Eco Ara 2009 - ce a fost odata...

Moderator: administrator

Locked
Claudiu
Posts: 1836
Joined: 25 Oct 2009, 16:18
Location: Constanta

Re: Eco Ara 2009 - ce a fost odata...

Post by Claudiu »

mihai_mura wrote:
Claudiu wrote: Eu l-am cunoscut si sunt convins ca este un tip de toata isprava, numai ca asta-i netu', uneori deformeaza grav realitatea...
Claudiule, daca-l cunosti atat de bine de ce nu ni-l prezinti si noua?
Din ce citesc pe forumuri, la Ara 2009, au fost o gramada de oameni. Doar unul boceste! Peste tot. Si asta acu in pragul actiunii, inclusiv pe acest forum care nu are nicio treaba cu Ara 2009. Ori esti barbat ori....
Un fitofag.... se legana, pe o panza de paianjen...
S-a prezentat singur ca doar este membru APC21.
A fost si la una din cafenelele voastre. Pacat, nu merita banat.
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Eco Ara 2009 - ce a fost odata...

Post by cezar »

Claudiu, daca era la sectiunea Anunturi, cred ca era suficient un " domnule, eu am fost anul trecut la Ara,cu Mihai Straulescu si nu mi-a placut ca nu m-a bagat in seama".
Semana a anunt, putea fi ceva...
In rest, sectiunea Anunturi este chiar pentru ...anunturi.
Dar, sa o tii incontinuu cu frustrarea personala, desi ti s-a atras atentia, ai fost invitat sa scrii ce vrei in sectiunea potrivita (Cafenea), ai fost avertizat de nenumarate ori...mi se pare prea mult.
N-avem nici o implicare in organizarea Ara 2010, nici nu exista pe atunci asociatia, nici forumul, nu suntem "gazeta lui de perete", nici blogul lui personal.
N-am personal nimic cu el, chiar am purtat o discutie decenta la una din Cafenelele de la "Rates".
Dar nici asta nu este un forum pentru "zmeii de tastatura" sau moralistii virtuali.
Claudiu
Posts: 1836
Joined: 25 Oct 2009, 16:18
Location: Constanta

Re: Eco Ara 2009 - ce a fost odata...

Post by Claudiu »

Bine, e forumul asociatiei si voi stiti ce sa faceti cu el, eu nu cer lamuriri in aceasta privinta.
Aseara am cam sarit si eu calu' si imi cer scuze pentru asta. Eram sub influenta unei discutii mai aprinse cu cineva pe alt forum si s-a simtit si aici.
User avatar
valic
Posts: 1734
Joined: 25 Oct 2009, 12:24
Location: Bucuresti

Re: Eco Ara 2009 - ce a fost odata...

Post by valic »

daca l-ati fi ignorat asa cum am propus, sigur nu se ajungea pana aici, eu cred ca fiecare pasare pe graiul ei piere, nu cred ca trebuia banat ............. parerea mea ............
cred ca a facut pariu cu careva ca va avea cele mai multe postari intr-o zi, sau cam asa ceva ................. sau ca va primi ban in timp record .....
ca defapt el nu zice nimic in postarile sale, mare lucru nu se intelege, sunt incoerente si fara subiect ......

cele bune.
Valic
0744 644 368
User avatar
modigliani
Posts: 664
Joined: 20 Jan 2010, 13:47

Re: Eco Ara 2009 - ce a fost odata...

Post by modigliani »

ALIN66 wrote:
ioanrv wrote: nu-i cunoaste pe organizatorii de anul trecut (in speta pe Mihai Straulescu,nici pe Cezar ,nici pe pictorul,etc(
Salut Aline !

Tati , sa nu dam nastere la confuzii ! EU NU FAC PARTE DIN ORGANIZATORI ! Nu vreau sa-mi asum merite pe care nu le am .

Pozitia mea la aceasta actiune vine din uriasa apreciere ce-o am la adresa lui Mihai Straulescu si a celorlalti care-au organizat ECO ARA 2009 . Mi-a placut enorm ce-au initiat/intreprins si mi-am propus categoric ca la ,, recidivare " sa particip obligatoriu si sa ma implic atat cat pot .

Iata ca se ,, recidiveaza " ! In momentul in care-am intalnit prima postare referitoare la ECO ARA 2010 am luat legatura cu Mihai si l-am rugat sa-mi permita sa ma implic si sa ajut ( repet , atat cat pot ) la reusita actiunii .

Personal ( nu mai este , cred , un secret ) moderez alt forum de pescuit . Prin ,, alt forum " nu vreau sa se inteleaga sub nicio forma ca ar fi vorba de o concurenta anume sau de interese ascunse .
Am promovat intens actiunea si pe acel forum si am reusit ca din toti userii de acolo sa obtin un mini colectiv de participanti . Venim , atat in nume personal , cat si ca o mica organizatie de pescari , ca binevoitori , si incercam sa ne aducem aportul cat mai profund in ceea CE-AU ORGANIZAT ALTII ! CINSTE LOR !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Nu putem face mai mult decat sa conducem grupurile celor ce nu cunosc zona , sa punem una sau doua barci la dispozitie , sa participam la bunul mers al atmosferei de-acolo , sa ne implicam in ecologizarea in sine .

O sa ne cunoasteti acolo . O sa bem o bere impreuna si fumul aceluiasi foc ne va intra in ochi si par . Asta va duce , sigur , la consolidarea respectului intre ...... PESCARI !

Toate cele bune !
Last edited by modigliani on 19 May 2010, 21:30, edited 1 time in total.
"in livada de ciresi ..... degeaba incerci sa cauti prune . Trebuieste sa cauti in livada de pruni . Unde degeaba vei incerca sa gasesti cirese . Ca atare ..... umbla din livada in livada . Iti vei umple cosul de ..... FRUCTE !"
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Eco Ara 2009 - ce a fost odata...

Post by cezar »

Claudiu wrote:
ALIN66 wrote:....eu unul sunt curios sa vad cata ura si cat venin poate sa stranga un om.....!
Pacat ca unii ajung asa repede la concluzii de genul asta fara sa-l fi cunoscut personal pe acest om.
Eu l-am cunoscut si sunt convins ca este un tip de toata isprava, numai ca asta-i netu', uneori deformeaza grav realitatea...
Lasa, frate, ca dupa Eco-Ara 2010 punem poze, schimbam impresii, ies la iveala bune-rele, si-l deblocam si pe el.
Barem daca are ceva de reprosat sa ne reproseze noua, pe ce-am facut noi, nu pe ce-au facut altii.
User avatar
Adar Marian
Posts: 561
Joined: 23 Oct 2009, 07:44
Contact:

Re: Eco Ara 2009 - ce a fost odata...

Post by Adar Marian »

mihai_mura wrote: Claudiule, daca-l cunosti atat de bine de ce nu ni-l prezinti si noua?
Eu inteleg ca saptamana asta are loc Gay Fest, da' nici chiar asa, ce dracu!...
cezar wrote: N-avem nici o implicare in organizarea Ara 2010
Asta urmeaza s-o dovediti, insa eu sincer sper sa nu va iasa, ca ce va urma dupa asta... in fine, postarile lui ioanrv or sa vi se para mangaieri de fata mare! :twisted:
Claudiu
Posts: 1836
Joined: 25 Oct 2009, 16:18
Location: Constanta

Re: Eco Ara 2009 - ce a fost odata...

Post by Claudiu »

valic wrote:daca l-ati fi ignorat asa cum am propus, sigur nu se ajungea pana aici, eu cred ca fiecare pasare pe graiul ei piere, nu cred ca trebuia banat ............. parerea mea ............
cred ca a facut pariu cu careva ca va avea cele mai multe postari intr-o zi, sau cam asa ceva ................. sau ca va primi ban in timp record .....
ca defapt el nu zice nimic in postarile sale, mare lucru nu se intelege, sunt incoerente si fara subiect ......

cele bune.
Vali, eu am inteles foarte clar postarile lui ioanrv. Nu m-am impiedicat de nicio incoerenta iar subiectul era si el acolo, bine mersi.
A, ca vrem unii sa parem mai destepti decat altii, este firesc, mai ales pe forumuri, se poarta. Cel mai greu este sa si demonstrezi. E foarte simplu sa te asezi la tastatura si sa iei in balon pe unu' sau pe altul, insa trebuie sa te gandesti si la ceilalti care citesc si pot rade in sinea lor de tine, defapt, si nu de cel pe care l-ai bascalit. E mai complicat decat crezi. ;)
Claudiu
Posts: 1836
Joined: 25 Oct 2009, 16:18
Location: Constanta

Re: Eco Ara 2009 - ce a fost odata...

Post by Claudiu »

cezar wrote:
Claudiu wrote:
ALIN66 wrote:....eu unul sunt curios sa vad cata ura si cat venin poate sa stranga un om.....!
Pacat ca unii ajung asa repede la concluzii de genul asta fara sa-l fi cunoscut personal pe acest om.
Eu l-am cunoscut si sunt convins ca este un tip de toata isprava, numai ca asta-i netu', uneori deformeaza grav realitatea...
Lasa, frate, ca dupa Eco-Ara 2010 punem poze, schimbam impresii, ies la iveala bune-rele, si-l deblocam si pe el.
Barem daca are ceva de reprosat sa ne reproseze noua, pe ce-am facut noi, nu pe ce-au facut altii.
Tocmai de aceea nu vad rostul banarii lui. Nu v-a reprosat nimic voua.
danutz
Posts: 55
Joined: 24 Mar 2010, 11:19

Re: Eco Ara 2009 - ce a fost odata...

Post by danutz »

buna seara prieteni,
Nu e rostul meu sa intru in aceast discutie, si va rog sa nu dati reply la acest mesaj(nu vreau sa fiu nici pro nici contra si nici nu ma intereseaza ce a fost anu trecut ca eu daca vreau sa ma simt bine nu tre sa ma bage vreunu in seama), dar sincer voi nu aveti incarcare. Si asta e arta romanlui: parlamentare, si fara nici un rezultat, toata pierderea de vreme referitor la acest topic = 0. Oricum cine vrea sa vina vine si nu-l intereseaza ce zice un nemultumit (ca si la nuntile autohtone, carcoatsi la greu).

Frateeeee (nu-mi apartine, e citat) daca vrei sa vii, vii, daca nu, nu, daca vrei sa te simti bine poti sa o faci oriunde, dar nu ma plictisi.
Viata-i scurtă. Dacă tot n-o putem lungi, hai s-o facem lată!
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Eco Ara 2009 - ce a fost odata...

Post by cezar »

Claudiu wrote:Bine, e forumul asociatiei si voi stiti ce sa faceti cu el, eu nu cer lamuriri in aceasta privinta.
Aseara am cam sarit si eu calu' si imi cer scuze pentru asta. Eram sub influenta unei discutii mai aprinse cu cineva pe alt forum si s-a simtit si aici.
Claudiule, prietenul tau ioanrv este un nimeni. Nu ma adresez lui pentru ca nu merita.
Aveam intentia sa-l rog pe admin sa-i redeschida contul de luni, dupa incheierea actiunii.
Dar acum binevoieste sa ma atace pe pescuitul.ro, cu intentia clara de a strica si topicul de acolo.
Ca ma acuza ca sunt asa si pe dincolo e una, treaba lui, nici nu ma intereseaza opinia lui, ca strica topicul este altceva.

Stiu ca nu poate sa raspunda aici, dar nici eu nu pot sa-i dau apa la moara dincolo, ca sa strice topicul, asa ca suntem chit.
User avatar
mihai_mura
Posts: 319
Joined: 27 Oct 2009, 11:13
Location: Iaşi, Romania, United Europe
Contact:

Re: Eco Ara 2009 - ce a fost odata...

Post by mihai_mura »

cezar wrote:Claudiule, prietenul tau ioanrv este un nimeni.
Acest "personaj" nu exista in realitate ci este o "clona" mai tâmpă a unui alt user ce bantuie forumurile de pescuit. Ghiciti cine e!

Adar Marian wrote:
mihai_mura wrote: Claudiule, daca-l cunosti atat de bine de ce nu ni-l prezinti si noua?
Eu inteleg ca saptamana asta are loc Gay Fest, da' nici chiar asa, ce dracu!...
Nea Mariane, zici ca acolo il gasim??!! Grea meteahna! :roll:
Image
Mihai Muraraşu
Tel. 0722 70 70 88

mihai_murarasu@yahoo.com
Claudiu
Posts: 1836
Joined: 25 Oct 2009, 16:18
Location: Constanta

Re: Eco Ara 2009 - ce a fost odata...

Post by Claudiu »

mihai_mura wrote:
cezar wrote:Claudiule, prietenul tau ioanrv este un nimeni.
Acest "personaj" nu exista in realitate ci este o "clona" mai tâmpă a unui alt user ce bantuie forumurile de pescuit. Ghiciti cine e!
Adar Marian wrote:
mihai_mura wrote:
Hai ca cu asta ai lovit-o rau! :lol: :lol:
E usor de ghicit sau e mai greu? ca de o ora imi storc creieru' si tot n-am ghicit. :roll:
Aceasta "clona" mai "tampa" a nu stiu cui vrei tu, afla ca este cat se poate de Ioan Robert Victor si se afla printre membrii acestei asociatii cu cotizatia platita.
Am mai zis eu o chestie mai sus, speram sa inteleaga si altii. ;)
Claudiu
Posts: 1836
Joined: 25 Oct 2009, 16:18
Location: Constanta

Re: Eco Ara 2009 - ce a fost odata...

Post by Claudiu »

cezar wrote:
Claudiu wrote:
Claudiule, prietenul tau ioanrv este un nimeni.
Aaa, pai atunci inseamna ca e un mare nimeni, nu un nimeni oarecare. :lol:
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Eco Ara 2009 - ce a fost odata...

Post by cezar »

Claudiu, sa stii ca in statutul asociatiei avem si un capitol "excluderi". Intre alte motive, este si sabotarea unor actiuni ale asociatiei.
O cotizatie de 50 de lei nu-i da dreptul sa-si bata joc de eforturile unor oameni.
Daca vrea sa se joace pe tastatura, sa caute saiturile care tolereaza asa ceva.
Forumul nostru nu este comercial, rating-ul nu ne intereseaza.
Claudiu
Posts: 1836
Joined: 25 Oct 2009, 16:18
Location: Constanta

Re: Eco Ara 2009 - ce a fost odata...

Post by Claudiu »

Omu' a spus ca nu i-a placut organizarea de anul trecut unde nu era si aceasta asociatie implicata. Simplu. Nu i-a placut "neorganizarea" de fapt, a lui Mihai, probabil pentru ca nici nu a fost ajutat cum va fi de data asta, prin implicarea asociatiei. Eu nu-l vad nici pe Mihai, vinovat, dar nici pe ioanrv. Nu a sabotat cu nimic aceasta actiune din 2010.
Faptul ca este mai "obraznic" pe alt forum, raspunzandu-va acolo, e intr-un fel de inteles si nu trebuie luat de baiat rau doar pentru atat. O sa-i treaca si lui, o sa va treca si dvs. Prin cate polemici nu ati trecut si le-ati facut fata cu brio? ;)
Nu stiu daca e bine sa mai scriu ceva sa nu cumva sa va suparati si pe mine. Chiar nu ma intereseaza subiectul, doar ca asa vad eu lucrurile.
Last edited by Claudiu on 20 May 2010, 16:26, edited 1 time in total.
ALIN66
Posts: 159
Joined: 12 Feb 2010, 13:43

Re: Eco Ara 2009 - ce a fost odata...

Post by ALIN66 »

Claudiu wrote:Omu' a spus ca nu i-a placut organizarea de anul trecut unde nu era si aceasta asociatie implicata. Simplu. Nu i-a placut neorganizarea de fapt, a lui Mihai, probabil pentru ca nici nu a fost ajutat cum va fi de data asta, prin implicarea asociatiei. Eu nu-l vad nici pe Mihai, vinovat, dar nici pe ioanrv. Nu a sabotat cu nimic aceasta actiune din 2010.
Faptul ca este mai "obraznic" pe alt forum, raspunzandu-va acolo, e intr-un fel de inteles si nu trebuie luat de baiat rau doar pentru atat. O sa-i treaca si lui, o sa va treca si dvs. Prin cate polemici nu ati trecut si le-ati facut fata cu brio? ;)
Nu stiu daca e bine sa mai scriu ceva sa nu cumva sa va suparati si pe mine. Chiar nu ma intereseaza subiectul, doar ca asa vad eu lucrurile.
claudiu,am urmarit toata aceasta"tevatura"vrand-nevrand!omul e suparat fiindca a dormit in masina!ca nu l-a bagat straulescu in seama!ca a fost o organizare proasta!NU doresc sa intru cu nimeni in polemica,nu caut raca sau scandalul,dar cine nu l-a lasat sa nu-si ia un cort dupa el(ca doar STIA ca merge la o ecologizare nu la RIN GRAND HOTEL)?!cine nu l-a lasat sa se duca la straulescu sa-l traga de maneca sa-l intrebe:taticu am venit sa facem asta si asta....!ce avem de facut?.....oricat de timid ai fi tot te-ai duce la organizator sa-l intrebi de scopul actiunii in sine, nu?! :shock: cred ca ,un om care se apuca sa organizeze o actiune si spre surprinderea lui se trezeste cu peste 30 de participanti NU are timp sa explice fiecaruia in parte ceea ce e de facut!
in alta ordine de idei,cred(parerea mea strict personala din ceea ce am vazut ce ai postat)ca nu are de ce sa se supere cineva pe tine ca ai fost si esti de partea d-lui!ai dovedit ca-i esti un ADEVARAT prieten!mai rar asa oameni!
0730088867/0745090668-Iubiti natura!!!!!!Merita!!!!!!
Claudiu
Posts: 1836
Joined: 25 Oct 2009, 16:18
Location: Constanta

Re: Eco Ara 2009 - ce a fost odata...

Post by Claudiu »

Uite, tu ai inteles perfect despre ce e vorba, asa trebuia discutat.
Multumesc pentru aprecieri si tin sa spun ca nu i-am luat apararea numai din prietenie ca doar nu ne leaga cine stie ce amintiri, ne-am vazut o singura data, insa mi-e imi place sa fiu de partea dreptatii intotdeauna.
User avatar
valic
Posts: 1734
Joined: 25 Oct 2009, 12:24
Location: Bucuresti

Re: Eco Ara 2009 - ce a fost odata...

Post by valic »

si eu am cam aceeeasi parere despre Ioanrv, s-a suparat degeaba pe organizator (am citit si ce a scris si pe pescuitul), trebuia sa vina pregatit pentru orice, la astfel de iesiri se poate intampla absolut ORICE, de aceea trabuia sa aibe in masina de toate, inclusiv cort, alea, alea .........
si mai cred ca ai dreptul de a critica dupa ce organizezi si tu o astfel de actiune, ca sa vezi cum e ......... ca nu e simplu deloc, ca era loc de mai bine sunt sigur, intotdeauna va fi, la toate actiunele vor fi nemultumiti si vor apare discutii, gen ca unul a muncit mai mult, ca altul a pescuit si el nu, ca unul a curat tot timpul cartofi, etc, etc, etc.......... o spun din experinta
trebuia sa-si dea cu parerea sau sa dea sfaturi, nu sa critice cu atata vehementa ca nu a fost bagat in seama .........
totusi pedeapsa cu bannarea este cam dura, parerea mea ............. trebuia ignorat, iar Mihai nu trebuia sa se justifice in fata lui cu NIMIC ..........
sa speram ca de data asta va fi mai bine

drum bun
Valic
0744 644 368
User avatar
mihai_mura
Posts: 319
Joined: 27 Oct 2009, 11:13
Location: Iaşi, Romania, United Europe
Contact:

Re: Eco Ara 2009 - ce a fost odata...

Post by mihai_mura »

Claudiu wrote: Aceasta "clona" mai "tampa" a nu stiu cui vrei tu, afla ca este cat se poate de Ioan Robert Victor...
Ai vazut ca pana la urma poti sa ni-l prezinti! :roll: Ce era asa greu! Si daca tot ti-e prieten (cu toate ca nu cred) ai putea sa-l sfatuiesti (prieteneste) ca atunci cand intra intr-o casa - scoti caciula si te prezinti - de exemplu: "Sunt X Y Z, student in anul doi la contabili Spiru Haret, ma (nu ma) pasioneaza pescuitul, cand nu sunt asteptat cu prajiturele, biscuitei si ceai incap sa bocesc, cand nu sunt luat in seama mi se fac matele pestrite, lesin si dorm in masina. Trebuie sa mi se indice pe unde sa pasesc, cand sa maninc, cand sa dorm, nu am spirit de initiativa, sunt tartor de Mall iar cand vad adolescenti dusi cu camionul si nu cu autocarul....dau ochii peste cap..."
Ca sa stim si noi cu cine avem de-a face si sa ne schimbam setarile.

Claudiu wrote:Omu' a spus ca nu i-a placut organizarea de anul trecut unde nu era si aceasta asociatie implicata. Simplu. Nu i-a placut neorganizarea de fapt, a lui Mihai..... .
Hotaraste-te cum e cu treaba cu placutul sau neplacutul, ca rezulta, de fapt, ca nu i-a placut ca Mihai a fost organizat... :lol:
Ura si la Ara!
Last edited by mihai_mura on 20 May 2010, 14:53, edited 1 time in total.
Image
Mihai Muraraşu
Tel. 0722 70 70 88

mihai_murarasu@yahoo.com
Locked

Return to “CAFENEA”