Eco Ara 2009 - ce a fost odata...

Moderator: administrator

User avatar
Adar Marian
Posts: 561
Joined: 23 Oct 2009, 07:44
Contact:

Re: Eco Ara 2009 - ce a fost odata...

Post by Adar Marian »

cezar wrote: Te previn ca este ultimul avertisment ! Urmatoarea postare de acest fel, indiferent cui ii este adresata, te va costa o banare.
Eeeee... nici asa...
Eventual o bere, nicidecum o banare, pentru ca omul n-a jignit pe nimeni, n-a folosit termeni ofensatorii.
ioanrv
Posts: 806
Joined: 25 Jan 2010, 20:53

Re: Eco Ara 2009 - ce a fost odata...

Post by ioanrv »

"Ba ne plac, numai sa aiba legatura cu subiectul.

Iar daca ai calcat intr-un cacat la Ara anul trecut, du-te si sterge-te tot acolo, nu aici. Daca ai frustrari vizavi de trecut, rezolva-le unde este cazul.
N-avem noi vina ca unul sau altul nu te-a bagat suficient in seama pe acolo si simti acum nevoia sa te bagi singur.
Unde s-a organizat Ara 2009 ? Pe pescuitul.ro ? Scrie acolo tot ce-ti trece prin cap, dar nu-ti bate joc de eforturile altora. Iar invidia fata de capacitatea de organizator al lui Mihai Straulescu vizavi de propria dumitale incapacitate este evidenta.

Eu nu m-am plans de str.Ion Ratiu, deci nu pot fi banuit ca am frustrari legate de trecut. Si n-am deschis eu aceasta discutie.
Daca vii la Ara 2010, bine, daca nu, la fel de bine.

Te previn ca este ultimul avertisment ! Urmatoarea postare de acest fel, indiferent cui ii este adresata, te va costa o banare.[/quote]"

Ha, ha ,ha ...banare deci...daca ati fi urmarit topicurile de aici, nici o clipa nu am deschis vreo discutie despre Ara oricare ar fi ea, doar am raspuns la diverse mesaje care mi se adresau si asa s-a lungit povestea...Deci matele cu "cacat" si eu cu banare, matale ma faci "evident incapabil" desi nu ma stii de niciunde si eu cu banare...Ce sa zic, incepe sa nu mai para o asociatie de pescari ci o secta...
ioanrv
Posts: 806
Joined: 25 Jan 2010, 20:53

Re: Eco Ara 2009 - ce a fost odata...

Post by ioanrv »

Si pana sa ma banati, pot macar sa remarc cum ca Straulescu, in ciuda contrelor, a ramas elegant pana la final.
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Eco Ara 2009 - ce a fost odata...

Post by cezar »

Adar Marian wrote:
cezar wrote: Te previn ca este ultimul avertisment ! Urmatoarea postare de acest fel, indiferent cui ii este adresata, te va costa o banare.
Eeeee... nici asa...
Eventual o bere, nicidecum o banare, pentru ca omul n-a jignit pe nimeni, n-a folosit termeni ofensatorii.
Nene, nu vezi ca omul n'are toate tiglele pe casa ?
Ia citeste mai jos, cum ca n-a deschis el vorba despre Ara !!!

Dar topicul asta cine l-a deschis ?
Aseara timp de trei ceasuri cine a fost pe punctul sa strice topicul celelalt despre Eco Ara ? Ma dor degetele si acum de cate aiureli a trebuit sa sterg; crede-ma ca aveam si alta treaba azi noapte decat sa stau cu ochii pe forum.

A primit avertismente, i-am recomandat sa-si mute gunoiul la sectiunea Cafenea; ce cauta la Anunturi ? Intereseaza pe cineva sa afle ca el a fost nemultumit alta data, de altcineva, fara legatura cu noi sau cu ce facem noi acum ?

Oricum, banarea o ia, stai linistit !
La fel se va intampla cu oricine incearca (cu buna stiinta) sa saboteze o actiune a asociatiei.
ALIN66
Posts: 159
Joined: 12 Feb 2010, 13:43

Re: Eco Ara 2009 - ce a fost odata...

Post by ALIN66 »

ioanrv wrote:Si pana sa ma banati, pot macar sa remarc cum ca Straulescu, in ciuda contrelor, a ramas elegant pana la final.
deci unul ca mine care (recunosc,anul trecut nu a participat la ARA 2009) nu-i cunoaste pe organizatorii de anul trecut (in speta pe Mihai Straulescu,nici pe Cezar ,nici pe pictorul,etc(lista-i lunga)ce poate sa inteleaga?! :shock: :ca stimabilul ioanrv are ceva personal si ireconciliabil cu mihai straulescu ! pacat.....!dar chestiile astea se discuta ca de la barbat la barbat,nu in public.....!
0730088867/0745090668-Iubiti natura!!!!!!Merita!!!!!!
ioanrv
Posts: 806
Joined: 25 Jan 2010, 20:53

Re: Eco Ara 2009 - ce a fost odata...

Post by ioanrv »

cezar wrote:
Adar Marian wrote:
cezar wrote: Te previn ca este ultimul avertisment ! Urmatoarea postare de acest fel, indiferent cui ii este adresata, te va costa o banare.
Eeeee... nici asa...
Eventual o bere, nicidecum o banare, pentru ca omul n-a jignit pe nimeni, n-a folosit termeni ofensatorii.
Nene, nu vezi ca omul n'are toate tiglele pe casa ?
Ia citeste mai jos, cum ca n-a deschis el vorba despre Ara !!!

Dar topicul asta cine l-a deschis ?
Aseara timp de trei ceasuri cine a fost pe punctul sa strice topicul celelalt despre Eco Ara ? Ma dor degetele si acum de cate aiureli a trebuit sa sterg; crede-ma ca aveam si alta treaba azi noapte decat sa stau cu ochii pe forum.

A primit avertismente, i-am recomandat sa-si mute gunoiul la sectiunea Cafenea; ce cauta la Anunturi ? Intereseaza pe cineva sa afle ca el a fost nemultumit alta data, de altcineva, fara legatura cu noi sau cu ce facem noi acum ?

Oricum, banarea o ia, stai linistit !
La fel se va intampla cu oricine incearca (cu buna stiinta) sa saboteze o actiune a asociatiei.
Am deschis un alt topic pentru a continua discutiile pe unul dedicat lui 2009 si pentru a nu bruia organizarea pentru 2010. Acum trecem si la tigle ?! Cum am sabotat actiunea asociatiei ? :lol: :lol: :lol:
ioanrv
Posts: 806
Joined: 25 Jan 2010, 20:53

Re: Eco Ara 2009 - ce a fost odata...

Post by ioanrv »

ALIN66 wrote:
ioanrv wrote:Si pana sa ma banati, pot macar sa remarc cum ca Straulescu, in ciuda contrelor, a ramas elegant pana la final.
deci unul ca mine care (recunosc,anul trecut nu a participat la ARA 2009) nu-i cunoaste pe organizatorii de anul trecut (in speta pe Mihai Straulescu,nici pe Cezar ,nici pe pictorul,etc(lista-i lunga)ce poate sa inteleaga?! :shock: :ca stimabilul ioanrv are ceva personal si ireconciliabil cu mihai straulescu ! pacat.....!dar chestiile astea se discuta ca de la barbat la barbat,nu in public.....!
Urmariti topicul de pe pes............ro si acolo veti vedea de unde au inceput discutiile...Culmea, chiar nu am nimic cu Straulescu doar ca-mi place adevarul.
User avatar
Adar Marian
Posts: 561
Joined: 23 Oct 2009, 07:44
Contact:

Re: Eco Ara 2009 - ce a fost odata...

Post by Adar Marian »

ALIN66 wrote:dar chestiile astea se discuta ca de la barbat la barbat,nu in public.....!
Mon cher, consider ca cel mai indicat si, totodata, conform codului onoarei, ar potrivit un duel, iar faptul ca se desfasoara pe taram mioritic simplifica atat procedura cat si posibilele dificultati in alegerea armelor.
Prin urmare crezi ca vom asista la o iesire pe teren, intr-o lupta cu sapele?
ALIN66
Posts: 159
Joined: 12 Feb 2010, 13:43

Re: Eco Ara 2009 - ce a fost odata...

Post by ALIN66 »

"Ha, ha ,ha ...banare deci...daca ati fi urmarit topicurile de aici, nici o clipa nu am deschis vreo discutie despre Ara oricare ar fi ea, doar am raspuns la diverse mesaje care mi se adresau si asa s-a lungit povestea...Deci matele cu "cacat" si eu cu banare, matale ma faci "evident incapabil" desi nu ma stii de niciunde si eu cu banare...Ce sa zic, incepe sa nu mai para o asociatie de pescari ci o secta..."
aaaaaaaa,si inca ceva domnul meu:daca vroiam sa ma bag intr-o secta ma inscriam la baptisi,iehovisti, penticostali,etc

cezar eu zic sa nu-i dai banare.....eu unul sunt curios sa vad cata ura si cat venin poate sa stranga un om.....!
0730088867/0745090668-Iubiti natura!!!!!!Merita!!!!!!
ioanrv
Posts: 806
Joined: 25 Jan 2010, 20:53

Re: Eco Ara 2009 - ce a fost odata...

Post by ioanrv »

ALIN66 wrote:"Ha, ha ,ha ...banare deci...daca ati fi urmarit topicurile de aici, nici o clipa nu am deschis vreo discutie despre Ara oricare ar fi ea, doar am raspuns la diverse mesaje care mi se adresau si asa s-a lungit povestea...Deci matele cu "cacat" si eu cu banare, matale ma faci "evident incapabil" desi nu ma stii de niciunde si eu cu banare...Ce sa zic, incepe sa nu mai para o asociatie de pescari ci o secta..."
aaaaaaaa,si inca ceva domnul meu:daca vroiam sa ma bag intr-o secta ma inscriam la baptisi,iehovisti, penticostali,etc

cezar eu zic sa nu-i dai banare.....eu unul sunt curios sa vad cata ura si cat venin poate sa stranga un om.....!
Eu ura ?! glumiti...erau niste trancaneli care au ofuscat mai mult decat era cazul...numai ca unii sunt atat de patrunsi de importanta propriului "eu" ca citesc cu ochii impaienjeniti...Ia intrebati-va altfel: ce le-a casunat pe mine, cu ce le-am "sabotat" actiunea daca mie nu mi-a placut ceva anul trecut ?!
Claudiu
Posts: 1836
Joined: 25 Oct 2009, 16:18
Location: Constanta

Re: Eco Ara 2009 - ce a fost odata...

Post by Claudiu »

ALIN66 wrote:....eu unul sunt curios sa vad cata ura si cat venin poate sa stranga un om.....!
Pacat ca unii ajung asa repede la concluzii de genul asta fara sa-l fi cunoscut personal pe acest om.
Eu l-am cunoscut si sunt convins ca este un tip de toata isprava, numai ca asta-i netu', uneori deformeaza grav realitatea...
ALIN66
Posts: 159
Joined: 12 Feb 2010, 13:43

Re: Eco Ara 2009 - ce a fost odata...

Post by ALIN66 »

Adar Marian wrote:
ALIN66 wrote:dar chestiile astea se discuta ca de la barbat la barbat,nu in public.....!
Mon cher, consider ca cel mai indicat si, totodata, conform codului onoarei, ar potrivit un duel, iar faptul ca se desfasoara pe taram mioritic simplifica atat procedura cat si posibilele dificultati in alegerea armelor.
Prin urmare crezi ca vom asista la o iesire pe teren, intr-o lupta cu sapele?
mariane n-ai sa vezi!cainele care latra nu musca....!indiferent de postari pro sau contra eu de vineri dimineata sunt pe ARA,ca or fi pet-uri ca n-or fi,ca facem sau nu ecologizare!mai am sa-l conving pe fi-miu si totul e aranjat!asa ca: cainii latra ,caravana (sau satra) trece!
0730088867/0745090668-Iubiti natura!!!!!!Merita!!!!!!
ALIN66
Posts: 159
Joined: 12 Feb 2010, 13:43

Re: Eco Ara 2009 - ce a fost odata...

Post by ALIN66 »

Claudiu wrote:
ALIN66 wrote:....eu unul sunt curios sa vad cata ura si cat venin poate sa stranga un om.....!
Pacat ca unii ajung asa repede la concluzii de genul asta fara sa-l fi cunoscut personal pe acest om.
Eu l-am cunoscut si sunt convins ca este un tip de toata isprava, numai ca asta-i netu', uneori deformeaza grav realitatea...
claudiu,cu tot respectul eu unul din postarile dumnealui asta am inteles!si te rog sa ma crezi ca am citit cu deosebita atentie!concluzia mea este(sper din tot sufletul sa gresesc) ca are ce are cu mihai straulescu,nu cu ECO-ARA 2010!poate ca daca mihai straulescu(repet nu-l cunosc)nu ar fi fost trecut alaturi de Iancu Dumitrescu ca persoana care se implica in organizarea acestei actiuni,aceste "contre" nu ar fi avut loc....!parerea mea!
...................................................................................................................................................

"Asculta,priveste si taci,
Asculta sa-nveti sa vorbesti,
Priveste sa-nveti sa cladesti,
Si taci sa-ntelegi ce sa faci"
(I.Minulescu aXIIa porunca)
0730088867/0745090668-Iubiti natura!!!!!!Merita!!!!!!
ioanrv
Posts: 806
Joined: 25 Jan 2010, 20:53

Re: Eco Ara 2009 - ce a fost odata...

Post by ioanrv »

ALIN66 wrote:
Claudiu wrote:
ALIN66 wrote:....eu unul sunt curios sa vad cata ura si cat venin poate sa stranga un om.....!
Pacat ca unii ajung asa repede la concluzii de genul asta fara sa-l fi cunoscut personal pe acest om.
Eu l-am cunoscut si sunt convins ca este un tip de toata isprava, numai ca asta-i netu', uneori deformeaza grav realitatea...
claudiu,cu tot respectul eu unul din postarile dumnealui asta am inteles!si te rog sa ma crezi ca am citit cu deosebita atentie!concluzia mea este(sper din tot sufletul sa gresesc) ca are ce are cu mihai straulescu,nu cu ECO-ARA 2010!poate ca daca mihai straulescu(repet nu-l cunosc)nu ar fi fost trecut alaturi de Iancu Dumitrescu ca persoana care se implica in organizarea acestei actiuni,aceste "contre" nu ar fi avut loc....!parerea mea!

Alin, tu ce ai spune daca te-as chema undeva la o actiune intr-un loc pe care nu il cunosti, as spune ca vei fi asteptat la un loc de intalnire si nu ar fi asa, ca ai ajunge dupa opinteli acolo dar...acolo nu se intampla nu ca nimic din cele programate ci...absolut nimic...tu n-ai spune nimic si eu m-as impauna ca actiunea a fost un succes...?! Sunt curios.
ioanrv
Posts: 806
Joined: 25 Jan 2010, 20:53

Re: Eco Ara 2009 - ce a fost odata...

Post by ioanrv »

Inca odata vreau sa spun: nu am ABSOLUT nimic cu Straulescu, chiar vorbisem sa mergem la o partida la somn impreuna...(acum cred ca nu mai e valabil :D), imi este in continuare simpatic...conflictul nostru este punctual si asa vreau sa ramana.
Claudiu
Posts: 1836
Joined: 25 Oct 2009, 16:18
Location: Constanta

Re: Eco Ara 2009 - ce a fost odata...

Post by Claudiu »

ALIN66 wrote:
Claudiu wrote:
ALIN66 wrote:....eu unul sunt curios sa vad cata ura si cat venin poate sa stranga un om.....!
Pacat ca unii ajung asa repede la concluzii de genul asta fara sa-l fi cunoscut personal pe acest om.
Eu l-am cunoscut si sunt convins ca este un tip de toata isprava, numai ca asta-i netu', uneori deformeaza grav realitatea...
claudiu,cu tot respectul eu unul din postarile dumnealui asta am inteles!si te rog sa ma crezi ca am citit cu deosebita atentie!concluzia mea este(sper din tot sufletul sa gresesc) ca are ce are cu mihai straulescu,nu cu ECO-ARA 2010!poate ca daca mihai straulescu(repet nu-l cunosc)nu ar fi fost trecut alaturi de Iancu Dumitrescu ca persoana care se implica in organizarea acestei actiuni,aceste "contre" nu ar fi avut loc....!parerea mea!
...................................................................................................................................................
Pai bineinteles ca nu are nimic impotriva acestei actiuni.
N-a avut nimic impotriva nici anul trecut la Eco Ara 2009 ca doar s-a dus omu' sa participe la acea actiune.
Ca o avea ceva cu Straulescu, probabil, atata timp cat ceva nu i-a convenit la el ca si organizator. Altceva de ordin personal nu cred sa aiba pentru ca practic atunci a fost singura data cand s-au vazut si dupa cate am inteles nici n-au schimbat mai mult de doua vorbe. Eu nu pot sa cred ca poti dusmani pe cineva doar asa ca n-a organizat o actiune pe placul tau. Deci nu poate fi vorba de dusmanie sau alte tampenii ci pur si simplu asa a simtit el, sa scrie despre cum a fost in 2009.
ALIN66
Posts: 159
Joined: 12 Feb 2010, 13:43

Re: Eco Ara 2009 - ce a fost odata...

Post by ALIN66 »

pai atunci are timp sa-si schimbe parerea participand la ECO-ARA2010......!
0730088867/0745090668-Iubiti natura!!!!!!Merita!!!!!!
User avatar
administrator
Posts: 66
Joined: 26 Sep 2009, 13:11

Re: Eco Ara 2009 - ce a fost odata...

Post by administrator »

Domnule ioanrv

Îmi pare rău, dar (şi) la solicitarea partenerilor de dialog mă văd nevoit să vă interzic accesul pe acest forum pentru o vreme, pentru nenumărate postări off-topic şi postarea intenţionată a unor mesaje rău-voitoare.

Când veţi considera că puteţi respecta regulamentul forumului şi să purtaţi un dialog decent, vă rog să trimiteţi un mesaj la adresa administrator@pescarclub21.ro pentru reactivarea contului. Până la primirea mesajului pe adresa menţionată anterior
contul dumneavoastră va rămâne inactiv.
User avatar
mihai_mura
Posts: 319
Joined: 27 Oct 2009, 11:13
Location: Iaşi, Romania, United Europe
Contact:

Re: Eco Ara 2009 - ce a fost odata...

Post by mihai_mura »

Claudiu wrote: Eu l-am cunoscut si sunt convins ca este un tip de toata isprava, numai ca asta-i netu', uneori deformeaza grav realitatea...
Claudiule, daca-l cunosti atat de bine de ce nu ni-l prezinti si noua?
Din ce citesc pe forumuri, la Ara 2009, au fost o gramada de oameni. Doar unul boceste! Peste tot. Si asta acu in pragul actiunii, inclusiv pe acest forum care nu are nicio treaba cu Ara 2009. Ori esti barbat ori....
Un fitofag.... se legana, pe o panza de paianjen...
Image
Mihai Muraraşu
Tel. 0722 70 70 88

mihai_murarasu@yahoo.com
ALIN66
Posts: 159
Joined: 12 Feb 2010, 13:43

Re: Eco Ara 2009 - ce a fost odata...

Post by ALIN66 »

Alin, tu ce ai spune daca te-as chema undeva la o actiune intr-un loc pe care nu il cunosti, as spune ca vei fi asteptat la un loc de intalnire si nu ar fi asa, ca ai ajunge dupa opinteli acolo dar...acolo nu se intampla nu ca nimic din cele programate ci...absolut nimic...tu n-ai spune nimic si eu m-as impauna ca actiunea a fost un succes...?! Sunt curios.[/quote]


eu unul te-as intreba prima oara de un nr de tel unde te pot contacta(pe drum se pot intampla multe si pot rata ora de intalnire si nu-mi place sa ma fac asteptat)in al doilea rand,daca acolo nu s-ar intampla nimic,i-as da organizatorului"bucataria bombardata" la fata locului,de fata cu toti,si,dupa ce m-as calma mi-as vedea de-ale mele(inclusiv pescuit)!dar a doua oara nenica nu m-ai mai prinde la vreo actiune.....!as veni fara sa zic ca particip,as pescui ,intr-un cuvant mi-as vedea de-ale mele ,dar te-as spiona,mama mama!si atunci sa vezi postari.......!dar parerea mea este ca s-a ajuns prea departe cu aceasta chestie,eu unul(repet este parerea mea)zic sa ne vedem sanatosi pe ARA sa facem daca o fi sau nu o fi nevoie ecologizarea,sa facem o pescuiala,un gratar,sa uitam de tot si de toate greutatile citadine......(mai ales cei care sunt bugetari)!intr-un cuvant sa incercam sa ne simtim cat mai bine posibil.....!
Last edited by ALIN66 on 19 May 2010, 16:08, edited 1 time in total.
0730088867/0745090668-Iubiti natura!!!!!!Merita!!!!!!
Locked

Return to “CAFENEA”