Topicul politic - azi, Basescu

Moderator: administrator

Locked
User avatar
Adar Marian
Posts: 561
Joined: 23 Oct 2009, 07:44
Contact:

Topicul politic - azi, Basescu

Post by Adar Marian »

"Cota de impozitare pentru firmele care opteaza pentru plata impozitului pe veniturile microintreprinderilor va ramane de 3% si in anul 2010, a declarat Daniela Daraban, purtator de cuvant in cadrul Ministerului Finantelor Publice, citata de Avocatnet.ro. Aceasta a mai spus ca MFP intentioneaza sa modifice in acest sens Codul Fiscal, insa doar dupa constituirea unui nou guvern."
Mi se pare corect ca atunci cand zvonistica ia amploare, sa ne bazam pe declaratiile oficialilor.
"Pentru cea mai mare parte a intreprinderilor aceasta este o masura avantajoasa. Este avantajoasa pentru ca, in eventualitatea in care vor avea profit, vor putea investi pentru a contracara efectele crizei si, pe de alta parte, sunt obisnuite cu aceasta masura si nu vor avea probleme in contabilitate", a declarat Ovidiu Nicolescu.
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Topicul politic - azi, Basescu

Post by Dumitrescu Iancu »

Mariane,as fi fost mult mai incantat daca deschideai un topic in care sa ne povestesti pe unde ai mai pescuit,pe ce coclauri ti-ai mai dus feciorul,ce locuri cu rezonanta istorica ai mai vazut...De titlul de mai sus s-a cam saturat toata lumea!Basca ca exista destule forumuri,bloguri si alte cele unde se poate dezbate subiectul!Noi am cam vrea sa ramanem la pescuitul nostru!Fara suparare!
User avatar
mihai_mura
Posts: 319
Joined: 27 Oct 2009, 11:13
Location: Iaşi, Romania, United Europe
Contact:

Re: Topicul politic - azi, Basescu

Post by mihai_mura »

:lol: :lol: :lol: Dam nada, tulburam apa si.....asteptam.......La ce dati domn' Adar? La oblete, la platica? Salaii nu-i agatati asa! S-au racit apele, s-au bagat la groapa, nu mai pun botu' asa usor! :lol: :lol: :lol:
Image
Mihai Muraraşu
Tel. 0722 70 70 88

mihai_murarasu@yahoo.com
Claudiu
Posts: 1836
Joined: 25 Oct 2009, 16:18
Location: Constanta

Re: Topicul politic - azi, Basescu

Post by Claudiu »

Ha ha, buna asta! :lol:
Claudiu
Posts: 1836
Joined: 25 Oct 2009, 16:18
Location: Constanta

Re: Topicul politic - azi, Basescu

Post by Claudiu »

Ii acord si eu un vot. Votul "minoritar"Image

http://www.youtube.com/watch?v=WLKbcrC0krQ
User avatar
Adar Marian
Posts: 561
Joined: 23 Oct 2009, 07:44
Contact:

Re: Topicul politic - azi, Basescu

Post by Adar Marian »

Dumitrescu Iancu wrote:Mariane,as fi fost mult mai incantat daca deschideai un topic in care sa ne povestesti pe unde ai mai pescuit,pe ce coclauri ti-ai mai dus feciorul,ce locuri cu rezonanta istorica ai mai vazut...De titlul de mai sus s-a cam saturat toata lumea!Basca ca exista destule forumuri,bloguri si alte cele unde se poate dezbate subiectul!Noi am cam vrea sa ramanem la pescuitul nostru!Fara suparare!
In cazu' asta nu-mi ramane decat sa va urez toate cele bune si sa ne revedem sanatosi la primavara, cand o da coltu' ierbii.
matei1971
Posts: 83
Joined: 26 Oct 2009, 00:15

Re: Topicul politic - azi, Basescu

Post by matei1971 »

Mariane, unii digera cam greu infrangerea, deh politica si carnea de porc! Trebuie sa stii sa pierzi, oricum imaginile cu cele 2 curve bucurandu-se si multumind tuturor pt ca apoi sa piarda nu o sa o uit prea usor. Basescu mai are un merit in fata altora, e spontan, faza cu " ciuruitul" e un exemplu elocvent. Iar fata lui Ghinion Iliescu de a doua zi , negru de suparare,face cat o mie de cuvinte.
matei1971
Posts: 83
Joined: 26 Oct 2009, 00:15

Re: Topicul politic - azi, Basescu

Post by matei1971 »

Apropo, stiti ce a fost tatal lui Geoana?
User avatar
Adar Marian
Posts: 561
Joined: 23 Oct 2009, 07:44
Contact:

Re: Topicul politic - azi, Basescu

Post by Adar Marian »

Ciuc,
Inca una si ma duc!

@ Matei1971: mon cher, stiam ca general, comandantul apararii civile.
... iar legat de perdanti si castigatori, as zice ca jocurile nu-s facute, inca se mai pariaza, chit ca sansele rosiilor sunt aproape nule.

@ Pescar Club 21: stiu prea bine care-i specificul forumului, cunosc indeajuns ce se asteapta sau ce se cauta in paginile lui, insa dati-mi voie sa observ ca 31 de pagini nu are nici macar topicul destinat prezentarilor, iar daca nu s-ar fi inchis cel numit Basescu, ar fi batut orice recorduri trecute, prezente, viitoare.
Trafic, forum animat, prezenta in discutii, alea-alea, blablabla-uri...
Mai nou pretenu' Claudiu incearca sa-i aplice electrosocuri muzicale, ioutubiste, bancuri si altele de genu'.

Bai, cand vad cata minte mi-a dat Dumnezeu, imi vine sa-mi suip buricu' de frica deochiului, bashca sa-mi spun ca daca nu m-as fi nascut, trebuia neaparat sa fiu inventat. :D
matei1971
Posts: 83
Joined: 26 Oct 2009, 00:15

Re: Topicul politic - azi, Basescu

Post by matei1971 »

intradevar, a fost general, comandantul apararii civile si apartinea de doi si un sfert!
Claudiu
Posts: 1836
Joined: 25 Oct 2009, 16:18
Location: Constanta

Re: Topicul politic - azi, Basescu

Post by Claudiu »

Adar Marian wrote: Mai nou pretenu' Claudiu incearca sa-i aplice electrosocuri muzicale, ioutubiste, bancuri si altele de genu'.
Mai nou ma cam distrez de unu' singur :lol:
User avatar
Albatrin
Posts: 989
Joined: 21 Oct 2009, 17:32

Re: Topicul politic - azi, Basescu

Post by Albatrin »

Adar Marian wrote:Bai, cand vad cata minte mi-a dat Dumnezeu, imi vine sa-mi suip buricu' de frica deochiului, bashca sa-mi spun ca daca nu m-as fi nascut, trebuia neaparat sa fiu inventat. :D
Uite vezi, d'aia moare toată lumea după tine, că eşti cel mai modest şi mai urât din Univers :!: :!: :lol: :lol: :lol:
Cristi Nedelcu
0722.880.939
Vrei să fii fericit o zi, îmbată-te; un an, însoară-te; o viaţă, apucă-te de pescuit !!!
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Topicul politic - azi, Basescu

Post by Dumitrescu Iancu »

[quote="Adar Marian

Bai, cand vad cata minte mi-a dat Dumnezeu, imi vine sa-mi suip buricu' de frica deochiului, bashca sa-mi spun ca daca nu m-as fi nascut, trebuia neaparat sa fiu inventat. :D[/quote]
:lol: :lol: :lol: Mariane,dupa cele 31 de pagini si cateva predictii implinite,cred ca sunt multi cei care ar vrea sa te scuipe(...de deochi),da' nu stiu daca ar viza doar buricu'! :lol: :lol: :lol:
User avatar
valic
Posts: 1734
Joined: 25 Oct 2009, 12:24
Location: Bucuresti

Re: Topicul politic - azi, Basescu

Post by valic »

Dumitrescu Iancu wrote:[quote="Adar Marian

Bai, cand vad cata minte mi-a dat Dumnezeu, imi vine sa-mi suip buricu' de frica deochiului, bashca sa-mi spun ca daca nu m-as fi nascut, trebuia neaparat sa fiu inventat. :D
:lol: :lol: :lol: Mariane,dupa cele 31 de pagini si cateva predictii implinite,cred ca sunt multi cei care ar vrea sa te scuipe(...de deochi),da' nu stiu daca ar viza doar buricu'! :lol: :lol: :lol:[/quote]
cu siguranta BRE ..........
Valic
0744 644 368
Claudiu
Posts: 1836
Joined: 25 Oct 2009, 16:18
Location: Constanta

Re: Topicul politic - azi, Basescu

Post by Claudiu »

Adar Marian wrote: Mai nou pretenu' Claudiu incearca sa-i aplice electrosocuri muzicale, ioutubiste, bancuri si altele de genu'.
Vreo doua "iutuburi" d'acolo, sunt facute cu suflet, Mariane. Sunt niscaiva amintiri comasate carora le-am dat viata cu cate-o coloana sonora, sa nu fie searbade...
matei1971
Posts: 83
Joined: 26 Oct 2009, 00:15

Re: Topicul politic - azi, Basescu

Post by matei1971 »

Cum pot unii sa il voteze pe unul al carui tata pe 21 dec seara se ocupa de cadavrele tinerilor revolutionari?
laloi
Posts: 765
Joined: 26 Oct 2009, 11:52
Location: Bucuresti

Re: Topicul politic - azi, Basescu

Post by laloi »

matei1971 wrote:Cum pot unii sa il voteze pe unul al carui tata pe 21 dec seara se ocupa de cadavrele tinerilor revolutionari?
Si anume? Eu nu stiu despre cine e vb...
User avatar
Adar Marian
Posts: 561
Joined: 23 Oct 2009, 07:44
Contact:

Re: Topicul politic - azi, Basescu

Post by Adar Marian »

Dumitrescu Iancu wrote: Mariane,dupa cele 31 de pagini si cateva predictii implinite,cred ca sunt multi cei care ar vrea sa te scuipe(...de deochi),da' nu stiu daca ar viza doar buricu'! :lol: :lol: :lol:
Bre n-auzi, mai jos e indecent si-n urma nu se face decat pe umbra alui rau, nenumitului, izgonitului din Rai; n-oi fi io ala!... :twisted:
User avatar
rebeu
Posts: 909
Joined: 25 Oct 2009, 16:50
Location: Bucureşti

Re: Topicul politic - azi, Basescu

Post by rebeu »

Domnilor... După lupte... seculare (sic!) cu mine însumi... m-am hotărât să nu creez un topic nou despre politichie şi adiacente. Drept care profit de ante-predecesorii mei (alt sic!) (mai ales după noua nominalizare a PM) şi vă aduc sub lupă o părere care mie mi-a atras atenţia. Nu cumva-i chiar aşa?
Ia citiţi aici.

Hummm...
A cam ieshit fum din discurile de pe server... deci pozele... trebuie sa le reinstalez...
Doar ca mai dureaza... am back-up la directoare dar nu si la soft... deci trebuie sa reinstalez tot... si sunt cam departe...
va rog sa mai aveti rabdare...
--
RBu'
User avatar
Adar Marian
Posts: 561
Joined: 23 Oct 2009, 07:44
Contact:

Re: Topicul politic - azi, Basescu

Post by Adar Marian »

Neica Radu, vrei conspiratii imobiliare, vrei hotie pe fata, vrei dovezi certe? Fa o plimbare pe Gabroveni, Covaci, Selari, Pasajul Francez...
Locked

Return to “CAFENEA”