Veniţi cu Maty pe Lilieci să-l ajutăm pe Luca !

Moderator: administrator

laloi
Posts: 765
Joined: 26 Oct 2009, 11:52
Location: Bucuresti

Re: Veniţi cu Maty pe Lilieci să-l ajutăm pe Luca !

Post by laloi »

costin stefanescu wrote:bai laloi,lasa frate vrajeala si vino la balta ca doar e Sambata,asa ai ocazia sa dai si tu la 'gaura' pt prima oara :lol: :lol:
ssss, ca ne aude lumea... auzi, facui 2 poli si sa nu fi dat si eu la gaura :D :oops:
User avatar
Mihai Vinturache
Moderator
Posts: 2000
Joined: 22 Oct 2009, 14:36
Location: Bucuresti

Re: Veniţi cu Maty pe Lilieci să-l ajutăm pe Luca !

Post by Mihai Vinturache »

Vinul alb fiert e la fel de bun ca si cel rosu. Pana la urma e o problema de gusturi sau de toleranta, la fel ca la vinul nefiert.
Nicio inteligenta artificiala nu poate concura cu prostia naturala!
User avatar
valic
Posts: 1734
Joined: 25 Oct 2009, 12:24
Location: Bucuresti

Re: Veniţi cu Maty pe Lilieci să-l ajutăm pe Luca !

Post by valic »

Asa cum am zis, vin si io, dar nu pot sta mai mult de ora 14, cine ma poate lua la el in masina
Valic
0744 644 368
dutustoica
Moderator
Posts: 843
Joined: 21 Oct 2009, 21:11

Re: Veniţi cu Maty pe Lilieci să-l ajutăm pe Luca !

Post by dutustoica »

valic wrote:Asa cum am zis, vin si io, dar nu pot sta mai mult de ora 14, cine ma poate lua la el in masina
Vali, eu te iau, da numa la dus :oops: :oops: :oops: .la intors, poate te ia altcineva. :o :o :o
User avatar
valic
Posts: 1734
Joined: 25 Oct 2009, 12:24
Location: Bucuresti

Re: Veniţi cu Maty pe Lilieci să-l ajutăm pe Luca !

Post by valic »

[/quote]
Vali, eu te iau, da numa la dus :oops: :oops: :oops: .la intors, poate te ia altcineva. :o :o :o[/quote]
si daca nu ma ia nimeni ! raman acolo ???? :cry: :cry: :cry:
Valic
0744 644 368
User avatar
Albatrin
Posts: 989
Joined: 21 Oct 2009, 17:32

Re: Veniţi cu Maty pe Lilieci să-l ajutăm pe Luca !

Post by Albatrin »

valic wrote:
Duţu wrote: Vali, eu te iau, da numa la dus :oops: :oops: :oops: .la intors, poate te ia altcineva. :o :o :o
si daca nu ma ia nimeni ! raman acolo ???? :cry: :cry: :cry:
Ieşi la "ia-mă nene!!", că-i aproape. :lol: :lol: :lol:
Cristi Nedelcu
0722.880.939
Vrei să fii fericit o zi, îmbată-te; un an, însoară-te; o viaţă, apucă-te de pescuit !!!
User avatar
Albatrin
Posts: 989
Joined: 21 Oct 2009, 17:32

Re: Veniţi cu Maty pe Lilieci să-l ajutăm pe Luca !

Post by Albatrin »

Dragi prieteni,
pe lângă fierturile de Bănişor, ceai şi suc de struguri, slană, şuncă şi alte mizilicuri, organizatorii pun la dispoziţia pescarilor momela, larve de chironomide (libelule) şi celebra nadă „Benzar Ice Mix”, care ne-a fost pusă la dispoziţie gratuit de către Energo Fish, prin grija lui Zsolt Benzar şi a lui Constantin Mateescu „Maty”, cărora le mulţumim pe această cale.
Aşa că, banii de nadă şi momelă nu-i lăsaţi acasă ci adăugaţii la contribuţia voastră!!!
Cristi Nedelcu
0722.880.939
Vrei să fii fericit o zi, îmbată-te; un an, însoară-te; o viaţă, apucă-te de pescuit !!!
User avatar
Adar Marian
Posts: 561
Joined: 23 Oct 2009, 07:44
Contact:

Re: Veniţi cu Maty pe Lilieci să-l ajutăm pe Luca !

Post by Adar Marian »

Vede toata lumea pestele din sigla APC21? Cred c-am reusit sa-l fac din argint, vroiam sa ofer trei asemenea piese la primul concurs de pescuit la undita, insa daca tot exista ocazia, cred ca unul ar merge drept premiu aici.
Problema-i asa: are cineva drum vineri prin centru, sa-l ia de la magazin?
Se poate, bine, nu se poate, iarasi bine.
Ma puteti anunta aici, pe mess ori prin sms.
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Veniţi cu Maty pe Lilieci să-l ajutăm pe Luca !

Post by Dumitrescu Iancu »

Adar Marian wrote:Vede toata lumea pestele din sigla APC21? Cred c-am reusit sa-l fac din argint, vroiam sa ofer trei asemenea piese la primul concurs de pescuit la undita, insa daca tot exista ocazia, cred ca unul ar merge drept premiu aici.
Problema-i asa: are cineva drum vineri prin centru, sa-l ia de la magazin?
Se poate, bine, nu se poate, iarasi bine.
Ma puteti anunta aici, pe mess ori prin sms.
Multumim,Mariane,esti sufletist ca intotdeauna!Exista totusi o singura,dar mare,problema:am anuntat peste tot ca nu este un concurs,ci o actiune caritabila,asa ca nu va fi un castigator!Eu zic sa gasim repede un motiv pentru acordarea premiului "Pestisorul de Argint",punem si o diploma alaturi...Ce ziceti,ceva idei?
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Veniţi cu Maty pe Lilieci să-l ajutăm pe Luca !

Post by Dumitrescu Iancu »

Poate celui mai tanar participant?
dutustoica
Moderator
Posts: 843
Joined: 21 Oct 2009, 21:11

Re: Veniţi cu Maty pe Lilieci să-l ajutăm pe Luca !

Post by dutustoica »

Adar Marian wrote:Vede toata lumea pestele din sigla APC21? Cred c-am reusit sa-l fac din argint, vroiam sa ofer trei asemenea piese la primul concurs de pescuit la undita, insa daca tot exista ocazia, cred ca unul ar merge drept premiu aici.
Problema-i asa: are cineva drum vineri prin centru, sa-l ia de la magazin?
Se poate, bine, nu se poate, iarasi bine.
Ma puteti anunta aici, pe mess ori prin sms.
Draga Marian, nu cred ca ar fi o ocazie mai potrivita - sa fie acordat acest " premiu" - ca aceasta actiune caritabila pentru prietenul nostru Paulletta. Cu o conditie: sa fii alaturi de noi - asa cum ai fost in nenumarate randuri - si sa-l acorzi chiar tu. Ce zici?
User avatar
paulletta
Posts: 980
Joined: 25 Oct 2009, 17:22

Re: Veniţi cu Maty pe Lilieci să-l ajutăm pe Luca !

Post by paulletta »

Florin Munteanu wrote:
Pauletta scrie:
Ma bag runner, ca nu am masina si ar trebui sa ajung si eu pe acolo, deci....cine se ofera sa ma ia si pe mine(platesc benzina).
Multumesc anticipat!
Vin si eu, il iau si pe Pauletta si inca 2-3 (depinde de gabarit), in ordinea inscrierii !
Eu stau in Militari.

Florin Munteanu

Nea' Florine, lasa-mi un nr de tel pe privat sa te pot suna sa stabilim pentru sambata ce si cum.
Paulletta
User avatar
Adar Marian
Posts: 561
Joined: 23 Oct 2009, 07:44
Contact:

Re: Veniţi cu Maty pe Lilieci să-l ajutăm pe Luca !

Post by Adar Marian »

dutustoica wrote: Draga Marian, nu cred ca ar fi o ocazie mai potrivita - sa fie acordat acest " premiu" - ca aceasta actiune caritabila pentru prietenul nostru Paulletta. Cu o conditie: sa fii alaturi de noi - asa cum ai fost in nenumarate randuri - si sa-l acorzi chiar tu. Ce zici?
Nea Dutule, asa-i viata, nu intotdeauna ce ne dorim sau ce am vrea e si posibil. Din pacate la mine-i vorba de o atare conjunctura...
User avatar
valic
Posts: 1734
Joined: 25 Oct 2009, 12:24
Location: Bucuresti

Re: Veniţi cu Maty pe Lilieci să-l ajutăm pe Luca !

Post by valic »

Adar Marian wrote:Vede toata lumea pestele din sigla APC21? Cred c-am reusit sa-l fac din argint, vroiam sa ofer trei asemenea piese la primul concurs de pescuit la undita, insa daca tot exista ocazia, cred ca unul ar merge drept premiu aici.
Problema-i asa: are cineva drum vineri prin centru, sa-l ia de la magazin?
Se poate, bine, nu se poate, iarasi bine.
Ma puteti anunta aici, pe mess ori prin sms.
Adare,
De luat nu este o problema, trec eu si-l iau, dar era bine sa vii si tu pe acolo.
Vorbim si vin sa-l iau.
Cele bune.
Valic
0744 644 368
User avatar
Albatrin
Posts: 989
Joined: 21 Oct 2009, 17:32

Re: Veniţi cu Maty pe Lilieci să-l ajutăm pe Luca !

Post by Albatrin »

Fără nici o tăgadă premiul i se cuvine celui mai generos participant, nu este normal? Care-i scopul acţiunii? Ajutor pentru Luca, aşa că cel ce dă mai mult va primi premiul !!!
Părerea mea...
Cristi Nedelcu
0722.880.939
Vrei să fii fericit o zi, îmbată-te; un an, însoară-te; o viaţă, apucă-te de pescuit !!!
User avatar
rubliov
Posts: 190
Joined: 06 Nov 2009, 11:59

Re: Veniţi cu Maty pe Lilieci să-l ajutăm pe Luca !

Post by rubliov »

la cadouri adaug si eu o icoana.sa o primeasca cel mai....nu stiu.acolo vom decide!
Florin Munteanu
Posts: 265
Joined: 26 Oct 2009, 09:47

Re: Veniţi cu Maty pe Lilieci să-l ajutăm pe Luca !

Post by Florin Munteanu »

Pentru Paulletta si nu numai, nr. meu de mobil:
0724 814 049
Florin Munteanu
User avatar
Adar Marian
Posts: 561
Joined: 23 Oct 2009, 07:44
Contact:

Re: Veniţi cu Maty pe Lilieci să-l ajutăm pe Luca !

Post by Adar Marian »

valic wrote: Adare,
De luat nu este o problema, trec eu si-l iau, dar era bine sa vii si tu pe acolo.
Vorbim si vin sa-l iau.
Cele bune.
Vali, in mod sincer si fara falsa modestie (nu ma caracterizeaza), consider ca ma bucur de simpatie printre colegi, indeajuns incat transportul sa nu constituie o problema, nici acum si nici in viitor, asta fiind ultima dintre grijile mele azi.
Oricum iti multumesc pentru solicitudine!

Fir intins si noroc de bani pentru sambata va doresc!
User avatar
valic
Posts: 1734
Joined: 25 Oct 2009, 12:24
Location: Bucuresti

Re: Veniţi cu Maty pe Lilieci să-l ajutăm pe Luca !

Post by valic »

[/quote]
Vali, in mod sincer si fara falsa modestie (nu ma caracterizeaza), consider ca ma bucur de simpatie printre colegi, indeajuns incat transportul sa nu constituie o problema, nici acum si nici in viitor, asta fiind ultima dintre grijile mele azi.
Oricum iti multumesc pentru solicitudine!

Fir intins si noroc de bani pentru sambata va doresc![/quote]

Mariane, cu siguranta lumea te simpatizeaza si poate chiar mai mult ........
Trec vineri pe la tine sa-l iau pt copca de sambata?
Daca da, unde anume sa vin ?

Cele bune.
Valic
0744 644 368
User avatar
Adar Marian
Posts: 561
Joined: 23 Oct 2009, 07:44
Contact:

Re: Veniţi cu Maty pe Lilieci să-l ajutăm pe Luca !

Post by Adar Marian »

Oricine poate trece pe la magazin sa-l ia, adresa e str. Doamnei nr 3, in zona Bancii Nationale, vizavi de fostul sediu BRD (Marmorosch Bank).
Dupa oa 12 si pana la 17 iar daca se intarzie, e de ajuns un sms si astept.
Locked

Return to “DONATII”