Cupa APC 21 - TOTAL SPINNING, editia 2011

Moderator: administrator

Deceneu
Posts: 368
Joined: 02 Jun 2011, 20:03
Location: Capitala Hotzilor
Contact:

Re: Cupa APC 21 - TOTAL SPINNING, editia 2011

Post by Deceneu »

ps : si tutusi la ce s-a luat cel mai bine :)))?
Foaie verde de cucuta , ploua apa-n beci , eu imbrac chilotii si ma duc la meci!
valibu
Posts: 662
Joined: 26 Oct 2009, 13:09

Re: Cupa APC 21 - TOTAL SPINNING, editia 2011

Post by valibu »

cred ca la carcalete.
de pricepeala si de inspiratie.
User avatar
Lorelai
Posts: 1517
Joined: 20 Apr 2010, 12:34
Location: Langa Bucuresti

Re: Cupa APC 21 - TOTAL SPINNING, editia 2011

Post by Lorelai »

Declaratie
Subsemnatul Dan Surdu, in calitate de membru APC 21 , ca si membru ' al numitei Asciatii APC 21, in calitate de (acelasi membru') pescar Dunarean, azi 22.10 .11 m-am infiltrat in Clubul Arbitrilor, la respectivul concurs ( eveniment, sarbatoare) desfasurat pe lacul Snagov.
Am constatat si declar urmatoarele :
Concursul s-a desfasurat in conditii excelente, multumita atat organizatorilor cat si participantilor la concurs.
Am avut privilegiul sa-i vad la treaba pe cei mai buni pescari de rapitor din Romania. Am invatat inca o data ca balta are peste, dar e invelit de apa, iar cel care stie reuseste sa-l aduca la masurare.
Am asistat si la activitatea de masurare, desfasurata corect, din surse am aflat ca la fel a fost la toate competitiile desfasurate in acest an, unde au arbitrat colegii nostri. Pentru care, inca odata, am capatat o mare stima.
Drept urmare, o sa fac cerere sa fiu primit in Clubul Arbitrilor, pentru a studia mai atent activitatea acestora.
Deci, in final, ca drept concluzie , va semnalez urmatoarele:
Nu pot sa spun decat : Felicitari, sa ne revedem in ficare an la fel, participanti, organizatori si sponsori !
Scuzati va rog formularea, dar , prin grija prietenilor, azi in barca am avut parte numai de politisti. Sincer, persoane super agreabile.
Nu te superi Costinello ! A fost o zi minunata !
Lorelai
Dan Surdu
d.surdu@yahoo.com
Tel. 0725985958
User avatar
Albatrin
Posts: 989
Joined: 21 Oct 2009, 17:32

Re: Cupa APC 21 - TOTAL SPINNING, editia 2011

Post by Albatrin »

Cam aşa a fost:
Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image
Cristi Nedelcu
0722.880.939
Vrei să fii fericit o zi, îmbată-te; un an, însoară-te; o viaţă, apucă-te de pescuit !!!
User avatar
rebeu
Posts: 909
Joined: 25 Oct 2009, 16:50
Location: Bucureşti

Re: Cupa APC 21 - TOTAL SPINNING, editia 2011

Post by rebeu »

Ai măi... tocmai le afişam aici...

Dacă mai are cineva poze de afişat şi vrea... să mi le trimita mie pe mail şi le pun lângă cele deja existente...
A cam ieshit fum din discurile de pe server... deci pozele... trebuie sa le reinstalez...
Doar ca mai dureaza... am back-up la directoare dar nu si la soft... deci trebuie sa reinstalez tot... si sunt cam departe...
va rog sa mai aveti rabdare...
--
RBu'
dutustoica
Moderator
Posts: 843
Joined: 21 Oct 2009, 21:11

Re: Cupa APC 21 - TOTAL SPINNING, editia 2011

Post by dutustoica »

Deceneu wrote:ps : si tutusi la ce s-a luat cel mai bine :)))?
Intreaba-l pe Gyorg, dar n-o sa-ti spuna. Daca esti curios, inscrie-te in Clubul Arbitrilor si ai sa vezi mansa de mansa, etapa de etapa ce naluci folosesc baietii astia, pentru diferite specii de pesti. Eu m-am convins a "n" a oara ca sunt meseriasi. Si au demonstrat-o si pe Snagov.Bravo, lor.
Profit de aceasta postare ca sa le multumesc inca o data tuturor participantilor pentru efortul depus, si pentru faptul ca au reusit, fiecare in parte si toti la un loc, sa demonstreze - daca mai era necesar - ca Snagovul este o locatie - dar ce spun eu, o mini Delta - la 50 km de Bucuresti, cu peste mult si variat.
Respect tuturor!
Ma bucur nespus ca ne-ati onorat cu prezenta.
User avatar
Albatrin
Posts: 989
Joined: 21 Oct 2009, 17:32

Re: Cupa APC 21 - TOTAL SPINNING, editia 2011

Post by Albatrin »

Cei 24 de concurenţi au prins în şase ore de concurs 17 ştiuci şi 140 de bibani în lungime totală de 3459 de centimetri, o fi mult..., o fi puţin... :)
Cristi Nedelcu
0722.880.939
Vrei să fii fericit o zi, îmbată-te; un an, însoară-te; o viaţă, apucă-te de pescuit !!!
Deceneu
Posts: 368
Joined: 02 Jun 2011, 20:03
Location: Capitala Hotzilor
Contact:

Re: Cupa APC 21 - TOTAL SPINNING, editia 2011

Post by Deceneu »

dutustoica wrote:
Deceneu wrote:ps : si tutusi la ce s-a luat cel mai bine :)))?
Intreaba-l pe Gyorg, dar n-o sa-ti spuna. Daca esti curios, inscrie-te in Clubul Arbitrilor si ai sa vezi mansa de mansa, etapa de etapa ce naluci folosesc baietii astia, pentru diferite specii de pesti. Eu m-am convins a "n" a oara ca sunt meseriasi. Si au demonstrat-o si pe Snagov.Bravo, lor.
Profit de aceasta postare ca sa le multumesc inca o data tuturor participantilor pentru efortul depus, si pentru faptul ca au reusit, fiecare in parte si toti la un loc, sa demonstreze - daca mai era necesar - ca Snagovul este o locatie - dar ce spun eu, o mini Delta - la 50 km de Bucuresti, cu peste mult si variat.
Respect tuturor!
Ma bucur nespus ca ne-ati onorat cu prezenta.
m-as inscrie da nu am barca!
http://imageshack.us/clip/my-videos/831/c3v.mp4/
Last edited by Deceneu on 23 Oct 2011, 11:23, edited 1 time in total.
Foaie verde de cucuta , ploua apa-n beci , eu imbrac chilotii si ma duc la meci!
User avatar
G_H
Posts: 488
Joined: 07 Apr 2010, 17:59
Location: Bucuresti

Re: Cupa APC 21 - TOTAL SPINNING, editia 2011

Post by G_H »

Excelent concurs!
Atmosfera relaxanta si prietenoasa cum numai adevaratii profesionisti pot crea!
Felicitari tuturor concurentilor, arbitrilor si participantilor (suporteri, asistenti, insotitori)!
Felicitari organizatorilor!
Am fost onorati si incantati sa petrecem o dupa-amiaza deosebita impreuna cu oameni minunati!
Multumim tuturor!

Danuta si Daniel
User avatar
Miyagi
Posts: 1408
Joined: 05 Feb 2010, 16:45
Contact:

Re: Cupa APC 21 - TOTAL SPINNING, editia 2011

Post by Miyagi »

Albatrin wrote:Cei 24 de concurenţi au prins în şase ore de concurs 17 ştiuci şi 140 de bibani în lungime totală de 3459 de centimetri, o fi mult..., o fi puţin... :)
Mai pune Taticule. Si mie mi-a mirosit mana a stiuca :D . Nu numai mie ;) . Ca n-a fost punctabila nu mai conteaza. I-am dat drumul inapoi si va fi in viitor a 18-a. Bineinteles prin grija APC 21. N-am sa pun poza ca am prins-o cu un vobler de la Gyorg. Sper sa nu se supere domnii arbitrii-politisti ca am concurat si ca paznic :lol: . Nu se putea sa nu-mi fuga ochii si dupe braconieri :D . De oboseala nu le-am vazut permisele ANPA.
Oricum sezonul de-abia de-acum incepe la rapitor si abia astept sa pun la treaba niste rotative ;) .
Deceneu
Posts: 368
Joined: 02 Jun 2011, 20:03
Location: Capitala Hotzilor
Contact:

Re: Cupa APC 21 - TOTAL SPINNING, editia 2011

Post by Deceneu »

au fost mai multe! ca am "intrerogat " eu mai multi participanti cand au tras la mal :D
Foaie verde de cucuta , ploua apa-n beci , eu imbrac chilotii si ma duc la meci!
User avatar
Mihai Vinturache
Moderator
Posts: 2000
Joined: 22 Oct 2009, 14:36
Location: Bucuresti

Re: Cupa APC 21 - TOTAL SPINNING, editia 2011

Post by Mihai Vinturache »

Asa este. Concurentii povesteau ca s-au prins multe stiuci dar majoritatea au fost nepunctabile. Pana la urma afirmatia lui Cristi este corecta, in sensul ca s-au prins 17 stiuci si multe marlite. :D
Nicio inteligenta artificiala nu poate concura cu prostia naturala!
Deceneu
Posts: 368
Joined: 02 Jun 2011, 20:03
Location: Capitala Hotzilor
Contact:

Re: Cupa APC 21 - TOTAL SPINNING, editia 2011

Post by Deceneu »

Mihai Vinturache wrote:Asa este. Concurentii povesteau ca s-au prins multe stiuci dar majoritatea au fost nepunctabile. Pana la urma afirmatia lui Cristi este corecta, in sensul ca s-au prins 17 stiuci si multe marlite. :D

adevarat

Daca se mai raresc braconierii de pe garla , la anu am putea avea o super pista de concurs!
Foaie verde de cucuta , ploua apa-n beci , eu imbrac chilotii si ma duc la meci!
User avatar
Miyagi
Posts: 1408
Joined: 05 Feb 2010, 16:45
Contact:

Re: Cupa APC 21 - TOTAL SPINNING, editia 2011

Post by Miyagi »

Mihai Vinturache wrote:Asa este. Concurentii povesteau ca s-au prins multe stiuci dar majoritatea au fost nepunctabile. Pana la urma afirmatia lui Cristi este corecta, in sensul ca s-au prins 17 stiuci si multe marlite. :D
Nu zice nime` ca nu-i corecta insa ne-ati rugat la inceput sa tinem minte si numarul de nepunctabile. Io m-am conformat :D . Si nu vreau sa ascund ca nu sint invidios ca nu-mi vad numele pe podium :ugeek: , da` cand esti meserias esti meserias si basta.
charly
Posts: 70
Joined: 30 Oct 2009, 12:39

Re: Cupa APC 21 - TOTAL SPINNING, editia 2011

Post by charly »

Puteti pune rezultatele tuturor concurentilor in cm si nr de pesti?Multumesc.
Am vazut prima data rezultatul locului I pe alt site doar in nr de pesti,46buc si am crezut ca toate erau stiuci iar primul gand a fost sa ma las de pescuit ;)
User avatar
Albatrin
Posts: 989
Joined: 21 Oct 2009, 17:32

Re: Cupa APC 21 - TOTAL SPINNING, editia 2011

Post by Albatrin »

Miyagi wrote:
Albatrin wrote:Cei 24 de concurenţi au prins în şase ore de concurs 17 ştiuci şi 140 de bibani în lungime totală de 3459 de centimetri, o fi mult..., o fi puţin... :)
Mai pune Taticule. Si mie mi-a mirosit mana a stiuca :D . Nu numai mie ;) . Ca n-a fost punctabila nu mai conteaza...
Corect, cei 157 de peşti au fost doar cei ce au punctat, adică ştiuci peste 40cm şi bibani de cel puţin 15, restu', fără număr, fără număr !!! ;)
Cristi Nedelcu
0722.880.939
Vrei să fii fericit o zi, îmbată-te; un an, însoară-te; o viaţă, apucă-te de pescuit !!!
Deceneu
Posts: 368
Joined: 02 Jun 2011, 20:03
Location: Capitala Hotzilor
Contact:

Re: Cupa APC 21 - TOTAL SPINNING, editia 2011

Post by Deceneu »

a inceput si s-a terminat forte bine concursul. reusit din toate punctele de vedere.
Acum nu ca vreau sa fiu carcotas , sub nici o forma , dar adevaru e ca cine a stiut/si a fost mai pregatit., a prins.
Foaie verde de cucuta , ploua apa-n beci , eu imbrac chilotii si ma duc la meci!
User avatar
Petru Burian
Posts: 902
Joined: 25 Oct 2009, 09:56

Re: Cupa APC 21 - TOTAL SPINNING, editia 2011

Post by Petru Burian »

Faina echipa, fain concurs :D
Am urmarit cu interes pregatirile (cu unele emotii ca nu vor fi cei minim 20) si am „analizat” pozele postate (multumiri „fotoreporterilor”).
Din cele ce se vad de aici, consider ca a fost un succes din toate punctele de vedere.
Felicitari in primul rand organizatorilor, f. atenti la detalii (benere, arbitraj, podium, medalii, cupe, diplome, ecusoane + numere concurenti, tinuta & al.) si celor care i-au sustinut :!:
Felicitari concurentilor si castigatorilor, dar si „suporterilor” insotitori :!:
APC 21 ca tot unitar si Clubul arbitrilor ca parte componenta, si-au demonstrat din plin aptitudinile si calitatile.
Parerea mea :D

P.S. Recitind, am considerat ca trebuie si ceva "de rău"; la anul cautati un restaurant "mai darnic" :roll: :lol:
„Homo faber cyberneticus va deveni Homo humanis ecologicus”
User avatar
Miyagi
Posts: 1408
Joined: 05 Feb 2010, 16:45
Contact:

Re: Cupa APC 21 - TOTAL SPINNING, editia 2011

Post by Miyagi »

Deceneu wrote:a inceput si s-a terminat forte bine concursul. reusit din toate punctele de vedere.
Acum nu ca vreau sa fiu carcotas , sub nici o forma , dar adevaru e ca cine a stiut/si a fost mai pregatit., a prins.
Vorba mare ai spus pentru un incepator. Deci baietii, daca "se ocupa", au sesizat ca stiuca va fi "deranjata" si s-au reorientat. Si eu stiam ca n-are rost sa ma omor cu celelalte specii tinta insa fara sonar si fara echipament pentru biban n-aveam cum sa ma pun cu ei. Asa s-a intocmit podiumul. Respect lor.
valibu
Posts: 662
Joined: 26 Oct 2009, 13:09

Re: Cupa APC 21 - TOTAL SPINNING, editia 2011

Post by valibu »

Super poze. Ca de fiecare data Albatrin ne incanta cu realizarile lui.
Post Reply

Return to “CONCURSURI”