit probabil pe un alt topic, ziua de pescuit pe balta "La motoare" este 50 lei/12 ore. Administratorul vrea sa inchida balta in ziua pescuitului si in aceste conditii, la 20 de concurenti, cere un pret mai mare/concurent, ceea ce mi se pare corect, el avand de regula mult mai multi pescari pe balta in WE. Probabil ca daca ne strangem 30 (ceea ce nu cred) costul per concurent s-ar diminua. Mai incerc sa negociez tariful, deocamdata am avut o singura discutie.
2. Putem sa mai diminuam substantial pretul daca renuntam la masa de dupa concurs, caz in care ne-am putea incadra in 90-100 lei. In acest caz insa, s-ar pierde mult din caracterul de socializare si e pacat, mai ales ca in acest an capricios dpdv meteorologic n-am prea avut ocazia sa ne vedem la pescuit. Am putea sa inlocuim socializarea de dupa concurs cu una de vineri seara, sa socializam vineri seara pana sambata dimineata, situatie in care fiecare vine cu ce are de pe acasa si ne organizam acolo.
3. Nu faceti comparatii cu anul trecut. Am incercat sa gasesc o balta mai buna, adica sa prindem si altceva decat carasi cat degetul si asta costa. In plus anul trecut, APC 21 a contribuit cu o parte din bani,peste ceea ce s-a strans de la concurenti. Anul asta incerc sa organizez un concurs care sa se autofinanteze integral... daca se poate e ok.

Problema este ca incerc sa fac ceva in perioada de prohibitie cand oricum suntem legati de apele cu taxa.
Am lasat toate aspecte deschise discutiilor si propunerilor. Nu doresc un concurs de tipul "faci cum scrie sau nu participi". Mi se pare mai important sa ne vedem si sa ne simtim bine... deci astept opinii, fara niciun fel de jena. Toti trecem prin dificultati financiare si e bine sa gasim impreuna o solutie acceptabila pentru cat mai multi.
Nicio inteligenta artificiala nu poate concura cu prostia naturala!
laloi
Posts: 765
Joined: 26 Oct 2009, 11:52
Location: Bucuresti

Re: "Cupa APC 21 - Pluta EXPERT" - 2013

Post by laloi »

Scuze daca "poluez" topicul, sper ca nu ai considerat postarea mea drept unul din semnale, e o cotatie de pret ok, la o cafenea cred se sparg mai mult de 50-80 ron de caciula :D , dar acolo nu pot sa lege decat carlige cel mult ;) , si la asta se pricep majoritatea, dar vaz ca le e frica sa prinda si peste cu ele ;)
Asa ca dragilor indrazniti, daca suna mai bine mutam cafeneaua de vineri pe balta la concurs... si sigur s-or gasi si niste copaci, pentru stilul pescarilor de la Crisan :D
laloi
Posts: 765
Joined: 26 Oct 2009, 11:52
Location: Bucuresti

Re: "Cupa APC 21 - Pluta EXPERT" - 2013

Post by laloi »

Si o "ultima" poluare a topicului, daca imi este permisa: rememorand cele petrecute anul trecut, daca G_H (EXPERT) si CD APC21 nu considera inoportuna aceasta idee, as adauga ceva la denumirea concursului de undita ceva gen in memoriam lui Costinelo, colegul si unul din premiantii de anul trecut care din pacate ne-a parasit prematur...Scuze anticipate familiei si prietenilor daca considera aceasta propunere neavenita...
User avatar
PETREMAN
Moderator
Posts: 892
Joined: 23 Mar 2010, 10:08
Location: BUCURESTI
Contact:

Re: "Cupa APC 21 - Pluta EXPERT" - 2013

Post by PETREMAN »

Am vb cu majoritatea din echipa mea ... care stiu sa "lege ace" si sa si pescuiasca cu ele :lol: :lol: si daca nu intervine nimic si nu se modifica data ....mergem si noi ....momentan la lista de participanti doar doua persoane : Mainescu Petre si Bobe Mircea ...sa vezi tu Radule lupta pt titlul suprem de baboier :lol: :lol:
laloi
Posts: 765
Joined: 26 Oct 2009, 11:52
Location: Bucuresti

Re: "Cupa APC 21 - Pluta EXPERT" - 2013

Post by laloi »

Asa, mai Petre :D din ce a povestit Mihai, s-ar parea ca o sa fie nevoie de ace mai mari decat din alea cu care va chinuiam eu ;) . Il las pe Mihai sa faca lista, poate o baga in prima postare si el poate modifica acolo...
dutustoica
Moderator
Posts: 843
Joined: 21 Oct 2009, 21:11

Re: "Cupa APC 21 - Pluta EXPERT" - 2013

Post by dutustoica »

Mihai, eu sunt disponibil sa ajut la organizare. Mai mult, o sa discutam si in CD, joi, despre concurs.
Ia in considerare si varianta ca taxa sa acopere doar inchiriatul baltii si o parte din premii, iar pentru masa, bauturi, etc.. sa organizam un punct de servire contracost (mici, bere, gratare, sucuri, apa, s.a.). Depinde si cati membrii APC se vor inscrie..
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: "Cupa APC 21 - Pluta EXPERT" - 2013

Post by cezar »

laloi wrote:Scuze daca "poluez" topicul, sper ca nu ai considerat postarea mea drept unul din semnale, e o cotatie de pret ok, la o cafenea cred se sparg mai mult de 50-80 ron de caciula :D , dar acolo nu pot sa lege decat carlige cel mult ;) , si la asta se pricep majoritatea, dar vaz ca le e frica sa prinda si peste cu ele ;)
Asa ca dragilor indrazniti, daca suna mai bine mutam cafeneaua de vineri pe balta la concurs... si sigur s-or gasi si niste copaci, pentru stilul pescarilor de la Crisan :D
Apropo de copaci...îmi aduc aminte de cineva aflat în război declarat cu copacii de pe malul Dunării, prea des agăţători de monturi laloieşti. Îmi mai aduc aminte şi de foarte desele invocări ale aparatului uro-genital feminin şi masculin, precum şi a unui întreg şirag de sfinţi, din toate confesiunile religioase, ale unei persoane pe care nu mi-o mai amintesc ;) .
Tu îţi aminteşti persoana, Laloi ?
Limbajul le-ar fi făcut să roşească feciorelnic pe distinsele noastre concetăţene care practică cea mai veche meserie din lume, pe centura Bucureştiului.
Au mai fost dese invocări ale unor zeităţi păgâne : Pijzdamoşi, M'bagssoula, etc, tot in lupta cu copacii...
laloi
Posts: 765
Joined: 26 Oct 2009, 11:52
Location: Bucuresti

Re: "Cupa APC 21 - Pluta EXPERT" - 2013

Post by laloi »

Dom Cezar, baremi eu ma razboiam cu ei :), si erau si datatori de peste, pe langa cotofene si alte specii zburatoare :mrgreen: ... adevaru e ca la volan si la pescuit in situatii limita ca aceea descrisa anterior mai scap cate o injuratura, da' asa mi-a recomandat psihologu (ca sa nu zic psihiatrul :D )
User avatar
zgubea
Posts: 232
Joined: 10 Mar 2010, 08:46
Location: Bucuresti
Contact:

Re: "Cupa APC 21 - Pluta EXPERT" - 2013

Post by zgubea »

Quote Mihai Vinturache: "2. Putem sa mai diminuam substantial pretul daca renuntam la masa de dupa concurs, caz in care ne-am putea incadra in 90-100 lei. In acest caz insa, s-ar pierde mult din caracterul de socializare si e pacat, mai ales ca in acest an capricios dpdv meteorologic n-am prea avut ocazia sa ne vedem la pescuit. Am putea sa inlocuim socializarea de dupa concurs cu una de vineri seara, sa socializam vineri seara pana sambata dimineata, situatie in care fiecare vine cu ce are de pe acasa si ne organizam acolo."

Dragi prieteni si colegi, va rog incercati sa nu renuntati la componenta ''socializare''...mi-e un dor nebun de o iesire care se finalizeaza si cu asa ceva. De aici, de pe meleaguri straine, va doresc o iesire frumoasa si cu multe reusite in ambele planuri ;)

Cu scuzele de rigoare pentru off-topic....aici, in Bavaria (Augsburg), pentru obtinerea permisului de pescuit trebuie sa fac un curs de 4 LUNI !!! Cursul se desfasoara doar in perioada noiembrie-februarie, se finalizeaza cu un examen, si costa 218 euro.....cred ca Domul Burian o sa se amuze fantastic daca va citi asta. Oare ce poti invata in 4 luni de zile ?? Poate sa ajungi profesor ihtiolog...

Ideea era sa profitati de toate iesirile care le puteti face si sa va bucurati de clipele petrecute cu prietenii pe maluri de ape, clipe la care tanjesc...

Mult succes organizatorilor, multe clipe frumoase si ''capturoase'' tuturor ;)
Dragos Bradatan
User avatar
armeanu
Posts: 117
Joined: 13 Jan 2012, 01:36
Location: Bucuresti
Contact:

Re: "Cupa APC 21 - Pluta EXPERT" - 2013

Post by armeanu »

Salutare ... Dl. Mihai va rog sa se hotarasca daca este numai de undita , vin la mine cu doua tevi si gata sau combinat si cu shefield.... ori una ori ..combinate . Se cuvine o astfel de precizare...

2) cum se ajunge acolo ne avand masina , cu ce mijloace , mai ales ca nu stiu nici locatia... asta pentru mine personal ....este o rata ,un autobuz, o harta...etc.
Bedros Anghel ( Tony )( Armeanu ).
bedros_a@yahoo.com

0722132992
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: "Cupa APC 21 - Pluta EXPERT" - 2013

Post by Dumitrescu Iancu »

armeanu wrote: 2) cum se ajunge acolo ne avand masina , cu ce mijloace , mai ales ca nu stiu nici locatia... asta pentru mine personal ....este o rata ,un autobuz, o harta...etc.
Tony, inscrie- te pe lista de participare si reaminteste-ne in sapatmana anterioara concursului ca nu ai cu ce sa vii... se va rezolva fara probleme, totul este sa spui atunci !
User avatar
armeanu
Posts: 117
Joined: 13 Jan 2012, 01:36
Location: Bucuresti
Contact:

Re: "Cupa APC 21 - Pluta EXPERT" - 2013

Post by armeanu »

Pai daca este asa ma inscriu si eu la concurs ......Multumesc ! Coane Iancule .
Bedros Anghel ( Tony )( Armeanu ).
bedros_a@yahoo.com

0722132992
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: "Cupa APC 21 - Pluta EXPERT" - 2013

Post by Dumitrescu Iancu »

In mod sigur se va gasi un participant cu masina care sa te preia, urmand sa impartiti costul combustibilului...Intotdeauna s-a procedat asa si nu prea a ramas nimeni pe jos...
Ono
Posts: 687
Joined: 23 Dec 2009, 05:37
Location: Bucuresti

Re: "Cupa APC 21 - Pluta EXPERT" - 2013

Post by Ono »

laloi wrote:pe langa cotofene si alte specii zburatoare
...cum ar fi veveritele... :D
User avatar
bog_da
Posts: 137
Joined: 23 Feb 2011, 12:34
Location: Bucuresti

Re: "Cupa APC 21 - Pluta EXPERT" - 2013

Post by bog_da »

Din nou scuze pentru off-topic...
aici, in Bavaria (Augsburg), pentru obtinerea permisului de pescuit trebuie sa fac un curs de 4 LUNI !!! Cursul se desfasoara doar in perioada noiembrie-februarie, se finalizeaza cu un examen, si costa 218 euro.....
La momentul respectiv am avut si eu o surpriza la fel de mare cand mi s-a explicat modalitatea de a obtine un permis de pescuit in Germania... Mare atentie ca permisul este valabil doar pe anumite ape (pe cele pentru care s-a facut cursul). Norocul meu a fost ca din Aachen aveam acces rapid la baltile din Belgia unde cu 5€ luai un permis de zi si puteai pescui...

Acum repede inapoi la subiect... am fost anul trecut, m-am simtit minunat si nu pot rata anul acesta! Va rog sa ma inscrieti si mai tarziu o sa comunic daca raman cu o persoana sau venim doi ca anul trecut.
Ar fi bine sa se clarifice daca se preconizeaza si o campare in seara de vineri spre sambata. Poate anul acesta nu mai ploua...
Bogdan
Tel. 0747 270 552
E-Mail: b.danulet@gmail.com
User avatar
Petru Burian
Posts: 902
Joined: 25 Oct 2009, 09:56

Re: "Cupa APC 21 - Pluta EXPERT" - 2013

Post by Petru Burian »

zgubea wrote:Cu scuzele de rigoare pentru off-topic....cred ca Domul Burian o sa se amuze fantastic daca va citi asta. Oare ce poti invata in 4 luni de zile ??
D-le Dragos Bradatan
La nemti … ca la nemti :) S-a discutat mult pe aceasta tema, dar sa stiti ca toti colegii nostri (din Germania) care s-au inscris la curs, au luat permisul :idea:
Daca aveti posibilitatea, incercati cu incredere.
Sa auzim numai de bine
„Homo faber cyberneticus va deveni Homo humanis ecologicus”
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: "Cupa APC 21 - Pluta EXPERT" - 2013

Post by cezar »

Dacă e la undiţă cu plută, mă inscriu si eu. Evident, concurent ! ;)
Post Reply

Return to “CONCURSURI”