Veniţi cu Maty pe Lilieci să-l ajutăm pe Luca !

Moderator: administrator

dutustoica
Moderator
Posts: 843
Joined: 21 Oct 2009, 21:11

Re: Veniţi cu Maty pe Lilieci să-l ajutăm pe Luca !

Post by dutustoica »

Geo frate, tine aproape de Dutu, el e de regula runner si stie cu ce se mananca ............... asa ca ai sansa sa devii un bun runner, iar in cazul asta, ESTI AL NOSTRU BRE ..........
[/quote]
Adica sa inteleg ca si tu esti runner :?: :?: :?: Sunt surprins :!: :!: :!: Chiar daca nu esti initiat, inca nu-i tarziu, te primim in gashca noastra. :roll: :roll: :roll:
dutustoica
Moderator
Posts: 843
Joined: 21 Oct 2009, 21:11

Re: Veniţi cu Maty pe Lilieci să-l ajutăm pe Luca !

Post by dutustoica »

cezar wrote:Dutule, tine-mi si mie un loc la geam, te rog !
;)
Sper sa am timp sa-mi pregatesc niste boillies-uri. Oare merg squid & octopus ?
Prietene, locul tau era rezervat inainte de a stabili locatia. ;) ;) ;) Indiferent de boillies_uri, ai un loc la geamul din dreapta fata sau spate, indiferent, ca ambele sunt blocate :lol: :lol: :lol:
dutustoica
Moderator
Posts: 843
Joined: 21 Oct 2009, 21:11

Re: Veniţi cu Maty pe Lilieci să-l ajutăm pe Luca !

Post by dutustoica »

valic wrote:Deci in concluzie ................. am si io loc in vre-o masinutza ? si inca ceva, as vrea sa fiu acasa pe la ora 15 (pe bune, ca am treaba)

thanks a lot (anticipat)
In situatia asta, nu merita sa te risti. Palinca fiarta, vin fiert, poate (sigur) ceva gustarica intre ele, deci s-ar putea sa depasim ora 15:00. Daca mai prindem si peste.........cu toate ca asta conteaza mai putin. :roll: :roll: :roll: Daca stau bine si ma gandesc, cred ca am putea negocia. 8-) 8-) 8-) . Da-mi un telefon.
nexu
Posts: 319
Joined: 25 Oct 2009, 18:26

Re: Veniţi cu Maty pe Lilieci să-l ajutăm pe Luca !

Post by nexu »

Geo wrote:Duţule, ai vreun loc în maşină ?
dutustoica wrote: Desigur. Daca nu-i in una, facem rost de doua. Masini. Vezi de cana.....sa nu fie din metal, ca se raceste repede. :lol: :lol: :lol:
cezar wrote:Dutule, tine-mi si mie un loc la geam, te rog !?
valic wrote:Merg si eu..........caut sofer.
Dumitrescu Iancu wrote::lol: si atunci,merg si eu,da` caut sofer! :lol: :lol:
paulletta wrote:... ar trebui sa ajung si eu pe acolo, deci....cine se ofera sa ma ia si pe mine(platesc benzina).Multumesc anticipat!
dutustoica wrote:In situatia asta, nu merita sa te risti. Palinca fiarta, vin fiert, poate (sigur) ceva gustarica intre ele, deci s-ar putea sa depasim ora 15:00. Daca mai prindem si peste..........
Marea problema a fiecaruia dintre pescarii/soferi, este ca ar gusta oarece lichide calde si n`ar vrea sa conduca, poate decat la dus...
Pentru copca de la Cercani, gasisem un autobuz pt transport, omu` voia 600ron pt acea cursa, doar ca "era tare in scurt", iar eu nu`i cunosteam pe cei care`mi solicitasera acest ajutor si neputand sa bag mana'n foc, ca ei vor veni, am lasat`o balta...daca autobuzul se umple, vom avea de platit in jur de 10 ron/persoana...am sa`i dau detalii lui Iancu pe privat, iar acesta ca si coorganizator,va lua o decizie, poate ca va putea negocia si scaderea tarifului...mentionez ca n`am nnicio legatura cu transportatoru`, atata doar ca mi`a iesit in cale cand aveam nevoie de el...
0762 747 895...0732 085 740
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Veniţi cu Maty pe Lilieci să-l ajutăm pe Luca !

Post by Dumitrescu Iancu »

Multumim,Nexule,am urmarit dincolo filmul cu autobuzul si nu prea m-as incurca!Ne trezim sambata 5-6 insi in autobuz!Baietii de aici se vor descurca,au facut-o de fiecare data,ne mobilizam si vineri vom sti echipajele,cine ce aduce,cate masini,etc!Acum mai glumesc si ei,se tachineaza,da` le trece! :lol: :lol: :lol:
Florin Munteanu
Posts: 265
Joined: 26 Oct 2009, 09:47

Re: Veniţi cu Maty pe Lilieci să-l ajutăm pe Luca !

Post by Florin Munteanu »

Pauletta scrie:
Ma bag runner, ca nu am masina si ar trebui sa ajung si eu pe acolo, deci....cine se ofera sa ma ia si pe mine(platesc benzina).
Multumesc anticipat!
Vin si eu, il iau si pe Pauletta si inca 2-3 (depinde de gabarit), in ordinea inscrierii !
Eu stau in Militari.

Florin Munteanu
laloi
Posts: 765
Joined: 26 Oct 2009, 11:52
Location: Bucuresti

Re: Veniţi cu Maty pe Lilieci să-l ajutăm pe Luca !

Post by laloi »

Si eu imi doresc sa vin, dar nu sunt f sigur, de aceea nu ma ofer inca nici "sofer", nici pieton, nu vreau sa incurc pe nimeni, plus ca am fost racit si inca mai curge trompa... dar sper ca de joi vineri maximum sa pot confirma si eventual sa mai iau cu mine pasageri.
mdd69ro
Posts: 148
Joined: 31 Jan 2010, 19:48
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Veniţi cu Maty pe Lilieci să-l ajutăm pe Luca !

Post by mdd69ro »

In principiu, vin si eu cu amicul cu care am fost la Cercani. Stau in zona Salajan si as putea sa mai iau 2 persoane cu mine. Ideea este ca, daca vin(sper din tot sufletul sa vin, sa-l ajutam pe Luca), la ora 14 trebuie sa fiu NEAPARAT acasa. In aceste conditii, daca doreste cineva sa mearga cu mine, stabilim sigur vineri dupa masa(cel mai tarziu seara) locul de intilnire si ora. Sanatate maxima!
Sanatate maxima!
Daniel
0723.524.522
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Veniţi cu Maty pe Lilieci să-l ajutăm pe Luca !

Post by Dumitrescu Iancu »

Multumim de oferta... auto,mdd69ro,si bine ai venit pe forumul nostru!Te asteptam vineri cu decizia finala! :lol:
valibu
Posts: 662
Joined: 26 Oct 2009, 13:09

Re: Veniţi cu Maty pe Lilieci să-l ajutăm pe Luca !

Post by valibu »

Fundulea 2
La insitentele pescarilor care nu au reusit sa vina joi cand a fost gratis si au tot insistat telefonic sa le mai acord o zi, am hotarat ca data de 6 02 2010 sa fie ziua in care pot pescui de placere fara nicio taxa sau acte de caritate. Singura dorinta este ca fiecare pescar sa nu lase mizerie pe gheata. In speranta ca m-am facut bine inteles, va asept in numar cat mai mare si va doresc fir intins
Am citit acum acest anunt. :?:
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Veniţi cu Maty pe Lilieci să-l ajutăm pe Luca !

Post by Dumitrescu Iancu »

valibu wrote:Fundulea 2
La insitentele pescarilor care nu au reusit sa vina joi cand a fost gratis si au tot insistat telefonic sa le mai acord o zi, am hotarat ca data de 6 02 2010 sa fie ziua in care pot pescui de placere fara nicio taxa sau acte de caritate. Singura dorinta este ca fiecare pescar sa nu lase mizerie pe gheata. In speranta ca m-am facut bine inteles, va asept in numar cat mai mare si va doresc fir intins
Am citit acum acest anunt. :?:
Unde este postat,Vali,ca nu dau de el...S-o faca si el duminica,pe 7...
costin stefanescu
Moderator
Posts: 1297
Joined: 23 Oct 2009, 18:43

Re: Veniţi cu Maty pe Lilieci să-l ajutăm pe Luca !

Post by costin stefanescu »

N-am inteles anuntul postat mai sus,de ce a fost postat aici,ca sa fie concurenta,noi am hotarat ca mergem cu Matty la Lilieci pe data de 6 si tot ce se strange se doneaza lui Pauletta,,are cineva interes sa nu vina lumea?astept un raspuns pertinent,daca nu ,propun moderatorului sa sterga postarea de mai sus!
laloi
Posts: 765
Joined: 26 Oct 2009, 11:52
Location: Bucuresti

Re: Veniţi cu Maty pe Lilieci să-l ajutăm pe Luca !

Post by laloi »

O intrebare: pentru vin fiert e bun si vin alb demisec? ... fiindca as avea o cantitate disponibila ;)
valibu
Posts: 662
Joined: 26 Oct 2009, 13:09

Re: Veniţi cu Maty pe Lilieci să-l ajutăm pe Luca !

Post by valibu »

Costin, usurel. Sper sa nu te superi ca te-am abordat asa. Daca cineva sterge ce am scris, nici o problema pentru el. E problema mea si voi scrie din nou. Am vrut doar sa facem ceva pentru Paul. Am vorbit cu Albatrin, am postat si pe pescuitul.ro. Incercam doar sa deschid ochii celor care vor sa vada. Cel care administreaza Fundulea 7 a schimbat data de pescuit MOCA pentru ca actiunea de la Cercani sa nu sufere. Jos palaria. De ce nu ar face asta si adminul de la Fundulea 2?
Intreb, nu dau cu paru'!
valibu
Posts: 662
Joined: 26 Oct 2009, 13:09

Re: Veniţi cu Maty pe Lilieci să-l ajutăm pe Luca !

Post by valibu »

laloi wrote:O intrebare: pentru vin fiert e bun si vin alb demisec? ... fiindca as avea o cantitate disponibila ;)
depinde de aperitiv. :D :D :D
retusat cu ceva rosu merge si ala. multi sa fim, si sa ducem dorul vinului.
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Veniţi cu Maty pe Lilieci să-l ajutăm pe Luca !

Post by Dumitrescu Iancu »

Merge,Radule!
Costine,lasa linkul ala acolo,Vali Bucoveanu are dreptate,nu-i sari in cap!Incercam sa-l determinam p-ala sa schimbe data!
laloi
Posts: 765
Joined: 26 Oct 2009, 11:52
Location: Bucuresti

Re: Veniţi cu Maty pe Lilieci să-l ajutăm pe Luca !

Post by laloi »

OK, sper sa vin cu el personal, daca nu caut eu un organizator prin care sa-l trimit pe balta :)
costin stefanescu
Moderator
Posts: 1297
Joined: 23 Oct 2009, 18:43

Re: Veniţi cu Maty pe Lilieci să-l ajutăm pe Luca !

Post by costin stefanescu »

nu sar in capul nimanui,nu mi s-a parut 'cusera'treaba,ma indoiesc insa ca patronul de la Fundulea 2 o sa se tot 'muleze' dupa nevoile noastre,pt el e doar un mod de a-si face reclama la balta in sezonul mort,ma rog!
costin stefanescu
Moderator
Posts: 1297
Joined: 23 Oct 2009, 18:43

Re: Veniţi cu Maty pe Lilieci să-l ajutăm pe Luca !

Post by costin stefanescu »

bai laloi,lasa frate vrajeala si vino la balta ca doar e Sambata,asa ai ocazia sa dai si tu la 'gaura' pt prima oara :lol: :lol:
Locked

Return to “DONATII”