World Carp Classic 2012

Moderator: administrator

Post Reply
User avatar
evergreen
Posts: 480
Joined: 09 Jan 2011, 07:49
Location: Bucuresti
Contact:

World Carp Classic 2012

Post by evergreen »

De ce oare trece neobservata castigarea primului loc la un anumit nivel de catre o echipa romaneasca? Pescuitul se pare ca nu incita la fel de mult ca fotbalul, sau poate doar performanta, in alt domeniu, pentru ca la fotbal, slabe sanse sa vedem vreodata asa ceva! ;)
Mai bine sa taci, sa fii considerat prost, decat sa vorbesti, ca sa inlaturi orice dubiu!
Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: World Carp Classic 2012

Post by Dumitrescu Iancu »

evergreen wrote:De ce oare trece neobservata castigarea primului loc la un anumit nivel de catre o echipa romaneasca? Pescuitul se pare ca nu incita la fel de mult ca fotbalul, sau poate doar performanta, in alt domeniu, pentru ca la fotbal, slabe sanse sa vedem vreodata asa ceva! ;)
Poate pentru ca, in dreptul numelor ( neaos romanesti :lol: :lol: :lol: ) castigatorilor, pe site-ul oficial al concursului este trecuta Ungaria ?!?!( cred ca am vazut eu bine, sper sa nu ma insel...)
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: World Carp Classic 2012

Post by cezar »

Dumitrescu Iancu wrote:
evergreen wrote:De ce oare trece neobservata castigarea primului loc la un anumit nivel de catre o echipa romaneasca? Pescuitul se pare ca nu incita la fel de mult ca fotbalul, sau poate doar performanta, in alt domeniu, pentru ca la fotbal, slabe sanse sa vedem vreodata asa ceva! ;)
Poate pentru ca, in dreptul numelor ( neaos romanesti :lol: :lol: :lol: ) castigatorilor, pe site-ul oficial al concursului este trecuta Ungaria ?!?!( cred ca am vazut eu bine, sper sa nu ma insel...)
Peter Micula, Norbert Pongracz, Zoltan Nemeti...bravi urmaşi ai daco-geţilor !
Pînă la urmă, nu contează etnia.
Bravo lor, sunt concurenţi excelenţi, iar dacă au reprezentat Romania, cu atat mai bine.

PS - si la Steaua, care a caştigat Cupa campionilor, în 1986, jucau romanii Duckadam, Boloni, Weissenbacher, Lakatus (aşa scrie în paşaport!)
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: World Carp Classic 2012

Post by Dumitrescu Iancu »

Absolut de acord, Cezar, intrebarea este :pentru ce tara au concurat ? Repet, pe site-ul oficial, in dreptul castigatorilor scrie Ungaria....
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: World Carp Classic 2012

Post by cezar »

Dumitrescu Iancu wrote:Absolut de acord, Cezar, intrebarea este :pentru ce tara au concurat ? Repet, pe site-ul oficial, in dreptul castigatorilor scrie Ungaria....
Se pare ca s-a corectat şi pe site-ul oficial !

Iar cei trei poartă matricole cu tricolorul romanesc, iar Peter poartă drapelul romanesc pe umeri !
User avatar
paulletta
Posts: 980
Joined: 25 Oct 2009, 17:22

Re: World Carp Classic 2012

Post by paulletta »

Echipa PVTV castiga WCC 2012 - IMAGINI DIN ULTIMELE ORE DE CONCURS

http://www.pvtv.ro/pescuit/echipa-pvtv- ... -2012.html
Paulletta
User avatar
evergreen
Posts: 480
Joined: 09 Jan 2011, 07:49
Location: Bucuresti
Contact:

Re: World Carp Classic 2012

Post by evergreen »

Deci am inteles bine, pana la urma! Bravo lor, si noua, ma rog, multora dintre noi sa ne fie putin rusinica, daca ne uitam putin si la cazul gimnastei pe seama careia se fac presupuneri de prostitutie sau fata de alte gimnaste care ar fi pozat in ipostaze provocatoare, sunt convins ca multi s-au simtit oripilati de asemenea lucruri, dar n-am auzit pe nimeni sa pomeneasca despre modul cum sunt tratati campionii olimpici sau mondiali, fosti sau actuali, fata de regimul preferential pe care il au fotbalistii, cel putin cei din Liga I sau internationalii! In orice alta tara, chiar Rusia sau China comunista, ar fi fost tratati regeste, fara sa mai aiba nicio grija pana la sfarsitul vietii, la noi, in schimb, ajung sa fie pusi in situatii penibile, sa n-aiba din ce sa traiasca sau sa-si asigure sanatatea, asa ca nu vad de ce as judeca pe cineva care ar incerca sa-si rotunjeasca veniturile prin alte metode, poate ar fi bine sa inceapa sa cerseasca? Chiar daca tineam si inca tin cu o anumita echipa de fotbal, nu ma impiedica sa-mi fie scarba ca fac parte dintr-un asemenea popor, care-si bate joc de valori, ba chiar si de el insusi!!!
Mai bine sa taci, sa fii considerat prost, decat sa vorbesti, ca sa inlaturi orice dubiu!
Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: World Carp Classic 2012

Post by cezar »

evergreen wrote:Deci am inteles bine, pana la urma! Bravo lor, si noua, ma rog, multora dintre noi sa ne fie putin rusinica, daca ne uitam putin si la cazul gimnastei pe seama careia se fac presupuneri de prostitutie sau fata de alte gimnaste care ar fi pozat in ipostaze provocatoare, sunt convins ca multi s-au simtit oripilati de asemenea lucruri, dar n-am auzit pe nimeni sa pomeneasca despre modul cum sunt tratati campionii olimpici sau mondiali, fosti sau actuali, fata de regimul preferential pe care il au fotbalistii, cel putin cei din Liga I sau internationalii! In orice alta tara, chiar Rusia sau China comunista, ar fi fost tratati regeste, fara sa mai aiba nicio grija pana la sfarsitul vietii, la noi, in schimb, ajung sa fie pusi in situatii penibile, sa n-aiba din ce sa traiasca sau sa-si asigure sanatatea, asa ca nu vad de ce as judeca pe cineva care ar incerca sa-si rotunjeasca veniturile prin alte metode, poate ar fi bine sa inceapa sa cerseasca? Chiar daca tineam si inca tin cu o anumita echipa de fotbal, nu ma impiedica sa-mi fie scarba ca fac parte dintr-un asemenea popor, care-si bate joc de valori, ba chiar si de el insusi!!!
Să nu exagerăm ! Acuma, dacă ţigăncuşa aia are "mancarici" si a ales sa faca o cariera profitabila in cea mai veche meserie din lume, treaba ei !
Si mai usor cu recunoasterea campionilor in Rusia : gimnasta rusoaica Oksana Shushovitina concureaza inca, la 39 de ani (pentru Germania !) pentru a oferi o sansa copilului ei suferind, Svetlana Khorkina (tot gimnasta), prostituata in Kuweit si arestata pentru proxenetism si contaminarea clientilor cu anumite boli, multiplul campion olimpic I.Popov (natatie) membru al lumii interlope din Moscova, injunghiat in carciuma de reprezentantii unei bande rivale etc
Nu stiu situatia fostilor campioni chinezi, dar nici nu am auzit sa aiba ceva rente viagere, cum, de bine, de rau, au campionii romani.
Claudiu
Posts: 1836
Joined: 25 Oct 2009, 16:18
Location: Constanta

Re: World Carp Classic 2012

Post by Claudiu »

Ma gandesc ca aceasta confuzie nu s-ar fi intamplat daca concurau nume familiare in lume pentru tara noastra:
Mercedes, State, Medalion, etc... :lol:
User avatar
Mihai Vinturache
Moderator
Posts: 2000
Joined: 22 Oct 2009, 14:36
Location: Bucuresti

Re: World Carp Classic 2012

Post by Mihai Vinturache »

Bravo lor! Merita toate felicitarile ca au castigat un astfel de concurs indiferent pentru cine au concurat. Iar daca au concurat pentru Romania cu atat mai mult, indiferent ce nume poarta. Poate sa-l cheme si Termopan sau Dolar.
Mi se pare incredibil ca au reusit sa se descurce cu barca cu mototr electric pe ase3menea vant. Sau e doar o iluzie data de imensitatea lacului?
evergreen wrote:De ce oare trece neobservata castigarea primului loc la un anumit nivel de catre o echipa romaneasca? Pescuitul se pare ca nu incita la fel de mult ca fotbalul, sau poate doar performanta, in alt domeniu, pentru ca la fotbal, slabe sanse sa vedem vreodata asa ceva! ;)
Oricat am fi de impatimiti ai pescuitului nu avem toti timpul necesar pentru a fi la curent cu tot ce se intampla in pescuitul de competitie. Pentru unii, si nu putini, chiar si sa intre pe forumul nostru o data sau de doua ori pe zi e dificil. Tocmai de aceea e bine ca cei care au noutati sa le impartaseasca, asa cum ai facut tu. Nu e cazul de reporosuri.
Nicio inteligenta artificiala nu poate concura cu prostia naturala!
User avatar
evergreen
Posts: 480
Joined: 09 Jan 2011, 07:49
Location: Bucuresti
Contact:

Re: World Carp Classic 2012

Post by evergreen »

Nu era vorba de asa ceva, doream sa spun ca pentru majoritatea romanilor daca nu este ceva legat de fotbal, eventual condimentat cu putin cancan, cu o piti sau doua, nu prezinta interes, daca nu se presara si cateva injuraturi( nu sunt sfant, mai injura omul - poate eu mai mult decat altii - dar nu ma erijez intr-un model de comportament, nici nu adun o multime de gura-casca sa-mi faca statuie si orice kk pe care il fac sa-l acopere de laude) peste toata aceasta tiganie generalizata si contagioasa care face audienta in ziua de azi! Chiar daca mai ai mici devieri verbale, macar trebuie sa te adaptezi cat de cat, dar nu la rele, cum se procedeaza pe la noi!!!
Mai bine sa taci, sa fii considerat prost, decat sa vorbesti, ca sa inlaturi orice dubiu!
Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!
robert_13
Posts: 160
Joined: 19 Jan 2011, 01:10

Re: World Carp Classic 2012

Post by robert_13 »

fotbalistii de doi lei se pierd dupa 2-3 sezoane, cheltuie banii si raman faliti.
medaliatii olimpic si mondiali (cred), in afara de primele pe care le primesc pt castigarea trofeelor, primesc rente viagere toata viata(scuze pt. pleonasm :D ), lunar, incepand de pe la 2000 lei pana la vreo 6000, cea mai frecventa suma fiind in jur de 4000 lei.
in afara de asta, majoritatea au si grade de chestori sau generali, sau altfel de grade si incaseaza si salarii de la stat (vb de sportivii de la Dinamo, poate si Steaua - dar nu de la fotbal, ci de la restul disciplinelor.)
User avatar
evergreen
Posts: 480
Joined: 09 Jan 2011, 07:49
Location: Bucuresti
Contact:

Re: World Carp Classic 2012

Post by evergreen »

Oare asa o fi? Un exemplu, cele doua medaliate, la canotaj, parca, in China, au primit 1/4 din ce ar fi trebuit de la Dinamo, campioana olimpica din anii '80 care nu are dreptul sa primeasca datorita faptului ca era minora in momentul castigarii medaliei de aur si chiar gasesc ca pe o provocare sa mai caut, ca in rau avem destule exemple!
Mai bine sa taci, sa fii considerat prost, decat sa vorbesti, ca sa inlaturi orice dubiu!
Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!
Post Reply

Return to “CONCURSURI”