Eco Ara 2009 - ce a fost odata...

Moderator: administrator

Gabi
Posts: 166
Joined: 25 Oct 2009, 20:34
Location: bucuresti
Contact:

Re: Eco Ara 2009 - ce a fost odata...

Post by Gabi »

cezar wrote:
Neicushorule, din pacate parerea dumitale nu coincide cu a noastra (prin asta inteleg si mai multi membri ai PC 21, participanti la actiune, care mi-au sugerat, mai mult sau mai putin vehement, excluderea lui ioanrv, urmand ca in caz contrar sa se retraga ei din asociatie.

Daca se poate,lamureste-ma si pe mine ce inseamna "cu a noastra" ? adica a fondatorilor sau a cui? . Ce membrii simpli "au sugerat vehement :lol: "(poate cerut ,ca sugerat vehement suna ca dracu') sau e secret? S-auzim si de bine.
chestii socoteli
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Eco Ara 2009 - ce a fost odata...

Post by Dumitrescu Iancu »

Gabi wrote:
cezar wrote:
Neicushorule, din pacate parerea dumitale nu coincide cu a noastra (prin asta inteleg si mai multi membri ai PC 21, participanti la actiune, care mi-au sugerat, mai mult sau mai putin vehement, excluderea lui ioanrv, urmand ca in caz contrar sa se retraga ei din asociatie.

Daca se poate,lamureste-ma si pe mine ce inseamna "cu a noastra" ? adica a fondatorilor sau a cui? . Ce membrii simpli "au sugerat vehement :lol: "(poate cerut ,ca sugerat vehement suna ca dracu') sau e secret? S-auzim si de bine.
Gabi,iti citez una dintre opiniile unui membru simplu:"eu nu sunt de acord ca acest om sa mai faca parte din Asociatia noastra."Si asta este singura ce poate fi citata!Au mai fost,dar nu le pot scrie aici!Nu-mi cere si nume,nu le dau,dar sunt convins ca ma crezi...
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Eco Ara 2009 - ce a fost odata...

Post by cezar »

Gabi wrote:
cezar wrote:
Neicushorule, din pacate parerea dumitale nu coincide cu a noastra (prin asta inteleg si mai multi membri ai PC 21, participanti la actiune, care mi-au sugerat, mai mult sau mai putin vehement, excluderea lui ioanrv, urmand ca in caz contrar sa se retraga ei din asociatie.

Daca se poate,lamureste-ma si pe mine ce inseamna "cu a noastra" ? adica a fondatorilor sau a cui? . Ce membrii simpli "au sugerat vehement :lol: "(poate cerut ,ca sugerat vehement suna ca dracu') sau e secret? S-auzim si de bine.
Prin a noastra (pers.I plural) se intelege a mai multor persoane, printre care si subsemnatul. Fondatori sau membri simpli, n-are importanta, atata timp cat la actiuni suntem toti egali (de fapt la drepturi, nu numai la actiuni).
Fondatorii au mai multe obligatii, atata tot.
Daca expresia "au sugerat vehement" nu-ti suna bine, inlocuieste-o cu "au cerut insistent".
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Eco Ara 2009 - ce a fost odata...

Post by cezar »

costin stefanescu wrote:Cezare,esti moderator aici,muta frate topicul la Cafenea ca n-are nicio treaba cu anunturile noastre ,!!!!!!!
In cadrul acestui "model" de forum, moderatorul nu are posibilitatea mutarii topicelor dintr-o sectiune in alta.
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Eco Ara 2009 - ce a fost odata...

Post by cezar »

Eugen Fetes wrote:Citesc si tot citesc si nu reusesc sa vad decat ura si ura si nu in cele din urma ura. Ce a generat aceasta ura? Faptul ca un participant din 2009 si-a scris nemultumirile raportate la acea actiune si numai pentru acea actiune in care APC21 nu a avut nicio contributie? Faptul ca Cezar din neatentie nu s-a prins ca discutiile in cotradictoriu au fost numai pe topicul legat de 2009, iar acum nu vrea sa recunoasca asta dandu-se cocos ca de... este presedintele asociatiei. .. :lol: Si Cezar a jignit, si flacaul ala a jignit... acum s-ar lua de beregati daca ar avea posibilitatea :lol: Omul nu a sabotat de nicio culoare aceasta actiune :!:
Mai oameni buni REVENITI-VA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Nu sunteti niste gaozari de 10 ani. Sunteti oameni cerebrali cu ani multi in spinare. Asta-i APC21? Un teatru de lupta si de razbunari care in cele din urma nu au decat o tenta accentuata personala? REVENITI-VA!!!!!!!!!!
Eugene, sa clarificam niste lucruri pe care tu nu le stii, probabil :

- "flacaul", cum ii spui tu, a postat de mai multe ori in topicul Eco Ara 2010, cautand, naiba stie ce : cearta cu Mihai Straulescu, descurajarea actiunii noastre, distractie personala...
- postarile au fost sterse, a fost indemnat sa deschida un topic la "Cafenea".
- el a deschis insa topic nou, despre Ara 2009, la "Anunturi" avand grija sa-l intretina pentru a-l pastra "sus" si a distrage atentia de la topicul nostru cu Eco Ara 2010. L-am avertizat de cateva ori, a continuat (inclusiv pe "pescuitul.ro").
- a fost ulterior banat, i s-a adus politicos la cunostinta. El evident a continuat.

Nu este nici ura, nici neatentie, nici tendinta mea de a ma da "cocos", cum scrii tu. Pur si simplu, "flacaul" nu a urmarit decat scandalul si comnpromiterea unei actiuni de-a noastre. In aceasta situatie, este obligatia mea de a interveni.
N-am fata de el nici un sentiment. De unde ai scos-o cu "ura, ura si nu in cele din urma ura"?
Cat despre "asociatia lui Cezar", asta este mai mult a ta decat a mea. Eu doar imi fac treaba, sunt (vremelnic) presedintele ei, iar printre obligatiile mele este si aceea de a interveni cand apare unul care "viruseaza" si vrea sa strice ceea ce se construieste aici.
Dupa cum vezi, nu reactionez la atacuri impotriva mea ca persoana, ci la chestii colective, gen "oameni buni, treziti-va".
Banuieste cineva ca dormin, suntem beti sau ne drogam ?
Este motivul pentru care solicit Adunarii Generale excluderea lui ioanrv. Este motivul pentru care l-am avertizat pe Claudiu, cu care ma consider prieten. Dar faceam la fel si daca imi era frate.
N-am timp sa ma iau de beregati cu cineva, ioanrv sau altul.

PS - pe unde ai fost de ai intervenit in scandal doar acum ? Ai pierdut vreo cateva zile, Gagimane :D :D :D
User avatar
Adar Marian
Posts: 561
Joined: 23 Oct 2009, 07:44
Contact:

Re: Eco Ara 2009 - ce a fost odata...

Post by Adar Marian »

Dumitrescu Iancu wrote:
Adar Marian wrote:O fi, neicusorule, ultimul tau post in tema, insa eu, ca biet cititor, nu-nteleg un lucru si anume: ce-ti racaie tie ficatii vizavi de initiativa asta?
:roll:
Iancule, postarea asta-i luata din pagina trei, ori, daca-i sa fim cinstiti, pana la acel moment chiar ca nu se-ntelege nimic din tot ce a ramas scris, multe interventii fiind sterse - asta am priceput ulterior. Norocul (meu) a fost ca, intamplator, am trecut si pe alt sait, unde avand userul cu pricina acelasi nick, mi-a fos mult mai usor sa pun cap la cap motivele ce l-au determinat sa-si prezinte nemultumirile.
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Eco Ara 2009 - ce a fost odata...

Post by cezar »

Adar Marian wrote:
Dumitrescu Iancu wrote:
Adar Marian wrote:O fi, neicusorule, ultimul tau post in tema, insa eu, ca biet cititor, nu-nteleg un lucru si anume: ce-ti racaie tie ficatii vizavi de initiativa asta?
:roll:
Iancule, postarea asta-i luata din pagina trei, ori, daca-i sa fim cinstiti, pana la acel moment chiar ca nu se-ntelege nimic din tot ce a ramas scris, multe interventii fiind sterse - asta am priceput ulterior. Norocul (meu) a fost ca, intamplator, am trecut si pe alt sait, unde avand userul cu pricina acelasi nick, mi-a fos mult mai usor sa pun cap la cap motivele ce l-au determinat sa-si prezinte nemultumirile.
Nene, din topicul asta nu s-a sters nici o postare ! Nu au fost interventii "sterse" !
Am intervenit doar pentru curatarea topicului despre "Eco Ara 2010". Tocmai pentru ca (citez)"motivele ce l-au determinat sa-si prezinte nemultumirile" nu-si gaseau locul acolo.
Acum ca ai descoperit "motivele", daca mai descoperi si locul unde trebuie sa-si expuna respectivele "motive", vei fi un om foarte lamurit. ;)
ALIN66
Posts: 159
Joined: 12 Feb 2010, 13:43

Re: Eco Ara 2009 - ce a fost odata...

Post by ALIN66 »

Imi pare nespus de rau ca sunt multi care comenteaza,dar la actiunea din week-end nu au venit!e usor sa comentezi cand stai in fata calculatorului,nu te ploua,nu te bate soarele,nu faci ecologizare,ci doar comentezi despre ceea ce a fost! NU IMI PARE RAU CA AM FOST LA ARA 2010,imi pare rau ca fortuit de o imprejurare nefericita a trebuit sa plec!imi pare rau ca nu am stat mai mult cu prietenii noi pe care i-am cunoscut la aceasta actiune!dar asta e! prilejuri or sa mai fie!pacat ca nu au participat toti cei care se laudau ca vin ca sa cunoasca si ei atmosfera si ce fel de oameni suntem !

restul e tacere!!!!
0730088867/0745090668-Iubiti natura!!!!!!Merita!!!!!!
User avatar
Adar Marian
Posts: 561
Joined: 23 Oct 2009, 07:44
Contact:

Re: Eco Ara 2009 - ce a fost odata...

Post by Adar Marian »

Pai ia lumineaza-ne 'mneata, Aline shaize'shase, care-i rostul forumului? Cumva sa stea lumea pe margine si s-aplaude, din cand in cand sa se auda cate-un "Bravo!", sa aprobe prin tacere ori zgotos? Daca, intr-adevar, asta-i, zic si io shecspirian: noapte buna, dulce print, dupa care merg la somn (cu rama neagra sau ficat de porc).
ALIN66
Posts: 159
Joined: 12 Feb 2010, 13:43

Re: Eco Ara 2009 - ce a fost odata...

Post by ALIN66 »

Adar Marian wrote:Pai ia lumineaza-ne 'mneata, Aline shaize'shase, care-i rostul forumului? Cumva sa stea lumea pe margine si s-aplaude, din cand in cand sa se auda cate-un "Bravo!", sa aprobe prin tacere ori zgotos? Daca, intr-adevar, asta-i, zic si io shecspirian: noapte buna, dulce print, dupa care merg la somn (cu rama neagra sau ficat de porc).
Prietene Marian nu lucrez la renel ca sa incerc sa "luminez" sau sa "iluminez" pe cineva,nici nu sunt profet,sau alesul intre aleasi(cum se cred unii)!Nu sunt de acord(asa cum am mai specificat)nici cu ioanrv dar nici cu bannarea sa!Nu sunt de acord nici cu cate un "Bravo",dar nici cu tacerea!Asa cum am mai spus-o(mai corect scris-o) intr-o postare anterioara,NU doresc si NU vreau sa intru in polemica cu nimeni,dar pe seama la ceea ce a fost(in speta ECO-ARA 2009)SE FACE vb lui" shecspir":"MULT ZGOMOT PTR NIMIC"!Si nu numai pe acest forum .......!A trecut si ECO-ARA 2010 dar unii tot pe subiectul 2009 o tin langa!Probabil ca daca APC 21 v-a organiza si ECO-ARA 2011 se va vorbi tot de ECO-ARA 2009 care nu a fost organizata de APC 21!DAR ASTA E....!Daca unii inteleg ca rostul unui forum este sa se razbune si jigni pacat ca navigheaza pe internet nu numai pe acel forum!
0730088867/0745090668-Iubiti natura!!!!!!Merita!!!!!!
User avatar
Adar Marian
Posts: 561
Joined: 23 Oct 2009, 07:44
Contact:

Re: Eco Ara 2009 - ce a fost odata...

Post by Adar Marian »

ALIN66 wrote:Nu sunt de acord(asa cum am mai specificat)nici cu ioanrv dar nici cu bannarea sa!
Na, bine ca macar in punctul asta ne-ntalnim...
Io stau asa si ma-ntreb (asta daca tot umblam printre citate englezesti): de ce-o fi asa de greu sa cadem de acord ca nu putem fi de acord?... - l-am parafrazat pe John Wesley.
ALIN66
Posts: 159
Joined: 12 Feb 2010, 13:43

Re: Eco Ara 2009 - ce a fost odata...

Post by ALIN66 »

Adar Marian wrote:
ALIN66 wrote:Nu sunt de acord(asa cum am mai specificat)nici cu ioanrv dar nici cu bannarea sa!
Na, bine ca macar in punctul asta ne-ntalnim...
Io stau asa si ma-ntreb (asta daca tot umblam printre citate englezesti): de ce-o fi asa de greu sa cadem de acord ca nu putem fi de acord?... - l-am parafrazat pe John Wesley.
Eeee,decat sa ne intalnim pe forum mai bine ne intalnim la o pescuiala!Iar dac' am fi intru-totul de acord si nu am avea fiecare dintre noi opiniile si ideile noastre pe care sa le"etalam" intr-un mod onorabil si civilizat,chiar ca atunci ar da sau( am da) de banuit ! :oops:
0730088867/0745090668-Iubiti natura!!!!!!Merita!!!!!!
costin stefanescu
Moderator
Posts: 1297
Joined: 23 Oct 2009, 18:43

Re: Eco Ara 2009 - ce a fost odata...

Post by costin stefanescu »

eu nu inteleg de ce se continua discutia asta,avem o asa zisa problema cu Ioanrv pe care o vom dezbate in AGA,vom vedea ce se va decide,Cezar a specificat destul de clar treaba asta,vad in continuare discutii puerile pe marginea subiectului,nu s-a intamplat nimic iesit din comun,in orice familie mai apar si mici conflicte insa se vor rezolva,eu cred ca unii dintre noi nu au aflat inca ca s-a dat drumul la pescuit :D ,duceti-va fratilor la peste sa va racoriti ca prea santeti dependenti de polemica pe net !
User avatar
Adar Marian
Posts: 561
Joined: 23 Oct 2009, 07:44
Contact:

Re: Eco Ara 2009 - ce a fost odata...

Post by Adar Marian »

... va mai invit pe domniile voastre sa gasiti singuri si pentru voi insiva raspunsul la intrebarile urmatoare:
- Cat a durat de la infiintarea vechii asociatii - de unde veniti destui - pana la prima banare? Io de excluderi nu-mi amintesc. Cat a trecut de cand APC 21 a distribuit primele cartoane ANPA si pana azi?
Succesuri si intelepciune va doresc!
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Eco Ara 2009 - ce a fost odata...

Post by cezar »

Adar Marian wrote:... va mai invit pe domniile voastre sa gasiti singuri si pentru voi insiva raspunsul la intrebarile urmatoare:
- Cat a durat de la infiintarea vechii asociatii - de unde veniti destui - pana la prima banare? Io de excluderi nu-mi amintesc. Cat a trecut de cand APC 21 a distribuit primele cartoane ANPA si pana azi?
Succesuri si intelepciune va doresc!
Asociatia asta nu s-a infiintat pe post de sat fara caini (maidanezi, cum iti place matale). Nu am cronometrat timpul primei banari, al primei excluderi etc. Nici nu ne trece prin cap sa ne comparam cu ceilalti.II lasam pe ei sa se compare cu noi.
Totul se face pe munca, depunem munca cu placere, nu vrem laude (cum te temeai in alta postare), dar nici nu lasam pe nimeni sa-si bata joc de munca noastra.
Am considerat ca vechea asociatie nu-si mai facea treaba si ne-am apucat s-o facem noi. Si nu o sa tinem seama de cativa carcotasi.
Vrem Dunare, Delta, pescuit, liniste, ceva care sa relaxeze si sa multumeasca sufletul si dorinta de frumos. Mai facem o ecologizare, ne gandim ca este bine sa mai apuce si altii un colt de natura curat si odihnitor.
Dumitale, in afara de "basescu", "starpirea maidanezilor", "adunarea cacateilor de pe cheiul Dambovitei", "C.Z.Codreanu" nu ti-a venit inca nici o idee, cat de cat, "fezabila" .
Sa fi secat filonul ?
Chiar, la pescuit te mai duci ?
costin stefanescu
Moderator
Posts: 1297
Joined: 23 Oct 2009, 18:43

Re: Eco Ara 2009 - ce a fost odata...

Post by costin stefanescu »

Mariane ,cand ti-ai facut ultima introspectie ?eu cred c-a trecut ceva vreme,se vede,crede-ma !!!!
User avatar
Adar Marian
Posts: 561
Joined: 23 Oct 2009, 07:44
Contact:

Re: Eco Ara 2009 - ce a fost odata...

Post by Adar Marian »

cezar wrote: Dumitale, in afara de "basescu", "starpirea maidanezilor", "adunarea cacateilor de pe cheiul Dambovitei", "C.Z.Codreanu" nu ti-a venit inca nici o idee, cat de cat, "fezabila" .
Sa fi secat filonul ?
Chiar, la pescuit te mai duci ?
Topicul "Basescu" e unul de mare succes, daca-i sa ma iau si numai dupa numarul paginilor scrise, plus ca parerile au fost impartite, nicidecum n-a existat vreo majoritate anti sau pro. Ecologizarea Dambovitei s-a-ntamplat sa nu concorde opiniei conducerii, asta neinsemnand nici pe departe c-ar fi fost o idee gresita, odata ce destui useri isi manifestasera sustinerea, asa ca nu de "fezabilitate" e vorba, ci de sprijin, care a stralucit prin absenta.
Corneliu Zelea Codreanu n-a facut subiectul vreunui topic, o asemenea tema nu se poate dezbate la-ntamplare, sunt necesare cunostinte aprofundate pe care, de ce sa nu recunoastem, putini le au, asa ca decat sa discutam lautareste, dupa ureche, mai bine lipsa.
In weekendul viitor iarasi ploua asa ca... asta-i si cu pestele.
costin stefanescu wrote:Mariane ,cand ti-ai facut ultima introspectie ?eu cred c-a trecut ceva vreme,se vede,crede-ma !!!!
Parol ca nu-i vad rostul, insa daca-mi explici la ce mi-ar fi necesara, pot s-o fac si p-asta.
costin stefanescu
Moderator
Posts: 1297
Joined: 23 Oct 2009, 18:43

Re: Eco Ara 2009 - ce a fost odata...

Post by costin stefanescu »

o introspectie are inotdeauna rost,pt oricine,sa-si dea seama de el insusi,cum sta in realitate nu in lumea virtuala,ce face sau mai bine zis ce-a facut intr-o perioada de timp data pt comunitate,deci dta ???
User avatar
Adar Marian
Posts: 561
Joined: 23 Oct 2009, 07:44
Contact:

Re: Eco Ara 2009 - ce a fost odata...

Post by Adar Marian »

Si carei comunitati i-am ramas dator cu ceva? Uite, zau ca nu ma-ncearca vreun regret, iar daca el ar trebui sa existe, fii tu bun si arata-mi-l, ca io, in nemernicia mea, nu-l vaz...
costin stefanescu
Moderator
Posts: 1297
Joined: 23 Oct 2009, 18:43

Re: Eco Ara 2009 - ce a fost odata...

Post by costin stefanescu »

asta depinde ce intelegi,o comunitate incepe de la minim doua persoane si se termina la cat vrei tu,deci tu oricum faci parte dintr-o comunitate ,ai pereche,copil etc, o comunitate,dar este primordiala si binenteles ca orice om aspira mai sus,acum daca tu vrei sa existe numai comunitatea lu' blogulujoelampton si ea momentan nu exista,nu trebuie sa dai pe dinafara p'aici,capisci ? :lol:
Locked

Return to “CAFENEA”