Concurs APC 21- pescuit la pluta !

Moderator: administrator

Claudiu
Posts: 1836
Joined: 25 Oct 2009, 16:18
Location: Constanta

Re: Concurs APC 21- pescuit la pluta !

Post by Claudiu »

Parerea mea este ca ar fi fost mult mai nimerit un concurs unde sa nu existe atatea reguli importate de la "ingleji", mai mult sau mai putin modificate si sa fi lasat la liber modul de nadire, frecventa, etc. Fiecare cum si cu ce stie. Cred ca ar fi avut mai mult succes.
Concursul asta cu atatea reguli pare prea serios si alunga buna dispozitie. :lol:
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Concurs APC 21- pescuit la pluta !

Post by cezar »

Claudiu wrote:Parerea mea este ca ar fi fost mult mai nimerit un concurs unde sa nu existe atatea reguli importate de la "ingleji", mai mult sau mai putin modificate si sa fi lasat la liber modul de nadire, frecventa, etc. Fiecare cum si cu ce stie. Cred ca ar fi avut mai mult succes.
Concursul asta cu atatea reguli pare prea serios si alunga buna dispozitie. :lol:
Din pacate, traim in Romania, unde fiecare isi da cu parerea. Are habar, n-are habar, el scrie !

Pana la urma ai o data, o balta, un regulament (acelasi pentru toti participantii), daca te "aranjeaza" te inscrii , daca nu te aranjeaza, stai acasa.

Oricum, modificari de regulamente, date, locatii etc, dupa cum cele unul sau altul nu se pot face.
Claudiu
Posts: 1836
Joined: 25 Oct 2009, 16:18
Location: Constanta

Re: Concurs APC 21- pescuit la pluta !

Post by Claudiu »

Asa este, din pacate traim in Romania, unde in afara de datul cu parerea, nu avem o istorie indelungata in concursuri la pluta. Romanul nu prea e familiarizat cu genul asta de concursuri si de aici si scepticismul multora. Din cate am observat, pe acest forum nu sunt prea multi cunoscatori in ale concursurilor, ci mai mult amatori, care ar dori sa participe dar ii cam timoreaza regulamentul, poate prea "bogat" pentru gustul lor.
In fond, nefiind un concurs cu miza serioasa, poate si regulamentul ar trebui sa fie mai flexibil.
Nu doresc sub nicio forma sa va supar, numai ca daca tot traiesc in Romania, de ce sa nu ma folosesc si eu de dreptul de a-mi da cu parerea oricand consider, chiar daca habar n-am despre ce scriu. Stiu sa scriu, apai scriu. :lol:
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Concurs APC 21- pescuit la pluta !

Post by cezar »

Claudiu wrote:Asa este, din pacate traim in Romania, unde in afara de datul cu parerea, nu avem o istorie indelungata in concursuri la pluta. Romanul nu prea e familiarizat cu genul asta de concursuri si de aici si scepticismul multora. Din cate am observat, pe acest forum nu sunt prea multi cunoscatori in ale concursurilor, ci mai mult amatori, care ar dori sa participe dar ii cam timoreaza regulamentul, poate prea "bogat" pentru gustul lor.
In fond, nefiind un concurs cu miza serioasa, poate si regulamentul ar trebui sa fie mai flexibil.
Nu doresc sub nicio forma sa va supar, numai ca daca tot traiesc in Romania, de ce sa nu ma folosesc si eu de dreptul de a-mi da cu parerea oricand consider, chiar daca habar n-am despre ce scriu. Stiu sa scriu, apai scriu. :lol:
Problema, Claudiule, este ca, asa putini cum sunt, unii vor aplicarea stricta a regulilor FIPS (desi habar n-au de ele), altii vor "concursuri a la Roumaine", cum au mai vazut ei odata pe la Cocarlati, in judetul Atarnati, ceea ce le-a permis sa realizeze performanta de a evita ultimul loc.
Evident, concursurile trebuie sa fie la costuri minime, dar cu premii maxime.
Asta este !
Last edited by cezar on 18 May 2011, 19:38, edited 1 time in total.
Claudiu
Posts: 1836
Joined: 25 Oct 2009, 16:18
Location: Constanta

Re: Concurs APC 21- pescuit la pluta !

Post by Claudiu »

Lasati, sefu`, ca facem un concurs la hanus din barca si acolo nu mai trebuie nadit si altele.
Conditiile pentru concurenti sunt, sa nu aiba rau de mare si sa stie sa dea la fund. :lol:
Premiile - hanusii prinsi. :D
User avatar
Lorelai
Posts: 1517
Joined: 20 Apr 2010, 12:34
Location: Langa Bucuresti

Re: Concurs APC 21- pescuit la pluta !

Post by Lorelai »

Imi pare rau ca se intampla asa, eu ma bucuram ca voi participa la primul concurs de pescuit, pe care l-am inteles totusi ca o iesire intre prieteni, daca nu stiam ca sunt intre prieteni nu ma bagam.
Chiar m-am mirat cand am vazut discutii despre regulament . Prima data am crezut ca sunt in gluma.
Cezar, eu propun sa facem concursul totusi. Sau macar iesirea pe garla. Si suntem toti si organizatori si concurenti.
Daca stau sa ma uit bine, nu carcotasii au fost majoritari.
Lorelai
Dan Surdu
d.surdu@yahoo.com
Tel. 0725985958
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Concurs APC 21- pescuit la pluta !

Post by cezar »

Lorelai wrote:Imi pare rau ca se intampla asa, eu ma bucuram ca voi participa la primul concurs de pescuit, pe care l-am inteles totusi ca o iesire intre prieteni, daca nu stiam ca sunt intre prieteni nu ma bagam.
Chiar m-am mirat cand am vazut discutii despre regulament . Prima data am crezut ca sunt in gluma.
Cezar, eu propun sa facem concursul totusi. Sau macar iesirea pe garla. Si suntem toti si organizatori si concurenti.
Daca stau sa ma uit bine, nu carcotasii au fost majoritari.
Asta, fara discutie ca facem ! ;)
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Concurs APC 21- pescuit la pluta !

Post by cezar »

Claudiu wrote:Lasati, sefu`, ca facem un concurs la hanus din barca si acolo nu mai trebuie nadit si altele.
Conditiile pentru concurenti sunt, sa nu aiba rau de mare si sa stie sa dea la fund. :lol:
Premiile - hanusii prinsi. :D
Parca le zicea ha-ha-hanusi ! Am uitat eu cumva ?

Ne mobilizam si cu datul ala la fund, daca trebuie... :lol: :lol: :lol:
Claudiu
Posts: 1836
Joined: 25 Oct 2009, 16:18
Location: Constanta

Re: Concurs APC 21- pescuit la pluta !

Post by Claudiu »

Tot ha-ha-hanusi le zice si acum. :lol:
Poate ne bagam la un fund mai adanc :D undeva mai in larg, sa incercam un rechinas, un calcanas, ceva mai de soi, ca ne-om fi saturat de atata h-anus...aaaa, ha-ha-hanus. :lol:
Am niste vorbe cu cineva care are un pescadoras. ;) Tinem legatura. 8-)
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Concurs APC 21- pescuit la pluta !

Post by cezar »

Claudiu wrote:Tot ha-ha-hanusi le zice si acum. :lol:
Poate ne bagam la un fund mai adanc :D undeva mai in larg, sa incercam un rechinas, un calcanas, ceva mai de soi, ca ne-om fi saturat de atata h-anus...aaaa, ha-ha-hanus. :lol:
Am niste vorbe cu cineva care are un pescadoras. ;) Tinem legatura. 8-)
Tinem, evident ca tinem ! ;)
User avatar
paulletta
Posts: 980
Joined: 25 Oct 2009, 17:22

Re: Concurs APC 21- pescuit la pluta !

Post by paulletta »

Pacat ca nu se mai tine concursul, macar ca ieseala si tot era ceva.
PS: Am vorbit ieri cu Costel si era la pescuit (la o balta sa aduca peste) pentru balta lui.
Am inteles ca a bagat peste de circa 600 de milioane, pe balta pescari sunt si toata lumea e multumita ca prinde peste.
Si am inteles ca sa luat si 12-16 kg de peste la undita in cateva ore, plus crap mare 4,6,9 kg.
Sambata oricum vreau sa fac o iesire.
Daca sunt amatori sa dea un semn.
Paulletta
eugenb
Posts: 14
Joined: 16 Mar 2011, 12:31
Location: Voluntari
Contact:

Re: Concurs APC 21- pescuit la pluta !

Post by eugenb »

Am fost de 3 ori anul asta acolo ( mai exact in ultimele 2 luni ), nu se prinde chiar asa :) , caras se ia frumusel insa de fiecare data am luat maxim 3 -4 kg , crap inca nu am luat si nu am vazut la nimeni pe balta cat timp am fost eu , lume insa multa multa, sambata trecuta am ajuns la 5 pe balta si deja era aproape plin.

Fire intinse!
Post Reply

Return to “CONCURSURI”