Concurs la pluta APC 21

Moderator: administrator

Ono
Posts: 687
Joined: 23 Dec 2009, 05:37
Location: Bucuresti

Re: Concurs la pluta APC 21

Post by Ono »

Cork. Float se foloseste mai mult in navigatie (geamandura, pluta ca aia de pe Bistrita). E bine ca mai stii de gluma :D
Redevenind seriosi, eu as sugera tot pentru concurs un nume care sa ramana peste ani... sa stimuleze sufletul si imaginatia pescarilor...

De exemplu:
CARASUL EXPERT sau
UNDITA NARAVASA sau
PLUTA SCUFUNDATA
(daca forurile decizionale doresc o imagine mai pregnanta, pot adauga un pronume posesiv intre cuvinte, cum ar fi MEU, MEA, TAU, TA)
Astept comentarii si sugestii pentru imbunatatire.
Ono
Posts: 687
Joined: 23 Dec 2009, 05:37
Location: Bucuresti

Re: Concurs la pluta APC 21

Post by Ono »

P.S.Chiar acum, pana in concurs, as putea face o poezie elocventa (in functie de denumirea aleasa) care poate fi tiparita pe fundalul diplomelor, eventual inscriptionata si pe cupe! Donez in avans asociatiei drepturile de autor pentru respectiva poezie.
User avatar
Lorelai
Posts: 1517
Joined: 20 Apr 2010, 12:34
Location: Langa Bucuresti

Re: Concurs la pluta APC 21

Post by Lorelai »

Pana la urma unde facem concursul ?
Vreau urmatoarele saptamani sa ma antrenez ! :D :D :D
Ridic si eu o problema :
Vreau sa vin cu un prieten, unii din voi il cunoasteti, a fost si la Mila in toamna.
Putem sa pescuim in acelasi stand ? Sau macar sa fim in standuri vecine ? De fapt el ar veni la pescuit cu mine.
Cu achitarea integrala a tuturor cheltuielilor.
Iar daca exista suspiciuni, cu participare extra concurs, amandoi.
De fapt venim pentru distractie si socializare.
Astept un punct de vedere.
Lorelai
Dan Surdu
d.surdu@yahoo.com
Tel. 0725985958
User avatar
Lorelai
Posts: 1517
Joined: 20 Apr 2010, 12:34
Location: Langa Bucuresti

Re: Concurs la pluta APC 21

Post by Lorelai »

Gata, am vazut unde e concursul,mergeam pe o tableta si vedeam numai ultima pagina.
Lorelai
Dan Surdu
d.surdu@yahoo.com
Tel. 0725985958
laloi
Posts: 765
Joined: 26 Oct 2009, 11:52
Location: Bucuresti

Re: Concurs la pluta APC 21

Post by laloi »

Punctul meu de vedere (ca si participant) e ca , ce rost ar avea sa va inghesuiti pe un stand, la cata buluceala de inscrieri e pana acu?! ;) :D , mai ales ca e incurajata socializarea prin regulament... asa ca eu zic sa participati amandoi cu drepturi depline.
Ono, mai bine baga un imn mobilizator de participare, ca altfel o sa bagi niste versuri albe (la propriu :lol: ) pe diplome ;)
User avatar
Lorelai
Posts: 1517
Joined: 20 Apr 2010, 12:34
Location: Langa Bucuresti

Re: Concurs la pluta APC 21

Post by Lorelai »

Ok, standuri separate, dar vrem sa stam unul langa altul.
Cum rezolvam ?
Lorelai
Dan Surdu
d.surdu@yahoo.com
Tel. 0725985958
User avatar
pescarul33
Posts: 100
Joined: 13 Feb 2010, 18:13

Re: Concurs la pluta APC 21

Post by pescarul33 »

Puteti muta pe 9 iunie??? Pe 2 nu o sa fiu in tara si tare as vrea si eu sa vin!!!
ce stiu sigur: sunt un mare visator !!! ce nu stiu sigur: cand o sa ma trezesc? !!!
User avatar
Mihai Vinturache
Moderator
Posts: 2000
Joined: 22 Oct 2009, 14:36
Location: Bucuresti

Re: Concurs la pluta APC 21

Post by Mihai Vinturache »

Greu de mutat pe 9 iunie.
Incepand din 30 mai se deschide Dunarea de frontiera si deja ne mananca palmele pe toti.
Probabil din cauza asta nu avem participanti nici pentru 2 iunie.
Nicio inteligenta artificiala nu poate concura cu prostia naturala!
User avatar
Mihai Vinturache
Moderator
Posts: 2000
Joined: 22 Oct 2009, 14:36
Location: Bucuresti

Re: Concurs la pluta APC 21

Post by Mihai Vinturache »

S-au comandat cupele.
La cata lume s-a inscris vom da cupe fiecarui participant! :lol:
Nicio inteligenta artificiala nu poate concura cu prostia naturala!
User avatar
Mihai Vinturache
Moderator
Posts: 2000
Joined: 22 Oct 2009, 14:36
Location: Bucuresti

Re: Concurs la pluta APC 21

Post by Mihai Vinturache »

Dane, daca vrei neaparat sa stai langa prietenul tau vom gasi o modalitate de rezolvare. In cel mai rau caz manarim tragerea la sorti. :lol:
Nicio inteligenta artificiala nu poate concura cu prostia naturala!
User avatar
bog_da
Posts: 137
Joined: 23 Feb 2011, 12:34
Location: Bucuresti

Re: Concurs la pluta APC 21

Post by bog_da »

Buna dimineata stimati colegi,

cu voia dumneavoastra, pentru socializare si pentru a mai invata cate ceva de la cei experimentati, ma inscriu si eu pe lista de participare.
Taxa o depun Vineri dupa amiaza la sediu (pana atunci sunt plecat in deplasari...).

O zi mai buna decat cea de ieri tuturor!
Bogdan
Tel. 0747 270 552
E-Mail: b.danulet@gmail.com
User avatar
Mihai Vinturache
Moderator
Posts: 2000
Joined: 22 Oct 2009, 14:36
Location: Bucuresti

Re: Concurs la pluta APC 21

Post by Mihai Vinturache »

Va propun ca nume al concursului:

"Cupa APC 21 - Pluta EXPERT" - editia 2012

In acest fel acoperim toate informatiile: organizatorul, tipul de concurs si sponsorul si ramanem si in spatiul limbii romane.
Nicio inteligenta artificiala nu poate concura cu prostia naturala!
User avatar
Lorelai
Posts: 1517
Joined: 20 Apr 2010, 12:34
Location: Langa Bucuresti

Re: Concurs la pluta APC 21

Post by Lorelai »

Dar sponsorul nu participa ?
Sa fim Dani macar cati Popesti
Lorelai
Dan Surdu
d.surdu@yahoo.com
Tel. 0725985958
laloi
Posts: 765
Joined: 26 Oct 2009, 11:52
Location: Bucuresti

Re: Concurs la pluta APC 21

Post by laloi »

Lorelai wrote:Dar sponsorul nu participa ?
Sa fim Dani macar cati Popesti
Da, da, dar sa participe cu batu in balta :D (cred ca asta vroiai sa zici si tu), nu-i pacat sa nu vada si el ce plute prinzatoare distribuie? ;)
Mihai, e ok numele, eu ma chinuiam sa ii gasesc varianta internationala, cine stie... ;) :lol:
laloi
Posts: 765
Joined: 26 Oct 2009, 11:52
Location: Bucuresti

Re: Concurs la pluta APC 21

Post by laloi »

Mihai Vinturache wrote:Dane, daca vrei neaparat sa stai langa prietenul tau vom gasi o modalitate de rezolvare. In cel mai rau caz manarim tragerea la sorti. :lol:
Pai am stat si m-am gandit, uite un ex de "manareala" oficiala, care sa impace situatia si sa-si pastreze si caracterul aleatoriu al unei trageri la sorti: pe fiecare bilet se trec 2 locuri consecutive, 1+2, 2+3, 3+4 etc, in momentul in care Dan trage sa zicem 4+5, pastreaza cele 2 locuri si restul, dinaintea lui, raman cu prima cifra, si cei de dupa el cu a doua cifra. E bine? :)
User avatar
bog_da
Posts: 137
Joined: 23 Feb 2011, 12:34
Location: Bucuresti

Re: Concurs la pluta APC 21

Post by bog_da »

Dane, daca vrei neaparat sa stai langa prietenul tau vom gasi o modalitate de rezolvare. In cel mai rau caz manarim tragerea la sorti.
O timida propunere de "adaptare" a regulamentului care ar rezolva perfect problema lui Dan si m-ar ajuta si pe mine (se pare ca o sa vin cu fiul cel mare...): se poate lua in considerare participarea pe "echipe"?

De aici cei mai experimentati in regulamente pot descrie mai bine notiunea de "echipa", ce se poate si ce nu se poate. Numarul de undite poate ramane acelasi sau poate fi marit, dupa cum considerati.
Bogdan
Tel. 0747 270 552
E-Mail: b.danulet@gmail.com
laloi
Posts: 765
Joined: 26 Oct 2009, 11:52
Location: Bucuresti

Re: Concurs la pluta APC 21

Post by laloi »

Bogdan, ca sa fie situatia mai clara, poti preciza cam cat de mare este baiatul tau? Mai exact, se poate descurca singur cu 2 undite? Nu vreau sa fiu inteles gresit, dar sa facem in asa fel incat sa fie toata lumea multumita, sa participe cat mai multa lume dar sa fie cat de cat si concurs :D
User avatar
bog_da
Posts: 137
Joined: 23 Feb 2011, 12:34
Location: Bucuresti

Re: Concurs la pluta APC 21

Post by bog_da »

E mare de tot!!! Cand ma uit la el imi dau seama cat de batran sunt eu! Nu asta era problema. Daca era mic ma incadram in regulamentul existent.

Eu intelesesem ca prietenul lui Dan nu era in mod obligatoriu interesat de participarea directa la concurs si la fel ar putea fi si situatia mea. In acest caz considerarea prietenilor/copiilor ca si "coechipieri" ar fi rezolvat problema.

Concursul este important. Daca nu se poate nu-i problema. Cand ne vedem pe balta o sa stam de vorba mai mult...

Acum trebuie sa va las ca pana la ora 17.00 trebuie sa fiu in SIbiu... Cu traficul asta nu se stie niciodata...
Bogdan
Tel. 0747 270 552
E-Mail: b.danulet@gmail.com
User avatar
Lorelai
Posts: 1517
Joined: 20 Apr 2010, 12:34
Location: Langa Bucuresti

Re: Concurs la pluta APC 21

Post by Lorelai »

Sa-ti traiasca Bogdane, e pacat sa nu vii cu el.
Ai inteles gresit, prietenul meu vrea sa pescuiasca, dar voiam amandoi sa stam in apropiere, ca atunci cand mergem la pescuit impreuna. Am eu grija sa-i dau nada suficienta sa nu incalcam regulamentul.De la mine a luat microbul, nu foarte de mult, la pescuit fara mine inca nu pleaca.
Eu zic ca se poate totusi gasi varianta pentru toate situatiile.
Venim sa ne distram intre colegi, prieteni, familie. Oricui vrea sa tina o varga in mana cred ca i se poate indeplini dorinta.
In conditii hotarate colegial de comun acord.
Lorelai
Dan Surdu
d.surdu@yahoo.com
Tel. 0725985958
laloi
Posts: 765
Joined: 26 Oct 2009, 11:52
Location: Bucuresti

Re: Concurs la pluta APC 21

Post by laloi »

Bogdan, clar si nu prea :D Pana la urma vreti sa participati ca doi pescari independenti (dar problema e sa stati unul langa altul) sau impreuna, ca si un (1) pescar?
Pentru prima situatie deja algoritmul propus de mine ca tragere la sorti nu mai e valabil, o dau in combinatii luate cate n la puterea x si nu ma mai pricep, deci se rezolva amical, pe malul apei ;)
Pentru a doua situatie, daca vreti mai mult de 2 undite, si marimea standului o permite, propun niste coeficienti :D pt cantarul oficial, ca de ex: la 3 undite, cantitatea de peste se inmulteste cu 0,70, la 4 cu 0,50..., sa nu-i dezavantajam pe pescarii solitari ;) Drum bun si cand revii asteptam opinia ta (si a altora, bineinteles).
Post Reply

Return to “CONCURSURI”