Nici usturoi n-am mancat si nici gura nu-mi miroase

Moderator: administrator

User avatar
Adar Marian
Posts: 561
Joined: 23 Oct 2009, 07:44
Contact:

Re: Nici usturoi n-am mancat si nici gura nu-mi miroase

Post by Adar Marian »

Da' de ce trebuie neaparat sa privim doar varfurile, bugetarii mai de la baza ce cusur au?
Dom'le, ca mic privatizat vin si-i intreb pe cei aidoma mie: exista printre 'mneavoastra vreunul care ar plati o feme de serviciu cu 3 000 de lei pe luna, net? Aveti cunostinta de vreun asemenea salariu - ma refer la aceeasi munca - chiar si pe la multinationale? Eu nu, insa aflu - cu stupoare! - ca statul salarizeaza la un asemenea nivel, la o asemenea pregatire, la o asemenea munca.
Pe banii astia sa tot fii bugetar, nenica!
User avatar
Miyagi
Posts: 1408
Joined: 05 Feb 2010, 16:45
Contact:

Re: Nici usturoi n-am mancat si nici gura nu-mi miroase

Post by Miyagi »

@ Nexu
Si la bugetu` cui, zici ca se duc sumele, pe care le cheltuiesti in supermarket??? :shock:
-----------------------------------
La bugetul consolidat de stat in mod indirect sau la cel privat in functie de interese.
.........firar mama lor de bugetari ....... :twisted: . Fac ca banii sa se plimbe prin tara si asta-i buba lor.
User avatar
pytzy
Posts: 654
Joined: 02 Nov 2009, 15:19
Location: Bucuresti, Romania
Contact:

Re: Nici usturoi n-am mancat si nici gura nu-mi miroase

Post by pytzy »

Adar Marian wrote:Da' de ce trebuie neaparat sa privim doar varfurile, bugetarii mai de la baza ce cusur au?
Dom'le, ca mic privatizat vin si-i intreb pe cei aidoma mie: exista printre 'mneavoastra vreunul care ar plati o feme de serviciu cu 3 000 de lei pe luna, net? Aveti cunostinta de vreun asemenea salariu - ma refer la aceeasi munca - chiar si pe la multinationale? Eu nu, insa aflu - cu stupoare! - ca statul salarizeaza la un asemenea nivel, la o asemenea pregatire, la o asemenea munca.
Pe banii astia sa tot fii bugetar, nenica!
Stai linistit nea' Adar ca exista si la particular la "Femeie de serviciu" salariu de 2.500 - 3.000 lei. A...nu oi putea mata sa dai salariul asta dar alti pot.....
Some day, and that day may never come... I may call upon you to do a service for me. But er... until that day, accept this, as a gift.
Just when I thought I was out... they pull me back in.

pitigoi.catalin@gmail.com
User avatar
FAE
Posts: 318
Joined: 28 Oct 2009, 13:37
Location: bucuresti
Contact:

Re: Nici usturoi n-am mancat si nici gura nu-mi miroase

Post by FAE »

:D SALVE :D
....offff, stau si m-a intreb...!!! de ce nu ii stringeti voi bugetari de coaie pe cei cu "lefuri mari"...( a se citi CIOCOII) vorba unui prieten de pacili-sa???, poi vreti sa facem noi cei privati scandal...??? uite o simpla intrebare:
Sefule de ce nu pleci dumneata de pe postul care il ocupi sa pot sa-mi iau si "IO salariul intreg...???, sau si mai simplu...sefu...mai lasa-ti acasa din neamurile si cunostintele acelea...vreau si "IO sa pot sa-mi intretin familia...!acum daca stam putin si analizam...la orice demonstratie ar fi...cei care lucreaza la privati nu vor iesi nici-o data sa demonstreze...ptr. ca sint constienti ca atit timp cit au un loc de munca si sint platiti nu ii intereseaza cit si cum traesc bugetari...si spun asta din propie experienta...(am avut baieti care spuneau ca atit timp cit "patronul l-e plateste salarile care au comvenit chiar nu ii intereseaza ce se intimpla cu restul...deci..???ar fi o prostie sa creada bugetari ca daca ar incepe o demonstratie mai mare cei care lucreaza in mediul privat se va alatura lor...
;) SA TRAITI BINE ;)
SA TRAITI MULT MAI BINE.
Tel: 0722.914.826.
User avatar
pytzy
Posts: 654
Joined: 02 Nov 2009, 15:19
Location: Bucuresti, Romania
Contact:

Re: Nici usturoi n-am mancat si nici gura nu-mi miroase

Post by pytzy »

FAE wrote::D SALVE :D
....offff, stau si m-a intreb...!!! de ce nu ii stringeti voi bugetari de coaie pe cei cu "lefuri mari"...( a se citi CIOCOII) vorba unui prieten de pacili-sa???, poi vreti sa facem noi cei privati scandal...??? uite o simpla intrebare:
Sefule de ce nu pleci dumneata de pe postul care il ocupi sa pot sa-mi iau si "IO salariul intreg...???, sau si mai simplu...sefu...mai lasa-ti acasa din neamurile si cunostintele acelea...vreau si "IO sa pot sa-mi intretin familia...!acum daca stam putin si analizam...la orice demonstratie ar fi...cei care lucreaza la privati nu vor iesi nici-o data sa demonstreze...ptr. ca sint constienti ca atit timp cit au un loc de munca si sint platiti nu ii intereseaza cit si cum traesc bugetari...si spun asta din propie experienta...(am avut baieti care spuneau ca atit timp cit "patronul l-e plateste salarile care au comvenit chiar nu ii intereseaza ce se intimpla cu restul...deci..???ar fi o prostie sa creada bugetari ca daca ar incepe o demonstratie mai mare cei care lucreaza in mediul privat se va alatura lor...
;) SA TRAITI BINE ;)
E.... tocmai deasta nu o sa facem niciodata nimic in tara asta...deoarece ne doare in c** de ceilalti...
Some day, and that day may never come... I may call upon you to do a service for me. But er... until that day, accept this, as a gift.
Just when I thought I was out... they pull me back in.

pitigoi.catalin@gmail.com
User avatar
FAE
Posts: 318
Joined: 28 Oct 2009, 13:37
Location: bucuresti
Contact:

Re: Nici usturoi n-am mancat si nici gura nu-mi miroase

Post by FAE »

:D SALVE :D
....poi tot nu mi-ai raspuns la intrebare prietene...si m-a repet...! DE CE NU INCERCTI VOI SA II INLATURATI PE CIOCOII...???,ptr. ce acum trebui sa intervenim noi...??? :roll: , atit timp cit bugetari (nu totii este adevarat) mergeau la serviciu ptr. a avea unde sa i-si bea cafeaua si sa aibe cu cine schimba o vorba...atunci i-si puneau intrebarea cum este sa muncesti la privat si efectiv sa muncesti...nu sa t-e faci ca muncesti...???, si sa stea cu ochii doar pe ceasul din perete sa vada cit mai trebui sa se chinuie (pt. ca trece timpul foarte greu)...
;) SA TRAITI BINE ;)
SA TRAITI MULT MAI BINE.
Tel: 0722.914.826.
User avatar
Miyagi
Posts: 1408
Joined: 05 Feb 2010, 16:45
Contact:

Re: Nici usturoi n-am mancat si nici gura nu-mi miroase

Post by Miyagi »

FAE wrote::D SALVE :D
....poi tot nu mi-ai raspuns la intrebare prietene...si m-a repet...! DE CE NU INCERCTI VOI SA II INLATURATI PE CIOCOII...???,ptr. ce acum trebui sa intervenim noi...??? :roll: , atit timp cit bugetari (nu totii este adevarat) mergeau la serviciu ptr. a avea unde sa i-si bea cafeaua si sa aibe cu cine schimba o vorba...atunci i-si puneau intrebarea cum este sa muncesti la privat si efectiv sa muncesti...nu sa t-e faci ca muncesti...???, si sa stea cu ochii doar pe ceasul din perete sa vada cit mai trebui sa se chinuie (pt. ca trece timpul foarte greu)...
;) SA TRAITI BINE ;)
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: pentru ca nu le platim noi salariile Fae si nici scandalagii nu suntem cum sunteti unii dintre voi :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: .
nexu
Posts: 319
Joined: 25 Oct 2009, 18:26

Re: Nici usturoi n-am mancat si nici gura nu-mi miroase

Post by nexu »

pytzy wrote: exista si la particular la "Femeie de serviciu" salariu de 2.500 - 3.000 lei......
Nu ma`ndoiesc de asta si nu pot avea decat cuvinte de lauda, la adresa multinationalei, sau a patronului respectiv, asta da gest onorabil...da` daca femeia de serviciu, lucreaza la metrorex, care metrorex ia subventii de la stat, aici avem o problema...in niciun caz, nu`s impotriva femeilor de serviciu, indiferent de locu` lor de munca, doar ca remuneratia tre` sa se faca, dupa buget...
p.s.am zis metrorex, asa mi`a venit in cap, pe moment,da` asta e valabil pt toate institutiile finantate de la buget si nu e vb numai de femeia de serviciu, ci la modu` general, de toti aceia care`s platiti din fondurile statului...
0762 747 895...0732 085 740
Marian BARUTZ
Posts: 113
Joined: 04 Feb 2010, 13:30

Re: Nici usturoi n-am mancat si nici gura nu-mi miroase

Post by Marian BARUTZ »

Repatabila povara, a discutiilor cretinoide si idioate :twisted:
Cred unii din voi, "privati" care impusca leu` si nu stiu cum sa fenteze mai bine fiscu`, ca problema salarizarii bugetarilor sta intr-o femeie de serviciu :lol:
Inainte de '89, partidu` dragutu` avea "grija" ca sa existe un conflict permanent intre muncitori (clasa conducatoare, deh!) si restul personalului cu studii medii dar mai ales superioare. Acum, securicii, au transferart aceasta "manie proletara" intre cei care lucreaza in secorul privat si bugetari iar fraierii pun botu` la tampeniile astea in timp ce puterea sifoneaza, si sifoneaza si iar sifoneaza prin firmele de partid, sume ce depasesc mult deficitul bugetului Romaniei si asta an de an.
Cititi, pana il invatati pe dinafara comentariul dlui. dr. Burian, preluat din Bild, si poate, filozofii de 2 bani mai inteleg si ei cate ceva. Hai pa, ca ma plictisiti! Pana si aia din "poiana lu` Iocan" aveau comentarii mai de substanta :lol: (oricum aia erau oameni de stiinta fata de unul ca FAE :lol: :lol: :lol: si nu numai :mrgreen: )
User avatar
Adar Marian
Posts: 561
Joined: 23 Oct 2009, 07:44
Contact:

Re: Nici usturoi n-am mancat si nici gura nu-mi miroase

Post by Adar Marian »

Exemplul cu femeia de serviciu era menit s-arate putreziciunea sistemului de la varf si pan' la baza, insa e usor sa minimalizezi efectul atunci cand te opresti asupra unei singure persoane, eludand - voit ori nu - evidenta generalitatii.
In "privatul care impusca leul" ma recunosc, ba chiar imi fac un titlu de cinste din asta, nedatorand nimic, nimanui, odata ce evoluez intr-un mediu concurential, onest, iar termeni precum "spaga" si "trafic de influenta" imi sunt cu totul straini, 'osebit de majoritatea sectoarelor bugetare unde astea doua sunt ratiunea existentei, fie ca vorbim de sanatate, justitie, armata, educatie, administratia publica sau orice altceva doriti domniile voastre.
... si ar mai fi una: Fae da exemplul atarnatorului care sta cu ochii pe ceas, nemultumit ca orele trec prea greu - cat adevar in observatia de aici, cat contrast fata de ala "care-mpusca leul"! Astuia mai mereu nu-i ajunge timpul, da-n fine, chestii pe care nu le pot dezvolta decat c-un antiemetic luat 'nainte.
mdd69ro
Posts: 148
Joined: 31 Jan 2010, 19:48
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Nici usturoi n-am mancat si nici gura nu-mi miroase

Post by mdd69ro »

Dom' Adar, hai sa o lasam mai moale cu "spaga"...daca vine un control de la pompieri, fisc, primarie, praf pe masa de la birou sau orice alte tampenii au mai nascocit astia, sa vezi ce repede iese la iveala"spaga" :lol:
Parerea mea este ca dom' Barutz are dreptate. "Divide et Impera" este de foarte mare actualitate; la fel "...paine si circ..."
Bugetarul nu poate trai fara privat dar si invers. Masurile pe care vor sa le ia "alesii" ne afecteaza deopotriva, indiferent ca lucram in mediul privat sau suntem bugetari. Important este sa nu ne lasam tarati in polemici contradictorii "bugetar versus privat", mai ales acum, cand ar trebui sa fim cat mai uniti...

Nexu, "doar ca remuneratia tre` sa se faca, dupa buget..." - asta ar trebui sa le-o spui bugetarilor de sus, celor pe care i-am ales, sau si mai rau, nu i-am ales noi, s-au ales ei, nu bugetarului de rand, care lucreaza si munceste normal ;)
Sanatate maxima!
Daniel
0723.524.522
User avatar
Miyagi
Posts: 1408
Joined: 05 Feb 2010, 16:45
Contact:

Re: Nici usturoi n-am mancat si nici gura nu-mi miroase

Post by Miyagi »

"Divide et Impera" este de foarte mare actualitate; la fel "...paine si circ..."
------------------------
si nu numai........cea mai de actualitate este aceasta: "daca nu reusesti sa-i convingi,zapaceste-i". Marian a reusit deja. Urmeaza Fae si apoi cine mai stie? Psihozele sunt instrumentele care nu se perima niciodata si se practica neintrerupt intre toate clasele sociale si la toate nivelurile. Masinaria functioneaza perfect.
manubabanu
Posts: 32
Joined: 25 Oct 2009, 17:13

Re: Nici usturoi n-am mancat si nici gura nu-mi miroase

Post by manubabanu »

Spânzuraţi-ne!
Nu înţeleg de ce ţipă Băsescu la mine.
De ce mă ameninţă că intră România în colaps.
În ceea ce mă priveşte, ţara mi se pare în colaps dintodeauna. De când m-am născut.
Comuniştii, nu ştiu cum se făcea, dar nu se ajungeau fără să ne ia la contract porcul din coteţ. Erau stăpâni pe livada noastră, pe cazanul cu ţuică, pe orătăniile din bătătură.
Pe capitalişti i-am primit cu bucurie generoasă, aproape nefirească.Trezirea din reverie m-a dus în primul colaps. În dificultate a fost ţara şi la mica privatizare, şi la marea privatizare, şi după ce am scăpat de primul FMI, şi când duduia economia, şi când căutam luminiţa de la capătul tunelului, pe care văd că n-am mai găsit-o. Va fi fiind, probabil, lumânarea de la căpătâiul părinţilor şi bunilor noştri.
Şi-acum aud că România se duce fix în faliment.
Iar Traian Băsescu mă solicită să fiu solidar nu ştiu cu cine, să dau 25% din leafa mea, 15% din pensia mea.
Mă uit la Băsescu şi nu seamănă a om aflat în criză. Nici Guvernul sau Parlamentul nu sunt în criză. Nici miile de hectare de vile nu-s crizate.
Dar, defectul meu, am avut ochi de văzut şi urechi de auzit.
- Da. Aparatul de stat este uriaş. Dar nu populaţia l-a făcut uriaş..Voi, clasa politică,
l-aţi transformat în monstru.
- Dacă există un monstru care căpuşează mediul privat, acela nu este profesorul, doctorul, inginerul, funcţionarul public; monstrul care a încălecat ţara asta sunteţi voi, clasa politică. Şi pentru că sunteţi la putere peste tot, voi, PDL, sunteţi grasul care l-a încălecat pe slab! Cu contribuţia anterioară, în ordine procentelor de reprezentare în structurile politice, a PSD (30%), a PNL(15%), a UDMR (6%) etc... Aţi devastat România cum nici popoarele migratoare n-ar fi reuşit. Şi-apoi aţi călărit ţara, aţi luat-o sub asuprire. Nici nu mai poate respira, de câtă clientelă
i-aţi vârât pe gât.
- Aţi spart instituţiile statului nu pentru că aşa era necesar, ci pentru că vă trebuiau posturi de conducere pentru clientela de partid.
- Aţi creat instituţii noi nu pentru că nu funcţiona statul fără ele, ci pentru că aţi avut un mofturos căruia, fiindcă i s-a năzărit să fie mare director, mare preşedinte, i-aţi fabricat o instituţie.
Şi nu v-a ajuns: an de an, legislatură de legislatură, aţi mai creat alte structuri; aţi adus directori noi, ceilalţi au rămas în sistem.
- Nu populaţia ocroteşte fărădelegea în ţara asta, ci voi, cu cercurile voastre de interese cu tot..
- Nu populaţia a votat pensii de 370.000.000 lei vechi. Şi venituri de 100.000 de euro pe an, de la stat.Voi, clasa politică, aţi făcut-o: în guvernele formate din partidele voastre, în parlamentul format din partidele voastre, iar legile le-a promulgat... instituţia preşedintelui României.
- Nu mama - mare din pământ a distrus industria, a vândut petrolul şi rafinăriile, a tăiat pădurile şi a mânărit pământurile. Ministere conduse de voi, clasa politică, au făcut-o. Prefecturile voastre, consiliile judeţene ale voastre, primăriile voastre.
- Nu populaţia a prăpădit banii statului – sute şi mii de miliarde de lei, munţi de bani- pe licitaţii trucate, pe lucrări proaste, inutile, pe şosele cu gropi, pe autostrăzi care înghit bani cu ghiotura, ci primarii voştri, ai clasei politice; consilierii voştri, ai clasei politice; miniştri voştri, ai clasei politice.
- Nu populaţia a organizat doi ani întregi de dănţuieli, de parcă venea sfârşitul lumii. Voi, clasa politică, aţi făcut-o. Pe banii cui?!! Pe ăştia pe care-i tăiaţi azi de la pensionari!
- V-aţi construit un aparat uriaş de represiune: ministere, agenţii, deconcentrate conduse de voi şi clientela voastră politică. Prin ei, controlaţi tot, terorizaţi înstituţiile mai ceva decât poliţia politică a lui Ceauşescu.
- Nu populaţia se află în AGA şi CA din companiile şi băncile de stat, plătite, am văzut, regeşte, ci voi, clasa politică.
- Nu populaţia a stricat ţara asta la fiecare patru ani, ci voi, clasa politică. Cum aţi venit, aţi distrus tot ceea ce a făcut guvernul de dinainte şi aţi luat-o iar de la zero. Şi-apoi, aţi rostogolit vinovăţii între voi, partidele politice, de parcă aţi fi jucat ping-pong cu România.
Daţi-vă afară întâi pe voi şi clanurile voastre şi-apoi să v-atingeţi de părinţii noştri!
Şi veniţi, acum, să mă trageţi de urechi pe mine. Să ne trageţi de urechi pe noi, că se duce România de râpă.
Vreţi s-o scoateţi din criză pe spinarea şomerilor, a pensionarilor şi a bugetarilor de execuţie, cei care vă ţin în spate aleşii şi numiţii, în funcţiile de conducere.
Ce ce curaj? Cu ce moralitate?
Până să vă atingeţi de pensionarul ăla slăbănog, de profesorul care v-a pus creionul în mână, restructuraţi-vă întâi pe voi!
Daţi-vă afară şi în şomaj pe voi, pe oamenii voştri, ai clasei politice, şi după aceea scuipaţi pe noi.
După aceea umblaţi la salariile şi pensiile necăjite.
După aceea să-l certaţi pe bătrân că mai are îndrăzneala să trăiască, să ducă România-n faliment, cu venitul lui... gras, de 500 sau 600 de lei.
1.Dacă nu sunteţi capabili să comasaţi sau să desfiinţaţi instituţiile de pomană create de voi, clasa politică, măcar reduceţi numărul de directori. Aveţi o droaie de şefi. Aţi umplut ţara de şefi. Pe ei daţi-i afară întâi şi după aceea ajungeţi la pensionar. Sau la doctor.
2. Trei sferturi dintre directorii voştri pe care i-aţi instalat, moţ, în instituţiile bugetare, au afaceri acasă. Fac afaceri cu banul public. Daţi-i pe aceştia afară! Nu ei să mănânce cu două guri, şi de la firma lor grasă, şi de la buget, iar altul să crape de foame!
3. Luaţi-vă clientela politică din toate AGA şi CA-urile companiilor de stat, de pe lângă primării, consilii judeţene şi ministere. Aveţi deja directori acolo, există specialişti.
4. Daţi-vă afară consilierii de la birourile demnitarului. De ce aţi crede că ei sunt mai puţin paraziţi pe buget decât profesorul?
5. Daţi-vă afară consilierii de pe lângă miniştri, secretari de stat, subsecretari de stat, primari, prefecţi, preşedinţi de consilii judeţene, căţel, purcel, directori generali, din companiile de stat, din parcurile industriale.
6. Încetaţi să mai căpuşaţi ministerele (primăriile, consiliile judeţene) cu clientela pe care o serviţi cu miliarde de euro..
7. Voi, clasa politică, aţi creat şi întreţineţi evaziunea fiscală şi munca la negru. Oamenii voştri, ai partidelor, îi protejează. Îi apără de funcţionari, să nu-i descopere. Îi apără de lege.
8.După ce veţi face toate astea, abia atunci să aveţi îndrăzneala să vă legaţi de bătrânii acestei ţări.
Asta este România, dle Băsescu. O ştiţi, o cunoaşteţi, dar nu îndrăzniţi să vă apropiaţi de clanuri. Dar vă este la îndemână să-i jupuiţi de vii pe bătrâni. Sunt inofensivi. Ascultători. Mult prea blajini. Tăcuţi. Loviţi-i cu nădejde! Nu ţipă.
Fortati-i sa iasa in varful picioarelor din sistem
nexu
Posts: 319
Joined: 25 Oct 2009, 18:26

Re: Nici usturoi n-am mancat si nici gura nu-mi miroase

Post by nexu »

Are dreptate colonelu` frate, da` aici tre` dat timpu` inapoi, cu muuuulti ani...
Pai de cand tipa presa, ca se fura ca`n codru???...nimeni (nici chiar DNA) n`a intreprins nimic,
pt a starpi coruptia, nimeni n`a intreprins nimic, atunci cand s`a efectuat, o privatizare frauduloasa,
s`au devalizat banci pe fata, s`au facut jde feneiuri, caritasuri si altea alea, iar in fruntea tuturor
fraudelor, au fost cei din clasa politica, indiferent de cine a fost la putere...am vazut cu totii, cata mafie
exista in justitie, cata influenta poate avea un senator, cum poate da la`ntors, orice speranta de
dreptate, iar cand a cazut chiar el insusi, la bulau, au avut grija altii de el, sa nu stea prea
mult inauntru, nu de alta, da` el le`a mutat trecerile de pietoni, cu 100m, atunci cand au calcat un pieton,
pe trecere, cu masina, el le`a schimbat analizele de sange, atunci cand, reiesea ca au consumat alcool,
la momentu` accidentului si exemple sunt cu duiumu`...
Am dat drept exemplu, acest senator, da` frate, cu totii sunt la fel, indiferent de partidu`, la care`au
aderat...ei au intrat in parlament, numai pt a putea fura, numai pt a`si vedea neamurile in functii mari,
au creat pesturi platite gras, pt a`si vedea favoritii lor, cum prospera
...

Sa fim seriosi, daca nu castiga Basescu alegerile prezidentiale si iesea Geoana, avea Romania alt viitor acum???...
0762 747 895...0732 085 740
mdd69ro
Posts: 148
Joined: 31 Jan 2010, 19:48
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Nici usturoi n-am mancat si nici gura nu-mi miroase

Post by mdd69ro »

nexu wrote:
Sa fim seriosi, daca nu castiga Basescu alegerile prezidentiale si iesea Geoana, avea Romania alt viitor acum???...
nexule, de care alegeri vorbesti??? :D :D :lol: :lol: ???? de alea de anul trecut sau de alea de acum 6 ani de cand e basescu presedinte????? :lol: :lol: :lol: :D :D :D

hai sa uitam cum a mintit basescu, hai sa uitam unde e flota, hai sa uitam cum a zis ca romania nu are nevoie de imprumuturi de la FMI sau ca romania nu e in criza, hai sa uitam cum si-a luat(moca) ditai vila cind era primar de bucuresti, hai sa uitam cum si-a facut o fata europarlamentar(ca na, trebuia sa aiba si ea succesuri) si cum cealalta si-a luat vile si masini din " vanzari anterioare"( :lol: :lol: :lol: ), hai sa uitam ca si-a luat impreuna cu amanta udrea hotel pe coasta de azur, hai sa uitam cum a iesit el si a zis ca trebuie sa reducem noi 15% si 25% si nu in ultimul rand, hai sa uitam cum il mentine pe incompetentul ala de boc premier...

hai sa uitam toate cele de mai sus si sa-l (mai) votam o data, ca na, si iliescu a fost ales de 3 ori si oricum, mai bine el decat geoana :lol: :lol: :lol:

sa aveti sporuri multiple, ca scaderi o sa avem toti, bugetari sau privati deopotriva; multumim, basescule, pentru ca ne dai voie sa (MAI) traim bine!
Sanatate maxima!
Daniel
0723.524.522
nexu
Posts: 319
Joined: 25 Oct 2009, 18:26

Re: Nici usturoi n-am mancat si nici gura nu-mi miroase

Post by nexu »

mdd69ro wrote:nexule, de care alegeri vorbesti??? :D :D :lol: :lol: ???? de alea de anul trecut sau de alea de acum 6 ani de cand e basescu presedinte????? :lol: :lol: :lol: :D :D :D

hai sa uitam cum a mintit basescu, hai sa uitam unde e flota, hai sa uitam cum a zis ca romania nu are nevoie de imprumuturi de la FMI sau ca romania nu e in criza, hai sa uitam cum si-a luat(moca) ditai vila cind era primar de bucuresti, hai sa uitam cum si-a facut o fata europarlamentar(ca na, trebuia sa aiba si ea succesuri) si cum cealalta si-a luat vile si masini din " vanzari anterioare"( :lol: :lol: :lol: ), hai sa uitam ca si-a luat impreuna cu amanta udrea hotel pe coasta de azur, hai sa uitam cum a iesit el si a zis ca trebuie sa reducem noi 15% si 25% si nu in ultimul rand, hai sa uitam cum il mentine pe incompetentul ala de boc premier...

hai sa uitam toate cele de mai sus si sa-l (mai) votam o data, ca na, si iliescu a fost ales de 3 ori si oricum, mai bine el decat geoana :lol: :lol: :lol:

sa aveti sporuri multiple, ca scaderi o sa avem toti, bugetari sau privati deopotriva; multumim, basescule, pentru ca ne dai voie sa (MAI) traim bine!
Ma refeream la alegerile, in care prostanacu` a canditat, impotriva lu` base...

Eu nu ma uit la OTV si nici nu citesc "Romania Mare", insa daca ai asemenea informatii, pe care le stii ca sunt reale, ia si fa un inscris catre procuratura, PNA, DNA, sau cum i`o mai zice...daca faci o sesizare in scris, cu siguranta, vei primi un raspuns...tu ia si reclama ca Basescu a vandut flota , iar banu` rezultat, i`a intrat in conturile personale, asa cum otelu` de la Galati, vandut in octombrie `89, a fo` vandut unora din Canada, iar banu` a intrat in contu` lu` crescent(acu` se cheama trustu` intact), in loc sa intre in conturile securitatii...cu de`a buna seama, ca se va sesiza fro` institutie, care`l va baga la bulau imediat...iar daca crezi ca n`ai incredere in autoritatile romanesti, fa o plangere la CEDO, este dreptu` tau si nu te costa nimic...
0762 747 895...0732 085 740
User avatar
FAE
Posts: 318
Joined: 28 Oct 2009, 13:37
Location: bucuresti
Contact:

Re: Nici usturoi n-am mancat si nici gura nu-mi miroase

Post by FAE »

:D SALVE :D
...IO" nu inteleg de ce tipa si fac tam-tam numai bugetari...!!! :roll: , oare cei care muncesc la privat de ani de zile nu traesc tot in ROMANIA...???aaa cind bugetari i-si faceau de cap si aveau salariile asigurate cei de la privat trebuiau sa munceasca ADEVARAT...nu sa mimeze munca...acum cind intreadevar sa gasit cineva sa ii readuca si pe bugetari cu picioarele pe pamint ei incep sa urle...poi cind l-e era lor bine si "ceilalti" munceau in 3 schimburi...??? , daca stam putin si gindim corect hai sa facem o analiza...a inceput criza in Romania in august-septembrie 2008 ,atunci doar privati s-au aliniat la noua situatie...bugetari NU,apoi salariile au scazut la privati...la bugetari nu...poi asta este corect...???de ce trebuia numai cei de la privati sa suporte toate dandanalele si bugetari sa nu faca nici macar cel mai mic gest de a reduce cheltuielile...???...si sint o gramada de puncte care sint impotriva bugetarilor...(nu m-a refer la pensionari sau cei cu handicap)...m-a uitam zilele trecute la oficiul fortelor de munca...sint peste 970 locuri de munca (cu cerere foarte mare)dar nimeni nu vrea acele posturi...de ce...raspunsul il dau tot "IO...acolo chiar trebui sa puna mina sa munceasca ,de ce sa dai mai mult de 6 luni ajutor de somaj...???ptr. a incuraja trindavia pe bani contribuatilor...ca de fapt ptr. asta cotizam totii..sau aproape totii..m-a rog !
A VENIT TIMPUL CA TOATA LUMEA SA TREACA LA MUNCA...INCLUSIV SECURISTI,SPP-isti...si restul acelora din unitatile si structurile secrete
;) SA TRAITI BINE ;)
SA TRAITI MULT MAI BINE.
Tel: 0722.914.826.
mdd69ro
Posts: 148
Joined: 31 Jan 2010, 19:48
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Nici usturoi n-am mancat si nici gura nu-mi miroase

Post by mdd69ro »

nexu wrote:
Ma refeream la alegerile, in care prostanacu` a canditat, impotriva lu` base...

Eu nu ma uit la OTV si nici nu citesc "Romania Mare", insa daca ai asemenea informatii, pe care le stii ca sunt reale, ia si fa un inscris catre procuratura, PNA, DNA, sau cum i`o mai zice...daca faci o sesizare in scris, cu siguranta, vei primi un raspuns...tu ia si reclama ca Basescu a vandut flota , iar banu` rezultat, i`a intrat in conturile personale, asa cum otelu` de la Galati, vandut in octombrie `89, a fo` vandut unora din Canada, iar banu` a intrat in contu` lu` crescent(acu` se cheama trustu` intact), in loc sa intre in conturile securitatii...cu de`a buna seama, ca se va sesiza fro` institutie, care`l va baga la bulau imediat...iar daca crezi ca n`ai incredere in autoritatile romanesti, fa o plangere la CEDO, este dreptu` tau si nu te costa nimic...


:lol: :lol: :lol: hahaha, ce-mi plac glumele mele :lol: :lol: :lol: => raspunsuri punct cu punct:

-doar cineva cu multi nasi putea sa fie asa fin, pentru a ajunge la subtilitatea mesajului legata de OTV si Romania Mare; in consecinta, nu voi sustine nici ca ascult manele, nici ca citesc "Paparazzi" si nici ca am fost membru de partid, respectand vorba topicului "Nici usturoi n-am mancat si nici gura nu-mi miroase";

-recunosc, cu mana pe fundita si cu fesierii pe olita, ca toate informatiile spuse in postarea mea anterioara precum si cele care urmeaza sunt fictive, nu au nicio legatura cu realitatea si se intimplau doar inainte si in timpul venirii la putere a micutului basehitler: (nu am habar de gramatica, deci nu stiu daca se pun 2 puncte dupa 2 puncte si in plus, dau o dedicatie pe taraf tv la o pitipoanca)
-nimeni nu a fost niciodata comandant de nava, deci nu a fost niciodata membru de partid si nu a colaborat niciodata cu securitatea;
-nimeni nu a fost membru in FSN pt ca apoi sa fie membru FDSN pentru ca apoi sa fie membru in alt partid neocomunist dar cu furtisaguri
capitaliste;
-nimeni nu a fost ministrul transporturilor, nimeni nu a vandut flota navala a Romaniei (se pare ca a disparut in triunghiul Bermudelor),
nimeni nu a spart CFR-ul in bucati pentru a putea sa-l distruga mai usor;
-nimeni nu a spus "Petre, esti cel mai bun!" pentru ca apoi, calcand pe linga cadavre, nu peste, sa-i fure conducerea partidului micului
Neulander Petrica (si lupul) Roman;
-nimeni nu a procedat la fel cu primul cyborg in viata al Romaniei, Stolojan(cred ca am uitat lacrimile mari, de crocodil);
-nimeni nu a fost ales primar si nimeni, in timpul acestui mandat, nu si-a atribuit niciodata vila gratis;
-nimeni nu a afirmat ca a fost sub influenta bauturilor alcoolice in campania electorala in care se promitea un trai dulce ca mierea romanilor;
-nimeni n-a lovit niciodata cu pumnul in piept niciun copil, n-a mintit niciodata, n-a afirmat ca Romania este ca si iesita din criza si nu a
folosit niciodata serviciile secrete in interes personal;
-nimeni nu a folosit sintagma de "tiganca imputita" si "gaozar", pentru ca noi, ascultatorii de Brahms si cititorii de Cioran sa ne revoltam in
mod infam si nejustificat;
-nimeni nu a numit, in mod repetat, un prim ministru marioneta si nimeni nu si-a depasit niciodata atributiile, iesind pe posturile de
televiune si afirmand, cu un zambet cinic, ca ne taie 15% din latime si 25% din lungime;
-etc, etc, etc;

-dreptul a fost intotdeauna al meu, nu stiu cum stau cu stangul, dar stiu ca niciodata nu voi fi de acord cu cineva care va diminua veniturile pensionarilor (care au muncit o viata, care au cotizat la sistemul national de pensii si care nu sunt vinovati cu nimic de situatia actuala a Romaniei) pentru a putea umfla conturile propriei clientele politice;

Cine a citit postarea mea anterioara, divizata si imperata, painata si circata, isi va da seama de ce acesta va fi ultima mea postare legata de acest infam cu calvitie; fiecare a votat si va vota cum gindeste si cum il duce capul, indiferent daca exista unul sau milioane de neuroni in proprietatea personala!
Sanatate maxima!
Daniel
0723.524.522
mdd69ro
Posts: 148
Joined: 31 Jan 2010, 19:48
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Nici usturoi n-am mancat si nici gura nu-mi miroase

Post by mdd69ro »

FAE wrote::D SALVE :D
...IO" nu inteleg de ce tipa si fac tam-tam numai bugetari...!!!
FAE, o intrebare, poate te lamuresti vreun pic: ti-ar place sa iti ia cineva un sfert din salariu, in conditiile in care muncesti cinstit?
Si alta intrebare: in conditiile de mai sus ce ai face, ai tipa sau ai petrece?
Sanatate maxima!
Daniel
0723.524.522
User avatar
FAE
Posts: 318
Joined: 28 Oct 2009, 13:37
Location: bucuresti
Contact:

Re: Nici usturoi n-am mancat si nici gura nu-mi miroase

Post by FAE »

:D SALVE :D
mdd69ro wrote:
FAE wrote::D SALVE :D
...IO" nu inteleg de ce tipa si fac tam-tam numai bugetari...!!!
FAE, o intrebare, poate te lamuresti vreun pic: ti-ar place sa iti ia cineva un sfert din salariu, in conditiile in care muncesti cinstit?
Si alta intrebare: in conditiile de mai sus ce ai face, ai tipa sau ai petrece?
...POI PRIETENE CINE T-E RETINE SA MERGI LA MUNCA ...? ,din cite stiu "IO in romania dreptul la munca este garantat oricarui cetatean...!daca esti bugetar si lucrezi in structurile amintite in poastarile anterioare de ce nu i-ti dai demisia si sa-ti cauti un loc de munca cu adevarat...(m-a refer la armata ,politie ,politician ,fisc ,administratie ,sau prin nu stiu" ce agentie) :x ,daca citeai atent chiar am spus ca nu am nimic cu cei care lucreaza in institutile bugetare si care intreadevar chiar i-si pot justifica salariile... :cry: ...restul...LA MUNCA LA TARA LA PAMINT... ca sint foart multe terenuri necultivate...acolo nu moare nimeni de foame!!!
;) SA TRAITI BINE ;)
SA TRAITI MULT MAI BINE.
Tel: 0722.914.826.
Locked

Return to “CAFENEA”