Eco Ara 2009 - ce a fost odata...

Moderator: administrator

ioanrv
Posts: 806
Joined: 25 Jan 2010, 20:53

Re: Eco Ara 2009 - ce a fost odata...

Post by ioanrv »

Claudiu wrote:Eu cred ca e de fatzada.
Ecologizare - socializare. Ecologizare mai putin, socializare cat s-o putea si cu cine s-o putea. Anyway, din cate am inteles, Straulescu se da in barci, Modigliani picteaza nuduri... si altii pescuiesc. Ce mai vrei si tu explicatii. Imi pare rau doar ca oamenii astia sufletisti pe care i-am cunoscut cat de cat au picat in plasa unuia ca Straulescu care a fost in stare sa bage liceeni in camion ca pe vite si vor asculta balariile lui Modigliani alias Pictorul alias trambita.... Papagalisme de 2 parale.
Sunt absurd, nu-i asa ?
ioanrv
Posts: 806
Joined: 25 Jan 2010, 20:53

Re: Eco Ara 2009 - ce a fost odata...

Post by ioanrv »

Bai, terminati cu mitocaniile ca-mi distrugeti topicul :roll: Ce naiba, o tineti otova ?!
Claudiu
Posts: 1836
Joined: 25 Oct 2009, 16:18
Location: Constanta

Re: Eco Ara 2009 - ce a fost odata...

Post by Claudiu »

Esti offtopic! :twisted:
ioanrv
Posts: 806
Joined: 25 Jan 2010, 20:53

Re: Eco Ara 2009 - ce a fost odata...

Post by ioanrv »

Claudiu wrote:Esti offtopic! :twisted:
Cuuum maaaaaaa ?? Eu o tin langa-talanga cu Eco Ara 2009 in cadrul unui topic dedicat ! :lol: :lol: :lol:
ioanrv
Posts: 806
Joined: 25 Jan 2010, 20:53

Re: Eco Ara 2009 - ce a fost odata...

Post by ioanrv »

Hai sa va zic si parerea mea: unii nu-si cunosc bine rudele si se duc sa socializeze cu niste necunoscuti, unii nu si-au facut curat in propria casa si se duc sa ecologizeze la Ara.
User avatar
mihai_mura
Posts: 319
Joined: 27 Oct 2009, 11:13
Location: Iaşi, Romania, United Europe
Contact:

Re: Eco Ara 2009 - ce a fost odata...

Post by mihai_mura »

ioanrv wrote:Hai sa va zic si parerea mea: unii nu-si cunosc bine rudele si se duc sa socializeze cu niste necunoscuti, unii nu si-au facut curat in propria casa si se duc sa ecologizeze la Ara.
Aşa... şi....??!!
Image
Mihai Muraraşu
Tel. 0722 70 70 88

mihai_murarasu@yahoo.com
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Eco Ara 2009 - ce a fost odata...

Post by cezar »

Claudiu wrote:Eu cred ca e de fatzada.
Ecologizare - socializare. Ecologizare mai putin, socializare cat s-o putea si cu cine s-o putea. Anyway, din cate am inteles, Straulescu se da in barci, Modigliani picteaza nuduri... si altii pescuiesc. Ce mai vrei si tu explicatii. Imi pare rau doar ca oamenii astia sufletisti pe care i-am cunoscut cat de cat au picat in plasa unuia ca Straulescu care a fost in stare sa bage liceeni in camion ca pe vite si vor asculta balariile lui Modigliani alias Pictorul alias trambita.... Papagalisme de 2 parale.
Noi ne-am propus sa facem o curatenie exemplara in zona, de-a lungul mai multor kilometri, atat pe mal, cat si pe langa mal, unde apa a ingramadit multe pet-uri, sticle, doze de bere, etc.
Se vor aduna probabil multi saci plini cu gunoaie. Eu unul, pentru asta merg, iar impreuna cu mine, multi altii.

Desigur, va fi si socializare, va fi si distractie, va fi si pescuit.

Ca unul care-l cunoaste pe Mihai Straulescu de mai multi ani, pot sa va spun ca este un partener de nadejde. Iar faptul ca-si foloseste energia si mijloacele de care dispune pentru astfel de gesturi ca valoare de simbol este absolut admirabil. De fapt, toata aceasta actiune are valoare de simbol si vrea sa-i convinga pe toti pescarii ca este nevoie de actiune, nu de pasivitate.

In fine, ce va fi, se va vedea.
ioanrv
Posts: 806
Joined: 25 Jan 2010, 20:53

Re: Eco Ara 2009 - ce a fost odata...

Post by ioanrv »

mihai_mura wrote:
ioanrv wrote:Hai sa va zic si parerea mea: unii nu-si cunosc bine rudele si se duc sa socializeze cu niste necunoscuti, unii nu si-au facut curat in propria casa si se duc sa ecologizeze la Ara.
Aşa... şi....??!!
Si...ce...? :roll:
ioanrv
Posts: 806
Joined: 25 Jan 2010, 20:53

Re: Eco Ara 2009 - ce a fost odata...

Post by ioanrv »

Zona Ara este destul de curata si mi-e teama ca nu va fi suficient gunoi pentru multimea care se va desfasura in zona...Spun asta in urma ultimei mele vizite facute acolo, a pozelor postate de Straulescu pe alt site (care vroiau sa prezinte locul de campare dar care aratau un loc curat) precum si a relatarilor recente ale unor cunostinte din zona. In cazul asta ar trebui aduse pentru siguranta ceva deseuri de la Bucuresti pentru reusita actiunii si pozele de final...Oare n-ar fi trebuit cautata totusi o zona care are nevoie de asa ceva ? - slava Domnului sunt destule ! Se vede ca festivismul si reclama sunt mai presus de orice, se organizeaza - parerea mea - nu o actiune de ecologizare ci o nunta fara mire si mireasa...sau cine stie, se pot naste pasiuni la locul faptei...Asta e parerea mea dar doresc succes initiativei si atingerea scopurilor pe care si le-a propus !
Asta este ultimul meu post despre Ara 2009 si Ara 2010.
User avatar
Adar Marian
Posts: 561
Joined: 23 Oct 2009, 07:44
Contact:

Re: Eco Ara 2009 - ce a fost odata...

Post by Adar Marian »

O fi, neicusorule, ultimul tau post in tema, insa eu, ca biet cititor, nu-nteleg un lucru si anume: ce-ti racaie tie ficatii vizavi de initiativa asta?
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Eco Ara 2009 - ce a fost odata...

Post by Dumitrescu Iancu »

Adar Marian wrote:O fi, neicusorule, ultimul tau post in tema, insa eu, ca biet cititor, nu-nteleg un lucru si anume: ce-ti racaie tie tie ficatii vizavi de initiativa asta?
Interesant topicul,nu am intrat pe net cateva ore si discutiile au avansat rapid...Si ca sa raspund eu intrebarii lui Adar,as spune "cainii mor de drum lung,"....
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Eco Ara 2009 - ce a fost odata...

Post by cezar »

ioanrv wrote:Zona Ara este destul de curata si mi-e teama ca nu va fi suficient gunoi pentru multimea care se va desfasura in zona...Spun asta in urma ultimei mele vizite facute acolo, a pozelor postate de Straulescu pe alt site (care vroiau sa prezinte locul de campare dar care aratau un loc curat) precum si a relatarilor recente ale unor cunostinte din zona. In cazul asta ar trebui aduse pentru siguranta ceva deseuri de la Bucuresti pentru reusita actiunii si pozele de final...Oare n-ar fi trebuit cautata totusi o zona care are nevoie de asa ceva ? - slava Domnului sunt destule ! Se vede ca festivismul si reclama sunt mai presus de orice, se organizeaza - parerea mea - nu o actiune de ecologizare ci o nunta fara mire si mireasa...sau cine stie, se pot naste pasiuni la locul faptei...Asta e parerea mea dar doresc succes initiativei si atingerea scopurilor pe care si le-a propus !
Asta este ultimul meu post despre Ara 2009 si Ara 2010.
Acesta este visul meu cel mai dulce : sa merg pe Dunare cu gand de ecologizare si sa n-am ce ecologiza.
As avea senzatia ca traiesc in Suedia, dar m-as teme ca trezirea ar fi...cruda! :lol: :lol: :lol:
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Eco Ara 2009 - ce a fost odata...

Post by cezar »

Adar Marian wrote:O fi, neicusorule, ultimul tau post in tema, insa eu, ca biet cititor, nu-nteleg un lucru si anume: ce-ti racaie tie ficatii vizavi de initiativa asta?
O avea omul supararile lui, s-o fi certat cu soacra, o avea hemoroizi, o fi fost abuzat in tinerete in timpul vreunei ecologizari...naiba stie ! ;)
Sau poate, pur si simplu, il deranjeaza curatenia! :lol: :lol: :lol:
User avatar
modigliani
Posts: 664
Joined: 20 Jan 2010, 13:47

Re: Eco Ara 2009 - ce a fost odata...

Post by modigliani »

ioanrv wrote:...
Domnul meu , nu te stiu , nu ma stii , dar te-am urmarit prin postari , si daca initial voiam sa ma abtin , simt nevoia sa intervin :
ioanrv wrote:Zona Ara este destul de curata si mi-e teama ca nu va fi suficient gunoi pentru multimea care se va desfasura in zona...Spun asta in urma ultimei mele vizite facute acolo,
Am spus-o si eu , Araua n-are mai mult de-o suta de PET-uri acum . Dar daca stii toanele Dunarii , viituri , cresteri sau scaderi de cote , inseamna ca stii si despre faptul ca aceasta curatenie se poate schimba ,, instant " .
ioanrv wrote:a pozelor postate de Straulescu pe alt site
Omul asta are barca , n-are elicopter , sa poate posta poze ,, live " de deasupra Aralei . Priveste cu atentie pe Google Earth si ai sa obesrvi undeva jos si scris mic de tot data la care s-a capturat imaginea . Din ce stiu , arhiva Google Earth are actualizata zona Aralei prin 2006 - 2007 . Pozele se voiau doar a veni in ajutorul neconoscatorilor zonei . Era asa greu de inteles acest lucru ?
ioanrv wrote:In cazul asta ar trebui aduse pentru siguranta ceva deseuri de la Bucuresti pentru reusita actiunii
Ce rost au ,, injectiile " astea ? Cand a fost ultima oara cand ai carat ..... invers , doi saci de gunoi de la Cernavoda ( sa zicem ) la Bucuresti ? Noi , cei ce mergem maine acolo , cam asa procedam .
ioanrv wrote:Oare n-ar fi trebuit cautata totusi o zona care are nevoie de asa ceva ?
Taticule ! Chiar crezi ca ne constituim in gunoierii Dunarii ? De ce anume trebuie sa privesti lucrurile asa ? Intelege odata pentru totdeauna ca ceea ce facem noi acolo are statut strict simbolistic !!! Suntem perfect constienti ca nu putem face ,, primavara c-o floare " . Nu doar noi , nu doar pe banii si bunavointa noastra , nu doar singuri si fara sprijinul oficialitatilor si a forurilor competente ( cazute in somnul greu al comoditatii , din care speram sa-i smulgem ) !
Si nu in ultimul rand , zone este aleasa tocmai datorita faptului ca malul poate fi accesat de catre un utilaj/camion care sa poata incarca sacii ! Cand ai sa pui o barja la dispozitie( prin banii , bunavointa si relatiile tale ) , promit in numele tuturor participantilor ca ecologizam unde ai tu chef !
ioanrv wrote: nu o actiune de ecologizare ci o nunta fara mire si mireasa...
Nu stiu ce-o fi sau ce-o iesi din ce facem noi acolo , dar ai loc in ,, capu' mesei " . Sau langa foc , cu o bere-n fata , la suete si bancuri . Ce atata carcota si scandal pe forum ? Vino , fara sa culegi vre-un PET de prin salcii , ia loc , da la peste , simte-te bine , si ...... o sa fie bine ! Zic si eu , cine stie ?
ioanrv wrote:sau cine stie, se pot naste pasiuni la locul faptei..
Aici ai stricat-o de tot !
ioanrv wrote:Asta este ultimul meu post despre Ara 2009 si Ara 2010.
Just great !
ioanrv wrote: Ce a fost odata ...( titlu de topic )
Va luptati sistematic ..... ca ce-a fost odata ..... asa sa ramana ! Parca va complaceti in starea asta letargica , parca nu mai vreti deloc sa ne depasim statutul , parca asteptati sa va vina totul ,, pe apa Dunarii " . Ei bine fratilor , vreo 150 de oameni vor sa schimbe ...... ce a fost odata ! PUNCT !
"in livada de ciresi ..... degeaba incerci sa cauti prune . Trebuieste sa cauti in livada de pruni . Unde degeaba vei incerca sa gasesti cirese . Ca atare ..... umbla din livada in livada . Iti vei umple cosul de ..... FRUCTE !"
User avatar
mihai_mura
Posts: 319
Joined: 27 Oct 2009, 11:13
Location: Iaşi, Romania, United Europe
Contact:

Re: Eco Ara 2009 - ce a fost odata...

Post by mihai_mura »

Un fitofag....se legana, pe o panza de paianjen...
Last edited by mihai_mura on 19 May 2010, 12:20, edited 2 times in total.
Image
Mihai Muraraşu
Tel. 0722 70 70 88

mihai_murarasu@yahoo.com
User avatar
valic
Posts: 1734
Joined: 25 Oct 2009, 12:24
Location: Bucuresti

Re: Eco Ara 2009 - ce a fost odata...

Post by valic »

lasati-l fratilor pe ioanrv in pacea lui, nu vedeti ca o face intentionat sa va provoace, trebuie complet ignorat ...................
hai sa ne vedem de-ale noastre ...............
Valic
0744 644 368
ioanrv
Posts: 806
Joined: 25 Jan 2010, 20:53

Re: Eco Ara 2009 - ce a fost odata...

Post by ioanrv »

cezar wrote:
Adar Marian wrote:O fi, neicusorule, ultimul tau post in tema, insa eu, ca biet cititor, nu-nteleg un lucru si anume: ce-ti racaie tie ficatii vizavi de initiativa asta?
O avea omul supararile lui, s-o fi certat cu soacra, o avea hemoroizi, o fi fost abuzat in tinerete in timpul vreunei ecologizari...naiba stie ! ;)
Sau poate, pur si simplu, il deranjeaza curatenia! :lol: :lol: :lol:
Nu, nu, nu...voua aici nu va plac opiniile ce ies din cor. Eu zic sa nu ne jignim, ca eu nu am spus ca ati fost abuzat in tinerete cand stateati pe strada Ion Ratiu din Constanta...
ioanrv
Posts: 806
Joined: 25 Jan 2010, 20:53

Re: Eco Ara 2009 - ce a fost odata...

Post by ioanrv »

Adar Marian wrote:O fi, neicusorule, ultimul tau post in tema, insa eu, ca biet cititor, nu-nteleg un lucru si anume: ce-ti racaie tie ficatii vizavi de initiativa asta?
Ar insemna sa o iau de la capat...Nu ma deranjaza cu nimic initiativa de anul asta, eu am prezentat doar niste adevaruri de anul trecut corului de orbi si surzi...Eu va apreciez si asa voi face in continuare.
Eugen Fetes
Posts: 465
Joined: 27 Oct 2009, 08:43

Re: Eco Ara 2009 - ce a fost odata...

Post by Eugen Fetes »

ioanrv wrote:
cezar wrote:
Adar Marian wrote:O fi, neicusorule, ultimul tau post in tema, insa eu, ca biet cititor, nu-nteleg un lucru si anume: ce-ti racaie tie ficatii vizavi de initiativa asta?
O avea omul supararile lui, s-o fi certat cu soacra, o avea hemoroizi, o fi fost abuzat in tinerete in timpul vreunei ecologizari...naiba stie ! ;)
Sau poate, pur si simplu, il deranjeaza curatenia! :lol: :lol: :lol:
Nu, nu, nu...voua aici nu va plac opiniile ce ies din cor. Eu zic sa nu ne jignim, ca eu nu am spus ca ati fost abuzat in tinerete cand stateati pe strada Ion Ratiu din Constanta...

Taticule, te-am vazut pe un alt forum si... m-ai dezamagit (ca sa fiu bland in exprimari). Anul trecut te-ai spart in figuri si... acum incerci sa-ti dai importanta (pe care oricum nu o meriti) spunand... nimic de fapt. Nu te poti abtine sau ce vrei sa demonstrezi? Nimeni nu te-a obligat sa participi in 2009 sau in 2010. Ce rost au discutiile?

P.S. Daca vrei neaparat sa te certi cu cineva, cearta-te cu mine ca... imi place... :lol:
0745578278
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Eco Ara 2009 - ce a fost odata...

Post by cezar »

ioanrv wrote:
cezar wrote:
Adar Marian wrote:O fi, neicusorule, ultimul tau post in tema, insa eu, ca biet cititor, nu-nteleg un lucru si anume: ce-ti racaie tie ficatii vizavi de initiativa asta?
O avea omul supararile lui, s-o fi certat cu soacra, o avea hemoroizi, o fi fost abuzat in tinerete in timpul vreunei ecologizari...naiba stie ! ;)
Sau poate, pur si simplu, il deranjeaza curatenia! :lol: :lol: :lol:
Nu, nu, nu...voua aici nu va plac opiniile ce ies din cor. Eu zic sa nu ne jignim, ca eu nu am spus ca ati fost abuzat in tinerete cand stateati pe strada Ion Ratiu din Constanta...


Ba ne plac, numai sa aiba legatura cu subiectul.

Iar daca ai calcat intr-un cacat la Ara anul trecut, du-te si sterge-te tot acolo, nu aici. Daca ai frustrari vizavi de trecut, rezolva-le unde este cazul.
N-avem noi vina ca unul sau altul nu te-a bagat suficient in seama pe acolo si simti acum nevoia sa te bagi singur.
Unde s-a organizat Ara 2009 ? Pe pescuitul.ro ? Scrie acolo tot ce-ti trece prin cap, dar nu-ti bate joc de eforturile altora. Iar invidia fata de capacitatea de organizator al lui Mihai Straulescu vizavi de propria dumitale incapacitate este evidenta.

Eu nu m-am plans de str.Ion Ratiu, deci nu pot fi banuit ca am frustrari legate de trecut. Si n-am deschis eu aceasta discutie.
Daca vii la Ara 2010, bine, daca nu, la fel de bine.

Te previn ca este ultimul avertisment ! Urmatoarea postare de acest fel, indiferent cui ii este adresata, te va costa o banare.
Locked

Return to “CAFENEA”