Concurs de pescuit cu undita !!!

Moderator: administrator

Post Reply
nexu
Posts: 319
Joined: 25 Oct 2009, 18:26

Concurs de pescuit cu undita !!!

Post by nexu »

Pt amatorii de pescuit la undita ...

Va propun sa facem un concurs amical, totodata si cu premii in bani, pe 25 iunie...
De aceea, daca sunt amatori, ii invit sa achite taxa de inscriere de 100ron, la magazinu` Momeli si accesorii, din str
Pargarilor-48...din acesti bani, ne vom plati taxa pe balta, vom face o fasole cu ciolan la locu` faptei, poate si`un
gratar, sucuri, apa minerala, bere, cupe, diplome, iar din ce va ramane, vom incropi niste premii in bani, care se vor
alatura premiilor oferite de sponsorii nostri www.momelisiaccesorii.ro si poate inca altii...
Cei care doresc, pot participa la o pescuiala colectiva, pe 11 Iunie, unde se vor intalni cu mine si pot achita de
asemenea taxa...

Concursu` se va tine pe balta Radu-voda, prin bunavointa dlui Stelica(patron),balta care colcaie de
caras...prezentarea pe balta se va face la ora 5oo, iar in decurs de o ora facem tragerea la sorti, intrarea pe standuri
si nadirea grea, urmand ca la ora 6oo, sa debuteze concursu`...dupa tragerea la sorti, daca doriti sa faceti schimb de
locuri, o puteti face, da` atunci cand arbitrii va vor vizita in standuri, pt intocmirea listei participantilor, tre` sa
aveti asupra voastra biletelu` cu nr standului...

La ora 12.30, pauza de masa pana la 14oo, apoi va avea loc mansa a doua pana la ora 18.30, cand se incheie concursu`
nostru, dupa care se va face cantarirea in standu` fiecaruia(cu eliberarile de rigoare), apoi vom trece la festivitatea
de premiere...fiecare pescar are dreptu` sa retina max 5kg de caras...
Daca exista amtori sa ramana pe balta pana a doua zi, sa stiti ca noaptea este interzis pescuitu`...

Ca si reguli, tre` sa retineti urmatoarele:
Fiecare pescar va pescui cu max 2 undite, indiferent de lungime, dotate cu cate un sg ac, iar in stand poate avea
oricate undite...
Se puncteaza doar carasu`, iar daca intamplator capturati crap sau cteno, il eliberati imediat...
Niciun pescar n`are voie sa intre in standu` altui pescar...
Fiecare va nadi cu crede de cuviinta, da` nu mai mult de 25kg nada...
La cantarire vor participa arbitii, paznicu` baltii si un vecin de stand...
Pt ca vom elibera cea mai mare parte din pestii prinsi, e musai sa nu aveti juvelnic din metal...
Nr maxim de participanti 100...

Ca si momeli, va recomand viemusu` alb, la care am avut rezultate intotdeauna...
Ace mici, fir de max 0,12 mm, in general monturi fine...
Prietenii nostri de la www.momelisiaccesorii.ro, ne vor imparti dimineata pe balta viermusii necesari...

Nefiind un concurs de fite, va recomand sa pescuiti cu cele mai usoare undite pe care le aveti, iar daca aveti o
undita din trestie, e cea mai scula buna, nu de alta da` va vor durea incheieturile mainilor, de la atata peste
prins...
Va astept cu interes !!! 8-)
0762 747 895...0732 085 740
nexu
Posts: 319
Joined: 25 Oct 2009, 18:26

Re: Concurs de pescuit cu undita !!!

Post by nexu »

Concursu` de pescuit cu undita, s`a terminat...
Locu` 1 a avut peste 21 kg, locu` 2 peste 17kg, iar locu 3 a avut 16kg...
Pacat ca nu exista si printre voi amatori, sau cunoscatori ai pescuitului cu undita...
0762 747 895...0732 085 740
Ono
Posts: 687
Joined: 23 Dec 2009, 05:37
Location: Bucuresti

Re: Concurs de pescuit cu undita !!!

Post by Ono »

De ce 'pacat' ?
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Concurs de pescuit cu undita !!!

Post by cezar »

nexu wrote:Concursu` de pescuit cu undita, s`a terminat...
Locu` 1 a avut peste 21 kg, locu` 2 peste 17kg, iar locu 3 a avut 16kg...
Pacat ca nu exista si printre voi amatori, sau cunoscatori ai pescuitului cu undita...
Nexule, noi suntem in primul rand "pescari dunareni"; dar am citit lista participantilor si am remarcat printre acestia si ceva membri de-ai nostri (inclusiv organizatorul, pare-mi-se ;) ).

Faptul ca multi au stat acasa (datorita vremii), altii au mers la alte concursuri (finala CN la crap, cupa Aeroport, concursul APS la feeder), iar altii au preferat fascinanta Dunare, nu trebuie sa te supere.
Inteleg ca a fost un succes, pentru care te felicit ! :D
nexu
Posts: 319
Joined: 25 Oct 2009, 18:26

Re: Concurs de pescuit cu undita !!!

Post by nexu »

Daca primeam acest raspuns de cand am facut postarea, ii ceream lu` Pitzi sa stearga `mediat topicu...
Impreuna cu cativa amici de pe net, am facut o baza de date, a unor balti care nu`s mediatizate si in care colcaie pestele...
RV a fost prima dintre ele, iar cantitatea de peste a fost prinsa in 4,5ore, mansa a doua nu s`a mai tinut, datorita ploii :evil:
A prinde 21 de kile de peste cu o undita, in 4,5 ore, nu intalnesti oriunde...

Va urma !!! 8-)
0762 747 895...0732 085 740
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Concurs de pescuit cu undita !!!

Post by Dumitrescu Iancu »

Nexule,felicitari pentru reusita!La fel si pentru initiativa de a identifica baltile cu potential!
Ziceai de raspunsul lui Cezar:este foarte sincer,corect,si,cel mai important,postat la momentul potrivit,adica dupa concurs...Daca primeai acest raspuns la momentul anuntului concursului,probabil ca ne-ar fi sarit in cap jumatate din userii de pe niste forumuri,din diverse motive,nu cred ca e cazul sa-ti explic mai mult!
La fel,daca ne-am fi implicat in orice fel alaturi de tine,am fi fost acuzati ca ti-am furat ideea sau ceva de genul asta(au mai fost antecedente...).Asa ca ti-am gazduit anuntul,pe care nu l-am comentat in nici un fel,tocmai pentru a nu starni alte discutii inutile,pe care nu ni le dorim!
Ti-am spus toate astea pentru ca simt in postarile tale un repros pe care,sincer,nu-l inteleg!
Daca crezi ca te putem ajuta cumva,indiferent in ce situatie,stii de unde sa ne iei!
nexu
Posts: 319
Joined: 25 Oct 2009, 18:26

Re: Concurs de pescuit cu undita !!!

Post by nexu »

Stai cuminte cu reprosu`, nici vorba de`asa ceva, doar ca mi`ar fi placut sa concuram impreuna, sau poate la epilog??? :twisted:
0762 747 895...0732 085 740
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Concurs de pescuit cu undita !!!

Post by Dumitrescu Iancu »

nexu wrote:Stai cuminte cu reprosu`, nici vorba de`asa ceva, doar ca mi`ar fi placut sa concuram impreuna, sau poate la epilog??? :twisted:
Sau poate pe Dunare? :lol: :lol:
nexu
Posts: 319
Joined: 25 Oct 2009, 18:26

Re: Concurs de pescuit cu undita !!!

Post by nexu »

Dumitrescu Iancu wrote:Sau poate pe Dunare? :lol: :lol:
De ce nu Iancu...gaseste o locatie unde se pescuieste pe Dunare la undita si se face...
La cum e apa acum, pe la 479 cre` ca se ia cate ceva, chiar daca nu e luna Februarie...
0762 747 895...0732 085 740
User avatar
ghinozo
Posts: 608
Joined: 26 Oct 2009, 20:42
Location: bucuresti

Re: Concurs de pescuit cu undita !!!

Post by ghinozo »

off...iar se umple aliontele de unditari...da nu imi fac probleme...cas' mai mult ca sigur ca o sa vina si ala de pescuieste pe alionte la trena...in full gaz...si o va goneasca 'noru de caras' :lol: :lol: ...me rog...BAFTA LA UNDITARI...gluma gluma caterinca'i caterinca...da sa stii ca daca nu stii unde sa dai ..te uiti cam lung la lansete...dunarea pana acu nu prea a dat peste(decat celor cu care are o relatie speciala)
sa traim ..cum putem...
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Concurs de pescuit cu undita !!!

Post by cezar »

ghinozo wrote:off...iar se umple aliontele de unditari...da nu imi fac probleme...cas' mai mult ca sigur ca o sa vina si ala de pescuieste pe alionte la trena...in full gaz...si o va goneasca 'noru de caras' :lol: :lol: ...me rog...BAFTA LA UNDITARI...gluma gluma caterinca'i caterinca...da sa stii ca daca nu stii unde sa dai ..te uiti cam lung la lansete...dunarea pana acu nu prea a dat peste(decat celor cu care are o relatie speciala)
sa traim ..cum putem...
Lasa-i, Mariusica, sa vina ! La ce tzantzarime e acolo, chiar este nevoie de "donatori".
;) ;) ;)
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Concurs de pescuit cu undita !!!

Post by cezar »

ghinozo wrote:off...iar se umple aliontele de unditari...da nu imi fac probleme...cas' mai mult ca sigur ca o sa vina si ala de pescuieste pe alionte la trena...in full gaz...si o va goneasca 'noru de caras' :lol: :lol: ...me rog...BAFTA LA UNDITARI...gluma gluma caterinca'i caterinca...da sa stii ca daca nu stii unde sa dai ..te uiti cam lung la lansete...dunarea pana acu nu prea a dat peste(decat celor cu care are o relatie speciala)
sa traim ..cum putem...
Lasa-i, Mariusica, sa vina ! La ce tzantzarime e acolo, chiar este nevoie de "donatori".
;) ;) ;)
Post Reply

Return to “CONCURSURI”