Nici usturoi n-am mancat si nici gura nu-mi miroase

Moderator: administrator

User avatar
Miyagi
Posts: 1408
Joined: 05 Feb 2010, 16:45
Contact:

Nici usturoi n-am mancat si nici gura nu-mi miroase

Post by Miyagi »

Spune-ti frate aici ce nu va convine si nu mai alterati alte topicuri unde lumea vrea sa faca cate ceva. Daca nu,nu va mai mirati ca va latra cateii cuiva sau altcuiva.
Eu unul am beneficiat de multe chestii de cand am intrat in asociatie insa m-am implicat,am muncit,n-am pretins sa-mi materializez interese personale cum fac multi printre noi si o voi face in continuare atata timp cat la timona vor sta oamenii astia care s-au lasat pe ei ca sa faca lucrurile sa mearga. Numai cei ce i-au urmarit atent si sunt de buna credinta vor recunoaste asta si vor putea confirma cate eforturi,cat suflet au pus si de cate ori si-au depasit conditia acesti membri fondatori pe care unii cred ca ii invidiaza de mushca acum in ceasul al treispelea cand caravana trece.
User avatar
FAE
Posts: 318
Joined: 28 Oct 2009, 13:37
Location: bucuresti
Contact:

Re: Nici usturoi n-am mancat si nici gura nu-mi miroase

Post by FAE »

:D SALVE :D
Miyagi wrote:Spune-ti frate aici ce nu va convine si nu mai alterati alte topicuri unde lumea vrea sa faca cate ceva. Daca nu,nu va mai mirati ca va latra cateii cuiva sau altcuiva.
Eu unul am beneficiat de multe chestii de cand am intrat in asociatie insa m-am implicat,am muncit,n-am pretins sa-mi materializez interese personale cum fac multi printre noi si o voi face in continuare atata timp cat la timona vor sta oamenii astia care s-au lasat pe ei ca sa faca lucrurile sa mearga. Numai cei ce i-au urmarit atent si sunt de buna credinta vor recunoaste asta si vor putea confirma cate eforturi,cat suflet au pus si de cate ori si-au depasit conditia acesti membri fondatori pe care unii cred ca ii invidiaza de mushca acum in ceasul al treispelea cand caravana trece.
...offf cit este de greu de inteles ptr. uni...nu inteleg de ce trebui sa fiu de acord (OBLIGATORIU) cu ideile unuia sau altuia...parca pe undeva prin statutul si regulile acestui site spunea ca este libera orice opinie atit timp cit nu se trece la vulgaritati sau atac la persoana...ori din cite sa putut observa d-l Cezar profitind de gradul"..dumnealui a facut-o de mai multe ori...si "a ordonat" celor supusi sa i-a atitudine in grup impotriva acelora care nu il IDOLARIZA...precum pe Ceausescu...deh...SINTEM INTELIGENTI CU "SCOLI INALTE"...
....IO" glumesc foarte mult si i-mi plac glumele, dar de la gluma si pina la jigniri...cred ca trebui facuta diferenta...Cezar am o intrebare la tine...dar nu ca utilizator al acestui site ...ca unul care t-e(n-e) cunoaste(m) personal !Ce ai sa faci acum...?...ai sa-mi blochezi contul ptr. ca am indraznit sa ridic mingea la fileu unora care sint de aceiasi parere ca si mine...???, daca am tacut vre-o citeva zile am avut motivele mele personale.
;) SA TRAITI BINE ;)
SA TRAITI MULT MAI BINE.
Tel: 0722.914.826.
User avatar
Miyagi
Posts: 1408
Joined: 05 Feb 2010, 16:45
Contact:

Re: Nici usturoi n-am mancat si nici gura nu-mi miroase

Post by Miyagi »

FAE wrote::D SALVE :D
Miyagi wrote:Spune-ti frate aici ce nu va convine si nu mai alterati alte topicuri unde lumea vrea sa faca cate ceva. Daca nu,nu va mai mirati ca va latra cateii cuiva sau altcuiva.
Eu unul am beneficiat de multe chestii de cand am intrat in asociatie insa m-am implicat,am muncit,n-am pretins sa-mi materializez interese personale cum fac multi printre noi si o voi face in continuare atata timp cat la timona vor sta oamenii astia care s-au lasat pe ei ca sa faca lucrurile sa mearga. Numai cei ce i-au urmarit atent si sunt de buna credinta vor recunoaste asta si vor putea confirma cate eforturi,cat suflet au pus si de cate ori si-au depasit conditia acesti membri fondatori pe care unii cred ca ii invidiaza de mushca acum in ceasul al treispelea cand caravana trece.
...offf cit este de greu de inteles ptr. uni...nu inteleg de ce trebui sa fiu de acord (OBLIGATORIU) cu ideile unuia sau altuia...parca pe undeva prin statutul si regulile acestui site spunea ca este libera orice opinie atit timp cit nu se trece la vulgaritati sau atac la persoana...ori din cite sa putut observa d-l Cezar profitind de gradul"..dumnealui a facut-o de mai multe ori...si "a ordonat" celor supusi sa i-a atitudine in grup impotriva acelora care nu il IDOLARIZA...precum pe Ceausescu...deh...SINTEM INTELIGENTI CU "SCOLI INALTE"...
....IO" glumesc foarte mult si i-mi plac glumele, dar de la gluma si pina la jigniri...cred ca trebui facuta diferenta...Cezar am o intrebare la tine...dar nu ca utilizator al acestui site ...ca unul care t-e(n-e) cunoaste(m) personal !Ce ai sa faci acum...?...ai sa-mi blochezi contul ptr. ca am indraznit sa ridic mingea la fileu unora care sint de aceiasi parere ca si mine...???, daca am tacut vre-o citeva zile am avut motivele mele personale.
;) SA TRAITI BINE ;)
Pai bine Fae da` cu mine ce ai de ma citezi in conditiile astea? zici de atacuri la persoana da pe ale tale nu le vezi?
Nu te supara ca iti zic astea insa nu esti singurul care face astfel de jocuri,intra in gura lumi,iar apoi face pe lupul moralist. Strecurati cate o greseala si apoi pardon, nu mai puteti sa va cereti scuze ca aveti relatiile in spate. Si asta o faceti in public pe forumuri dupa care dati in unul sau in altul mai capacitat ca nu are voie sa raspunda cu aceeasi moneda? Te-am urmarit si eu mult si nu numai pe tine ci inca cativa din vechea trupa sa zic asa si au fost cateva aspecte pe care nici macar acum nu le-as fi comentat daca n-ati fi abuzat de statutul vostru de "vechi" si nu ne-ati fi numit lachei (pardon catei). Draga colegule afla ca traim intr-un alt mediu in care oameni noi vor sa aduca ceva nou si nu se considera eunuci si asta doar ca sa se elimine vechi cutume bolnavicioase care nu fac altceva decat sa impiedice sau sa tina in loc.
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Nici usturoi n-am mancat si nici gura nu-mi miroase

Post by cezar »

FAE, am mai zis, tu nici nu existi, tu esti "o stare de spirit"; din pacate, contagioasa ! :lol: :lol: :lol:
costin stefanescu
Moderator
Posts: 1297
Joined: 23 Oct 2009, 18:43

Re: Nici usturoi n-am mancat si nici gura nu-mi miroase

Post by costin stefanescu »

Cornele tu chiar pui botu' la vrajelile lu' panglicaru' asta ?lasa-l nene sa latre cat vrea,face parte din cat.papagalus frustratus :lol: ,specie noua si prolifica,se inmulteste prin vorbe si lipsa fapte,f.prolifica in actualul context national,specie daunatoare,recomandare nationala,a se combate prin orice mijloace :lol: :lol: !
User avatar
George Saftoiu
Posts: 154
Joined: 25 Oct 2009, 21:09
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Nici usturoi n-am mancat si nici gura nu-mi miroase

Post by George Saftoiu »

Cornele,o gramada de "OAMENI"si-au aratat caracterele si sufletele ADEVARATE ,dupa 1990....Nu ia interesat decat castigul propriu si apoi sa se laude cu ce au realizat "EI".....Multi dintre acestia nu au avut "jucarii" atunci cand au fost copii,dar acum se lauda ca au o casa mai buna,Mertan,ori BMW....,dar caracterul l-au pierdut de mult (daca l-au avut cumva)!
Partea proasta este ca nici nu au vointa ,ori dorinta de a invata ceva nou,acestia nu stiu decat sa DISTRUGA ceea ce nu este pe placul "LOR"! Inca nu au inteles ce este o opinie personala ..... fara a jigni s-au atac la persoana.Este ultima lor zvarcolire inainte de moarte ,la fel ca sarpele...:shock: :o :lol: :lol: :lol:
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Nici usturoi n-am mancat si nici gura nu-mi miroase

Post by cezar »

costin stefanescu wrote:Cornele tu chiar pui botu' la vrajelile lu' panglicaru' asta ?lasa-l nene sa latre cat vrea,face parte din cat.papagalus frustratus :lol: ,specie noua si prolifica,se inmulteste prin vorbe si lipsa fapte,f.prolifica in actualul context national,specie daunatoare,recomandare nationala,a se combate prin orice mijloace :lol: :lol: !
Costine, FAE este veriga lipsa a lantului evolutiei, bucuria lui Darwin si marturia vie a faptului ca jurassic-ul a existat !
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Nici usturoi n-am mancat si nici gura nu-mi miroase

Post by cezar »

& FAE

IO" glumesc foarte mult si i-mi plac glumele, dar de la gluma si pina la jigniri...cred ca trebui facuta diferenta...Cezar am o intrebare la tine...dar nu ca utilizator al acestui site ...ca unul care t-e(n-e) cunoaste(m) personal !Ce ai sa faci acum...?...ai sa-mi blochezi contul ptr. ca am indraznit sa ridic mingea la fileu unora care sint de aceiasi parere ca si mine...???, daca am tacut vre-o citeva zile am avut motivele mele personale.
SA TRAITI BINE


FAE, simteam o nevoie imensa sa citesc din nou textele tale suculente, a caror gramatica naucitoare si sintaxa funambulesca imi provoaca o imensa stare de bine ! :lol: :lol: :lol:
User avatar
Miyagi
Posts: 1408
Joined: 05 Feb 2010, 16:45
Contact:

Re: Nici usturoi n-am mancat si nici gura nu-mi miroase

Post by Miyagi »

Nu mai oameni buni. Nu pun botu` ca nu-s botanist da` trebuie sa stie inainte de a ne angaja la un dialog amandoi ca m-am simtit jignit de afirmatiile sale. Eu nu-mi permit sa ii raspund in acest stil insa as vrea sa-si ceara scuze ca un om adult si matur daca este si sa retracteze. Daca nu sa nu se astepte sa ma port cu manusi cu el. Aceeasi greseala a facut-o si Eugen si eu cred ca modul in care ne-am cunoscut spune cate ceva despre mine - nu-i asa Eugene? Nu vreau sa ies in evidenta cu ceva neaparat ca am si eu bubele mele in cap,dar gata cu jignirile Domnilor ca lumea nu va apartine numai voua.
Nu mai vreau sa aduc acum in discutie faptul ca de cand ii urmaresc si eu pe forumuri mi-am facut cam aceeasi parere si eram ferm convins ca stau acolo undeva si deabia asteapta sa iasa la soare ca serpii.
Marian BARUTZ
Posts: 113
Joined: 04 Feb 2010, 13:30

Re: Nici usturoi n-am mancat si nici gura nu-mi miroase

Post by Marian BARUTZ »

cezar wrote:
FAE, simteam o nevoie imensa sa citesc din nou textele tale suculente, a caror gramatica naucitoare si sintaxa funambulesca imi provoaca o imensa stare de bine ! :lol: :lol: :lol:
Totusi o intrebare ma chinuie: FAE asta chiar exista, viu si natural cum se zice :lol: :lol: :lol: Adica "misca" precum rama-n ac :mrgreen:
User avatar
Petru Burian
Posts: 902
Joined: 25 Oct 2009, 09:56

Re: Nici usturoi n-am mancat si nici gura nu-mi miroase

Post by Petru Burian »

Miyagi wrote:Nu mai oameni buni. Nu pun botu` ca nu-s botanist.....
Da ce ai frate cu botaniştii :shock: :?: :?:
Botanica este o stiinta, ramura in marele arbore al stiintelor biologiceşti :lol: :lol: :lol: :lol:
Eu insumi era sa devin botanist :lol: :lol: :lol: dar viata a vrut altfel :D :D :D
„Homo faber cyberneticus va deveni Homo humanis ecologicus”
Marian BARUTZ
Posts: 113
Joined: 04 Feb 2010, 13:30

Re: Nici usturoi n-am mancat si nici gura nu-mi miroase

Post by Marian BARUTZ »

Petru Burian wrote: Da ce ai frate cu botaniştii :shock: :?: :?:
Botanica este o stiinta, ramura in marele arbore al stiintelor biologiceşti :lol: :lol: :lol: :lol:
Eu insumi era sa devin botanist :lol: :lol: :lol: dar viata a vrut altfel :D :D :D
Domn Doctor a vrut sa zica botox-ist :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
Miyagi
Posts: 1408
Joined: 05 Feb 2010, 16:45
Contact:

Re: Nici usturoi n-am mancat si nici gura nu-mi miroase

Post by Miyagi »

Petru Burian wrote:
Miyagi wrote:Nu mai oameni buni. Nu pun botu` ca nu-s botanist.....
Da ce ai frate cu botaniştii :shock: :?: :?:
Botanica este o stiinta, ramura in marele arbore al stiintelor biologiceşti :lol: :lol: :lol: :lol:
Eu insumi era sa devin botanist :lol: :lol: :lol: dar viata a vrut altfel :D :D :D
Ah da?! :lol:
Pai pe botanisti ii vaneaza toti pescarii: trag la rama,la vierme,o baga la fund,etc. :D
Prefer sa fiu pescar si nu peste. 8-)
User avatar
FAE
Posts: 318
Joined: 28 Oct 2009, 13:37
Location: bucuresti
Contact:

Re: Nici usturoi n-am mancat si nici gura nu-mi miroase

Post by FAE »

:D SALVE :D
Marian BARUTZ wrote:
cezar wrote:
FAE, simteam o nevoie imensa sa citesc din nou textele tale suculente, a caror gramatica naucitoare si sintaxa funambulesca imi provoaca o imensa stare de bine ! :lol: :lol: :lol:
Totusi o intrebare ma chinuie: FAE asta chiar exista, viu si natural cum se zice :lol: :lol: :lol: Adica "misca" precum rama-n ac :mrgreen:
....ce frumos si ordonat a-ti raspuns la semnalalul GURULUI... :lol: :lol: :lol: , spunea cineva pacili-sa" ca spiritul de turma nu v-a muri nici-o data in Romania...sau a "EMANATULUI"... :lol: :lol: :lol: :lol: :mrgreen:
...ce dreq o fi" asa greu sa ai curajul sa gindesti cu capul tau nu stiu ???...intreadevar sint si uni in tara asta care au capul ca OBIECT DE DECOR"...de creier nu stiu ce sa mai spun...! 8-) , de ce nu are romanul singe in instalatie si sa aibe curajul sa spuna exact ce gindeste...deh...firar al dreq de spirit comunist...pardon ..de fapt mentalitate.. :cry:
;) SA TRAITI BINE ;)
SA TRAITI MULT MAI BINE.
Tel: 0722.914.826.
User avatar
Miyagi
Posts: 1408
Joined: 05 Feb 2010, 16:45
Contact:

Re: Nici usturoi n-am mancat si nici gura nu-mi miroase

Post by Miyagi »

FAE wrote::D SALVE :D
Marian BARUTZ wrote:
cezar wrote:
FAE, simteam o nevoie imensa sa citesc din nou textele tale suculente, a caror gramatica naucitoare si sintaxa funambulesca imi provoaca o imensa stare de bine ! :lol: :lol: :lol:
Totusi o intrebare ma chinuie: FAE asta chiar exista, viu si natural cum se zice :lol: :lol: :lol: Adica "misca" precum rama-n ac :mrgreen:
....ce frumos si ordonat a-ti raspuns la semnalalul GURULUI... :lol: :lol: :lol: , spunea cineva pacili-sa" ca spiritul de turma nu v-a muri nici-o data in Romania...sau a "EMANATULUI"... :lol: :lol: :lol: :lol: :mrgreen:
...ce dreq o fi" asa greu sa ai curajul sa gindesti cu capul tau nu stiu ???...intreadevar sint si uni in tara asta care au capul ca OBIECT DE DECOR"...de creier nu stiu ce sa mai spun...! 8-) , de ce nu are romanul singe in instalatie si sa aibe curajul sa spuna exact ce gindeste...deh...firar al dreq de spirit comunist...pardon ..de fapt mentalitate.. :cry:
;) SA TRAITI BINE ;)
Rezultatele muncii in echipa fac mai mult decat suma activitatilor indivizilor care o compun. Si asta n-a zis-o Marx sau Engels :D FAE :D .
Last edited by Miyagi on 03 Jun 2010, 09:41, edited 1 time in total.
Valentin Petrovici

Re: Nici usturoi n-am mancat si nici gura nu-mi miroase

Post by Valentin Petrovici »

FAE wrote::D SALVE :

....ce frumos si ordonat a-ti raspuns la semnalalul GURULUI... :lol: :lol: :lol: , spunea cineva pacili-sa" ca spiritul de turma nu v-a muri nici-o data in Romania...sau a "EMANATULUI"... :lol: :lol: :lol: :lol: :mrgreen:
...ce dreq o fi" asa greu sa ai curajul sa gindesti cu capul tau nu stiu ???...intreadevar sint si uni in tara asta care au capul ca OBIECT DE DECOR"...de creier nu stiu ce sa mai spun...! 8-) , de ce nu are romanul singe in instalatie si sa aibe curajul sa spuna exact ce gindeste...deh...firar al dreq de spirit comunist...pardon ..de fapt mentalitate.. :cry:
;) SA TRAITI BINE ;)
[/quote][/quote]

Nu pot rămîne indiferent cînd apare FA(e)BULĂ pe ecran. Este un animal preistoric foarte rar şi nu pot trece cu vederea un astfel de eveniment.
Aloooo Fa(e)bulă ce dracu vorbirăm noi? Nu ai promis oamenilor că o să-ţi vezi de treaba ta şi o să ne ignori? Înviaşi? Ca musca primăvara sau cînd dă de miros de rahat? Ai văzut o postare pe măsura ta şi ţop şi tu cu membrele (labele) tale pe tastatură. Măi tu trebuie să înţelegi odată că locul tău nu este aici. Locul tău este ori în celebrul parc natural din Rwanda alături de alte orocotile preistorice ori la muzeul Antipa undeva alături de nevertebrate.
Tu vorbeşti de materie cenuşie parcă ai vorbi de prostie. Ţi-am spus şi-ţi repet: tu ai trăit într-un mediu neprielnic pentru formarea materiei cenuşii. Tu ai un cap plin cu….. vid. Adică GOL măi fa(e)bulă. Lasă dracu aceste exerciţii ale funcţiilor greierului. Oboseşti rău. Şi doctorii veterinari sunt foarte ocupaţi cu alte animale. Măi (nici nu ştiu cum să mă adresez ) bulă de baltă, dacă eşti în stare fă-ţi ordine în tărtăcuţa(VEZI TRADUCEREA) ce o ai pe umeri. Şi nu uita că naşterea ta a fost este şi va fi o enigmă.

TĂRTĂCUŢĂ ~e f. Cap de om (prost). /tătarcă + suf. ~uță
Sursa: NODEX | Adăugată de siveco | Greșeală de tipar | Permalink
Marian BARUTZ
Posts: 113
Joined: 04 Feb 2010, 13:30

Re: Nici usturoi n-am mancat si nici gura nu-mi miroase

Post by Marian BARUTZ »

FAE wrote: ...ce dreq o fi" asa greu sa ai curajul sa gindesti cu capul tau nu stiu ???...intreadevar sint si uni in tara asta care au capul ca OBIECT DE DECOR"...de creier nu stiu ce sa mai spun...! 8-) , de ce nu are romanul singe in instalatie si sa aibe curajul sa spuna exact ce gindeste...deh...firar al dreq de spirit comunist...pardon ..de fapt mentalitate.. :cry:
;) SA TRAITI BINE ;)
Tipic "ganditorului" pidilitic, mai ales cand sta pe vine la buda si balanganindu-si capatana sa-si vada "creatia",crede ca poate,poate exista-n ea ceva care s-ar putea lovi de peretii capatanii si zgomotul asta sa-i dea senzatia ca el "gandeste". Auzi bai analfabetule, sti tu cei ala "curajul gandirii" :lol: Ai auzit probabil, la invatamantu` politic pidilitic, frazele alea pe care le-am citat din putul "gandirii" tale si ce ti-ai zis "gata, repet vorbele astea pana acasa,sa nu le uit, ma impiedic in tastaura calculiciului si acolo le bag la astia pe forum sa vaza si ei c-am depasit faza de cimpanzeu si sunt la aia de maimuta cu curu` rosu!". Fugi ma dreacu, d-aci, caricatura pamantului si a malurilor de balta ce esti tu :lol: :lol: :lol:
User avatar
FAE
Posts: 318
Joined: 28 Oct 2009, 13:37
Location: bucuresti
Contact:

Re: Nici usturoi n-am mancat si nici gura nu-mi miroase

Post by FAE »

:D SALVE :D
...o veche zicala romaneasca spunea asa...PROSTUL DACA NU ESTE FUDUL PARCA NU ESTE PROST DESTUL...,cind dreq o sa aveti si voi curajul sa nu-l mai pupati in ...pe GURU...sau ORACOL...ptr ca asta este ptr voi...nu dau nume, dar cred ca "e multi pacili-sa" care pur si simplu posteaza la comanda... du pa" ce ii cere voie gurului si eventual materialul care trebui expus... :lol: :lol: :lol: , cred ca din gradina zoologica sau din rezervatile naturale veniti voi...ptr. ca nu aveti curajul sa postati decit ce discutati la tel...voi chiar credeti ca nimeni nu stie nimic...
:roll: ....
;) SA TRAITI BINE ;)
SA TRAITI MULT MAI BINE.
Tel: 0722.914.826.
User avatar
paulletta
Posts: 980
Joined: 25 Oct 2009, 17:22

Re: Nici usturoi n-am mancat si nici gura nu-mi miroase

Post by paulletta »

Fae,cand spui voi ar fi bine sa dai si nume pentru ca altfel te referi la toti si nu e frumos!
Chiar vrei sa inteleg ca te referi si la unii care nu au nimic deaface cu postarile tale?
Sa traiesti BINE!!!
Paulletta
Valentin Petrovici

Re: Nici usturoi n-am mancat si nici gura nu-mi miroase

Post by Valentin Petrovici »

Ei na ! Ce să facem ? Ăsta este vestitul bulă. Cînd a vorbit el la concret ? El visează numai bugetari, jigodii,tovarăși, trîntori, nenorociți, guru etc și amd. Acum sunt ferm convins că acest nevertebrat este restul unui act sexual rămas pe fundul unui prezervativ. Gasit în vro hasna. De fapt a evadat din hasna pentru că acolo este locului de muncă.
Locked

Return to “CAFENEA”