Aberatio Adaris

Moderator: administrator

cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Aberatio Adaris

Post by cezar »

Incepe lista :

1. strangerea gunoaielor de pe cheiul Dambovitei, a cacateilor de caine si a resturilor aruncate de concetatenii nostri, in locul firmelor de salubritate platite cu zeci de milioane de euro ( cca 69 milioane numai de primarie, fara a adauga ceea ce plateste populatia, pentru gunoiul menajer)
2. idolatrizarea lui Corneliu Zelea Codreanu, singurul (!?!) care ar fi putut transforma populatia romaneasca in popor.
3. sustinerea unui proiect de act normativ aberant, privind starpirea maidanezilor, retras intre timp chiar de initiator.
4. solidarizarea cu carcotasii de profesie ( e cazul sa dau exemple ?)

Daca-i nevoie, mai caut! Imi oferi suficient material. Ma ingrijoreaza insistenta cu care te faci de ras! Desi n-ar trebui...
In fond, fiecare "cum i se aprind becurile"...sau cum le fileaza lampa.

Precizare : toate postarile de aici le fac in nume personal, nu in numele CD sau al Asociatiei pe care o reprezint.
User avatar
valic
Posts: 1734
Joined: 25 Oct 2009, 12:24
Location: Bucuresti

Re: Aberatio Adaris

Post by valic »

zau ca dati prea mare importanta "neicusorului" ...............
Valic
0744 644 368
User avatar
rebeu
Posts: 909
Joined: 25 Oct 2009, 16:50
Location: Bucureşti

Re: Aberatio Adaris

Post by rebeu »

Forumul nu este (aşa cum chiar voi spuneţi) loc de pus la zid şi nici de execuţie.

FAC APEL LA MODERAŢIE ŞI LA BUN SIMŢ. NIMĂNUI NU-I PLACE NEDREPTATEA.

Pentru început mă banez singur pentru o săptămână.

Să fiţi iubiţi! Şi mai înţelepţi!
A cam ieshit fum din discurile de pe server... deci pozele... trebuie sa le reinstalez...
Doar ca mai dureaza... am back-up la directoare dar nu si la soft... deci trebuie sa reinstalez tot... si sunt cam departe...
va rog sa mai aveti rabdare...
--
RBu'
Eugen Fetes
Posts: 465
Joined: 27 Oct 2009, 08:43

Re: Aberatio Adaris

Post by Eugen Fetes »

Subscriu la cele scrise de Grasanu, iar motivul nu este numai Marian. ci si altele (ex.Ara 2009, modul in care se baga in seama unele persoane samd).
AMR 6 zile 23 ore 59 minute 59 secunde.
0745578278
User avatar
Adar Marian
Posts: 561
Joined: 23 Oct 2009, 07:44
Contact:

Re: Aberatio Adaris

Post by Adar Marian »

@rebeu - @Eugen :domnilor, va multumesc pentru sustinere insa, sincer, cred ca faceti o mare greseala, din moment ce odata cu exprimarea acestor opinii automat veti fi inclusi printre "atarnatorii lu' Adar", dupa cum credita deunazi un stimat coleg, in pofida evidentei faptului ca-i vorba de puncte de vedere, nicidecum o impartire intre tabere.
Si sa mai stiti domniile voastre ca una dintre butadele timpurilor actuale, careia ii acord credit total, suna cam asa:
"Mai rea decat rautatea oamenilor rai, e indiferenta celor buni".
Acu' nu c-as imparti io lumea intre unii si altii, insa prefer sa zic oricand ce nu-mi convine, chit ca-mi atrag antipatii, decat sa tac si astfel sa fiu prietenul tururor, cel fara de dusmani dar si lipsit de personalitate.
Cam asta-i...
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Aberatio Adaris

Post by cezar »

Adar Marian wrote:@rebeu - @Eugen :domnilor, va multumesc pentru sustinere insa, sincer, cred ca faceti o mare greseala, din moment ce odata cu exprimarea acestor opinii automat veti fi inclusi printre "atarnatorii lu' Adar", dupa cum credita deunazi un stimat coleg, in pofida evidentei faptului ca-i vorba de puncte de vedere, nicidecum o impartire intre tabere.
Si sa mai stiti domniile voastre ca una dintre butadele timpurilor actuale, careia ii acord credit total, suna cam asa:
"Mai rea decat rautatea oamenilor rai, e indiferenta celor buni".
Acu' nu c-as imparti io lumea intre unii si altii, insa prefer sa zic oricand ce nu-mi convine, chit ca-mi atrag antipatii, decat sa tac si astfel sa fiu prietenul tururor, cel fara de dusmani dar si lipsit de personalitate.
Cam asta-i...
Alta aberatie : de cand raspunde unul, pentru faptele altuia ? S-a intamplat asa ceva pe forumul asta ?
matei1971
Posts: 83
Joined: 26 Oct 2009, 00:15

Re: Aberatio Adaris

Post by matei1971 »

In privinta maidanezilor sunt de acord cu Adar, trebuiesc starpiti ca in multe tari civilizate!
User avatar
Adar Marian
Posts: 561
Joined: 23 Oct 2009, 07:44
Contact:

Re: Aberatio Adaris

Post by Adar Marian »

Matei, chiar crezi ca-i necesar sa dovedesc cum "aberatiile" unora sunt dovezi de civilizatie pentru altii? Mie-mi pare indeajuns de evident aspectul, iar cei care nu-nteleg, sa-mi fie cu iertare, e problema lor, nu a mea.
User avatar
rebeu
Posts: 909
Joined: 25 Oct 2009, 16:50
Location: Bucureşti

Re: Aberatio Adaris

Post by rebeu »

Din motive de casă nouă, n-am rezistat şi mi-am anulat banu'. Asta e, dependent de net...
A cam ieshit fum din discurile de pe server... deci pozele... trebuie sa le reinstalez...
Doar ca mai dureaza... am back-up la directoare dar nu si la soft... deci trebuie sa reinstalez tot... si sunt cam departe...
va rog sa mai aveti rabdare...
--
RBu'
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Aberatio Adaris

Post by cezar »

matei1971 wrote:In privinta maidanezilor sunt de acord cu Adar, trebuiesc starpiti ca in multe tari civilizate!
Problema maidanezilor este data in contextul celorlalte si coroborata cu cacatzeii de pe Dambovita, cu cultul pentru "capitanul impotent C.Z.Codreanu" si cu altele. Toate impreuna caracterizeaza personajul, pe care-l situez intre "pitoresc" si "caricatural".
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Aberatio Adaris

Post by cezar »

rebeu wrote:Din motive de casă nouă, n-am rezistat şi mi-am anulat banu'. Asta e, dependent de net...
Hai, bre, taman cand incepusem sa te cred... :lol: :lol: :lol:
Eugen Fetes
Posts: 465
Joined: 27 Oct 2009, 08:43

Re: Aberatio Adaris

Post by Eugen Fetes »

Eugen Fetes wrote:Subscriu la cele scrise de Grasanu, iar motivul nu este numai Marian. ci si altele (ex.Ara 2009, modul in care se baga in seama unele persoane samd).
AMR 6 zile 23 ore 59 minute 59 secunde.

Mi s-a cerut o motivatie de catre Vali pe undeva (nu mai stiu pe unde) si cred ca este cazul sa dau dar nu una, ci mai multe.
1. La inceputul existentei acestui site s-a vorbit depre tinerea unui curs de navigatie in vederea obtinerii permisului. Am subliniat atunci ca acest curs nu poate fi tinut de oricine, ci numai de o persoana autorizata in sensul acesta... mai ales ca se facea pe bani, putini, dar pe bani. Reactiile au fost dintre cele mai... mi-e greu sa le dau o denumire pentru a nu fi prea aspru sau prea bland. A trecut si asta... mai ales ca dupa ceva timp, nu prea mult s-a anuntat pe forum ca acest curs va fi tinut de o persoana autorizata de la Ministerul Transporturilor. Mi-ar fi placut (dar evident ca nu am stat in ele) sa primesc macar o scuza cat se poate de voalata... datorita faptuluica am avut dreptate si nicio clipa nu am vrut sa sabotez aceasta activitate cum au insinuat o parte dintre membri fondatori.
2. Tot la inceputurile existentei acestui forum am postat un anunt prin care voindeam barca mare din fibra (cea de la Reviga). vali, ca un moderator "adevarat" l-a mutat intr-un topic deschis de el si... am renuntat
3. Glume nesarate si dor de vorba de ale lui Vali pe topicuri deschise de mine astfelincat esenta se perdea in neant
4. Tot glume nesarate si total aiurea in postul de la vanzari cu acvariul
5. Postarea din cafenea din tpicul "sa mori de ras" paul_popoviciu scrie:
oameni buni, dupa lungi lecturari ale postarilor membrilor vostri, trag concluzia ca dl. eugen fetes este cel mai tanpitzel, poate ar fi bine sa va selectati membri, sau poate si mai bine la inscriere sa prezinte adeverinta medicala de la psihiatru
ATENTIE ! la exprimare .......... moderatorul
. Daca Geo este dragut sa verifice IP-ul si sa spuna adevarul cui ii apartine aceasta postare. De fapt intrebarea este carui moderator? :lol:
6. Apelative adresate de Cezar (nu mie, ci altor persoane) cu diverse ocazii FAE, Marian (aici mai ales misto jalnic), inclusiv flacaului care critica ARA 2009, apelative care chiar nu-si gasesc locul in postarea unui presedinte de asociatie.
7. Sa mai scriu? Nu are sens sa amintesc de "porecla" de Gica Contra lansata de catre o parte dintre fondatori numai si numai pentru faptul ca-mi doream sa aduc ceva corecturi pentru a evita sa se ajunga la greselile APS-ului, dar parca asta mai conteaza atat timp cat si in asociatia asta ca si in APS efectul de turma este consacrat.

Va doresc o zi buna in continuare domnilor fondatori, iar banul din momentul acesta il permanentizez.
0745578278
User avatar
FAE
Posts: 318
Joined: 28 Oct 2009, 13:37
Location: bucuresti
Contact:

Re: Aberatio Adaris

Post by FAE »

:D SALVE :D
...Eugen...cum de nu ai vazut (observat) pina acum raspunsurile tuturor celor care ii cinta cum vrea sa joace GURU...???, IO" unul pur si simplu m-a fac ca nu vad nimic...!!!, in afara de faptul ca s-a autointitulat SEFUL, intre el si M GEOANA nu este nici-o diferenta...raul cel mai mare il face catei care latra cum cinta el...dar ...exista un dar...du pe alegeri cred ca v-a avea aceiasi soarta cu a celui care a participat la alegerile prezidentiale... 8-)
;) SA TRAITI BINE ;)
SA TRAITI MULT MAI BINE.
Tel: 0722.914.826.
User avatar
valic
Posts: 1734
Joined: 25 Oct 2009, 12:24
Location: Bucuresti

Re: Aberatio Adaris

Post by valic »

Draga Eugene,

Postarea ta m-a luat prin surprindere, sincer, parca topicul se numeste cu totul altfel ............ dar se pare ca atata poti, fapt pe care l-ai facut peste tot unde ai avut acces ........
1. Cursurile au avut loc, si ma refer la cele practice cu precadere, combinate cu partea teoretica, daca te-au nemultumit ........... spune-ne si noua de ce ?! ca eu sincer ma mir, daca ai intrebari despre felul cum au decurs, te rog sa intrebi participantii, dar sincer ma uimesti ......... nu inteleg care este nemultumirea ta personala ....... faptul ca nu a fost tinut de o persoana de la Minister sau de una abilitata a fost datorita faptului ca ar fi costat fff scump, si asa cum am mai zis, nu am promis diplome sau atestate, care mai mult sau mai putin conteaza mai putin , experienta dobandita conteaza mai mult decat orice alt curs ..........
Scuze nu vad de ce ar trebui sa-ti cera cineva ........... iar de sabotat, chiar ai avut tentativa, asa ca mai bine taci ............ ;)
2.Poate ti-am mutat postarea, dar fara intentie de a te "sabota" , daca a fost asa, cu toate ca nu-mi amintesc decat faptul ca am incercat sa reorganizez "pe vremea aceea decat forumul" (si recunosc ca poate nu am stiut cum, sau poate chiar am gresit, fapt pe care mi-am asumat atunci), nu inseamna ca trebuia sa renunti ........... parerea mea ..............
3.Ca am facut glume nu contest, dar nu vad supararea ta ............ mai ales dupa luni de zile .......... care este rostul .......... lumea a uitat cu desavarsire despre ele, chiar si eu care am postat pe acea vreme ......... iar fara comentarii .....
4.La topicul tau cu vanzare acvarii ........... am incercar niste glumitze .............. daca tu te-ai trezit peste "n" luni sa faci acesta remarca ........... e fara sens .......... parerea mea ............... erau doar glume .........
5.Ce ar fi daca nu am mai face glume, ne-am pune crucea pe piept ?!
6.Paul si il l-o mai chema........., nu vad legatura, probabil ca te deranjeaza adevarul spus de individ ............. :lol:
7.Apelativele adresate de Cezar nu te privesc pe tine ................. asa ca mai bine taci ................ :(
8.Ca esti GICA contra o stie toata lumea, asa ca "mucles" ............. :x
9.Ca ti-ai dorit vanzarea barcii, iar e treaba ta .......... mai bine abtine-te ............ :oops:
10.Daca nu-ti convin conditiile de pe acest forum ................ muta-te.

Si prieteneste vorbind, ca doar ne cunostem f bine si am fost impreuna la multe iesiri, nu te inteleg, cred ca suparerea ta catre mine este ca am avut oarece pareri diferite (ceea ce mie mi se pare normal, ca asa este firesc in viata, oamenii sa aibe pareri chiar si opuse) mai ales despre barci, unde matale nu prea ai experienta, ca nu ai de unde (poate ne spui cate barci si cam cat timp ai condut matale salule pe Dumare si Delta, Razelm, etc), cat si faptului ca asociatia APC 21 a reusit sa aibe multe realizari inca de la inceput ..........

De banat, nu cred ca vei avea parte, o sa ti-o faci singur, singurel, pt ca lumea te va evita ............. daca vei continua in acest fel.
In afara de distrus nu stii altceva ............ asta iti este felul.......... poate cu varsta iti trece ............. :lol:

Te salut si te respect.

Cele bune.

PS. Chiar daca mai postezi pe aceste teme de mai sus, nu-ti voi mai raspunde, asa ca nu te irosi degeaba, canalizeaza-te pe ceva constructiv.
Valic
0744 644 368
dutustoica
Moderator
Posts: 843
Joined: 21 Oct 2009, 21:11

Re: Aberatio Adaris

Post by dutustoica »

Eugen Fetes wrote:
Mi s-a cerut o motivatie de catre Vali pe undeva (nu mai stiu pe unde) si cred ca este cazul sa dau dar nu una, ci mai multe.
1. La inceputul existentei acestui site s-a vorbit depre tinerea unui curs de navigatie in vederea obtinerii permisului. Am subliniat atunci ca acest curs nu poate fi tinut de oricine, ci numai de o persoana autorizata in sensul acesta... mai ales ca se facea pe bani, putini, dar pe bani. Reactiile au fost dintre cele mai... mi-e greu sa le dau o denumire pentru a nu fi prea aspru sau prea bland. A trecut si asta... mai ales ca dupa ceva timp, nu prea mult s-a anuntat pe forum ca acest curs va fi tinut de o persoana autorizata de la Ministerul Transporturilor. Mi-ar fi placut (dar evident ca nu am stat in ele) sa primesc macar o scuza cat se poate de voalata... datorita faptuluica am avut dreptate si nicio clipa nu am vrut sa sabotez aceasta activitate cum au insinuat o parte dintre membri fondatori.
2. Tot la inceputurile existentei acestui forum am postat un anunt prin care voindeam barca mare din fibra (cea de la Reviga). vali, ca un moderator "adevarat" l-a mutat intr-un topic deschis de el si... am renuntat
3. Glume nesarate si dor de vorba de ale lui Vali pe topicuri deschise de mine astfelincat esenta se perdea in neant
4. Tot glume nesarate si total aiurea in postul de la vanzari cu acvariul
5. Postarea din cafenea din tpicul "sa mori de ras" paul_popoviciu scrie:
oameni buni, dupa lungi lecturari ale postarilor membrilor vostri, trag concluzia ca dl. eugen fetes este cel mai tanpitzel, poate ar fi bine sa va selectati membri, sau poate si mai bine la inscriere sa prezinte adeverinta medicala de la psihiatru
ATENTIE ! la exprimare .......... moderatorul
. Daca Geo este dragut sa verifice IP-ul si sa spuna adevarul cui ii apartine aceasta postare. De fapt intrebarea este carui moderator? :lol:
6. Apelative adresate de Cezar (nu mie, ci altor persoane) cu diverse ocazii FAE, Marian (aici mai ales misto jalnic), inclusiv flacaului care critica ARA 2009, apelative care chiar nu-si gasesc locul in postarea unui presedinte de asociatie.
7. Sa mai scriu? Nu are sens sa amintesc de "porecla" de Gica Contra lansata de catre o parte dintre fondatori numai si numai pentru faptul ca-mi doream sa aduc ceva corecturi pentru a evita sa se ajunga la greselile APS-ului, dar parca asta mai conteaza atat timp cat si in asociatia asta ca si in APS efectul de turma este consacrat.

Va doresc o zi buna in continuare domnilor fondatori, iar banul din momentul acesta il permanentizez.

Eugen,
Imi pare rau ca trebuie sa zic si eu ceva, cu toate ca mi-am propus sa nu comentez nici o postare, indiferent de cine ar fi scrisa. Dar acum ai facut referire la membri fondatori si dupa cum stii - sau poate nu stii, dar iti spun eu - din randul lor fac si eu parte. Iar pentru o completa informare ti-i spun si pe ceilalti: Vali, Cezar, Costin, Geo, Mihai Vinturache, Iancu, Cristi Albatran si nu in ultimul rand Rubliov. Ce probleme ai cu noi, ce efect de turma vezi in faptul ca am realizat ce ne-am propus si mai mult decat atat? Nu vreau sa-ti raspund punctual la problemele tale - pentru ca sunt cu certitudine doar ale tale - dar vreau sa-ti amintesc (fara sa citez) pozitia ta, cand ai aflat ca ne vom ocupa si de arbitraj, ca am infiintat un club al arbitrilor - care vad ca-i sta in gat si lui Marian - si ca am castigat licitatia pentru LRS. Si asta-i un singur exemplu, mai sunt si multe altele, pentru care porecla de Gica Contra, iti vine ca o manusa. Lecturand postarile - de aici si din alte topicuri - chiar ma-ngrijorasem cum de n-ai iesit la atac avand atatea mingi la fileu. Cum de i-ai lasat pe Fae si Adar sa se "lupte" singuri cu Cezar, iar tu sa nu beneficiezi de aceasta oportunitate si sa mai tragi un bocanc in gura APC 21, asa cum ai facut si cu APS? Dar n-a trebuit sa astept mult pentru a-ti arata frustrarea. Insa, din pacate, ai aratat-o intr-un mod cat se poate de patimas, de subiectiv, de rautacios. Si asta, ca sa nu spun ipocrit. Si mai spui ca-ti doreai sa aduci ceva corecturi, pentru a nu se ajunge la greselile APS-ului. Halal.
User avatar
valic
Posts: 1734
Joined: 25 Oct 2009, 12:24
Location: Bucuresti

Re: Aberatio Adaris

Post by valic »

Stimati Domni,

Se pare ca dl. Fetes atata poate, asta e .............. rog eu sa-l lasa-ti in pacea lui ............. :|
Valic
0744 644 368
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Aberatio Adaris

Post by cezar »

Eugen Fetes a fost, este si va ramane prietenul meu.
Ca scrie nu'stiu'cum, ca se autobaneaza, ca este impulsiv, ca har, ca mar.
El a facut in viata lui un gest (linistiti-va, nu fata de mine) care-i "ridica statuie in inima mea"
Punct !
nicu stan
Posts: 23
Joined: 26 Oct 2009, 21:40

Re: Aberatio Adaris

Post by nicu stan »

- dar vreau sa-ti amintesc (fara sa citez) pozitia ta, cand ai aflat ca ne vom ocupa si de arbitraj, ca am infiintat un club al arbitrilor - care vad ca-i sta in gat si lui Marian - si ca am castigat licitatia pentru LRS.

Domnu Dutu, cu respect va spun ca sa strecurat o gresala in afirmatia de mai sus,O licitatie este cind sunt mai multi ofertanti dar dupa cum toata lumea stie la LRS nu a ofertat decit club21 deci nu ati cistigat nici o licitatie.
Va rog sa ma scuzati daca am indrasnit sa va corectez dar asa e normal sa spunem lucrurilor pe nume toti nu numai uni.
Cu respect va doresc o seara buna
costin stefanescu
Moderator
Posts: 1297
Joined: 23 Oct 2009, 18:43

Re: Aberatio Adaris

Post by costin stefanescu »

ei si tu acuma Nicule,am dat si noi spaga ca sa arbitram,sa ne umplem de detoate,nu ti-ai dat seama :lol: !
nicu stan
Posts: 23
Joined: 26 Oct 2009, 21:40

Re: Aberatio Adaris

Post by nicu stan »

costin stefanescu wrote:ei si tu acuma Nicule,am dat si noi spaga ca sa arbitram,sa ne umplem de detoate,nu ti-ai dat seama :lol: !
Stiu si eu Domnu Stefanescu?Era treaba mea sa-mi dau seama?
Nu e treaba mea ce ati facut dumneavoastra dar daca este sa se dea adevarul pe fata atunci sa il dea toata lumea nu numai "UNII" sa-l citez pe Domnu Fae.
Cu respect.
Locked

Return to “CAFENEA”