Galceava lui "....." cu lumea, suna mai bine

Moderator: administrator

User avatar
Adar Marian
Posts: 561
Joined: 23 Oct 2009, 07:44
Contact:

Re: Galceava inteleptului cu lumea

Post by Adar Marian »

cezar wrote: De dragul discutiei...n-ai sa afli. :lol: :lol: Deja intri intr-un sector unde nu te priveste partea financiara, nefiind membru al Clubului. Sursele de venituri ale Clubului Dunarenilor, il privesc pe acesta. Cand intervin banii asociatiei din cotizatii (deci partial si ai dumitale), intrebi si primesti raspuns. Asa cum s-a intamplat.
Pai ce nu face Adar pentru binele si prosperitatea colectivului? Merge pana-ntr-acolo incat se-nscrie si-n club, taxa urmand s-o plateasca la prima cafenea. :D
User avatar
Miyagi
Posts: 1408
Joined: 05 Feb 2010, 16:45
Contact:

Re: Galceava inteleptului cu lumea

Post by Miyagi »

Asta doar ca sa afli cat e taxa sau participi si la Task-urile clubului? :lol:
User avatar
Adar Marian
Posts: 561
Joined: 23 Oct 2009, 07:44
Contact:

Re: Galceava inteleptului cu lumea

Post by Adar Marian »

Miyagi, taxa nu-i vreun secret pentru nimeni si mai departe cred ca-i un pret mic pentru setea mea de cunoastere, bashca adaug si eu o bujie, un furtunas, 0,59 din lungimea curelei de distributie. :D
User avatar
Miyagi
Posts: 1408
Joined: 05 Feb 2010, 16:45
Contact:

Re: Galceava inteleptului cu lumea

Post by Miyagi »

Adar Marian wrote:Miyagi, taxa nu-i vreun secret pentru nimeni si mai departe cred ca-i un pret mic pentru setea mea de cunoastere, bashca adaug si eu o bujie, un furtunas, 0,59 din lungimea curelei de distributie. :D
Mai ca esti ........ stiu,da` ca te zgarcesti la tavalici nu te inteleg. Mie-mi plac discutiile cu tine insa as prefera sa vad mai mult zambet in postarile tale.
Marian BARUTZ
Posts: 113
Joined: 04 Feb 2010, 13:30

Re: Galceava inteleptului cu lumea

Post by Marian BARUTZ »

Mariane, incep sa cred ca nu esti informat. Probabil o vina o au si cei din asociatie, cam deficitari la capitolul comunicare. Oricum ar fi bine ca la 6 luni sa se prezinte modul cum sa realizat bugetul de care a dispus asociatia pana la 30.06 si apoi pe ei, pe mama lor :mrgreen: Problema cu tine Mariane este ca-i suspectezi de toate cele si nu-i prea corect. Personal timpul nu-mi permite sa particip la cafenele mai mari sau mai mici dar este surprinzator ca nu se profita de acele intalniri iar concluziile unor astfel de rapoarte sa fie publicate periodic pe forum.
Ca o parere personala si Marian si Cezar sunteti prea inversunati iar deosebirile de pareri (politice sau nu) au toate sansele sa va transforme in dusmani, s-ar fi pacat !
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Galceava inteleptului cu lumea

Post by cezar »

Marian BARUTZ wrote:Mariane, incep sa cred ca nu esti informat. Probabil o vina o au si cei din asociatie, cam deficitari la capitolul comunicare. Oricum ar fi bine ca la 6 luni sa se prezinte modul cum sa realizat bugetul de care a dispus asociatia pana la 30.06 si apoi pe ei, pe mama lor :mrgreen: Problema cu tine Mariane este ca-i suspectezi de toate cele si nu-i prea corect. Personal timpul nu-mi permite sa particip la cafenele mai mari sau mai mici dar este surprinzator ca nu se profita de acele intalniri iar concluziile unor astfel de rapoarte sa fie publicate periodic pe forum.
Ca o parere personala si Marian si Cezar sunteti prea inversunati iar deosebirile de pareri (politice sau nu) au toate sansele sa va transforme in dusmani, s-ar fi pacat !
Polemica este una, dusmania este alta !

Oricum, avand in vedere ca azi s-au inscris membri cu toptanul, cred ca ne apropiem de 1.000.
Iar ce s-a incasat si se incaseaza de la acestia, merge exact acolo unde ne-am propus sa mearga, in conditiile Statutului si al Programului de Activitati. Ca vrea Adar, ca nu vrea... :lol: :lol: :lol:
Cu vasta lui experienta manageriala, neicushorul ne confunda cu Asociatia de locatari din care face parte . Bre, i-a vezi ce dreak face administratorul ala ! Nu cumva fura la cosnita ? ;)

PS - nenea Marian Barutz are totusi dreptate. Ne-am luat cu treaba, cu carnetele si nu am facut inca prea multe lucruri. Pe masura ce le vom face, sau vom anunta ca le facem, probabil va merge mai bine si comunicarea.
Probabil ca la data eliberarii ultimului permis vom comunica si cati membri sunt, cati banuti s-au adunat, ce am facut si ce vom face cu ei. Ceea ce pot sa va spun este un singur lucru : nu se vor face achizitii peste 1/3 din incasari, alt 1/3 va merge in fondul de rezerva, iar restul ar reprezenta cheltuielile de functionare (ca plafon maxin). Daca aceste cheltuieli vor fi mai mici, economia se va adauga la fondul de rezerva.
User avatar
Adar Marian
Posts: 561
Joined: 23 Oct 2009, 07:44
Contact:

Re: Galceava inteleptului cu lumea

Post by Adar Marian »

Marian BARUTZ wrote:Mariane, incep sa cred ca nu esti informat.
Parol ca n-as zice! Toate datele sunt publice aici, pe forum, atunci cand ma refer la "Clubul Arbitrilor", iar calculele referitoare costul si procentul venit dinspre asociatie sau "Dunareni" tine de o minima analiza logica.
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Galceava inteleptului cu lumea

Post by cezar »

Adar Marian wrote:
Marian BARUTZ wrote:Mariane, incep sa cred ca nu esti informat.
Parol ca n-as zice! Toate datele sunt publice aici, pe forum, atunci cand ma refer la "Clubul Arbitrilor", iar calculele referitoare costul si procentul venit dinspre asociatie sau "Dunareni" tine de o minima analiza logica.
Numai ca dumneata stii doar sa-ti faci analizele la pipilica, cat despre logica...ce sa mai vorbim ! :lol: :lol: :lol:
User avatar
Miyagi
Posts: 1408
Joined: 05 Feb 2010, 16:45
Contact:

Re: Galceava inteleptului cu lumea

Post by Miyagi »

Adar Marian wrote:
Marian BARUTZ wrote:Mariane, incep sa cred ca nu esti informat.
Parol ca n-as zice! Toate datele sunt publice aici, pe forum, atunci cand ma refer la "Clubul Arbitrilor", iar calculele referitoare costul si procentul venit dinspre asociatie sau "Dunareni" tine de o minima analiza logica.
Tare ma mira cum de ai avut acces la Club ca la munca nu te-am vazut. Si mai tai-o frate cu calculatu` ca am putea sa facem regula de 3 si noi care ne-am produs pe-acolo.
User avatar
Miyagi
Posts: 1408
Joined: 05 Feb 2010, 16:45
Contact:

Re: Galceava inteleptului cu lumea

Post by Miyagi »

Adar Marian wrote:
Marian BARUTZ wrote:Mariane, incep sa cred ca nu esti informat.
Parol ca n-as zice! Toate datele sunt publice aici, pe forum, atunci cand ma refer la "Clubul Arbitrilor", iar calculele referitoare costul si procentul venit dinspre asociatie sau "Dunareni" tine de o minima analiza logica.
Daca suspectezi pe cineva sau ceva de perfidie spune-o sus si tare daca nu fi si tu macar mai simpatic.
User avatar
Miyagi
Posts: 1408
Joined: 05 Feb 2010, 16:45
Contact:

Re: Galceava inteleptului cu lumea

Post by Miyagi »

Un contemporan in viata zicea ca mai bine nu stergi urma ca poti castiga lupta si cu sinceritatea. Eu zic ca pot masura rotatia pamantului uitandu-ma la nori insa nu am sa spun si rezultatul decat la betie.
User avatar
Miyagi
Posts: 1408
Joined: 05 Feb 2010, 16:45
Contact:

Re: Galceava inteleptului cu lumea

Post by Miyagi »

Moderarea trebuie sa aiba tehnicile ei chiar daca are de lucru cu probleme de rezolvat. Aici nu avem altceva de facut decat de sustinut teluri si nu galceava. Chiar si Marian va intelege asta.
User avatar
modigliani
Posts: 664
Joined: 20 Jan 2010, 13:47

Re: Galceava inteleptului cu lumea

Post by modigliani »

Miyagi wrote: Eu zic ca pot masura rotatia pamantului uitandu-ma la nori insa nu am sa spun si rezultatul decat la betie.
Fratioare , ...... te-am citit , ..... si te-am tot citit , ..... si-mi pareai un tip OK ! Da' daca dupa vorba asta nu te cunosc cat de repede imi tai ,, vinele " !

Mai nene , e ,, din putu gandirii " , sa mor io !

Ai la mine un bax de ..... ce bei tu !

Hai , sa fii sanatos , Doamne ajuta !
Last edited by modigliani on 31 May 2010, 22:03, edited 1 time in total.
"in livada de ciresi ..... degeaba incerci sa cauti prune . Trebuieste sa cauti in livada de pruni . Unde degeaba vei incerca sa gasesti cirese . Ca atare ..... umbla din livada in livada . Iti vei umple cosul de ..... FRUCTE !"
User avatar
Adar Marian
Posts: 561
Joined: 23 Oct 2009, 07:44
Contact:

Re: Galceava inteleptului cu lumea

Post by Adar Marian »

Miyagi wrote:Moderarea trebuie sa aiba tehnicile ei chiar daca are de lucru cu probleme de rezolvat. Aici nu avem altceva de facut decat de sustinut teluri si nu galceava. Chiar si Marian va intelege asta.
Miyagi, mare adevar grait-ai! Numai aici, in topicul asta, ai patru postari in care nu spui nimic.
Oare ce te-a facut sa le scrii?

... si sa trag linie pentru azi:
- Concluziile, dupa tot ce s-a scris pana acum, sunt doua. Prima ar fi aceea ca am reusit sa dovedesc, cel putin in cazul "Clubului Arbitrilor", cum tot ce s-a afirmat initial a fost doar vorba-n vant. A doua concluzie se refera la "Clubul Dunarenilor", insa cum tema are filon bogat, merita s-o dezvolt in detaliu, asa ca ramane pe zilele urmatoare.

PS. Daca existau mai mult de 50, hai maxim 60 de membri inscrisi in "Clubul Dunarenilor" la data cumpararii motoarelor, eu sunt dispus sa-mi cer scuze pentru toate afirmatiile legate de tema lor. De altfel nici acelor venituri proprii, altele decat cotizatiile, nu li s-a facut dovada, prin urmare continuu sa am dreptate, ca doar nu s-au angajat sa dea mustele afara din Cismigiu si sa fie platiti pentru asta, chiar daca indemnul adresat mie zilele trecute ar fi un indiciu ca nu-s straini de asemenea preocupari. :D
modigliani wrote:
Miyagi wrote: Eu zic ca pot masura rotatia pamantului uitandu-ma la nori insa nu am sa spun si rezultatul decat la betie.
Fratioare , ...... te-am citit , ..... si te-am tot citit , ..... si-mi pareai un tip OK ! Da' daca dupa vorba asta nu te cunosc cat de repede imi tai ,, vinele " !

Mai nene , e ,, din putu gandirii " , sa mor io !
Aici, numai aici, retine asta, n-am de gand sa te contrazic. :D
Last edited by Adar Marian on 31 May 2010, 21:54, edited 1 time in total.
User avatar
Miyagi
Posts: 1408
Joined: 05 Feb 2010, 16:45
Contact:

Re: Galceava inteleptului cu lumea

Post by Miyagi »

modigliani wrote:
Miyagi wrote: Eu zic ca pot masura rotatia pamantului uitandu-ma la nori insa nu am sa spun si rezultatul decat la betie.
Fratioare , ...... te-am citit , ..... si te-am tot citit , ..... si-mi pareai un tip OK ! Da' daca dupa vorba asta nu te cunosc cat de repede imi tai ,, vinele " !

Mai nene , e ,, din putu gandirii " , sa mor io !

Ai la bine un bax de ..... ce bei tu !

Hai , sa fii sanatos , Doamne ajuta !
Sa treiesti doctore,sa fi sanatos si sa-ti fie sete ca sa-l bem impreuna.
User avatar
modigliani
Posts: 664
Joined: 20 Jan 2010, 13:47

Re: Galceava inteleptului cu lumea

Post by modigliani »

Adar Marian wrote: Aici, numai aici, retine asta, n-am de gand sa te contrazic. :D
Mai nene ! Ca sa ne lamurim definitiv !

Putem sa ne luam ,, in vorbe " . Cu putin efort pot scrie la fel de pretios ca d-ta . Ma duce capu' , ma duc studiile , ma duce cultura , ma duce ..... dracu' sa ma ia ! Insa realizez ca-s pe forumuri de pescuit . Aici scriem despre capturi , sprituri , prieteni , namoale pan-la stergatoare , actiuni , alea alea ! Intelegi ?

Lasa-ma sa scriu la modul plastic , lasa-ma sa fac un sprit cu lumea , nu ma mai cita pe nicaieri , si ...... sub nicio forma in contexte culte !

Ce n-ai inteles matale pan-acu este faptul ca esti penibil , patetic si agasant ! Pe oriunde-ai umbla pe netu' asta mare !Poate cu o mica exceptie , blogul personal ( unde , fie vorba-ntre noi , vorbesti in punga ! )

...........................

Taticule !Sugestia mea ( dac vrei m-asculti , daca nu , nu ! ) este sa te aliniezi rapid cu OAMENII ( astia de rand pe care-i denigrezi in sinea matale ! ) . Si aici , si prin alte parti , nu faci decat sa deraiezi discutiile inspre idealuri imposibile , inspre orice n-avem chef seara la calculator , inspre orice nu ne intereseaza !

...........................

p.s. Bine-ar fi , ca si de data asta , a doua si ultima oara , promit , ..... sa fi de acord cu mine !
"in livada de ciresi ..... degeaba incerci sa cauti prune . Trebuieste sa cauti in livada de pruni . Unde degeaba vei incerca sa gasesti cirese . Ca atare ..... umbla din livada in livada . Iti vei umple cosul de ..... FRUCTE !"
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Galceava inteleptului cu lumea

Post by cezar »

Adar Marian wrote:
Miyagi wrote:Moderarea trebuie sa aiba tehnicile ei chiar daca are de lucru cu probleme de rezolvat. Aici nu avem altceva de facut decat de sustinut teluri si nu galceava. Chiar si Marian va intelege asta.
Miyagi, mare adevar grait-ai! Numai aici, in topicul asta, ai patru postari in care nu spui nimic.
Oare ce te-a facut sa le scrii?

... si sa trag linie pentru azi:
- Concluziile, dupa tot ce s-a scris pana acum, sunt doua. Prima ar fi aceea ca am reusit sa dovedesc, cel putin in cazul "Clubului Arbitrilor", cum tot ce s-a afirmat initial a fost doar vorba-n vant. A doua concluzie se refera la "Clubul Dunarenilor", insa cum tema are filon bogat, merita s-o dezvolt in detaliu, asa ca ramane pe zilele urmatoare.

PS. Daca existau mai mult de 50, hai maxim 60 de membri inscrisi in "Clubul Dunarenilor" la data cumpararii motoarelor, eu sunt dispus sa-mi cer scuze pentru toate afirmatiile legate de tema lor. De altfel nici acelor venituri proprii, altele decat cotizatiile, nu li s-a facut dovada, prin urmare continuu sa am dreptate, ca doar nu s-au angajat sa dea mustele afara din Cismigiu si sa fie platiti pentru asta, chiar daca indemnul adresat mie zilele trecute ar fi un indiciu ca nu-s straini de asemenea preocupari. :D
modigliani wrote:
Miyagi wrote: Eu zic ca pot masura rotatia pamantului uitandu-ma la nori insa nu am sa spun si rezultatul decat la betie.
Fratioare , ...... te-am citit , ..... si te-am tot citit , ..... si-mi pareai un tip OK ! Da' daca dupa vorba asta nu te cunosc cat de repede imi tai ,, vinele " !

Mai nene , e ,, din putu gandirii " , sa mor io !
Aici, numai aici, retine asta, n-am de gand sa te contrazic. :D
Nene Mariane, cu argumentele astea nu-l convingi nici pe FAE, saracutul ! Crezi ca dormi mai bine la noapte daca te culci cu iluzia asta ?
Ce ai dovedit ?

Iar despre Clubul Dunarenilor, poti incerca orice provocari ! Nu ai dreptul sa stii nimic. Esti out, out, out !
Mi-este si mila, te porti ca un catel flamand (de scandal) la usa macelariei. Poti sa crezi orice, sa presupui orice !
Consoleaza-te cu ideea ca usa Clubului este inchisa pentru dumneata.
Clubul este ceva select, iar intrigile dumitale de mahala ii pot deranja pe membri.
Lasa-ne cu cei 50 de lei ai dumitale, iti dau eu 100 ca sa te linistesti si sa nu ne mai infectezi cu oftica dumitale.
Esti un palavragiu incorigibil pe toate saiturile. Unii iti inghit nimicurile, altii se distreaza pe cocoasa dumitale.
Iar pe mine personal, ma plictisesti deja.
M-am distrat cat aveai haz.
Last edited by cezar on 31 May 2010, 22:34, edited 2 times in total.
User avatar
Lorelai
Posts: 1517
Joined: 20 Apr 2010, 12:34
Location: Langa Bucuresti

Re: Galceava inteleptului cu lumea

Post by Lorelai »

Exista posibilitatea ca sa se bucure si Dl Adar de noile achizitii ?
Lorelai
Dan Surdu
d.surdu@yahoo.com
Tel. 0725985958
User avatar
Miyagi
Posts: 1408
Joined: 05 Feb 2010, 16:45
Contact:

Re: Galceava inteleptului cu lumea

Post by Miyagi »

Lorelai wrote:Exista posibilitatea ca sa se bucure si Dl Adar de noile achizitii ?
Bineinteles Lorelai da` nu cu mine in barca daca nu stie sa inoate. Daca stie o sa ne balacim amandoi :D .
User avatar
Miyagi
Posts: 1408
Joined: 05 Feb 2010, 16:45
Contact:

Re: Galceava inteleptului cu lumea

Post by Miyagi »

Pai mai bine s-ar delecta cu mintea prostului decat sa-i dea curs prostiei,iar data care vine sa se pregateasca ca o sa-l propun la conducerea asociatiei.
p.s. scuze dar formatul nu mi-a mai permis sa citez
Locked

Return to “CAFENEA”