Nici usturoi n-am mancat si nici gura nu-mi miroase

Moderator: administrator

FAE

Re: Nici usturoi n-am mancat si nici gura nu-mi miroase

Mesajde FAE » 13 Iun 2010, 20:53

:D SALVE :D
...am uitat sa spun lucrul cel mai important...SA MUNCESTI NU ESTE O RUSINE...este o rusine sa stai ca TRINTORUL pe bani altora...si cu asta am spus tot, cine vrea sa inteleaga l-a ce m-a refer este bine, cine nu...asta este...o lasam asa, chiar nu vreau sa mai intru in polemici cu nimeni pacili-sa...!deja mi-am facut multi dusmani.
...apropo...deaca era alt guvern sau presedinte credeti ca ROMANIA era cu nivelul de trai peste ELVETIA sau PRINCIPATUL DE MONACO...???
...nu fac parte din PDL, dar unde este dreptate...nici-o data nu pot sa nu fiu de acord.
;) SA TRAITI BINE ;)
SA TRAITI MULT MAI BINE.
Tel: 0722.914.826.

Valentin Petrovici

Mesajde Valentin Petrovici » 17 Iun 2010, 21:14

Am lipsit cam o săptămînă. Dar cum era și normal,în jurul unui foc sau în jurul unui recipient, seara ne gîndeam și la colegii rămași acasă . Cînd din întîmplare cineva a pomenit de acest OZN un simpatic coleg a întrebat : măi dar el este real ? La care toți am răspuns: este imaginația lui. Of of vai mama lui. Eu dacă dădeam naștere unui asmenea fenomen mă castram singur cu un ciob de sticlă.

Miyagi

Mesajde Miyagi » 21 Iun 2010, 23:53

FAE

Mesajde FAE » 22 Iun 2010, 00:08

:D SALVE :D
...prietene nu m-a intrec sub nici-o forma cu gluma...asta este adevarul, ca spuneai ceva de ani de pina in 90"...poi si IO" muncesc din 85" si chiar lucram in acei ani in 3 schimburi,crezi ca ptr. mine a fost usor ?...IO" am ce am cu acei hai sa nu le spun "cersetori" ci JEPCARI... daca tu i-mi poti demonstra ca cel putin 35% din structurile amintite mai inainte i-si pot justifica salariul...ok sint de acord cu tine, si hai sa-ti spun un lucru...si IO" am fost subofiter...cind am vazut ca nu mai am ce face la propiu in structurile militare mi-am dat demisia si am trecut in rezerva...si am revenit a meseria mea de baza (daca chiar vrei i-ti pot povesti pe MP) , hai sa auzim de bine.
;) SA TRAITI BINE ;)
SA TRAITI MULT MAI BINE.
Tel: 0722.914.826.

gabibrb

Mesajde gabibrb » 22 Iun 2010, 02:38

Dle FAE, nu ma cunoasteti, nu va cunosc. Insa eu va doresc (si ma rog la Dumnezeu asa sa va ajute) sa traiti din pensia mamei mele din care idiotii au mai luat 15%. Inainte da a ii lua vitele din pensie avea 500 lei, asta pentru cultura dumneavoastra generala. Cum pe mine nu ma ajuta matematica va rog sa scadeti din imensa suma cei 15% si sa va bucurati de ce ramane impreuna cu guvernantii astia de cacat.

Marian BARUTZ

Mesajde Marian BARUTZ » 22 Iun 2010, 09:29

valic

Mesajde valic » 22 Iun 2010, 09:35

Eu zic sa reveniti la un limbaj decent, altfel ma vad nevoit sa moderez mesajele .......... moderatorul ......
Valic
0744 644 368

Valentin Petrovici

Mesajde Valentin Petrovici » 22 Iun 2010, 09:40

valic

Mesajde valic » 22 Iun 2010, 13:11

a fost atentionarea, urmeaza "moderarea" daca se continua in felul acesta .........
Valic
0744 644 368

Valentin Petrovici

Mesajde Valentin Petrovici » 22 Iun 2010, 14:26

Marian BARUTZ

Mesajde Marian BARUTZ » 22 Iun 2010, 14:27

Mariane, si eu care credeam ca esti inca sub euforia "marilor" realizari de trista amintire a guvernului impotent. Acu` ma cuget daca voi fi "moderat" c-am facut guvernu` "taietor de pensii amarate" impotent :lol: :lol: Da` bag sama ca el, impotentu`nu-i "membru` forumului" deci m-am linistit :mrgreen:
PS1 fara legatura cu subiectul (poate numa` prin aroma boabelor), maine am o intalnire cu pestucii, adevar nu la Dunare unde-mi doream da` din cauza de apa mare poate saptamana viitoare.
PS2 tot fara legatura cu obectu` subectului. Mariane, mai acu` vreo 10 zile stand cu Rubliov la o tacla, o friptana (preparata dumnezeeste de iconar) s-un vin rosu pe terasa, la mine la mosie (mamaaaaaa, ce frumos suna!) te-am pomenit Adare (de bine, te rog sa fi convins) N-ai sughitat :lol: :lol:

Adar Marian

Mesajde Adar Marian » 22 Iun 2010, 16:42

Omul Fae a stat cu mine la masa, mi-a calcat pragul in magazin cat si acasa, eu nu-l vad meritand o gama larga din apelativele cu care a fost categorisit aici sau aiurea, azi sau in trecut. Pe de alta parte insist (a cata oara?) sa se faca diferenta intre individ si ideile lui, sa se tina cont ca nu exista "noi" si "voi", ca, cel putin in privinta mea, n-am fost, nu sunt si nici n-am de gand sa ma inregimentez in vreo tabara sau alta, nu-s vreun cruciat sub steagul nimanui.
Eu, marele privatizat?!!! :shock: I-o gluma buna... :D
..................................................................................
Am mai scris vreo zece randuri, insa le-am sters; evident ca nu folosesc nimanui, iar mie cel mai putin.

Albatrin

Mesajde Albatrin » 22 Iun 2010, 17:29

Cristi Nedelcu
0722.880.939
Vrei să fii fericit o zi, îmbată-te; un an, însoară-te; o viaţă, apucă-te de pescuit !!!

cezar

Mesajde cezar » 22 Iun 2010, 19:24

Ultima oară modificat 22 Iun 2010, 19:49 de către cezar, modificat 1 dată în total.

Adar Marian

Mesajde Adar Marian » 22 Iun 2010, 19:48

Omul Fae (majuscula nu-i doar ca inceput de propozitie) strangea ajutoare pentru sinistratii din Moldova, Omul Fae initia actiunea dedicata colectarii de fonduri in folosul unui coleg aflat necaz (pagina 2 a "Cafenelei", al treilea topic) - doar doua exemple, insa prin arhivele forumurilor de profil pot fi gasite inca alte zeci.
Bai, ce usor trecem la index oameni care (intamplator) n-au aceleasi opinii!...

valic

Mesajde valic » 22 Iun 2010, 22:10

Mariane,

A scris ceva Cristi nitzel mai sus, ai citit, daca da, aia e treaba .............. restul .......... e folclor, vb unui coleg ..... parerea mea .......

Cele bune.
Valic
0744 644 368

Valentin Petrovici

Mesajde Valentin Petrovici » 23 Iun 2010, 08:12

Adar Marian

Mesajde Adar Marian » 23 Iun 2010, 08:33

Nu tin lectii nimanui, exprim doar un punct de vedere, al meu, chiar daca el suna distonant fata de al majoritatii.
... si as mai vrea s-adaug ca nu-i de datoria mea sa moderez limbajul postarilor, sa amendez prin stergere continutul afisat in pagina, exista, pentru asta, useri numiti, de aceea nu spre mine trebuie sa aratati, reprosurile sunt in mod clar gresit directionate.

Valentin Petrovici

Mesajde Valentin Petrovici » 23 Iun 2010, 08:45

Înapoi la “CAFENEA”