Topicul politic - azi, Basescu

Moderator: administrator

Claudiu
Posts: 1836
Joined: 25 Oct 2009, 16:18
Location: Constanta

Re: Topicul politic - azi, Basescu

Post by Claudiu »

Inca o mangla care a luat sfarsit la vederea sacilor in caruta al actualului si vesnicului parca, guvern!
"Programul Prima Casa, blocat"
http://www.antena3.ro/economic/news/pro ... 88467.html
Vor mai urma...
Last edited by Claudiu on 31 Dec 2009, 20:38, edited 1 time in total.
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Topicul politic - azi, Basescu

Post by cezar »

Claudiu wrote:Inca o mangla care a luat sfarsit la vederea sacilor in caruta a actualului si vesnicului parca, guvern!
"Programul Prima Casa, blocat"
http://www.antena3.ro/economic/news/pro ... 88467.html
Vor mai urma...
Iarta-i, frate, macar asta seara, de Revelion! ;)
Claudiu
Posts: 1836
Joined: 25 Oct 2009, 16:18
Location: Constanta

Re: Topicul politic - azi, Basescu

Post by Claudiu »

Daca ar tine de mine, nu i-as ierta, asa ca, sa-i ierte Al De Sus!
User avatar
Adar Marian
Posts: 561
Joined: 23 Oct 2009, 07:44
Contact:

Re: Topicul politic - azi, Basescu

Post by Adar Marian »

Claudiu wrote:Inca o mangla care a luat sfarsit la vederea sacilor in caruta al actualului si vesnicului parca, guvern!
"Programul Prima Casa, blocat"
http://www.antena3.ro/economic/news/pro ... 88467.html
Vor mai urma...
Cum nu ma lasi, cum nu ma slabesti!...
Programul a fost prost conceput in perioada guvernarii PSD-PDL si acum se-ncearca eliminarea hibelor.
Mon cher, da-mi voie sa-ti explic: 'Prima Casa" se dorea a fi una dintre parghiile iesirii din criza, ori asta inseamna incurajarea celor din productie, respectiv a constructurilor, nu a sectorului de afaceri imobiliar, ca una-i sa se vanda casa noua si alta-i sa-i bagi banii-n buzunar speculantului de terenuri ori celui are deja-n portofoliul de vanzari enshpe apartamente vechi sau acontate-n avans.
Ce ti-e si cu analizele astea, frate...
Claudiu
Posts: 1836
Joined: 25 Oct 2009, 16:18
Location: Constanta

Re: Topicul politic - azi, Basescu

Post by Claudiu »

Sanchi!
Pe cine durea in fund de constructori?
Vanzarile apartamentelor vechi sau noi erau oricum in cadere libera, cum sunt si la ora actuala.
Baga o geana pe net si vei vedea ca sunt "n" blocuri nou construite cu apartamente nevandute. Oricum sunt facute de mantuiala ;)
Bineinteles ca fiecare vede lucrurile prin prisma pe care o are la indemana, asa ca, nimic nu ma poate convinge ca n-a fost inca un teren pregatit pentru alegerile ce tocmai s-au consumat.
Pan' la urma, tot ce ma irita, este faptul ca orice dovezi ni s-ar arata, tot n-avem ochi sa le vedem.
User avatar
pytzy
Posts: 654
Joined: 02 Nov 2009, 15:19
Location: Bucuresti, Romania
Contact:

Re: Topicul politic - azi, Basescu

Post by pytzy »

Claudiu wrote:Sanchi!
Pe cine durea in fund de constructori?
Vanzarile apartamentelor vechi sau noi erau oricum in cadere libera, cum sunt si la ora actuala.
Baga o geana pe net si vei vedea ca sunt "n" blocuri nou construite cu apartamente nevandute. Oricum sunt facute de mantuiala ;)
Bineinteles ca fiecare vede lucrurile prin prisma pe care o are la indemana, asa ca, nimic nu ma poate convinge ca n-a fost inca un teren pregatit pentru alegerile ce tocmai s-au consumat.
Pan' la urma, tot ce ma irita, este faptul ca orice dovezi ni s-ar arata, tot n-avem ochi sa le vedem.
Bine spus Claudiu, proiectul 'Prima Casa' a fost praf in ochi ..... doar ca nu pot vedea toti......
Some day, and that day may never come... I may call upon you to do a service for me. But er... until that day, accept this, as a gift.
Just when I thought I was out... they pull me back in.

pitigoi.catalin@gmail.com
User avatar
Petru Burian
Posts: 902
Joined: 25 Oct 2009, 09:56

Re: Topicul politic - azi, Basescu

Post by Petru Burian »

Adar Marian wrote:Programul a fost prost conceput in perioada guvernarii PSD-PDL si acum se-ncearca eliminarea hibelor.
Mon cher, da-mi voie sa-ti explic: 'Prima Casa" se dorea a fi una dintre parghiile iesirii din criza, ori asta inseamna incurajarea celor din productie, respectiv a constructorilor ........
Ca la noi, la nimenea; toate ideile bune sunt demolate la capitolul aplicatii :evil: :evil: :evil:
Programul trebuia sa aiba articol unic: se atribuie fonduri doar pt. constructia locuintelor (caselor) in sistem GREENFIELD => locuri de munca + sustinerea intregii structuri orizontale conexe.
Dar "gruparile de interese nu doarme niciodata" :lol: :lol: :lol:
„Homo faber cyberneticus va deveni Homo humanis ecologicus”
costin stefanescu
Moderator
Posts: 1297
Joined: 23 Oct 2009, 18:43

Re: Topicul politic - azi, Basescu

Post by costin stefanescu »

se pare ca acum il extind si pt constructii
User avatar
valic
Posts: 1734
Joined: 25 Oct 2009, 12:24
Location: Bucuresti

Re: Topicul politic - azi, Basescu

Post by valic »

costin stefanescu wrote:se pare ca acum il extind si pt constructii
Bashca, s-a prelungit si in februarie curent .......... asa la mishto ....... tipic Romanesc ...........
ASTA E, doar noi l-am votat, deh ........... cand zic noi, ma referez la noi toti ROMANII
Valic
0744 644 368
Claudiu
Posts: 1836
Joined: 25 Oct 2009, 16:18
Location: Constanta

Re: Topicul politic - azi, Basescu

Post by Claudiu »

Mai tare ar fi un topic cu "azi, din nou Boc" :(
User avatar
valic
Posts: 1734
Joined: 25 Oct 2009, 12:24
Location: Bucuresti

Re: Topicul politic - azi, Basescu

Post by valic »

Claudiu wrote:Mai tare ar fi un topic cu "azi, din nou Boc" :(
Cine te opreste sa-l deschizi frate Claudiu ? :?:
Valic
0744 644 368
Claudiu
Posts: 1836
Joined: 25 Oct 2009, 16:18
Location: Constanta

Re: Topicul politic - azi, Basescu

Post by Claudiu »

Eh, Vali, ziceam si eu asa. Nu cred ca ar mai avea rost vreun topic despre nemernicii astia.
Si-asa le-am acordat prea multa atentie si timp.
Macar de puteam schimba ceva prin discutiile noastre, dar asa, fara rezultat, parca nu vad sensul.
Da-i in kkt!
User avatar
valic
Posts: 1734
Joined: 25 Oct 2009, 12:24
Location: Bucuresti

Re: Topicul politic - azi, Basescu

Post by valic »

de acord cu tine, mai ales ca nu am stiut/vrut unde sa punem stampila ................. asta e ............. democratia ne obliga sa mai suportam inca un CINCINAL ...........
alta data alti vor trebui sa suporte un alt cincinal .....................
asa e-n tenis, avantj serviciu ..........
cele bune
Valic
0744 644 368
costin stefanescu
Moderator
Posts: 1297
Joined: 23 Oct 2009, 18:43

Re: Topicul politic - azi, Basescu

Post by costin stefanescu »

Claudiuleeee,lasa frate vrajeala,mai bine intreaba-l si tu pe Vidra daca merge pestele la apa calda,ca a-si da o fuga intr-una din zile!
Claudiu
Posts: 1836
Joined: 25 Oct 2009, 16:18
Location: Constanta

Re: Topicul politic - azi, Basescu

Post by Claudiu »

Frate, n-am mai vb cu vidra din vara. Iar despre apa calda, am inteles ca n-ar mai fi calda... nush ce sa zic. Vreau s-o tai zilele astea la o stiuca la "locul secret" :D
Marian BARUTZ
Posts: 113
Joined: 04 Feb 2010, 13:30

Re: Topicul politic - azi, Basescu

Post by Marian BARUTZ »

Adar Marian wrote:"Cota de impozitare pentru firmele care opteaza pentru plata impozitului pe veniturile microintreprinderilor va ramane de 3% si in anul 2010, a declarat Daniela Daraban, ...."
Mi se pare corect ca atunci cand zvonistica ia amploare, sa ne bazam pe declaratiile oficialilor.
"Pentru cea mai mare parte a intreprinderilor aceasta este o masura avantajoasa. Este avantajoasa pentru ca, in eventualitatea in care vor avea profit, vor putea investi pentru a contracara efectele crizei si, pe de alta parte, sunt obisnuite cu aceasta masura si nu vor avea probleme in contabilitate", a declarat Ovidiu Nicolescu.[/b
Adar Marian wrote: Programul a fost prost conceput in perioada guvernarii PSD-PDL si acum se-ncearca eliminarea hibelor.
Mon cher, da-mi voie sa-ti explic: 'Prima Casa" se dorea a fi una dintre parghiile iesirii din criza, ori asta inseamna incurajarea celor din productie, respectiv a constructurilor, nu a sectorului de afaceri imobiliar, ca una-i sa se vanda casa noua si alta-i sa-i bagi banii-n buzunar speculantului de terenuri ori celui are deja-n portofoliul de vanzari enshpe apartamente vechi sau acontate-n avans.
Ce ti-e si cu analizele astea, frate...


Ia zi nea Mariane, cunosti vreo promisiune electorala a portocaliilor care s-a si realizat si s-a dovedit a fi eficienta (populatie, nu lor, of course!) in cei 3 ani juma` din 5 cat au guvernat ba cu unii,ba cu altii, ba singuri :shock: Sunt delicat, vezi, nu zic nimic de mandatul(mandatele) fara nici-un rezultat ale presului. A propos, de "realizari",ti-a scazut presiunea de la butelia aragazului de cand au redus rusii gazili :mrgreen:
Ce ti-e si cu promisiunile astea, frate si fra..., scuze, naivii care-i mai cred :lol: :lol:
Uite ca vin si c-o modificare, adicalea a fost guvernarea PSD
-PDL si nu vice-versa, bravas natiune,halal sa-ti fie :lol: Cred si io ,dupa asa "marete" realizari, "realizate" din cauza aliatilor neo-cripto, de parca i-am obligat io sa si-o puna reciproc :mrgreen:
User avatar
Adar Marian
Posts: 561
Joined: 23 Oct 2009, 07:44
Contact:

Re: Topicul politic - azi, Basescu

Post by Adar Marian »

Nea Barut, nicaieri, in niciun rand scris de mine nu reiese ca l-as indragi pe chiomb sau partidul lui, onsa mai presus de asta nu-i am la ficati pe alde pesedisti si liota lor de nastasei outori, de vanghelisti autori de almanahe, de hrebenciuci violeti, de mironi cu tot alaiu' finilor lui. La penelisti, daca n-ar fi fost complexatu ala de profesoras tulcean presedinte, ipochimen cu tot atatea-n comun cu politica cate am io cu invataturile Sfantului Filofteiu din Sebasa, zau c-as fi votat pe oricare altu', chiar si pe armeanu de Vosganian!
Pe de alta parte, intreaga cruciada a lingailor antenisti, incepand cu Badea si terminand cu ultimul cameraman, n-a facut altceva decat sa-mi contureze optiunea alegerii, in lipsa lor al dracu de neclara.
... si cu asta am spus tot.
Marian BARUTZ
Posts: 113
Joined: 04 Feb 2010, 13:30

Re: Topicul politic - azi, Basescu

Post by Marian BARUTZ »

La un astfel de raspuns a lu` matale, ar trebui sa incep cu ... „gura pacatosului..” dar eu nu-ti spun decat atat: matale ai ridicat o problema notata de mine (si nu numai de mine) ca promisiune electorala, adicalea nemodificarea sistemului de impozitare al IMM greu incercate de actualul fost guvern al nost. Cine a zis ce-a zis de psd sau pnl si „simpatia” lu` matale fata de ei!Apoi bag sama ca citesti ziarele (nici nu-i greu la cate au mai ramas!) si ajungi la concluzia lu` MM din evz.ro cum ca, vezi doamne,d-aia a fost ales baselu, adicalea din cauza de badea,gadea,bla-bla-bla. Hai bre, chiar imi jignesti inteligenta cu astfel de justificari, la mircea marian inteleg ca-i asa cum e, da` la matale, zau, ma surprinde! Ah, ca-mi adusei aminte! „Prima casa” trebuia sa se modifice,azi, dar n-aparu modificarea, bag sama ca au cam repauzat-o un pic! Da` tot nu inteleg, de ce dracu n-o facu` intreaga de la inceput?! S-au aveau niste domni-tovarasi, deh colegi de organizatie, de vandut ceva apartamente vechi si ce s-a zis „hai sa vedem, poate merge sa scapam de ele la un pret mai bun” ca altfel era la mintea handicapatului ca daca se vinde un apartament vechi, facut de ceasca acu` 30 de ani, n-are cum sa se impulsioneze economia romaneasca aflata in criza letala!
E grea politichia asta, nea Mariane! :mrgreen:
User avatar
Adar Marian
Posts: 561
Joined: 23 Oct 2009, 07:44
Contact:

Re: Topicul politic - azi, Basescu

Post by Adar Marian »

Nea Barut, la-nceputul lunii decembrie scriam exact acelasi lucru pe blogul ce-l afisez in semnatura, asa ca nu MM mi-a dictat vreun rand si daca nu m-as sti mic si ne'nsemnat, as spune ca-i taman invers... :D
Locked

Return to “CAFENEA”