Veniţi cu Maty pe Lilieci să-l ajutăm pe Luca !

Moderator: administrator

User avatar
Mihai Vinturache
Moderator
Posts: 2000
Joined: 22 Oct 2009, 14:36
Location: Bucuresti

Re: Veniţi cu Maty pe Lilieci să-l ajutăm pe Luca !

Post by Mihai Vinturache »

Si pentru Marian si pentru Rubliov, din partea mea "Chapeau bas!"

Propunerea mea este sa dati pestisorul celui mai generos participant iar icoana fie patronului baltii, fie celui mai tanar participant.
Nicio inteligenta artificiala nu poate concura cu prostia naturala!
User avatar
rubliov
Posts: 190
Joined: 06 Nov 2009, 11:59

Re: Veniţi cu Maty pe Lilieci să-l ajutăm pe Luca !

Post by rubliov »

pe mine cine ma ia in masina dus-intors?
mdd69ro
Posts: 148
Joined: 31 Jan 2010, 19:48
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Veniţi cu Maty pe Lilieci să-l ajutăm pe Luca !

Post by mdd69ro »

revin, asa cum am zis si va anunt ca voi fi pe balta simbata, impreuna cu un amic si cu fiul meu de 11 ani(care doreste neaparat sa participe si el, pt a-l ajuta pe LUCA); de aceea, pot lua in masina ori 2 persoane mai subtirele ori una mai dolofana :D

locuiesc in salajan si traseul va fi bd nicolae grigorescu, sos fundeni, colentina, lilieci; voi pleca de acasa(piata salajan) in jur de 8 dimineata si de pe balta in jur de ora 13(la 14 trebuie sa fiu NEAPARAT acasa);

ca atare, cine doreste sa mearga cu mine, in conditiile de mai sus, ma poate contacta la tel: 0723.524.522

am inteles eu bine sau nu mai este nevoie sa luam momeala cu noi?
pot aduce cu mine pe balta hirtiile de aderare la asociatie si de obtinere permis si PG?

sanatate maxima!
Sanatate maxima!
Daniel
0723.524.522
User avatar
rubliov
Posts: 190
Joined: 06 Nov 2009, 11:59

Re: Veniţi cu Maty pe Lilieci să-l ajutăm pe Luca !

Post by rubliov »

stau in colentina .daca dolofan inseamna unul de 86kg cu haine cu tot,ma puteti lua?
azi va voi telefona
mdd69ro
Posts: 148
Joined: 31 Jan 2010, 19:48
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Veniţi cu Maty pe Lilieci să-l ajutăm pe Luca !

Post by mdd69ro »

rubliov wrote:stau in colentina .daca dolofan inseamna unul de 86kg cu haine cu tot,ma puteti lua?
azi va voi telefona

sigur ca va pot lua, daca cele scrise de mine nu reprezinta o problema...eu ies in Colentina pe soseaua Fundeni, acolo unde este o benzinarie; ne putem intilni la acea benzinarie, in jur de 8.15-8.30; dar mai bine ma sunati sa stabilim exact ce si cum...

in alta ordine de idei, am incercat acum sa completez formularele pentru PG si am dat de o belea: nu am permis ANPA!!! ce alte acte sau altceva imi mai trebuie pentru a-l obtine????

sanatate maxima!
Sanatate maxima!
Daniel
0723.524.522
User avatar
Albatrin
Posts: 989
Joined: 21 Oct 2009, 17:32

Re: Veniţi cu Maty pe Lilieci să-l ajutăm pe Luca !

Post by Albatrin »

Aşa este, MOMEALA şi NADA sunt asigurate de organizatori, GRATUIT. Dar nu lăsaţi banii, pentru momeală şi nadă, acasă sau să-i cheltuiţi până ajungeţi pe baltă. Adăugaţii contribuţiei dumneavoastră la fondul pentru micuţul Luca!!!
Cristi Nedelcu
0722.880.939
Vrei să fii fericit o zi, îmbată-te; un an, însoară-te; o viaţă, apucă-te de pescuit !!!
laloi
Posts: 765
Joined: 26 Oct 2009, 11:52
Location: Bucuresti

Re: Veniţi cu Maty pe Lilieci să-l ajutăm pe Luca !

Post by laloi »

Ca si mdd69ro, va pot si eu confirma participarea pt maine, pot lua cu mine 2-3 persoane (depinde si de cate bagaje au), eu stau la Pta Iancului, traseul poate fi ori prin Colentina, ori prin Pantelimon, dar oricum cine vrea sa se lipeasca de mine gasim o solutie acceptabila (doar sa nu fac turu bucurestiului maine dimineata :D ).
Ca infrastructura inteleg ca o cana ceramica e suficient?, bineinteles si unditele... si eu mai aduc si bidonul de vin promis... Si nu s-a stabilit o ora, sau fiecare cand poate? Eu vreau cat mai devreme... si de plecat, daca o sa si prind peste, cat mai tarziu :D , asta daca nu inghet pe acolo...
Sper ca o sa aiba lumea ceva sfredele? eu am o toporisca, dar greu sa faci o gaura cu ea...
Din ce s-a scris pe aici pot lua pe Valic (happy birthday! :D ), care poate sa plece back cu mdd69ro (ii leaga ora 14 de revenire, dar nu le fac eu programul), rest cine se mai ofera? ca plata rog 2 carlige mici legate cu fir subtire, speciale de copca, si un ciot de pluta, am 2 monturi dar poate se mai rup... :D
Eu mai intru pe aici pe la pranz si spre seara, deci voi raspunde atunci la solicitari.
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Veniţi cu Maty pe Lilieci să-l ajutăm pe Luca !

Post by Dumitrescu Iancu »

[quote="mdd69ro}


sigur ca va pot lua, daca cele scrise de mine nu reprezinta o problema...eu ies in Colentina pe soseaua Fundeni, acolo unde este o benzinarie; ne putem intilni la acea benzinarie, in jur de 8.15-8.30; dar mai bine ma sunati sa stabilim exact ce si cum...

in alta ordine de idei, am incercat acum sa completez formularele pentru PG si am dat de o belea: nu am permis ANPA!!! ce alte acte sau altceva imi mai trebuie pentru a-l obtine????

sanatate maxima![/quote]
Sigur ca poti aduce hartiile necesare!Completeaza formularele fara datele permisului ANPA.Le vom adauga noi!
Permisele ANPA inca nu s-au tiparit.Noi avem toate demersurile in regula,avem banii pregatiti in cont,cum vin de la tipografie dam drumul la ordinul de plata si mergem sa le ridicam!
Te asteptam!
mdd69ro
Posts: 148
Joined: 31 Jan 2010, 19:48
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Veniţi cu Maty pe Lilieci să-l ajutăm pe Luca !

Post by mdd69ro »

laloi wrote:Ca si mdd69ro, va pot si eu confirma participarea pt maine, pot lua cu mine 2-3 persoane (depinde si de cate bagaje au), eu stau la Pta Iancului, traseul poate fi ori prin Colentina, ori prin Pantelimon, dar oricum cine vrea sa se lipeasca de mine gasim o solutie acceptabila (doar sa nu fac turu bucurestiului maine dimineata :D ).
Ca infrastructura inteleg ca o cana ceramica e suficient?, bineinteles si unditele... si eu mai aduc si bidonul de vin promis... Si nu s-a stabilit o ora, sau fiecare cand poate? Eu vreau cat mai devreme... si de plecat, daca o sa si prind peste, cat mai tarziu :D , asta daca nu inghet pe acolo...
Sper ca o sa aiba lumea ceva sfredele? eu am o toporisca, dar greu sa faci o gaura cu ea...
Din ce s-a scris pe aici pot lua pe Valic (happy birthday! :D ), care poate sa plece back cu mdd69ro (ii leaga ora 14 de revenire, dar nu le fac eu programul), rest cine se mai ofera? ca plata rog 2 carlige mici legate cu fir subtire, speciale de copca, si un ciot de pluta, am 2 monturi dar poate se mai rup... :D
Eu mai intru pe aici pe la pranz si spre seara, deci voi raspunde atunci la solicitari.
daca nu gasesti la nimeni, iti dau eu pe balta ace mici, legate cu guta de 0,14; imi iau de rezerva in cazul in care vine crapalaul ala de locul 1 si-mi rupe :lol: :lol:
Sanatate maxima!
Daniel
0723.524.522
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Veniţi cu Maty pe Lilieci să-l ajutăm pe Luca !

Post by Dumitrescu Iancu »

Fratilor,cine merge la Marian sa "prinda"pestisorul?
dutustoica
Moderator
Posts: 843
Joined: 21 Oct 2009, 21:11

Re: Veniţi cu Maty pe Lilieci să-l ajutăm pe Luca !

Post by dutustoica »

rubliov wrote:pe mine cine ma ia in masina dus-intors?
Prietene, la asemenea oferta, nu pot sa te las :oops: :oops: :oops:
La cat esti de dolofan, nu te poate lua decat unul mai dolofan ca tine. Si dus si-ntors. :lol: :lol: :lol:
Ne auzim la un telefon pentru a stabili ora, impreuna cu Cezar.
User avatar
Geo
Posts: 465
Joined: 21 Oct 2009, 15:28

Re: Veniţi cu Maty pe Lilieci să-l ajutăm pe Luca !

Post by Geo »

Aş putea merge eu la Marian, dacă îl găsesc la prăvălie între 13 şi 14.
Dacă rămâne să merg eu, daţi-mi un telefon să îmi explicaţi unde are prăvălia, că nu ştiu.
Pescuitul = Relaxare în natură
laloi
Posts: 765
Joined: 26 Oct 2009, 11:52
Location: Bucuresti

Re: Veniţi cu Maty pe Lilieci să-l ajutăm pe Luca !

Post by laloi »

Ma duc eu dupa "pestisor" 100%, stiu unde e magazinul si am si drum pe acolo.
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Veniţi cu Maty pe Lilieci să-l ajutăm pe Luca !

Post by Dumitrescu Iancu »

laloi wrote:Ma duc eu dupa "pestisor" 100%, stiu unde e magazinul si am si drum pe acolo.
Multumim Radu! :lol: Daca si Geo e de acord,ramane asa,il iei tu!Multumim si lui Marian!Poate,in ultimul moment,reuseste sa vina si el maine! :lol:
User avatar
Geo
Posts: 465
Joined: 21 Oct 2009, 15:28

Re: Veniţi cu Maty pe Lilieci să-l ajutăm pe Luca !

Post by Geo »

Bine, Radule. Mergi tu.
Pescuitul = Relaxare în natură
User avatar
rubliov
Posts: 190
Joined: 06 Nov 2009, 11:59

Re: Veniţi cu Maty pe Lilieci să-l ajutăm pe Luca !

Post by rubliov »

mersi boierule!am vorbit si cu altcineva dar mi-este mai la "indemana" sa vin cu tine...
mdd69ro
Posts: 148
Joined: 31 Jan 2010, 19:48
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Veniţi cu Maty pe Lilieci să-l ajutăm pe Luca !

Post by mdd69ro »

pt ca d-nul rubliov nu mai vine cu mine, oferta mea ramane valabila...
sanatate maxima!
Sanatate maxima!
Daniel
0723.524.522
User avatar
ghinozo
Posts: 608
Joined: 26 Oct 2009, 20:42
Location: bucuresti

Re: Veniţi cu Maty pe Lilieci să-l ajutăm pe Luca !

Post by ghinozo »

taticutele....daca te lasa inima ...stau la ozana....si as vrea sa merg....lasa-mi te rog un nr de tel la care sa te gasec10




mdd69ro wrote:pt ca d-nul rubliov nu mai vine cu mine, oferta mea ramane valabila...
sanatate maxima!
laloi
Posts: 765
Joined: 26 Oct 2009, 11:52
Location: Bucuresti

Re: Veniţi cu Maty pe Lilieci să-l ajutăm pe Luca !

Post by laloi »

hm, parca vad ca o sa fie mai multe masini decat participanti :D Eu unul stiu ca nu pot bea ca iau antibiotic... deci inca am 2-3 locuri libere...
costin stefanescu
Moderator
Posts: 1297
Joined: 23 Oct 2009, 18:43

Re: Veniţi cu Maty pe Lilieci să-l ajutăm pe Luca !

Post by costin stefanescu »

Laloi,vezi ca un loc e pt Popa Marian,am vorbit cu el si o sa te sune diserara
Locked

Return to “DONATII”