Eco Ara 2009 - ce a fost odata...

Moderator: administrator

Locked
Claudiu
Posts: 1836
Joined: 25 Oct 2009, 16:18
Location: Constanta

Re: Eco Ara 2009 - ce a fost odata...

Post by Claudiu »

mihai_mura wrote:
Claudiu wrote: Aceasta "clona" mai "tampa" a nu stiu cui vrei tu, afla ca este cat se poate de Ioan Robert Victor...
Claudiu wrote:Omu' a spus ca nu i-a placut organizarea de anul trecut unde nu era si aceasta asociatie implicata. Simplu. Nu i-a placut neorganizarea de fapt, a lui Mihai..... .
Hotaraste-te cum e cu treaba cu placutul sau neplacutul, ca rezulta, de fapt, ca nu i-a placut ca Mihai a fost organizat... :lol:
Ura si la Ara!
M-am hotarat. ;)
Cred ca nu i-a placut modul de desfarurare al actiunii organizate de Mihai. :D
(sau si mai pe intelesul tau, cred ca nu i-a placut felul in care s-a desfasurat actiunea organizata de catre Mihai)
Last edited by Claudiu on 20 May 2010, 15:20, edited 1 time in total.
Claudiu
Posts: 1836
Joined: 25 Oct 2009, 16:18
Location: Constanta

Re: Eco Ara 2009 - ce a fost odata...

Post by Claudiu »

mihai_mura wrote:
Claudiu wrote:
Ai vazut ca pana la urma poti sa ni-l prezinti! :roll: Ce era asa greu! Si daca tot ti-e prieten (cu toate ca nu cred)

Claudiu wrote:
Extraordinar!
Am facut-o doar ca sa te lamuresc ca nu-i clona nimanui, poate doar a lui... Nu sunt obligat sa-mi prezint toti cunoscutii. O pot face singuri daca doresc, daca nu, nu.
Faptul ca-mi este sau nu, prieten, se va demonstra in timp, nici eu nu sunt sigur inca. :twisted:
User avatar
mihai_mura
Posts: 319
Joined: 27 Oct 2009, 11:13
Location: Iaşi, Romania, United Europe
Contact:

Re: Eco Ara 2009 - ce a fost odata...

Post by mihai_mura »

Claudiu wrote:
Claudiu wrote:Omu' a spus ca nu i-a placut organizarea de anul trecut ......... Simplu. Nu i-a placut neorganizarea de fapt, a lui Mihai..... .
Claudiu wrote:M-am hotarat. ;)
Cred ca nu i-a placut modul de desfarurare al actiunii organizate de Mihai. :D
(sau si mai pe intelesul tau, cred ca nu i-a placut felul in care s-a desfasurat actiunea organizata de catre Mihai)
Eii, ia tradu tu Claudiule - "nu i-a placut organizarea .......... Nu i-a placut neorganizarea ....."
Dar nu pentru mine, ca eu am inteles cum vine treaba! Zau! :lol:
Image
Mihai Muraraşu
Tel. 0722 70 70 88

mihai_murarasu@yahoo.com
Claudiu
Posts: 1836
Joined: 25 Oct 2009, 16:18
Location: Constanta

Re: Eco Ara 2009 - ce a fost odata...

Post by Claudiu »

"neorganizare"= organizare vai mama ei. ;)
Simplu, nu? :lol:
Sau:
NEORGANIZÁRE s.f. v. HAOS (2). Stare generală de mare confuzie, dezordine mare, învălmășeală, neorganizare. [DEX '98]
Sau...
Nu i-a placut neseriozitatea de care a dat dovada prin "neorganizare" (a se citi organizare defectuasa). Trebuia sa pun ghilimele de la inceput ca sa evit explicatia asta inutila. Cand organizezi ceva si nu respecti programul acelei actiuni si lasi lumea sa stea pe bara si sa se plictiseasca cum se numeste? A? Aud?
ALIN66
Posts: 159
Joined: 12 Feb 2010, 13:43

Re: Eco Ara 2009 - ce a fost odata...

Post by ALIN66 »

Claudiu cred ca se face prea mare tevatura pe chestia asta! propun sa o lasam in coada de peste si sa vedem ceea ce o sa fie ECO-ARA 2010! CA PANA LA URMA "VORBA MANENT",FAPTELE RAMAN SI,ADEVARUL SAU REALITATEA SUNT UNDEVA LA MIJLOC!
0730088867/0745090668-Iubiti natura!!!!!!Merita!!!!!!
Claudiu
Posts: 1836
Joined: 25 Oct 2009, 16:18
Location: Constanta

Re: Eco Ara 2009 - ce a fost odata...

Post by Claudiu »

Eu doar i-am raspuns la intrebari.
Bucuros as lasa-o in coada de peste, ca sincer nu-mi face deloc placere sa dau explicatii inutile, doar asa ca n-au unii de ce se lega.
User avatar
valic
Posts: 1734
Joined: 25 Oct 2009, 12:24
Location: Bucuresti

Re: Eco Ara 2009 - ce a fost odata...

Post by valic »

si mai cred ca s-a discutat prea mult acest subiect ............ i s-a dat prea multa importanta
Valic
0744 644 368
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Eco Ara 2009 - ce a fost odata...

Post by Dumitrescu Iancu »

valic wrote:si mai cred ca s-a discutat prea mult acest subiect ............ i s-a dat prea multa importanta
Claudiu,mai bine vezi,tata, de guvizii si hanusii aia,spune care mai e situatia,cand sa venim,ca la Ara ne-om decurca noi!
User avatar
valic
Posts: 1734
Joined: 25 Oct 2009, 12:24
Location: Bucuresti

Re: Eco Ara 2009 - ce a fost odata...

Post by valic »

Iancule,

Inchide frate topicul asta ca deja s-a batut apa in piua prea mult si ne acupa timpul ..........

Cele bune.
Valic
0744 644 368
ALIN66
Posts: 159
Joined: 12 Feb 2010, 13:43

Re: Eco Ara 2009 - ce a fost odata...

Post by ALIN66 »

Dumitrescu Iancu wrote:
valic wrote:si mai cred ca s-a discutat prea mult acest subiect ............ i s-a dat prea multa importanta
Claudiu,mai bine vezi,tata, de guvizii si hanusii aia,spune care mai e situatia,cand sa venim,ca la Ara ne-om decurca noi!
si nu uita de chefal(doar am facut vacantele la trei papuci-tata-i constantean,am neamuri si pe ion ratiu si pe ciprian porumbescu,si pe onesti si pe rachitasi,ca tot a venit vb in topic de str ion ratiu)!
nene iancule de descurcat ne-am descurca noi,eu unul de-abia astept sa ajung pe ara!
0730088867/0745090668-Iubiti natura!!!!!!Merita!!!!!!
Claudiu
Posts: 1836
Joined: 25 Oct 2009, 16:18
Location: Constanta

Re: Eco Ara 2009 - ce a fost odata...

Post by Claudiu »

Dumitrescu Iancu wrote:
valic wrote:si mai cred ca s-a discutat prea mult acest subiect ............ i s-a dat prea multa importanta
Claudiu,mai bine vezi,tata, de guvizii si hanusii aia,spune care mai e situatia,cand sa venim,ca la Ara ne-om decurca noi!
De voi nici nu ma-ndoiesc ca nu va veti descurca! ;)
Cat despre guvizi si ha-ha-hanusi, toate la timpul lor, acum nu prea mai mananca .:D
Chefalii, acum in iunie ma ocup de ei. ;)
Claudiu
Posts: 1836
Joined: 25 Oct 2009, 16:18
Location: Constanta

Re: Eco Ara 2009 - ce a fost odata...

Post by Claudiu »

mihai_mura wrote:
cezar wrote:Claudiule, prietenul tau ioanrv este un nimeni.
Acest "personaj" nu exista in realitate ci este o "clona" mai tâmpă a unui alt user ce bantuie forumurile de pescuit. Ghiciti cine e!
A, si ce era mai important!
Nu vrei sa ne spui tu, pan' la urma, a cui clona este, nu de alta dar vad ca nimeni n-a ghicit si eu sincer sa fiu chiar sunt tare curios sa aflu la cine te-ai gandit. :roll:
Poti sa-mi trimiti raspunsul si pe privat ca nu ma supar.:twisted:
User avatar
mihai_mura
Posts: 319
Joined: 27 Oct 2009, 11:13
Location: Iaşi, Romania, United Europe
Contact:

Re: Eco Ara 2009 - ce a fost odata...

Post by mihai_mura »

Era o simpla provocare.... nada.... :roll: Consider subiectul inchis.
Cele bune!
Image
Mihai Muraraşu
Tel. 0722 70 70 88

mihai_murarasu@yahoo.com
User avatar
Adar Marian
Posts: 561
Joined: 23 Oct 2009, 07:44
Contact:

Re: Eco Ara 2009 - ce a fost odata...

Post by Adar Marian »

Claudiu wrote: insa mi-e imi place sa fiu de partea dreptatii intotdeauna.
... si dreptatea e ca omul a facut vorbire de Ara 2009, tonul a fost moderat, termenii condescenti si studiati, a prezentat punctual, argumentat nemultumirea (merge si pluralul), poate tocmai in ideea ca organizatorii de maine sa traga minime concluzii, sa evite - in masura posibilului - aspecte ce ar atrage reprosuri de acelasi tip.
O stim cu totii: criticile sunt greu digerabile, insa lipsa lor nu inseamna ca traim intr-o lume perfecta...
ALIN66
Posts: 159
Joined: 12 Feb 2010, 13:43

Re: Eco Ara 2009 - ce a fost odata...

Post by ALIN66 »

Claudiu wrote:
Dumitrescu Iancu wrote:
valic wrote:si mai cred ca s-a discutat prea mult acest subiect ............ i s-a dat prea multa importanta
Claudiu,mai bine vezi,tata, de guvizii si hanusii aia,spune care mai e situatia,cand sa venim,ca la Ara ne-om decurca noi!
De voi nici nu ma-ndoiesc ca nu va veti descurca! ;)
Cat despre guvizi si ha-ha-hanusi, toate la timpul lor, acum nu prea mai mananca .:D
Chefalii, acum in iunie ma ocup de ei. ;)
dac timpul imi va permite poate-i omoram impreuna! :oops:
0730088867/0745090668-Iubiti natura!!!!!!Merita!!!!!!
Claudiu
Posts: 1836
Joined: 25 Oct 2009, 16:18
Location: Constanta

Re: Eco Ara 2009 - ce a fost odata...

Post by Claudiu »

ALIN66 wrote: dac timpul imi va permite poate-i omoram impreuna! :oops:
Sigur, mi-ar face mare placere! ;)
Claudiu
Posts: 1836
Joined: 25 Oct 2009, 16:18
Location: Constanta

Re: Eco Ara 2009 - ce a fost odata...

Post by Claudiu »

Adar Marian wrote: poate tocmai in ideea ca organizatorii de maine sa traga minime concluzii, sa evite - in masura posibilului - aspecte ce ar atrage reprosuri de acelasi tip.
O stim cu totii: criticile sunt greu digerabile, insa lipsa lor nu inseamna ca traim intr-o lume perfecta...
Sa innebunesc daca nu vroiam sa concluzionez si sa inchei interventia mea pe acest topic cu ceva al dreaq de similar! :lol:
Multumesc, Marian!
Cat ma bucur ca inca mai exista oameni in lumea asta! :D
Claudiu
Posts: 1836
Joined: 25 Oct 2009, 16:18
Location: Constanta

Re: Eco Ara 2009 - ce a fost odata...

Post by Claudiu »

mihai_mura wrote:Era o simpla provocare.... nada.... :roll:
Sfat:
Ai grija ce nada folosesti pe viitor, sa nu te intzepi tot tu in carlig. :lol:
Gata, chiar ca cu asta am terminat pe acest topic.
Daca vreti, il puteti inchide. Sunt convins ca si ioanrv si-ar dori acest lucru. ;)
Last edited by Claudiu on 21 May 2010, 15:04, edited 1 time in total.
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Eco Ara 2009 - ce a fost odata...

Post by cezar »

Adar Marian wrote:
Claudiu wrote: insa mi-e imi place sa fiu de partea dreptatii intotdeauna.
... si dreptatea e ca omul a facut vorbire de Ara 2009, tonul a fost moderat, termenii condescenti si studiati, a prezentat punctual, argumentat nemultumirea (merge si pluralul), poate tocmai in ideea ca organizatorii de maine sa traga minime concluzii, sa evite - in masura posibilului - aspecte ce ar atrage reprosuri de acelasi tip.
O stim cu totii: criticile sunt greu digerabile, insa lipsa lor nu inseamna ca traim intr-o lume perfecta...
Eu cred ca trebuia sa-si indrepte criticile acolo unde trebuia, atunci cand trebuia.
Parerea mea este ca omul incearca cu buna stiinta sa compromita o actiune organizata de APC 21, pe baza unor frustrari personale.
Daca avea ceva cu Eco Ara 2010, trebuia sa astepte sa se desfasoare, eventual sa participe ecologizarea, apoi sa ne critice cat voia daca greseam.
Dar asa, eu consider ca a sabotat cu buna stiinta o actiune a asociatiei si voi propune, in prima Adunare Generala, excluderea sa din asociatie, conform statutului.

Aici nu tonul a deranjat, ci evidenta rea credinta si perseverenta in a distruge ceva ce inca nu s-a petrecut. Este o atitudine pe care eu personal nu o pot tolera. Dar hotararile se iau in colectiv, vom vedea ce zic si ceilalti.
Claudiu
Posts: 1836
Joined: 25 Oct 2009, 16:18
Location: Constanta

Re: Eco Ara 2009 - ce a fost odata...

Post by Claudiu »

cezar wrote: Dar asa, eu consider ca a sabotat cu buna stiinta o actiune a asociatiei si voi propune, in prima Adunare Generala, excluderea sa din asociatie, conform statutului.
Eu zic sa va mai ganditi si s-o lasati asa cum a picat, ca nu-i dracul atat de negru.
P.S. Daca v-a sabotat cineva actiunea, aceea a fost natura, nicidecum ioanrv. ;)
Hai sa nu devenim superpenibili, ce naiba!
Locked

Return to “CAFENEA”