11 Ani de pescuit virtual !!!

Aniversare, Onomastică sau Sărbătoare - urările dumneavoastră către prieteni.

Moderator: dutustoica

Post Reply
nexu
Posts: 319
Joined: 25 Oct 2009, 18:26

11 Ani de pescuit virtual !!!

Post by nexu »

Astazi site`ul http://www.pescuitul.ro , implineste 11 ani...am postat asta pt ca in niciun caz, nu este un site concurent, iar acolo s`au pus bazele APS, mai apoi PC21 si al altor multe site`uri, poate in curand inca al unei asociatii, cu site cu tot...
Acolo am citit despre prima iesire a lu` Adar in delta, cu acele povestiri, insotite de fotografii, care ne tineau cu sufletul la gura si ne faceau sa emanam invidie, acolo l`am cunoscut pe Fetes, acolo am invatat de la maestrul Barutz diferite sfaturi si povete, acolo am vazut cata daruire are Rubliov pt semenii sai, acolo i`am vazut pe "haiducii independenti", acolo am "vazut" prima iesire a lu` Pauletta in delta si imi pare rau ca tre` sa ma opresc....ar fi multe care`ar trebui mentionate si poate ca o voi face aici, daca voi avea "concursul" vostru...
Cand ma gandestc ce repede au trecut anii, parca nu`mi vine sa cred ca am imbatranit...
Daca aveti oarece amintiri de`acolo, placute sau neplacute, asterneti`le aici...
Last edited by nexu on 02 Feb 2010, 11:29, edited 1 time in total.
0762 747 895...0732 085 740
nexu
Posts: 319
Joined: 25 Oct 2009, 18:26

Re: 11 Ani de pescuit virtual !!!

Post by nexu »

E frumosi pescarii astia virtuali!!!... :twisted:
0762 747 895...0732 085 740
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: 11 Ani de pescuit virtual !!!

Post by cezar »

nexu wrote:Astazi site`ul http://www.pescuitul.ro , implineste 11 ani...am postat asta pt ca in niciun caz, nu este un site concurent, iar acolo s`au pus bazele APS, mai apoi PC21 si al altor multe site`uri, poate in curand inca al unei asociatii, cu site cu tot...
Acolo am citit despre prima iesire a lu` Adar in delta, cu acele povestiri, insotite de fotografii, care ne tineau cu sufletul la gura si ne faceau sa emanam invidie, acolo l`am cunoscut pe Fetes, acolo am invatat de la maestrul Barutz diferite sfaturi si povete, acolo am vazut cata daruire are Rubliov pt semenii sai, acolo i`am vazut pe "haiducii independenti", acolo am "vazut" prima iesire a lu` Pauletta in delta si imi pare rau ca tre` sa ma opresc....ar fi multe care`ar trebui mentionate si poate ca o voi face aici, daca voi avea "concursul" vostru...
Cand ma gandestc ce repede au trecut anii, parca nu`mi vine sa cred ca am imbatranit...
Daca aveti oarece amintiri de`acolo, placute sau neplacute, asterneti`le aici...

Nexule, e bine ca ai postat asta !
Site-ul www.pescuitul.ro a fost mult timp "casa noastra", practic acolo ne-am cunoscut multi dintre noi si am legat prietenii trainice.
Nici nu se pune problema de concurenta, atata timp cat singurul nostru concurent (pe care ne luptam sa-l depasim) sunt ;) propriile noastre limite !
Claudiu
Posts: 1836
Joined: 25 Oct 2009, 16:18
Location: Constanta

Re: 11 Ani de pescuit virtual !!!

Post by Claudiu »

Dragut...
User avatar
Albatrin
Posts: 989
Joined: 21 Oct 2009, 17:32

Re: 11 Ani de pescuit virtual !!!

Post by Albatrin »

Claudiu wrote:Dragut...
Şi chiar adevărat!
Pe un topic de acolo, dedicat motoarelor de barcă, l-am "cunoscut" pe Gagimanu' de Eugen, care apoi mi-a recomandat să mă loghez pe "pescar-sportiv" şi astfel i-am cunoscut, întâi "virtual", apoi la o "cafenea" şi mai apoi pe mal de bălţi şi Dunăre, pe cei cu care astăzi mă întâlnesc şi vorbesc mai des decât cu frate'miu!!! Aşa că toate au inceput cu "Bip.ro" :D . Viaţă lungă şi prosperă "www.pescuitul.ro"!!!
Cristi Nedelcu
0722.880.939
Vrei să fii fericit o zi, îmbată-te; un an, însoară-te; o viaţă, apucă-te de pescuit !!!
User avatar
Mihai Vinturache
Moderator
Posts: 2000
Joined: 22 Oct 2009, 14:36
Location: Bucuresti

Re: 11 Ani de pescuit virtual !!!

Post by Mihai Vinturache »

Si sa nu uitam ca acest site inca reprezinta sursa cu cele mai multe informatii despre balti, pentru majoritatea pescarilor sportivi - tocmai pentru ca a ajuns la aceasta varsta si a reusit sa acumuleze.
Nicio inteligenta artificiala nu poate concura cu prostia naturala!
bebeu
Posts: 9
Joined: 25 Oct 2009, 16:26

Re: 11 Ani de pescuit virtual !!!

Post by bebeu »

Va aduceti aminte ca ne intalneam pe www.pescuitul.ro, de craciun si de anul nou, la 12.00 noaptea ca sa ne uram cele bune?:)
dutustoica
Moderator
Posts: 843
Joined: 21 Oct 2009, 21:11

Re: 11 Ani de pescuit virtual !!!

Post by dutustoica »

Viata lunga.
Post Reply

Return to “Urări şi Felicitări”